Propozycje do strony chrześcijańskiej

Forum polskiego systemu RPG opartego na mitologii i wierzeniach pogańskich Słowian.

Propozycje do strony chrześcijańskiej

Postautor: Gość » śr 11.01.2006 14:19

Donatius:Proponowane materialy do strony chrześcijańskiej:

-Święte Officium
-Zakony kościelne (zbrojne i te zwykłe)
-Relikwie
-Egzorcysci
-Historia Stolicy Piotrowej
-Kalendarz litrugiczny
-Święci
Gość

Postautor: Gość » śr 11.01.2006 14:26

Donatius: Powższy post jest mój. Pzrepraszam, ale zapomniałem sie zalogować.

Co sie tyczy samej strony chrześcijanskiej, to jest naprawde wiele materiałów z których mozna by bylo stworzyc mini-dodatek , traktujacy tylko o tej stronie. Jezeli ktos chcialby pomoc mi w przygotowaniu owych niektorych materialów, bede wdzieczny.

Brzozomirze, zaywazylem w twoim avatarze piekny znak, czyzbys przyjal wiare w Jedynego i odwrocil sie od poganskich braktyk i bluznierczych rytualow?
Gość

Postautor: Jakub Cieślak » śr 11.01.2006 18:44

Myślę, że będę mógł coś napisać o Templariuszach, no i jak zwykle proponuję swoje usługi w zakresie graficznym, oraz składania całości w DTP.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Brzozomir » śr 11.01.2006 21:31

Chciałem Wam pokazac jak ten owy krzyżyk wygląda ;)
Awatar użytkownika
Brzozomir
Rycerz
Rycerz

Postautor: Bloody » ndz 11.06.2006 11:47

Jedna kwestia, czy jesli będziemy pisac o chrześcijanach to będziemy utrzymywać podręcznikową konwencję gdzie są wrodoznym, fanatycznym złem, czy może bardziej historycznie, gdzie w wielu przypadkach władze świeckie pociagały za sznurki ukrywając sie za krzyżem Kościoła. Mówiąc inaczej przedstawić chrześcijan w sposób że też dzielą się an złych i dobrych, nie każdy jest tam morderczym fanatykiem.
Excitate vos somnus non eat....
Awatar użytkownika
Bloody
Lord
Lord

Postautor: Leuś » ndz 11.06.2006 15:26

Na dobrych i złych. Już nawet zostawiając kwestie historyczne i wiarygodność, świat składający się z samych mrocznych fanatyków jest idiotyczny, nienaturalny i całkowicie niegrywalny. A ma być dla ludzi.
i lu telitha...
Awatar użytkownika
Leuś
Lady
Lady

Postautor: Kazawar Wurdsten » śr 11.10.2006 8:30

Temat przeniesiony z tajnego forum "Arkona za zasłoną". Zapraszam do dyskusji.
Awatar użytkownika
Kazawar Wurdsten
Rycerz
Rycerz

Postautor: giewues » śr 07.02.2007 22:20

mam pyt co do tego dodatku jest postronie zwiazany :)

czy relikiwe chrzescjan powinny posiadac jakies "magiczne" wlascwosci? wogole jestem za wprowadzenie cos na wzor gusl lub magi dla ksiezy wypadalo by o tym pomyslec bo jak to wyglada slowianscy bogowie wtracaja sie do swiata a chrzescjanski nie? moim zdaniem powinno sie to jakos sprecyzowac:) idac duzo dalej mozna pomyslec o demonach chrzescjanskich: aniolach, diablach itp.

Jak cos chetnie moge pomoc :) wyslalem juz na katedre jeden moj pomysl na relikt zobaczymy czy sie spodoba jak tak to bede slal kolejne bo pomyslow mi nie brakuje :)
Awatar użytkownika
giewues
Pustelnik
Pustelnik

Postautor: Bloody » śr 07.02.2007 23:19

Witam, w kwestii demonów to sami autorzy powiedzieli że bez problemu można na sesjach wprowadzać tego typu rzeczy, jako że szatan to Czarnobóg. Z aniołami gorzej i ostatecznie lepiej stronę chrześcijańską zostawić pod tym katem jak ejst, jedynie by można wprowadzić coś takiego jak szczęście za zasługi dla Kościoła. Rzecz jednak z tym dodatkiem się zatrzymała, a szkoda bo mogło coś z tego wyjść.
Awatar użytkownika
Bloody
Lord
Lord

Postautor: Leuś » czw 08.02.2007 7:23

Magiczne relikwie? Nie bardzo mi się to widzi... :? Jedynym "gusłem" chrześcijańskim jest pokropienie wodą święconą. Chyba nie ma co wymyslać gąszcza innych... Mieliśmy ograniczać raczej bestiariusz i magię, a nie szaleć z nimi na nowo po chrześcijańskiej stronie barykady.
i lu telitha...
Awatar użytkownika
Leuś
Lady
Lady

