Przyszłość Arkony

Forum polskiego systemu RPG opartego na mitologii i wierzeniach pogańskich Słowian.

Postautor: Jakub Cieślak » sob 23.04.2005 11:02

Z tymi mapkami to sporo zdziałała Leuś, mam je zrzucone na twardy dysk. Prawdopodobnie znajdą się w dodatku. Jakie mapy i jakich regionów chcesz wykonać?

Brzozomir, na wypowiedź na forum Fett też może nie mieć czasu...
:wink:
Chyba przyda mu się Twoja pomoc, jak i pomoc kogoś jeszcze. Nie ma takich dwóch jak Was trzech, ani jednego.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Kazawar Wurdsten » sob 23.04.2005 11:09

Jakub Cieślak pisze:...Prawdopodobnie znajdą się w dodatku...

No wszystko pięknie ale:
na razie nie ma dodatku i nie wiadomo czy będzie,
a jak będzie, to nie wiadomo czy będą w nim mapy
i jak będą, to nie wiadomo czy fajne,
a nawet jak fajne, to nie wiadomo czy to co wprowadzam w swoich sesjach będzie z nimi spójne.

Dlatego pomyślałem że sprawę możnaby przyspieszyć i skonkretyzować. Co do regionu mapy to właśnie się wypowiedziałem. Bardziej szczegółowe będą później bazowały na tej ogólnej.
Awatar użytkownika
Kazawar Wurdsten
Rycerz
Rycerz

Postautor: Bloody » sob 23.04.2005 11:33

W średniowieczu też nieraz posługiwali się kilkoma mapami, a o dziwo różniły się one pod różnymi względami :)
Excitate vos somnus non eat....
Awatar użytkownika
Bloody
Lord
Lord

Postautor: Jakub Cieślak » sob 23.04.2005 11:35

Odnośnie dodatku- ja się nim zajmuję, więc wiem na jakim jest etapie i rozwoju i wiem, że wyjdzie. Kwestia składu w QuarkXpressie, którego teraz się uczę. To trochę zajmie, ale nie należy się załamywać.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Kazawar Wurdsten » sob 23.04.2005 11:47

To co? Dać sobie spokój z tymi mapami bo już są? Czekać cierpliwie na dodatek? Spoko. Szkoda tylko, że nie można z tych map teraz korzystać. Z każdą sesją mapy w oczekiwanym dodatku stają się coraz mniej przydatne, bo coraz mniej spójne z doświadczeniami graczy. Stąd moja inicjatywa. Myślałem, że ten dodatek to już umarł śmiercią naturalną.
Awatar użytkownika
Kazawar Wurdsten
Rycerz
Rycerz

Postautor: Jakub Cieślak » sob 23.04.2005 11:55

Spokojnie, spokojnie- nic nie zdechło. Mapy mogę udostępnić- za zgodą Leusi (dobrze odmieniam?). Niech służą Wam w takim razie.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Bloody » sob 23.04.2005 12:08

Ja mam zrobioną mapę na brudno i prowadzę według niej juz od dawna. Są tam lokacje których nie ma na mapach historycznych i nie będzie ich w mapach Leusi. Np. stworzony u mnie podczas sesji gród warowny przed granicą niemiecką o nazwie "Strzeżogród", gdyz strzec owy gród miał ziem lichickich :) . Nie wspomnę o lokacjach wiosek dziwożon, wił czy jaskiń stolemów, z nazwami w roli głównej.
Ja osobiście chciałem mape narysować ręcznie i zrobić to pod wzór map średniowiecznych, nie będąca dokładnych odzwierciedleniem geograficznym.
Awatar użytkownika
Bloody
Lord
Lord

Postautor: Kazawar Wurdsten » sob 23.04.2005 17:30

Jasna sprawa, że każdy dodaje do świata swoje własne lokacje.
Inna kwestia, że takiej mapy to ja swoim graczom jeszcze dłuuugo nie pokaże. Bo po co? Ich postacie ani pisate ani czytate. Mapy nikt im nie pokazywał i cały ich świat to otaczające krzaczory. Jednak to nie zmienia faktu, że w końcu podróżowanie z miasta do miasta stanie się konieczne i ja wtedy chciałbym móc im pokazać o co chodzi.
Co do szczegółowości i oprawy graficznej takiej mapy. Widzieliście podręczniki do bitewniaka warhammerowego? W army booku do Vampire Counts jest fajna mapka na wzór. Oto jej połowa dla nieznających tematu:

http://iwankow.ps.pl/mapa-VC.jpg

albo przykład z podręcznika armii krasnoludzkiej:

http://iwankow.ps.pl/mapa-Dwarfs.jpg

To są mapy.
Awatar użytkownika
Kazawar Wurdsten
Rycerz
Rycerz

Postautor: Leuś » sob 23.04.2005 21:31

Jakub Cieślak pisze:Spokojnie, spokojnie- nic nie zdechło. Mapy mogę udostępnić- za zgodą Leusi (dobrze odmieniam?). Niech służą Wam w takim razie.

