Kto gra w Arkone?

Forum polskiego systemu RPG opartego na mitologii i wierzeniach pogańskich Słowian.

Kiedy ostatnio grałeś(-aś) w Arkone lub prowadziłeś(-aś)

tydzień temu
3
16%
miesiąc, dwa temu
2
11%
z pół roku temu
6
32%
rok temu
3
16%
nigdy, chociaż mam/czytałem (-am) podręcznik
5
26%

Liczba głosów : 19

Kto gra w Arkone?

Postautor: Kazawar Wurdsten » pt 04.11.2005 17:07

Oprócz ankiety proszę Was też o bardziej rozwinięte wypowiedzi.
Pytania mam takie: kto gra w Arkone i w jakiej ekipie?
Ilu Was jest w zespole, czy macie stałego Pana Losu, czy może na zmiane prowadzicie? Z jakiego jesteście miasta? Gracie regularnie? Jak zaawansowane macie postacie? Kiedy była ostatnia sesja?
Pytam z ciekawości, bo to jak odpowiecie i ile osób odpowie będzie chyba jakąś miarą "życia" systemu.
Może ktoś się pokusi o opisanie pokrótce sesji, jej fabuły, klimatu, krytyki techniki prowadzenia?
Awatar użytkownika
Kazawar Wurdsten
Rycerz
Rycerz

Postautor: Bloody » ndz 06.11.2005 0:50

No ostatnio to czesto grywam, w sumie to nawet tydzień temu nie pasuje. W tym tygodniu grałem już trzy sesje, w tym dziś aż dwie :).
Co do fabuły to w wiekszości tworzy się ona sama z poczynań bohaterów, rozkręcam cos, a potem długa kampania sama się ciągnie.
Nie zawsze jest utrzymana konkretna logika, ale najważniejsze aby dobrze sie grało. Historie może opowiem później, bo to troche przydługie.
Co do graczy i PL to mistrzuje Arkone tylko ja, a graczy to mam czterech stałych ( w tym jedna graczka ) i kilku pobocznych.
Excitate vos somnus non eat....
Awatar użytkownika
Bloody
Lord
Lord

Postautor: Brzozomir » ndz 06.11.2005 9:51

ostatni raz grałem w arkone... pfff.... ok. miesiąca temu. Zawsze gram PL (Zawsze ja) i jeden gracz. Z reguły jest to jakis kuzyn. Jeden zawsze ejst mroczną postacią nienawidzącą ludzi (zaczyna mi sie to robić nudne) a drugi często ma zróżnicowane postacie. Czyli wnioskując: nie gramy stałych sesji. Bohaterowie przemierzają lasy i równiny. Jak podczas sesji wpadnie mi coś do głowy to gracz bedzie mial przygode, kampanie... Żadko kiedy wychodzi że gram z przygotowanym planem.

ps: Zgubiła mi się k8 :cry:
Awatar użytkownika
Brzozomir
Rycerz
Rycerz

Postautor: Fett » ndz 06.11.2005 10:56

Ja niestety dawno już nie grałem... Brak czasu... Brak też chętnych do gry, a przecież plakatów reklamowych po mieście nie porozwieszam :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Fett
Paladyn
Paladyn

Postautor: Kazawar Wurdsten » ndz 06.11.2005 11:49

Odpowiem też sam sobie: nie prowadzę od dawna. Miesiące minęły. Ekipę mam chętną. Generalnie trzech kolesi - sami wariaci ze Stargardu. Teraz obmyślam sesyjkę jakąś. Trochę prace nad dodatkiem mnie natchnęły. Pomysłów kopalnia, tylko pracowitości nie starcza.
Osobiście nie lubię puszczać sesji samej sobie, bo wtedy często klimat odchodzi od konwencji. Z Arkony łatwo zrobić Warhammera, a to nie o to chodzi chyba. Dlatego sesja musi byc dopracowana, a na to trzeba czasu poświęcic więcej niż ja mogę.
Ogólnie się zastanawiam ilu ludzi gra w Arkonę. Część mam nadzieję nie ma neta, albo nie zagląda na Katedrę, bo jeśli tak nie jest, to bida koszmarna i pytanie dla kogo robić serwis arkonowy? Dla siebie?
Awatar użytkownika
Kazawar Wurdsten
Rycerz
Rycerz

