Dziwożony

Forum polskiego systemu RPG opartego na mitologii i wierzeniach pogańskich Słowian.

Postautor: Bloody » ndz 11.06.2006 22:39

A to w porządku bo miałem dziwne wrażenie ze umieściłaś to an karcie postaci dziwozon, a nie mogłem tego sprawdzić bo sie nie chciało załadować.
Excitate vos somnus non eat....
Awatar użytkownika
Bloody
Lord
Lord

Postautor: Kazawar Wurdsten » czw 21.09.2006 12:27

Lea: czemu "wędrówki dziwożeńskie", a nie "... dziwożońskie"?

W Twoim tekście jest takie sformułowanie i zastanawiam się nad odmianą tego wyrazu.
Awatar użytkownika
Kazawar Wurdsten
Rycerz
Rycerz

Postautor: Jakub Cieślak » czw 21.09.2006 15:19

Podobny przypadek miałem w tekście chyba o Krzatach. Zmieniłem na dziwożonie i chyba Leuś to zaakceptowała.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Leuś » czw 21.09.2006 17:37

Machnęłam na to ręką. Bo to był tekst o krzatach :wink:

To jest tekst o dziwożonach i taka odmiana mi się umyśliła. Pisząc dziwożony nie wiedziałam, że coś się zmieni i będzie można (albo nawet trzeba) pisać po polsku - ten sygnał przyszedł po ich zakończeniu i nie widzi mi się teraz zmieniać całości na rzeczowy współczesny styl reportażowy :P

Owszem, dziwożony mają dużo dziwnych słów, to ani z fantazji, ani z aż takiej ułomności autorki, to celowe. W moim wyobrażeniu gadają dziwnie, nieraz nie współcześnie, nieraz niepoprawnie, zdecydowanie nie miastowo, czasem prostacko, zawsze według swojego widzimisię.

PS: tylko nie dziwożońskie, już lepiej dziwożonie. W ogóle to głupie słowo, nie sądzę by same dziwożony go używały w odniesieniu do siebie. Póki co ja się upieram przy zostawieniu dziwożeńskich, i innych dziwnych słów też.

Ale jestem ostatnio otwarta na krytykę, prawda? :roll: i to nawet Twoją...
i lu telitha...
Awatar użytkownika
Leuś
Lady
Lady

Postautor: Kazawar Wurdsten » czw 21.09.2006 17:50

Ja rozumiem uparte stanowisko. Sam takie mam co do swoich pomysłów.
Stawiam jednak wniosek, by tekst o dziwożonach wrzucić do dodatku w formie pierwotnej - tzn. przygotowanej przez autorkę.
Moje korekty (a okazuje się,że jest ich trochę) mogą jedynie namieszać w koncepcji, bo kilka sformułowań skorygowałem uznając, że są niegramatyczne, a nie wiedząc, że takimi miały być.
Właściwie to w tym momencie zupełnie nie widzę sensu korygowania tekstów przez kogokolwiek poza autorami.
Lepszy błąd gramatyczny niż merytoryczny. Styl pisania dostosowany do ogólnej konwencji jest tu chyba elementem treści i należy go zachować.
Awatar użytkownika
Kazawar Wurdsten
Rycerz
Rycerz

Postautor: Leuś » czw 21.09.2006 18:52

Nie chciałam zniechęcać. Chyba. Mogę zacząć przerabiać tekst na trochę mniej dziwny, jeśli mówisz że ten jest aż tak niegramatyczny. Moim zdaniem poszczególne rozdziały pozbawia się cząstki nadanego charakteru w ten sposób. Chociaż może nie ważne jak mnie będzie skręcać przy burzeniu mojej wizji - muszę zachować równowagę w poszczególnych rozdziałach. Jeśli ten za bardzo odstaje od reszty stylem, trudno, postaram się trochę go zmienić. Ale dużej poprawności i niefantazyjności oczekuję wtedy również od wiłów - jak wszystko na jedno kopyto to wszystko.
Proszę wyślij mi swoje uwagi / poprawki, które zgromadziłeś do tej pory. Przy ewentualnym dalszym sprawdzaniu apeluję o przymrużenie oka i sianie przez nieco grubsze sito (bo przy jakiejś części sformułowań pewnie i tak się uprę) :)
i lu telitha...
Awatar użytkownika
Leuś
Lady
Lady

Postautor: Jakub Cieślak » pt 22.09.2006 8:11

Dobrzy ludzie, jeżeli zachodzi sytuacja, że ów niegramatyczny przypadek jest zabiegiem naumyślnym autora, nie ma żadnych przeciwskazań do pozostawienia tej formy. Przy Krzatach poprawiłem sprawę automatycznie nie zdając sobie sprawy z tego, że jest zabieg umyślny, a Ty, Leu, nie robiłaś z tego zagadnienia. Jestem jednak jak najbardziej za tym, by przywrócić tamtą formę.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Kazawar Wurdsten » pt 22.09.2006 8:49

Przesłałem Lei tekst częściowo z moimi poprawkami do akceptacji. Jak będzie git to jadę dalej i szybciutko kończę.

A jutro prowadzę Arkonę. Ktoś pamięta o takim systemie? że w niego grać można i w ogóle sesje wymyślać a nie tylko dodatki...
Awatar użytkownika
Kazawar Wurdsten
Rycerz
Rycerz

Postautor: Jakub Cieślak » pt 22.09.2006 9:58

Już mówiłem- jestem pewną formą kuriozum- nie grałem nigdy w to, nie znam nawet dobrze zasad. A w RPG to nie grałem chyba z 1000 lat... Żałuję, ale niestety to straszny pożeracz czasu, na trwonienie którego teraz sobie nie mogę pozwolić.
W ogólnym wątku dodatku przedstawiłem proponowaną planszę na okładkę dodatku. Zapraszam tam, bo chcę omówić ogólną formę dodatku.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Kazawar Wurdsten » pt 22.09.2006 18:08

Jakub, pojęcie trwonienia czasu przybiera w tych popiepszonych czasach dziwną interpretację. Sam tyram i gonię za czymś tam, ale wiem też że rpg mi w tym pomaga i jest jak balsam na masakrę tygodnia powszedniego.
Nie strugam "wujka dobrej rady" ale muszę zaoponować przeciw określeniu grania "trwonieniem czasu"...
Awatar użytkownika
Kazawar Wurdsten
Rycerz
Rycerz

Postautor: Jakub Cieślak » pt 22.09.2006 18:38

Oj, ja też nie chcę tego tak nazywać...
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Kazawar Wurdsten » śr 11.10.2006 8:41

Temat przeniesiony z tajnego forum "Arkona za zasłoną". Zapraszam do dyskusji.
Awatar użytkownika
Kazawar Wurdsten
Rycerz
Rycerz

Poprzednia

Wróć do Arkona