Udzielam. Mam nadzieję, że się przydadzą. Przy okazji uspokoję trochę niecierpliwość Kazawara :wink:

Proszę o podzielenie się wszelkimi uwagami odnośnie ich - sugestiami, pomysłami, uzupełnieniami... Moje mapki są bardzo ogólne, więc nie znalazły się w nich wioski ani osady krzacie i dziwożonie - nad tym drugim zawsze chętnie pomyślę :)
Awatar użytkownika
Leuś
Lady
Lady

Postautor: Brzozomir » sob 23.04.2005 21:37

Kazawar Wurdsten pisze:Co do szczegółowości i oprawy graficznej takiej mapy. Widzieliście podręczniki do bitewniaka warhammerowego? W army booku do Vampire Counts jest fajna mapka na wzór. Oto jej połowa dla nieznających tematu:

http://iwankow.ps.pl/mapa-VC.jpg

albo przykład z podręcznika armii krasnoludzkiej:

http://iwankow.ps.pl/mapa-Dwarfs.jpg

To są mapy.

Ehh.. dla mnie te mapy są zbyt SUROWE dla mnie Arkona jest raczej taka bajeczna. zwłaszcza lasy, góry... nie żeby odrazu do heroic, ale raczej nie az tak surowa...
Awatar użytkownika
Brzozomir
Rycerz
Rycerz

Postautor: Bloody » sob 23.04.2005 23:18

Takie bardziej jakby rysowane w średniowieczu :). Chciałem taką zrobić ale jak anrazie nie bardzo mi to wyszło :(
Awatar użytkownika
Bloody
Lord
Lord

Postautor: Jakub Cieślak » ndz 24.04.2005 10:45

To ja może nadmienię, jakby kto nie zauważył, że Fett zrobił update strony i wrzucił między innymi wspominane mapy Leusi.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Fett » ndz 24.04.2005 11:40

News na głównej Katedry, wiec chyba zauwazyli :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Fett
Paladyn
Paladyn

Postautor: Kazawar Wurdsten » ndz 24.04.2005 12:15

Taka kwestia:
Na własne potrzeby zrobiłem karte postaci. Ma więcej miejsca na umiejętności i ekwipunek. Wygląd też starałem się jakiś tam zrobić. Można sobie ją ściągnąć:

http://iwankow.ps.pl/Arkona-karta-Kazawar.zip

Proszę szanownych forumowiczów o ocenę tego produktu. Mogę go zmodyfikować tak by był w miarę uniwersalny.
Jak już będzie ogólna akceptacja to może webmasterzy powieszą tą kartę na serwisie katedrowym coby stała się bardziej dostępna niż na forum?
Awatar użytkownika
Kazawar Wurdsten
Rycerz
Rycerz

Postautor: Tyhagara » ndz 24.04.2005 14:30

Mogę się wypowiadać jedynie w kwestii wyglądu karty.
Ładna i klimatyczna, podoba mi się, mam tylko jedno zastrzeżenie dość ciążące na ocenie całości. Zlikwiduj cienie pod napisami, albo zostaw je, ale zmniejsz przesunięcie cienia względem liter. Teraz występuje efekt podwójnego tekstu, cała karta traci na czytelności. Jeśli już chcesz pozostawić cień, to przesuń go względem liter tak, by nie powstała przerwa między cieniem, a literą.
Tyhagara
Lord
Lord

Postautor: Brzozomir » ndz 24.04.2005 15:39

Ehhhh sciaglem ale acrobata readera musze instalowac, potem sie wypowiem... :( :? :cry: :oops:
Awatar użytkownika
Brzozomir
Rycerz
Rycerz

Postautor: Kazawar Wurdsten » ndz 24.04.2005 16:38

Mi się efekt cieni podoba. Czytelność spada troszkę ale to jest pierwsze wrażenie. Po krótkim okresie karta jest dla gracza znana na tyle że i tak nie wczytuje się w każdy napis bo wie co gdzie jest. Jednak to jest tylko moje zdanie. Czyli 1:1. Poczekam z tymi cieniami na kolejne wypowiedzi.
Awatar użytkownika
Kazawar Wurdsten
Rycerz
Rycerz

Postautor: Bloody » ndz 24.04.2005 18:58

Przyznaję ża ładnie zrobione, na pewno lepsze niż te w podręczniku ( choć te złe nie były ) ale jak powiedział Tyhagara, z tymi cieniami przydało by się coś zrobić bo obraz jakby sie rozmywał :?
Awatar użytkownika
Bloody
Lord
Lord

Postautor: Leuś » ndz 24.04.2005 20:07

Kazawar Wurdsten pisze:Czytelność spada troszkę ale to jest pierwsze wrażenie. Po krótkim okresie karta jest dla gracza znana na tyle że i tak nie wczytuje się w każdy napis bo wie co gdzie jest.

