Przyszłość Arkony

Forum polskiego systemu RPG opartego na mitologii i wierzeniach pogańskich Słowian.

Przyszłość Arkony

Postautor: Heimdall Ragnarok » pn 04.10.2004 17:19

Ech...pamiętam, kiedy poraz pierwszy usłyszałem o Arkonie... "Słowiańska mitologia?", pomyślałem. "Wreszcie coś rodzimego nie bazującego na DDkach?"
Potem przez cały grudzień do Megastoru się chodziło i podziwiało podręcznik...a na Gwiazdkę była pod choinką :)
Przetoczyła się przez Polskę nie reklamowana specjalnie, narobiła nieco huku na konwentach, szykowało się "Gniezno"...
I świat był dobry.
Ale TERAZ? Wydawnictwo schrzaniło sprawę, podcinając skrzydła!
O Arkonie ucichło, starzy gracze do Młotka wrócili, młodzi wolą ratować światy Lochów & Smoków...
I co się dalej stanie?
Nie można rozwiązać umowy z wydawcą? Nie można zrobić CZEGOKOLWIEK?
I jak WASZYM zdaniem będzie wyglądała przyszłość tego systemu?
Kiedy muzyka milknie, reszta jest milczeniem.
Awatar użytkownika
Heimdall Ragnarok
Wojownik
Wojownik

Postautor: Brzozomir » pn 04.10.2004 17:38

Drodzy towarzysze... Od kilku miesięcy Świat Arkony stoi nad przepascią...... ;)

Ale żadnej pie---rzonej partii nie mamy a mamy Sprint i szanownych panów, stojących z łopatami i widłami nad arkoną. Pierwszym kłują żeby się nie wiarciła, a drugie żeby żywcem zakopać...
Nawt ja dziś pojechałem do megastora żeby poszukać jakiś fajny system... Uznałem że se kupie wiedźmina... Nie kupiłem, ale mam zamiar.
Awatar użytkownika
Brzozomir
Rycerz
Rycerz

Postautor: Meduzzzz » śr 06.10.2004 13:37

Brzozomir napisał:
Kod: Zaznacz cały
Drodzy towarzysze... Od kilku miesięcy Świat Arkony stoi nad przepascią...... 

Ale żadnej pie---rzonej partii nie mamy a mamy Sprint i szanownych panów, stojących z łopatami i widłami nad arkoną. Pierwszym kłują żeby się nie wiarciła, a drugie żeby żywcem zakopać...
Nawt ja dziś pojechałem do megastora żeby poszukać jakiś fajny system... Uznałem że se kupie wiedźmina... Nie kupiłem, ale mam zamiar.

Jak masz zamiar kupić wiedźmina to poczekaj na drugą edycję. Nad Arkoną czarne chmury się zgromadziły i z tego powodu również zainwestowałem w inny system, tylko że ja kupiłem Deadlands...
Ku chwale pradawnych bogów!
Awatar użytkownika
Meduzzzz
Najemnik
Najemnik

Postautor: Xurt » śr 06.10.2004 14:15

A ja po staremu - prowadzę zarówno Arkonę, jak i WFRP, na zmianę - zależnie od humoru.
http://www.lazarus.zp.pl
Ordo Militaris et Hospitalis Sancti Lazari Hierosolymitani
Zakon Rycerski i Szpitalny Świętego Łazarza z Jerozolimy, Chorągiew Szczecińska
Awatar użytkownika
Xurt
Pretorianin
Pretorianin

Postautor: Neurocide » czw 07.10.2004 19:09

Czyli co? Już po Arkonie?
I o co chodzi z tym podcinaniem skrzydeł przez wydawcę? Przecież ponoc system sprzedawał się świetnie...
http://www.erpegowiec.prv.pl | http://moorhold.net | http://neuroshima.moorhold.net |
- - - - - - - - - - - - - - - - - -
Klub Fantastyki KHATOVAR
Awatar użytkownika
Neurocide
Wędrowiec
Wędrowiec