Postautor: Bloody » ndz 06.11.2005 16:06

Serwis Arkony faktycznie wydaje się niezbyt używany, ja osobiście zgubiłem hasło do niego :P. A co do Arkony, mnie to obojętne, ja gram bo lubie, mam przyjaciół którzy grają ze mną. Cztery gracze ( jedna graczka ) którzy grają systematycznie oraz i siedem osób które sa chętne do gry ( dwie graczki ).
W przyszłym roku mam zamiar zaatakować konwent w Raciborzu a dokładnie puchar mistrza gry, moze uda mi się przynieść sławe Arkonie i któreś z trzech miejsc zdobyć :)

PS Poprawiłem błędy, qrde zaczynam pisać powoli jak Kaka ( bez urazy dla Kaki ) :?
Ostatnio zmieniony ndz 06.11.2005 21:46 przez Bloody, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Bloody
Lord
Lord

Postautor: Brzozomir » ndz 06.11.2005 19:05

Bloody moge Ci haslo zmienić i podac na PW.

Puchar MG?? cóż to takiego?
Awatar użytkownika
Brzozomir
Rycerz
Rycerz

Postautor: Bloody » ndz 06.11.2005 21:39

W sumie ci pisałem o tym na gg, ale najwyraźniej nie dzosło ( dawno to było ) a hasło mozesz poslać. Osobiście sądzę zę serwis Arkony jako tako moze być, tylko trzeba tam umieszczać zrobione przez nas prace. Ja nie mam tam po co wchodzić bo wszystko widze w Arkonie za zasłoną. Ale dawać tam info o tym że coś jest lub niedługo będzie to czemu nie ;).
Swoją droga zastanawiałem się na opcją wyjazdu na kilka dni do Gdańska, w celach raczej turystycznych, choć z tego co się oriętuję kilka osób ejst właśnie z Gdańska więc zastanawiałęm się tez nad sesją :>
Awatar użytkownika
Bloody
Lord
Lord

Postautor: Meduzzzz » pt 11.11.2005 9:31

Arkonę prowadziłem z rok temu, jak nie ponad. Dziś podręcznik stoi na półce i obrasta w kurz. No coż, nie będę ukrywał, że głównym powodem jest arkonowa popularność. Trochę trudno inwestować pomysły w system do którego juz nigdy nie ukarze się dodatek(oficjalny). Nie oszukujmy się systmem umarł i raczej nie zmartwychwstanie (no może z pomocą szalonego nekromanty). Tymczasem zainwestowałem w DeadLands i to jest drugi powód odejścia od Arkony. Skłoniły mnie smieszne ceny maga, który pozbywał się zwróconych przez księgarnie podręczników i mimo iż Deadlands jest systemem równie zapomnianym co Arkona, to przynajmniej posiada dużo dodatków.
Ku chwale pradawnych bogów!
Awatar użytkownika
Meduzzzz
Najemnik
Najemnik

Postautor: Bloody » pt 11.11.2005 10:02

Arkona żyje tak długo ajk długo będzie na sklepowych półkach, jakby nie spojrzeć ciągle dzięki temu pojawiają się nowi ludzie ;)
Awatar użytkownika
Bloody
Lord
Lord

Postautor: Jakub Cieślak » pt 11.11.2005 12:35

Serwis Arkony będzie tak długo miał sens, jak długo Wy będziecie chcieli dzielić się swoimi pracami z resztą świata. Generalnie rzucę małą "kiełbaskę" na zachętę. Pracujemy nad systemem wynagradzania najbardziej produktywnych twórców. Od początku do końca byłem i będę namawiał do tego, by się nie poddawać i rozwijać Arkony świat.