Postautor: Rad-an » czw 08.02.2007 9:40

a tu się nie zgodzę. W średniowieczu była masa "magicznych" relikwii. Rogi jednorożców (niewiadomo skąd, bo żaden nie istniał), relikwie z ciał świętych, drzazgi z krzyża Jezusa itp. Ich działanie było uzależnione od wiary (samospełniające się przepowiednie- jezeli wierzysz, że coś przynosi ci szczęscie, podświadomie będziesz unikał wypadków i będziesz miał więcej szczęścia[tzn. mniej pecha;) ] ), a że większość była fałszywa (ze wspomnianych drzazg z krzyża można by niezłą stodułkę postawić) to inna sprawa, ważna świadomość wiernego i to że w nie wierzy=) zatem ja bym się zastanowił.
Jeżeli brakuje ci wszystkiego prócz przeciwników, to znaczy, że jesteś w pierwszej linii.
Rad-an
Wędrowiec
Wędrowiec

Postautor: giewues » czw 08.02.2007 11:20

ale tu pojawia sie mankament typowo teortyczny. Wiem ze inkwizycja, przjeawy pogaństwa sa tłumione ale czy brak "reakcji" ze strony Boga nie skłaniał by chrzescjan do masowych przejsc na strone pogan w koncu ludzie czesciej wierza w rzeczy ktore widza zas piorun wywolany przez kaplana Peruna jest nawet bardzo namacalny :)
Awatar użytkownika
giewues
Pustelnik
Pustelnik

Postautor: Bloody » czw 08.02.2007 11:44

Ale wtedy czekało by ich wieczne potępienie. Co z tego ze pioruny są, wiadomo ze to dzieło szatana.
Awatar użytkownika
Bloody
Lord
Lord

Postautor: giewues » czw 08.02.2007 12:23

A no to tez moze byc w jakims stopniu "odpychajace"... Wiecie spodobalo mi sie tu chyba sie zadomowie u was tylko chleba i soli nie widze na przywitanie :)
Awatar użytkownika
giewues
Pustelnik
Pustelnik

Postautor: Bloody » czw 08.02.2007 13:48

A tam chleba i soli, miodu polewajcie!! :P
Awatar użytkownika
Bloody
Lord
Lord

Postautor: Leuś » czw 08.02.2007 18:47

Co do relikwi, to myślałam, że sa nimi tylko kości rzekomo-świętych osób. Nie wiedziałam, że inne rzeczy też. Moim ulubionym magicznym itemem z tej bajki jest szczebel z drabiny, która śniła się Jakubowi...
i lu telitha...
Awatar użytkownika
Leuś
Lady
Lady

Postautor: giewues » czw 08.02.2007 19:02

relikiw jest wiele chocby włócznia swietego mateusza lub caun turynski :)
Awatar użytkownika
giewues
Pustelnik
Pustelnik

Postautor: Bloody » czw 08.02.2007 20:28

Wszystko mogło być relikwią bez zezwolenia, wystarczył tylko dobry bajer :)
Awatar użytkownika
Bloody
Lord
Lord

Postautor: giewues » czw 08.02.2007 20:43

kurcze czuje sie nie zrozumiany :) wezmy juz ta wlocznie sw. maurycego legenda glosi ze kto ja posiada jest niepokonany zas gdy ja straci nagle odnosi same kleski.

Zreszta widze ze moja spojrzenie na arkone jest rozne od waszego "tradycyjnego" w moich sesjach arkona jest swiatem w duzej mierze fantazy w mrocznym klimacie i troche czuje niedosyt wlasnie tej magi w systemie po lekturze podrecznika glownym :) trzeba zrobic jakas alternatywe dla :typowo historycznych: zalozen tutejszej ekipy :)

PS. sryt za samowolke :P
Awatar użytkownika
giewues
Pustelnik
Pustelnik

Postautor: Leuś » pt 09.02.2007 8:41

Giewuesie, Arkona taka w sumie jest... Tylko że w tym świeżo zaczętym projekcie, zwanym tu roboczo arkona-x, próbujemy właśnie spojrzenia bardziej historycznego. Dla odmiany po pierwszym dodatku, opisującym istoty magiczne.
i lu telitha...
Awatar użytkownika
Leuś
Lady
Lady

Postautor: Bloody » śr 09.01.2008 5:15

Jeśli o chrześcijańskiej stronie mowa, to zastanawiał się kto co dzieje się z duszami słowian, którzy zginęli na terenach Niemiec? Tam przecież nie ma niwii, jak zatem ma ona trafić do wyraju? Czy taki stan rzeczy nie wpływa negatywnie na morale wojsk opuszczających słowiańskie ziemie?
Awatar użytkownika
Bloody
Lord
Lord

Wróć do Arkona