Postautor: Bloody » czw 07.10.2004 21:29

Nie tyle świetnie co dobrze, no ale cóż, może było coś o czym my szarzy ludzie nie wiemy :(. I tak oto kolejny ciekawy i oryginalny bo rozgrywany w świecie słowian sytem, znika.... Pozostaje nam tylko grać w systemy typu D&D czyli młócić, żeźnić i zabijać dla pedeków i złota :(. Pozdrawiam
Excitate vos somnus non eat....
Awatar użytkownika
Bloody
Lord
Lord

Postautor: Fett » czw 07.10.2004 22:16

Ja praktycznie mógłbym zgodzić się z Wami. Liczę jednak na to, że coś ruszy, że może jednak Arkona wyjdzie z tego głębokiego bajora i dalej będzie się rozwijać. Oby się to udało...
Obrazek
Awatar użytkownika
Fett
Paladyn
Paladyn

Postautor: Neurocide » pt 08.10.2004 9:01

Ale wyjaśnijcie o co chodzi z tymi Wydawcami? Czemu niby to wypinają się na autorów? O co konkretnie biega?
http://www.erpegowiec.prv.pl | http://moorhold.net | http://neuroshima.moorhold.net |
Klub Fantastyki KHATOVAR
Awatar użytkownika
Neurocide
Wędrowiec
Wędrowiec

Postautor: Xurt » pt 08.10.2004 15:40

Neurocide: Poczytaj na innych tematach forum, za duzo tu do gadania.

Jednak kto powiedział, że Arkona umiera? Ja uważam, że jeśli my - forumowicze - przyłożymy się do niej, to dodatków (fakt, nieoficjalnych) będzie sporo, to zależy od nas. Poza tym kto powiedział że musi być od groma dodatków by grać? Ja sam do WFRP mam tylko jeden oficjalny dodatek, reszta to pościągane z netu rozszerzenia amatorskie.

BTW - pytanie do autorów - umowa z wydawnictwem jak się przedstawia? Mają oni prawa do podstawki i do Gniezna czy do całej waszej pracy związanej z Arkoną? Możnaby się przecież przenieść do innego wydawnictwa... Co o tym sądzicie? Czy takie coś nie wchodzi w grę?
Awatar użytkownika
Xurt
Pretorianin
Pretorianin

Postautor: Zuhar » pt 08.10.2004 17:48

Z tego co wiem, to wszyscy musieli zrzec się praw autorskich. Inaczej rzecz ujmując: "murzyn zrobił swoje, murzyn może odejść". Autorzy w tym momencie nie mają na nic wpływu. Tyle.
Awatar użytkownika
Zuhar
Mechanik Pokładowy
Mechanik Pokładowy

Postautor: Tweety » pt 08.10.2004 20:51

Przykro przyznać ale to prawda.
Jednak nie popadajmy w skrajny pesymizm. jak Xurt powiedział: Forumowicze też mogą coś zrobić(i już zrobili). Nie zapominajcie także, że my też startowalismy od bycia wielbicielami RPG i w końcu się udało. Kto wie, jeżeli uda się skrzyknąć wystarczająco silną grupę mozna by stworzyć nowy dodatek i zainteresowac nim S.Print. Jeżeli człowiek pokaże, że ma głowę na karku i jakąś wizję oraz potrafi swój pomysł wcielić w zycie i konsekfentnie go realizowac, to także i mozliwości wydanie się znajdą.
Pozdrawiam z Nowego Sącza z uczelni WSB-NLU :twisted:
Vae Victis!!!
Tweety
Wojownik
Wojownik

Postautor: Heimdall Ragnarok » pt 08.10.2004 22:40

I będzie jak z Warhammerem?
Tyle że Warhammer był pierwszym systemem, który zrobił furorę, a Arkona była "ciekawostką". A o ciekawostkach się zapomina.
Awatar użytkownika
Heimdall Ragnarok
Wojownik
Wojownik

