Wiec Opolan- pytania, uwagi, Wasze recenzje.

Forum polskiego systemu RPG opartego na mitologii i wierzeniach pogańskich Słowian.

Wiec Opolan- pytania, uwagi, Wasze recenzje.

Postautor: Jakub Cieślak » ndz 07.08.2005 19:50

Tutaj proponuję pisać wszystkie uwagi odnośnie ostatecznej wersji Wiecu Opolan. Chętnie posłuchamy opinii, warto też tutaj zgłaszać uwagi co do warstwy merytorycznej i co do ostatecznego kształtu tej pracy.
Ja chętnie też posłucham o tym, jak i na jakich programach (i ich wersjach) dokument się wyświetla i czy są jakieś nieprawidłowości.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Howler » ndz 07.08.2005 21:48

Na Adobe Readerze 7.0 działa bez problemu. Co my tu bedziemy sie oszukiwać - wygląda to po prostu ładnie. Tekstowo się czepiać nie będe, mimo że widziałem chyba lietrówkę czy dwie - to można poprawić. Graficznie - rysunki czarno-białe są ok, czepiłbym się coponiektórych kolorowych, no ale powiedzmy że mogło być gorzej. W każdym razie jak pierwszy raz nie jest źle...
In God I Trust... Others Pay Cash
Awatar użytkownika
Howler
Rycerz
Rycerz

Postautor: Brzozomir » pn 08.08.2005 1:10

Ludzie się czepiają Tycznia. Trzeba by chyba zrobić gwiazdkę i w kącie napisac( TAK TO MA BYĆ TYCZEŃ ) Mi się bardzo podoba. Właśnie rysuję pełno krzatów.Obrazki moglybybyć no nowego dodatku, ale to zalezy od JC, ale koniec OT Jak tylko znajde jakąś drukarnię to sobie ładnie wydrukuję na jakims fajnym papierze. Uwazam że jest to jedno z najlepszych rzeczy (jeżlei chodzi o RPG) które mogły mi się zdarzyć w ostatnich latach( nie liczac wydania arkony ;))
Awatar użytkownika
Brzozomir
Rycerz
Rycerz

Postautor: Meduzzzz » pn 08.08.2005 22:50

Dodatek wydany ładnie, chociaż z wielu ilustracji bym zrezygnował... i niestety po raz kolejny została przekręcona moja ksywka. Jam jest Meduzzzz, a nie Meduzz - ale spoko juz się przyzwyczaiłem do odejmowania mi z :wink:
Tak czy siak super!
Ku chwale pradawnych bogów!
Awatar użytkownika
Meduzzzz
Najemnik
Najemnik

Postautor: Vampdey » pn 08.08.2005 23:54

Swoją opinię wyraziłem już kilkukrotnie, no ale skoro jest przeznaczony ku temu wątek, to powtórze.
Dodatek jest profesjonalny!! :)
Oby teraz tylko cyklicznie szło :D. Sam trochę z systemem wspólnego miałem, może coś dopomogę...? We will see.

PS. Błędem jest to, że po pięćdziesiątej stronie... nic więcej nie ma :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent

Postautor: Brzozomir » wt 09.08.2005 0:22

Vampdey pisze:PS. Błędem jest to, że po pięćdziesiątej stronie... nic więcej nie ma :P

Ale jezeli Arkonowy Bóg JC(patron arkonowców ;) i bóg pdfu, dobra koniec wazeliny bo marnie skończe) pozwoli to wyleci nastepny dodatek ;)
Awatar użytkownika
Brzozomir
Rycerz
Rycerz

Postautor: Jakub Cieślak » wt 09.08.2005 10:43

Ja na nic pozwalać nie muszę, to Wy zakasać rękawy powinniście i zacząć skrobać nowe materiały. Proponuję coś bardziej jednolitego. Kampanię? Kompendium wiedzy woja, słowiana? Może coś o wrogach słowian?
Ja ze swojej strony mogę zaproponować produkcję dużej mapy ziem lechickich w oparciu o prace Kazawara i Leusi.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Brzozomir » wt 09.08.2005 16:53