A co zabawniejsze, napiszę, że jeszcze w życiu nie grałem w Arkonę. Zapraszam kogoś z/do W-wy, ażeby zaznajomił mnie z tą grą :D.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Kazawar Wurdsten » sob 12.11.2005 8:34

Czy rzeczywiście nie jest ekonomicznie uzasadnione wydanie dodatku do Arkony poprzez jakąś firmę? Powiedzmy połączonego ze wznowieniem wydania, wspominanych właśnie w innym temacie, powieści Bunscha.
Ot taki pomysł komercyjny: soligna księga z powieścią opatrzoną nowymi ilustracjami (chyba że wcześniej już jakieś fajne były), a jako dodatek wprowadzenie w system rpg i kilka opracowań jako dodatki do systemu. Przy okazji reklama samego podręcznika podstawowego.
Trzebaby wykupić prawa autorskie od wydawcy Arkony, zdobyc prawa do wydania powieści Bunscha, znaleźć nowego wydawcę, którego taki pomysł zaciekawi. Ogólnie inwestycja i dużo pracy, ale skoro katedra chce być poważnym promotorem gier rpg, to może nie jest to takie niemożliwe do zrobienia?
Awatar użytkownika
Kazawar Wurdsten
Rycerz
Rycerz

Postautor: Meduzzzz » sob 12.11.2005 11:08

Kazawar Wurdsten pisze:może nie jest to takie niemożliwe do zrobienia?
To tak jakbys prosił peruna o ładna pogodę...

Eh... Odkurzyłem podręcznik, przypomniałem sobie zasady, w głowie mam przygodę, Dzikowego Skarbu 50 stron przeczytanych...
Słowiańska krew...
Ku chwale pradawnych bogów!
Awatar użytkownika
Meduzzzz
Najemnik
Najemnik

Postautor: Bloody » sob 12.11.2005 15:18

I tak trzymaj Meduzzz :D. Trzeba kiedyś całą zgrają się spotkać na jakimś konwencie i wtedy to by była dopiero jazda :D
Niezwyciężony Arkonowy zastep wojów :D.
Awatar użytkownika
Bloody
Lord
Lord

Postautor: Kaka » wt 15.11.2005 22:16

Dokładnie nie wiem ale gdzies około końca roku szkolnego ostatni raz zagrałem. Później gracze sie po rozjeżdżali i nie było z kim grac. Po wakacjach przyszedł Warhammer ed 2 i już Arkona poszła w zapomnienie, lecz nie każdy o niej zapomina. Może moi gracze już nie wiedzą co to jest ale ja cały czas patrze na nia i myśle kiedy by tu zagrac...
"Nie ma głupich pytań, są tylko głupi ludzie"
Awatar użytkownika
Kaka
Wojownik
Wojownik

Postautor: Leuś » śr 23.11.2005 12:33

Nadrabiam, bo kiedyś zagłosowałam, a zapomniałam się wypowiedzieć.

Stały PL, drużyny mieszane, na początku raczej niestałe, duże, 6 osób chyba, później zeszło do 3-4 bardziej stałych. Ekipa z trójmiasta i okolic.

Regularnie nie, a co gorsza, nie gramy zbyt często. Ostatnio w wakacje :( . Ale tak jest, jak jest kilka osób i ciężko ich razem umówić, biorąc pod uwagę, że gramy jeszcze w 2 systemach.
Postacie raczej niezaawansowane, ale jak to określić? :). Po dosłownie kilku sesjach są... Niektóre nowe się musiały stworzyć nawet, to zupełnie początkujące. A niektóre dopiero czynnie pracują na nowe postacie, jak ja.

Co do miary życia systemu, może powiem tak: Do tej pory u naszego PL (Gared, zresztą) zagrało łącznie 2 dziewczyny i 7 facetów.
U nas najlepszą okazją do zapoznawania nowych osób z arkoną jest wakacyjny playwak, biwak rpgowy, ale ostatnio nie było czasu jechać...

Scenariusze - niestety lecimy nadal z tymi gotowymi - idzie powoli z dwóch powodów, raz, że nie za często sa spotkania, dwa, nasza drużyna zawsze długo przepytuje, tropi i baluje i w ogóle się dobrze bawi.

