Arkona - jaki to gatunek RPG?

Forum polskiego systemu RPG opartego na mitologii i wierzeniach pogańskich Słowian.

Arkona - jaki to gatunek RPG?

Postautor: Bloody » śr 02.08.2006 14:23

Ostatnio maiłem małą debatę z qmplami na temat gatunku jaki stanowi Arkona. Warhammer ejst to dark fantasy, DnD heroic fantasy a jakim jest waszym zdaniem Arkona?
Excitate vos somnus non eat....
Awatar użytkownika
Bloody
Lord
Lord

Postautor: Meduzzzz » sob 05.08.2006 17:14

nijaki... podrecznik moim zdaniem nie przyprawil systemu wystarczajaco mocno by moc zdecydowanie okreslic gatunek. Chociaz Niwia i potwory raczej przyblizaja arkonowy swiat w strone dark fantasy i w taim klimacie prowadzilem swoje sesje.

Wszystko jak zwykle lezy w rekach Mistrza Gry...
Ku chwale pradawnych bogów!
Awatar użytkownika
Meduzzzz
Najemnik
Najemnik

Postautor: Bloody » sob 05.08.2006 20:40

Pytałem w sumie bo qmple sie upierają że Arkona to baśniowe RPG, a więc daleke od konwencji dark. Osobiście twierdzę ze to kilak zmieszanych gatunków, słowiańska mitologia będąca faktycznie w dużym stopniu baśniowa, oraz część histori alternatywnej. Drach nach osten w sumie daje tutaj konwencję dark, świata którego upadek wydaje się być nieuchronny, czyli Lechitii.
Awatar użytkownika
Bloody
Lord
Lord

Postautor: Bloody » ndz 06.08.2006 22:44

A swoją drogą Meduzzzz, powiedz jak oceniasz Deadlands i rpzedewszystkim na czym polega mechanika w tym systemie, ponoć jakis kart się używa?
Awatar użytkownika
Bloody
Lord
Lord

Postautor: Kazawar Wurdsten » pn 07.08.2006 16:01

Ja traktuję Arkonę jako system historyczny, lekko przyprawiony mistyką guseł, magii, wierzeń, itp.
Awatar użytkownika
Kazawar Wurdsten
Rycerz
Rycerz

Postautor: Meduzzzz » sob 12.08.2006 10:17

Bloody pisze:A swoją drogą Meduzzzz, powiedz jak oceniasz Deadlands i rpzedewszystkim na czym polega mechanika w tym systemie, ponoć jakis kart się używa?
Deadlands to system wyjatkowy. Mozna go prowadzic na rozne sposoby, podrecznik szeryfa proponuje horror, lub spaghetti western.

Rozgrywka przypomina gre w pokera. Wyobrazcie sobie: W zadymionym pokoju przy stole siedzi kilka osob . Wsrod sztonow i kosci stoi butelka podlej gorzalki(no moze zawartosc byla troszke inna :wink: ).

Cechy jak i umiejetnosci maja wartosci 1-5. Od poziomu cechy zalezy jaka koscia rzucasz a od poziomu umiejetnosci iloma kosci. Karty sa uzywane w walce i przy tworzeniu postaci. Oprocz kart sa jeszcze sztony(wazny element pokera). To naprawde ciekawy i oryginalny system - szkoda ze przez niezwykle wysokie ceny podrecznikow nie zyskal popularnosci... Teraz ceny sa niskie, ale co z tego, juz za pozno na system ktory ma juz swoj wiek i czeka na nowa edycje :evil:

sorry za offtop:]
jakby co to "Bloody zacol prose pani" :D
Ku chwale pradawnych bogów!
Awatar użytkownika
Meduzzzz
Najemnik
Najemnik

Postautor: gromateist » ndz 08.02.2009 15:04

Ja prowadziłem zawsze sesje w klimacie Dark Fantasy, ale jednak ze sporą ilością magii. Coś na wzór świata wiedźmina jeśli chodzi o klimat.
Dzieci Sventevitha nienawidzą Chrystusa, dzieci Sventevitha nienawidzą Boga krzyża! From the Pagan Vastlands
gromateist
Pustelnik
Pustelnik

Wróć do Arkona