Postautor: Bloody » pt 08.10.2004 23:15

Xurt ma rację, Arkona tak długo będzie żywa, jak długo my będziemy o niej pamiętać. Pisząc i tworząc kolejne teksty itp ona wciaż będzie żyła. A bez względu czy będzie ona żyła w sklepach to i tak jestem szczęśliwy żę mam jej podstawke na półce :P
Ja ostatnio mało sie dołaczam bo nie mam zbyt duzo czasu na RPG w ciągu 2 miesięcy tylko 3 seje i to dodatku każda inna ( Arkona, Neuroshima, i Warhammer) Postaram sie znowu rozpocząć prace nad mapą, ale nic nie obiecuje ;) SŁAWA!!!!
Awatar użytkownika
Bloody
Lord
Lord

Postautor: Neurocide » sob 09.10.2004 17:09

Tylko wiecie, to takie życie, jak życie gry Aphalon. Przetrwała ona do naszych czasów, nawet na serwisie moorhold.net przeżywa mały renesans, ukazują się nowe materiały - i to ofiacjalne, ale kurcze z deka po fakcie. Wiem, że ważne jest, aby do gry ukazał się choc jeden lub dwa dodatki oficjane... a tu wygląda na to, że krucho z tym będzie.
Klub Fantastyki KHATOVAR
Awatar użytkownika
Neurocide
Wędrowiec
Wędrowiec

Postautor: Tweety » ndz 10.10.2004 0:30

Nie wiadomo jak będzie i nikt, poza wydawca, tego nie wie. mozna co najwyżej przewidywać a nie uznawać sprawę za zakończoną. Nawet autorzy się na ten temat nie wypowiadają(chodzi mi o opinie "w tę albo we wtę"). Nie mozna z całą pewnością nic stwierdzić. Czy się to komu podoba czy nie mamy teraz zawieszenie w próżni i taki jest aktualny stan rzeczy.
Vae Victis!!!
Tweety
Wojownik
Wojownik

Postautor: Fett » ndz 10.10.2004 10:30

A tak mi chodzi po głowie... Może by zrobić petycję do S.Printu? Czy gdyby dostali na piśmie, że tyle osób wyczekuje na tą grę, może by coś przyspieszyli?
Obrazek
Awatar użytkownika
Fett
Paladyn
Paladyn

Postautor: Heimdall Ragnarok » ndz 10.10.2004 11:07

Szczerze mówiąc, wątpię, żeby to pomogło...ale spróbować nie zaszkodzi.
Awatar użytkownika
Heimdall Ragnarok
Wojownik
Wojownik

Postautor: Wampir » ndz 10.10.2004 18:09

Dzień dobry bardzoooo!!!
witam wszystkich forumowiczów, właśnie zaopatrzyłem sie w gre RPG Arkona i uważam że jest ona super i wogóle i Arkona żyje, będzie życ i nigdy nie umrze

Wampir

Jestesm nowy :oops:
Awatar użytkownika
Wampir
Najemnik
Najemnik

Postautor: klemens » ndz 10.10.2004 19:17

No tak ma być :D Optymizm ponad wszystko.
Dla was Arkona jest w połowie martwa, a dla mnie w 3/4 zywa (czy jakoś tak :lol: )
I choć ostatnio grałem w nią dwa lata temu, od 2 miesięcy mam dopiero swój egzemplarz, a zazwyczaj gram w d&d, bo nie mam z kim w Arkone zagrać, to sie nie załamuje. Będzie dobrze, a jak nie to ofiarowuje swą pomocną broń w walce o odzyskanie Gniezna z rąk podłego Wydawcy :twisted: :twisted:
Awatar użytkownika
klemens
Najemnik
Najemnik