Aha, drużyna słowiańska, wielorasowa (a ostatnio już nawet nie-ludzka), w nieokreślonych planach przygoda lub kampania także dla chrześcijańskiej.
Awatar użytkownika
Leuś
Lady
Lady

Postautor: Bloody » śr 23.11.2005 21:13

Ile razy już mówiłem by się spotkać na jakimś konwencie, zrobić dosłownie zjazd arkonowiczów, pwoiem tak, jakby apostołowie głosili słowo boze ajk my Arkone to nadal byśmy tu pili za zdrowie Strzyboga :D.
Awatar użytkownika
Bloody
Lord
Lord

Postautor: Jakub Cieślak » śr 23.11.2005 21:51

To już w głowach Waszych musi zaświtać konkretny pomysł, żeby przy okazji jakiegoś konwentu realizowanego w rodzinnych stronach zorganizować grę w Arkonę, jakieś spotkania dyskusyjne, prelekcje.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Bloody » śr 23.11.2005 22:15

W najbliższym czasie z możliwych to krakon ( luty ) oczywiście w Krakowie lub Pyrkon ( marzec ) w Poznaniu. W poznaniu ten plus że moze szło by sie dogadać z Uzarielem, chcoż drugiej strony prlekcje o Arkonie to on już tam robił. Krakon z kolei jest rozgrywany w okresie ferii zimowych.
Awatar użytkownika
Bloody
Lord
Lord

Postautor: Brzozomir » czw 24.11.2005 20:41

Hm, ja ostatnio niewiem, w Arkonę mało gram, btw. Gareda kiedys przypadkiem w Empiku Megastorze Gdaśńkim poznałem ;p
Awatar użytkownika
Brzozomir
Rycerz
Rycerz

Postautor: Grom » pt 25.11.2005 11:56

Ostatnio nie mam w ogóle czasu. Grałem z pół roku temu czesto, ale teraz nie mam czasu na jedną sesję. Klasa maturalna i inne zajęcia.
Dzieci Svantevitha nienawidzą Chrystusa!
Dzieci Svantevitha nienawidzą boga krzyża!
www.gromateist.cba.pl - strona mojej gry rpg :P
Grom
Najemnik
Najemnik

Postautor: Ulmo » śr 15.03.2006 18:43

Ostatnio grałem niecały tydzień temu a w weekend kolejna sesja. Mam 2 ekipy- jedną w olsztynie gdzie studiuje i jedna w giżycku skad pochodze. Gramy w składzie 2-8 osobowym a prowadze ja :) Bohaterowie z obu ekip mieszkają (ale nie wszyscy) w tej samej osadzie- Kacze Doły więc czasem gdy ktoś z giżycka zapadnie do olsztyna pograc to jest brecha jak wychodzi ze mieszkaja obok siebie :) Gramy od ponad roku wiec niektóre postacie sa juz całkiem ładnie dopieszczone. W giżu graja prawie sami faceci- mamy jedną babeczkę (Dobrusia-pozdrawiam;) ) natomiast w olsztynie wiecej niewiast jes na sesji :) Obie ekipy z własnego wyboru w wielu bogów wiare pokladają
Awatar użytkownika
Ulmo
Wędrowiec
Wędrowiec

Postautor: Kazawar Wurdsten » czw 16.03.2006 7:44

Ulmo.
Muszę przyznać, że nadzieję wlałeś w me serce. Dzięki i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Kazawar Wurdsten
Rycerz
Rycerz

Postautor: Bloody » śr 26.04.2006 22:58

Kilka osób grających w Arkone przemieszcza się w tychże rejonach:

http://www.valkiria.net/index.php?p=sho ... =16&area=1
Awatar użytkownika
Bloody
Lord
Lord

Postautor: Dobrusia ;) » śr 17.05.2006 12:11

Ulmo pisze: W giżu graja prawie sami faceci- mamy jedną babeczkę (Dobrusia-pozdrawiam;) )

jasna sprawa :D
wiemy kto tu "rulezz" :D

pozdrawiam również ;*
Koń zdechł!!
Awatar użytkownika
Dobrusia ;)
Wędrowiec
Wędrowiec