Tu bym się zgodziła, karta to nie proza i po jednorazowym jej przeglądnięciu wie się, gdzie co jest. Mam tylko jedno pytanie. Nie znam się osobiście na formacie pdf, ten format mnie nie lubi, ale czy nie dało by się zrobić dolnego marginesu mniejszego, a za to wstawić po małej linijce odstępu przed Umiejętnościami i Darami? Pomyślałam, że zrobiło by się troszkę przejrzyściej.

Ładne... Cóż, czekam na wersję z miejscem na własny obrazek :wink:
Awatar użytkownika
Leuś
Lady
Lady

Postautor: Kazawar Wurdsten » ndz 24.04.2005 21:22

Leuś pisze:Tu bym się zgodziła...

Rozumiem, że to jest głos sprawiający że jest 2:2 w kwestii cieni pod napisami :gkiller:

Co do Twych życzeń Leuś - są dla mnie rozkazem. To miejsce na obrazek to ma być rameczka? Czy zarys postaci jakiś wrzucić? Czy tylko głowy?

Czy potrzebujecie dwóch tabelek na zwierzaki? Może wystarczy jedna? Albo konik albo piesek albo niedźwiadek.
Awatar użytkownika
Kazawar Wurdsten
Rycerz
Rycerz

Postautor: Leuś » pn 25.04.2005 10:39

Nie wiem jak się nalicza ta punktacja, ale mi się te cienie podobają.
Odnośnie miejsca na obrazek, mi wystarczy, że tam nie będzie tego pana z mieczem, to będę miała gdzie wtrynić wizerunek mojej dzielnej. Mam na myśli chyba to, że karta z wojownikiem, ludzkim facetem, jest mniej uniwersalna dla gracza, który na przykład gra krzatem kapłanem albo wiłą pieśniarką :wink:

Co się tyczy zwierzątek, sama się nad tym zastanawiałam przy mojej karcie. Osobiście nie będę za sobą ciągać po chaszczach zbyt licznego zwierzyńca, mi starczyłaby jedna sztuka, jakieś ptaszysko. Ale nie wiem jak innym, więc ja u siebie na wszelki wypadek umieściłam dwie tabelki.
Awatar użytkownika
Leuś
Lady
Lady

Postautor: Kazawar Wurdsten » wt 26.04.2005 14:25

Oto poprawiona karta:

http://iwankow.ps.pl/baszta/arkona/plik ... r-v1_2.zip

Można sobie wymalować własną postać, jest miejsce.
Nadałem karcie numer wersji bo Weles jeden wie ile ich będzie.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kazawar Wurdsten
Rycerz
Rycerz

Postautor: Gared » sob 07.05.2005 22:20

Oglądałem Twoją kartę Kazawarze i podoba mi się. Jedyne zastrzeżenie jakie do niej mam to brak czegoś, co by można było określić mianem karty walki. Tzn fajnie by było gdyby w jednym miejscu znalazły się wszystkie dane do tego potrzebne, nawet jeśli oznacza to konieczność przepisania kilku liczb kilkakrotnie.

Poza tym wszystko jest bardzo ładne i przejrzyste.
Gared
Najemnik
Najemnik

Postautor: Brzozomir » czw 12.05.2005 8:31

Fajna sprawa - powie szczerze że karta z krzyżakiem zamiast miejsca na obrazek jest lepsza ;) ( niewiem dlaczego)
Awatar użytkownika
Brzozomir
Rycerz
Rycerz

Postautor: Brzozomir » wt 17.05.2005 19:31

Aktualizacja !!!!!!! Wszystko pieknie! tylk: czy Wy czasemw chodzicie na strone Arkony :| ?? Co prawda od poczatku nie było tłumów ale w ciągu tygodnia prawie nikt nie wszedł :| I nikt nie zauwazył Ankiety :/... W każdym razie, zachęcam do głosowania i pisania recenzji(niekoniecznie długich)
Awatar użytkownika
Brzozomir
Rycerz
Rycerz

Postautor: Kazawar Wurdsten » śr 18.05.2005 5:50

Ja zaglądam. Materiały na sesje zbieram, więc chyba prawidłowo. Wiadomo, jak nic nowego nie wrzucisz to zainteresowanie gawiedzi spada. Ano taki paskudny los webmajstera.
Awatar użytkownika
Kazawar Wurdsten
Rycerz
Rycerz

Postautor: Brzozomir » śr 18.05.2005 6:50

W każdym razie staram się wrzucac coś raz na tydzien( w okolicach poniedizałku, wtorku, środy)więc stójcie na skale i wyglądajcie mojego statku ;) :P

