Generator Postaci

Forum polskiego systemu RPG opartego na mitologii i wierzeniach pogańskich Słowian.

Generator Postaci

Postautor: Kazawar Wurdsten » ndz 23.07.2006 11:46

Pod adresem:

http://iwankow.ps.pl/Arkona_X-Generator ... r-v1_2.zip

znajduje się excelowski generator postaci do Arkony - pierwsza przymiarka.

Proszę Was o ocenę czy to się do czegoś nada. Jeśli będzie wola mogę zrobić takie coś i do innych ras.
Oczywiście lista ekwipunku powina zostać uzupełniona, ale to na razie jest wersja testowa.

Po uwzględnieniu Waszych uwag i uzupełnieniu dziur, udostępnię plik na forum ogólnym.

W Generatorze popełniłem pewne nagięcie reguł, mianowicie prawie wszędzie, gdzie pod uwagę brane są w podręczniku modyfikatory z Reakcji lub Zwinności przypisałem wersje "bojowe" tych cech. Tak jest prościej, no i chyba logicznie. Tu jednak jest sprawa do dyskusji.

Pozdrawiam

PS: Nie myślałem, że mechanika tworzenia postaci do Arkony jest taka pokręcona dopóki nie spróbowałem jej "oprogramować".
Awatar użytkownika
Kazawar Wurdsten
Rycerz
Rycerz

Postautor: Leuś » pn 24.07.2006 19:31

Pomysł zrobienia tego w excelu trochę mnie zaskoczył. Nie potrafię powiedziec jak wyszło, bo po wstępnym obejrzeniu tworu nie rozumiem połowy rzeczy. Przydałyby się wyskakujące komentarze na komórkach z małym wyjaśnieniem bardziej zawiłych spraw.
Może się przyczepiłam, bo szczerze mowiąc nigdy w żadnej mechanice za dobra nie byłam:) Ale ja na przykład nie wiem, chociażby przy samych cechach, co to są (i po co) "wagi", "dokł.", "cechy główne", "etapy", "czy max" (no kumam że do obliczeń, ale czy widok tego nie wprowadza zbędnego zamieszania?). Jakby było to jakoś mniej matematycznie i przerażająco to zagłębiłabym się w działaniu praktycznym.
Ogólnie ukryłabym informacje służące tylko obliczeniom i zbędne graczowi, skupiając jego uwagę na liście dostępnych pól, opisie dozwolonych wartości (wszelkie uwagi raczej w komentarzach, nie w tabelkach obok) i widocznej i rzucającej się w oczy informacji o tym, ile punktów np jeszcze zostało.
Fajny pomysł z ekwipunkiem.
Nie ma zapowiedzianej karty NPCa, miała być osobno?
Zablokowałabym też okienka na karcie umiejętności i ekwipunku, tak by cały czas był widoczny nagłówek z obciążeniem/RB/ZwB lub talentami.
i lu telitha...
Awatar użytkownika
Leuś
Lady
Lady

Postautor: Kazawar Wurdsten » wt 25.07.2006 8:57

Uf. Myślałem, że już nikt tej karczmy nie odwiedza.
Napisałem w arkuszu, że pola szare są do zignorowania przez użytkownika, widzę jednak, że przyciągają one uwagę. Postaram się je ukryć.
Pola o tajemniczych nagłówkach są mi potrzebne do obliczeń. Ja w excelu jestem średni i nie wszystko potrafię tam zrobić za pomocą jednej formuły.

Z tym zablokowaniem ekwipunku to racja, bedzie lepiej.

Karta NPCa bedzie, ale na razie objawiłem Wam wersję roboczą, żeby od razu różne uwagi uwzględnić.

Za które zresztą dziękuję.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kazawar Wurdsten
Rycerz
Rycerz

Postautor: Kazawar Wurdsten » wt 25.07.2006 18:24

Poprawiona wersja generatora:

http://iwankow.ps.pl/Arkona_X-Generator ... r-v1_3.zip

Brak w niej nadal rozwiniętej listy broni i zbroi oraz uproszczonej karty postaci dla NPCa, ale pozostałe uwagi Lei uwzględniłem chyba.

Co do tej karty NPCa to nie wiem czy jest sens ją robić. Na początku pomyślałem sobie, że powinna wyglądać mniej więcej jak rozpiska potworów w bestiariuszu - kilka parametrów, ale teraz jak jest generator to właściwie nic nie stoi na przeszkodzie wygenerować sobie bandę NPCów z pełnymi rozpiskami w chwilę. No nie wiem sam zresztą.
Awatar użytkownika
Kazawar Wurdsten
Rycerz
Rycerz

Postautor: Leuś » wt 25.07.2006 20:49

Taka wersja bardzo mi się podoba, bo widzę o co chodzi. I ma nawet małe obrazeczki :)

Wydaje mi się, że osobna karta NPCa nie jest potrzebna... Ekwipunek to kłopotliwa sprawa, bo albo ograniczasz się do ludzkiego (jak w całej karcie), albo trzeba by uwzględnić wszelkie rasowe odmiany np broni, ubrań itp. To by stworzyło natłok i nie wiem czy wyszłoby dobrze, nie myślałam o takim wszechrasowym kombajnie nigdy.
i lu telitha...
Awatar użytkownika
Leuś
Lady
Lady

Postautor: Kazawar Wurdsten » śr 26.07.2006 23:19

Czy taką wersję możemy więc uznać za na tyle ostateczną, że warto robić podobne dla innych ras?

Pomyślałem sobie o wprowadzeniu, podobnie jak przy cechach, poziomów postaci przy rozdzielaniu p-któw na umiejętności.
Teraz jest jak w podręczniku.
Może wprowadzić poziomy, przy czym każdy następny miałby o 5 p-któw więcej na talenty podstawowy i drugorzędny oraz na wszystkie talenty w dalszej części tworzenia postaci?
Czyli poziom 0 - jakw podręczniku
poziom 1 miałby punktów: 20 (1 talent);15 (2 talent); 15 (wszystkie talenty).
poziom -2: 5;0;0
poziom -3 ma sens jeśli uznamy, że to są postacie małych dzieci, albo kompletnych cymbałów :shock: (pozostają im jedynie umiejętnościna poziomach 3 i 2 wynikające z dwóch głównych talentów).
Awatar użytkownika
Kazawar Wurdsten
Rycerz
Rycerz

Postautor: Kazawar Wurdsten » śr 11.10.2006 8:34

Temat przeniesiony z tajnego forum "Arkona za zasłoną". Zapraszam do dyskusji.
Awatar użytkownika
Kazawar Wurdsten
Rycerz
Rycerz

Postautor: giewues » czw 08.02.2007 11:40

ver 1.3 mi chodzi wszystko piekinie zas 1.3 mi nie oblicza czy tak jest tylko u mnie ?
Awatar użytkownika
giewues
Pustelnik
Pustelnik

Postautor: Leuś » czw 08.02.2007 19:29

Zdaje sié, ze w tej wersji bylo wyláczone automatyczne przeliczanie i trzeba bylo klikac jak juz sie wpisalo wszystko co trzeba. Ale opcjé automatycznego przeliczania mozna po prostu wlaczyc (narzédzia - opcje - karta "przeliczanie" - pole "automatyczne").
i lu telitha...
Awatar użytkownika
Leuś
Lady
Lady

Postautor: giewues » czw 08.02.2007 20:06

kurcze banalnie proste a jak to sie mowi "troche techniki i giewues sie gubi"
Awatar użytkownika
giewues
Pustelnik
Pustelnik

Wróć do Arkona