Jakub Cieślak pisze: Kampanię? Kompendium wiedzy woja, słowiana? Może coś o wrogach słowian?
.

http://forum.katedra.info/viewtopic.php?t=4103
Awatar użytkownika
Brzozomir
Rycerz
Rycerz

Postautor: Hybrydzioch » śr 07.09.2005 20:48

Dodatek jest świetny szkoda tylko że taki krótki. Oby więcej takich dodatków
Hybrydzioch
Pustelnik
Pustelnik

Postautor: Jakub Cieślak » śr 07.09.2005 22:04

A będzie, będzie! :D
Jeden się zrobiło, to zrobi się następne. Już pracują dzielni skrybowie nad kolejnymi tekstami.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Kazawar Wurdsten » sob 10.09.2005 7:07

No ja mam pewną uwagę, którą tu wypowiem bo to do następnego dodatku może mieć zastosowania.
Czy nie wydaje się wam że Wiec ma zbyt ciemne tło? Drukarka się kuli w kącie jak myśle o papierowej wersji dodatku. To czysto ekonomiczna kwestia, bo tło na monitorze wygląda bardzo fajnie.
Jakubie czy to dużo roboty zmienić tło w całym dokumencie? Bo chyba robisz to automatem i możliwe wtedy byłoby zrobienie wersji z baaardzo rozjaśnionym (tzw. znak wodny) tłem?
Czy ktoś podziela moje problemy atramentowe? Czy tylko ja jestem dziad?
Awatar użytkownika
Kazawar Wurdsten
Rycerz
Rycerz

Postautor: Jakub Cieślak » pn 12.09.2005 17:24

No nie dziad, a centuś.... :D
Nie ma problemu, mogę przygotować wersję ogólnie bardziej "printable". Z tym, że umieszczając w dodaktu różne duże kolorowe obrazki od razu skazałem domowe drukarki na wytężoną i nieekonomiczną pracę...
Wersja "do druku" zatem powinna posiadać tło jasne (może też nie zawierać tego tła) i rysunki w bieli i czerni. Czy tego chcecie?
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Leuś » wt 13.09.2005 23:14

Hmm... No ja nie mam kolorowej drukarynki, więc drukuję wszystko w szarej skali.
Zagłosuję za szarawą wersją tylko pod warunkiem, że byłaby to wersja dodatkowa, a podstawowa (identyczna merytorycznie) będzie kolorowa i ładna jak poprzednia. W podręcznikach muszą być duże kolorowe obrazki :).
Tamto zielone tkane tło też mi się bardzo podobało... Rozumiem jednak, że niektórzy mogą mieć problemy z wydrukiem w domu, a nie mogą zrobić go w pracy - ok. Tylko ja chcę drugą wersję kolorową, hihih.
Awatar użytkownika
Leuś
Lady
Lady

Postautor: Kazawar Wurdsten » śr 14.09.2005 6:20

Właśnie o to chodzi. Powstaje wersja kolorowa, a potem Jakubie rozjaśniasz tło, oceniasz które rysunki w czerni i bieli będą mało ostre czy za ciemne i te modyfikujesz, reszta zostaje. I mamy dwie wersje.
Awatar użytkownika
Kazawar Wurdsten
Rycerz
Rycerz

Postautor: Jakub Cieślak » śr 14.09.2005 7:22

Tak to dokładnie zrozumiałem- jedna wersja De Luxe, druga dla przerażonych drukarek.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Ulmo » śr 15.03.2006 11:24

Muszę przyznać że Wiec Opolan jest całkiem na poziomie. Fajnie że jest w koncu jakieś kalendarium świąt słowiańskich :) i opis chorub które ludzność ówczesnych dni dziesiątkowała.
Jednak zastanawia mnie jedna rzecz Wodniacy w dodatku czytamy że "...ciała mają chłopcy lub dziwczęta kilkunastoletni a jednak sa bardzi silni- zdarzało sie że nie jeden Stolem w walce z nimi przegrywa" Więc skoro są tacy silni to dlaczego ich krzepa maksymalnie osiąga 10 skoro ona odpowiada za siłę fizyczną?
Awatar użytkownika
Ulmo
Wędrowiec
Wędrowiec