O i uznałem że pokarze wam też trzy moje rysunki, bo fettowi sie nie spieszy wrzucić je do galerii na serwisie:

Leśny Dziad
Moja wersja panka, bazowałem na podstawkowym rysunku Tweety'ego
o ten rysunek rysowałem dawno, ale nie jest taki zły :P
Awatar użytkownika
Brzozomir
Rycerz
Rycerz

Postautor: NornaHexe » czw 09.06.2005 11:30

Cześć wesołki:)
Wróciłam... mam nadzieję że mnie jeszcze pamiętacie. Bardzo mi wstyd że tyle mnie tu nie było, ale pewne zawirowania życiowe sprawiły, że nie miałam za bardzo czasu i możliwości angażować się w rpg i wiele innych rzeczy :oops: Ale mam nadzieję, że teraz wróciłam już na dobre.
W Arkonę gram nadal i zamierzam to wciąż robić, więc dla mnie system żyje i żyć będzie. Muszę nadgonić zaległości w czytaniu forum, a potem obiecuję się udzielać jak dawniej. BTW robimy z moim chłopem (tzn głównie on robi) kartę do Arkony w excelu z różnymi fikuśnymi formułkami, pomagającami szybko liczyć różne rzeczy np. przy walce. Wciąz ją ulepszamy, ale jak będzie już jakaś bardziej zaawansowana wersja, to wrzucę, moze się komuś przyda. Nie jest tak ladna jak ta z podręcznika, ale bardzo ułatwia życie PL:}
I'm a full moon fever
I'm a non-believer
I have hope and I regret
I accept and I neglect
NornaHexe
Lady
Lady

Postautor: Heimdall Ragnarok » czw 09.06.2005 13:57

W warszawskiej "Arkadii" w EMPIKu znowu są podręczniki do Arkony! Każdy po 39,90! Czyżby magazyny opróżniali?
Kiedy muzyka milknie, reszta jest milczeniem.
Awatar użytkownika
Heimdall Ragnarok
Wojownik
Wojownik

Postautor: Vampdey » czw 09.06.2005 14:20

39?!
Ech, teraz?! :P

Ale IMO za tą cene taki podręcznik to jednak warto. Z całą pewnością - nawet jeśli wokół systemu trwa stagnacja ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent

Postautor: Grom » pn 13.06.2005 11:10

NornaHexe (swoją drogą witam ponownie na forum :) bo faktycznie juz dawno Cię nie było (zresztą tak jak i mnie :wink: ) czy mogłabyś przesłać mi tą wersje karty w exelu? Ja też mam kilka tego typu pomocy - robiłem tabele, spisy etc - slowem calą mechanikę na 3 kartkach. Kartę postaci też mam. To wszystko w plikach bmp (lub jpg jak kto woli), choć oczywiscie nie wyglada tak ladnie jak w podreczniku. Jeśli ktoś jest zainteresowany niech pisze. Gg: 1997423 Tlen: gromateist@o2.pl Mail: gromateist@o2.pl.

Niestety nie mam zbyt wiele czasu w tej chwili, ale niedlugo wakacje, więc pewnie znowu zacznę coś pisać. http://www.gromateist.republika.pl - strona mojej gry rpg :lol:. Jeszcze nie skonczona, ale wrzucilem screeny.
Dzieci Svantevitha nienawidzą Chrystusa!
Dzieci Svantevitha nienawidzą boga krzyża!
www.gromateist.cba.pl - strona mojej gry rpg :P
Grom
Najemnik
Najemnik

Postautor: Vampdey » pn 13.06.2005 12:09

Fett, skąd masz informacje o tych Empikach, w których ponownie dostępna jest Arkona?
Czy jest to to, co zalegało w magazynach (bo chyba przecież chyba nie dodruk)?...
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent

Postautor: Fett » śr 15.06.2005 6:57

Info dostałem od Elthana, ale wiem tyle, że są... A czy to dodruk, czy wyprzedaż z magazynów, nie wiem.

Wiem z nieoficjalnych acz pewnych źródeł, że wydawca zaczyna coś kręcić (wreszcie!) z dodatkiem :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Fett
Paladyn
Paladyn

Postautor: Brzozomir » śr 15.06.2005 15:00

Az zachciało mi się kląc ze szczęćia :D:D:D:D:D:D:D:D:D :cry: (ale sie nie spodziewam zbyt dużego łutu szczęścia, prawo murphyego zawsze działa)
Awatar użytkownika
Brzozomir
Rycerz
Rycerz

Postautor: Vampdey » śr 15.06.2005 20:03

no ciekawa informacja, ale źródło i pewność jednak mnie ciekawią :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent

PoprzedniaNastępna

Wróć do Arkona