Postautor: giewues » śr 07.02.2007 22:42

nie chce zeby ktos mnie posadzil o rekalme ale jest dobry serwis nie podajac tytulu streszcze go jako "forumowe rpg" i tam mozna by pograc :) sam tam gram aloe niestety do arkony raczej nikt sie tam nie pali :/ wiem ze jestem nowy na forum ale nie nowy a Arkonie :) po prostu od niedawna mam neta :)
Awatar użytkownika
giewues
Pustelnik
Pustelnik

Postautor: Rad-an » czw 08.02.2007 9:46

my graliśmy dawno... głównie z braku czasu. Z PL mamy ten problem, ze nikt nie chce mistrzować=) wszyscy chcą grać. Postacie z racji częstotliwości zwykle gdzieś giną i ciagle od początku zaczynamy;) A szkoda, bo chetnie bym pograł bardziej regularnie. A gramy zwykle w 3+Pl. Wszyscy z Ciechanowa lub okolic
Jeżeli brakuje ci wszystkiego prócz przeciwników, to znaczy, że jesteś w pierwszej linii.
Rad-an
Wędrowiec
Wędrowiec

Postautor: Bloody » pt 28.12.2007 15:44

A my w ostatnich trzech tygodniach graliśmy 8 sesji. Czuję się jak za starych dobrych lat :)
Awatar użytkownika
Bloody
Lord
Lord

Postautor: Lord Turkey » ndz 30.12.2007 21:40

Chociaż podręcznik posiadam od bardzo długiego czasu i wiele razy zabierałem się do rozegrania sesji, to tak naprawdę porządną grę udało mi się poprowadzić dopiero wczoraj.

Wyszła duża grupa Słowian do poprowadzenia - trzy dziwożony, jeden wił i wodniak. Gracze pierwszy raz zetknęli się z Arkoną, ale są zadowoleni i jeszcze nie raz zanurzymy się wspólnie w świat dawnej Słowiańszczyzny. Jedna z graczek posiada nawet podręcznik :P
Obrazek
Krzysztof Kozłowski
Lord Turkey
Książę
Książę

Postautor: Bloody » pn 31.12.2007 0:47

W całej mojej historii Arkony postacie graczy to byli: 15 ludzi ( mniej więcej ), 2 dziwożony, jedna wiła i jeden stolem. U mnie tak zawsze było że lubią jak jest wybór, ale biorą zawsze ludzi. Na chwilę obecną drużyna to troje ludzi i jedna wiła.
Awatar użytkownika
Bloody
Lord
Lord

Postautor: Lord Turkey » pn 31.12.2007 20:44

Jakże różni są ludzie. U mnie nikt nawet przez moment nie pomyślał o wyborze człowieka. Mają go do woli w życiu codziennym, a w grze szukają czego innego :wink:

Pewnie ma to jakiś związek z ucieczką od rzeczywistości w wyimaginowany świat czarów i groźnych potworów. Psychologia zdefiniowała już chyba wszystko.

Czy poza Wiecem Opolan powstał jakiś dodatek? Kiedyś znalazłem coś o dziwożonach, ale teraz nie potrafię odnaleźć tego pliku. Powstawały chyba dodatki o każdej rasie?

Czy zdarzyło Ci się prowadzić chrześcijan?
Obrazek
Krzysztof Kozłowski
Lord Turkey
Książę
Książę

Postautor: Bloody » pn 31.12.2007 22:31

Oczywiście ze jest dodatek, dziwię się ze o tym nie wiesz :)

http://forum.nast.pl/viewtopic.php?t=5313

Trochu tego jest.
Tak, prowadziłem stronę chrześcijańską testowo ( 17 ludzióf ), niestety dwóch graczy nie darzy Niemców sympatią i granie nimi nie wchodzi u nich w rachubę. Ale za to teraz moja słowiańska drużyna kieruje się do Konstantynopola, zatem trochę będzie odmiany :).
Zastanawiam się nawet nad napisaniem krótkiego opisu Bizancjum :)
Awatar użytkownika
Bloody
Lord
Lord

Wróć do Arkona