Postautor: Leuś » śr 15.03.2006 12:31

Witaj, Ulmo.
Wiesz, to dobre pytanie jest :) . Z odpowiedzią może być gorzej. Wodniacy byli troszkę nie przemyślani, z całym szacunkiem dla twórczości naszego Brzozomira, mają takie małe sprzeczności i dziwności w sobie, z których moim osobistym kęsem nie do połknięcia jest wnikanie w drzewa (bo od tego są drzewice). O ile autor nie zdecyduje się w obecnie tworzonym dodatku o rasach troszkę ich doszlifować i naprostować, to sprawa ta może pozostać oficjalnie niedomknięta dość długo.
Dobrze, że się pojawiłeś... Przypomniałeś mi, że muszę brać się do roboty, bo są jeszcze arkonowcy. Wieczorem zabieram się za krzaty.
i lu telitha...
Awatar użytkownika
Leuś
Lady
Lady

Postautor: Ulmo » śr 15.03.2006 12:44

Wodniacy bardzo mi się podobają jako rasa :) Mam jeszcze pytanie odnośnie gusła o otwarcie drzewa- napisano że guślarz jest łącznikiem między drzewem a Wodniakiem. Czy to oznacza że Wodniak zainteresowany danym drzewem a będący guslarzem musi szukać kolegi po fachy by on przeprowadził rytuał?
Awatar użytkownika
Ulmo
Wędrowiec
Wędrowiec

Postautor: Brzozomir » pt 17.03.2006 21:41

jezu o tym kumplu po fachu nie pomyślałem ;)

co do wygranej ze stolemem. chodziło raczej o zwinność i szcześliwy traf. stolemy cięzkie kamyki to nie to samo co zwinniejsze Wodniaki. No i jak komuś jeden na k20 wypadnie ;)
Awatar użytkownika
Brzozomir
Rycerz
Rycerz

Postautor: Ulmo » pn 20.03.2006 22:27

Witam
mam takie małe pytanko i jeśli się już pojawiła na nie odpowiedz to przepraszam ale jakoś nie znalazłem...
MIKSTURY RZADKIE piszecie w dodatku ze weidzma zna k6+1/2 substancje- jak to nalezy interpretowac?
czy to znaczy ze zna całe przepisy na rzadkie mikstury czy tylko po części?
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ulmo
Wędrowiec
Wędrowiec

Postautor: Bloody » wt 21.03.2006 4:39

Ten który to pisał dawno tu nie zaglądał, ciężko będzie zdobyć odpowiedź.
Excitate vos somnus non eat....
Awatar użytkownika
Bloody
Lord
Lord

Postautor: Bloody » sob 03.06.2006 13:51

Swoją drogą taka kwestia, gdzie jest temat o dodatkach gdzie znajduje się link do Wiecu Opolan :roll: . ja choć piszę tu prawie codziennie nawet nie mogę go sie doszukać i zastanawia mnie jak mają to ucznić ludzie spoza forum :roll:
Awatar użytkownika
Bloody
Lord
Lord

Postautor: Leuś » sob 03.06.2006 17:18

Bo od takich rzeczy jest strona internetowa, a nie forum...
Na stronie wiadomo co gdzie jest i nie trzeba kopać, przychodzi się, bierze coś jak z półki, i już, bez zniechęcania się poszukiwaniami. Lubię forum, i nie zamierzam przeciw niemu podburzać - ale nie jestem za przenoszeniem się do forum w całości. Zawsze są osoby, które nie znają forum, i które nie mają ochoty go poznawać - które chcą tylko obrazek, scenariusz, albo dodatek, a nie gadaninę.
i lu telitha...
Awatar użytkownika
Leuś
Lady
Lady

Postautor: Bloody » sob 03.06.2006 19:39

Tak ale tutaj brakuje ludzi, stan działu Arkona ma za mały stan liczebny.
Awatar użytkownika
Bloody
Lord
Lord

Postautor: Jakub Cieślak » pn 05.06.2006 21:13

Wiem i boleję nad tym, że nas nie widać poprzez stronę, której póki co nie postawiliśmy. Liczę, że stanie się to niebawem.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Wróć do Arkona