Postautor: Brzozomir » ndz 10.10.2004 19:37

bez oszczerstw w na szanownego(ma ktoś wazelinę?) wydawcy...Just kidding
Jak dla mnie arkona jest w letargu. To, że jakiś wupar kupił to, znaczy, że arkona się czołga.... może nie zyje, ale czołga...
Awatar użytkownika
Brzozomir
Rycerz
Rycerz

Postautor: Wampir » ndz 10.10.2004 20:00

Żaden mi tu wupar tylko Wampir
A arkona jest nadal zywa a nie, czołga sie
Awatar użytkownika
Wampir
Najemnik
Najemnik

Postautor: Tyhagara » ndz 10.10.2004 20:12

klemens pisze:No tak ma być :D Optymizm ponad wszystko.
Dla was Arkona jest w połowie martwa, a dla mnie w 3/4 zywa (czy jakoś tak :lol: )
I choć ostatnio grałem w nią dwa lata temu...

Z tego co się orientuje, to Arkony dwa lata temu jeszcze nie było. Wyszła na przełomie 2003/2004 roku.
Tyhagara
Lord
Lord

Postautor: Bloody » ndz 10.10.2004 22:50

To jest optymizm ponad miare hehe. Arkona wyszła coś w październiku 2003, a ja ją kupiłem pod koniec stycznia 2004 :). W każdym razie powiem tak, dla mnie Arkona zawsze będzie żywa w moim sercu, tego po prostu sie nie da zniszczyć. Nie zrobi tego ani wydawca S.Sprint, ani też nikt inny. Qrde wkurzyłem sie, od wtorku zaczynam rysować mape grrrr ;)
Awatar użytkownika
Bloody
Lord
Lord

Postautor: Wampir » pn 11.10.2004 14:12

Jak tak pochodziłem troche po foum to znalazłem dużo ciekawych rzczy takich jak, strona foumowksa i dodatek widze że coś sie rozwija a wy mi tu gadacie że nie żyje, jak jest dodatek no to znaczy że ktoś nad tym pracuje, a mam pytanie bedze jeszcze jeden dodatek :?:
Awatar użytkownika
Wampir
Najemnik
Najemnik

Postautor: klemens » pn 11.10.2004 16:05

Z tego co się orientuje, to Arkony dwa lata temu jeszcze nie było. Wyszła na przełomie 2003/2004 roku.

Czepiasz się :D :D :D Chodziło mi o to że długo nie grałem, a tak wogóle to co maci do myszopticów :?: :?:
Awatar użytkownika
klemens
Najemnik
Najemnik

Postautor: Grom » czw 14.10.2004 20:54

Arkona niestety powoli upada. Mapy jak nie bylo tak jeszcze nie ma, dodatku Gniezno sie chyba nie doczekamy i gdyby nie to forum (na ktorym juz ostatnio malo osob cos pisze) to by byla straszna nedza. Dobrze, ze ktos opracowal dodatek z forumowych tekstów, ale to wciaz niestety malo. Potrzebne sa dodatki oficjalne. Miejmy nadzieje, ze cos sie ruszy, ale czy napewno?...
Dzieci Svantevitha nienawidzą Chrystusa!
Dzieci Svantevitha nienawidzą boga krzyża!
www.gromateist.cba.pl - strona mojej gry rpg :P
Grom
Najemnik
Najemnik

Postautor: Tweety » pt 15.10.2004 8:23

No tak, topic powstał i teraz każdy się żali i wylewa swoje smutki. Ludzie którzy wcześniej chcieli Arkonęopluć teraz z żewnymi łzami przychodzą i jenczą jak to teraz jest zle. Każdy teraz jest mądry, każdy może powiedzieć "nic sięnie dzieje, jest żle i wogóle będziemy płakać". Powiem szczerze trochę mnie to śmieszy trochę denerwuje. Śmieszy dlatego, że Na forum dochodzą tylko skrawki autentycznej sytuacji a nie pełna historia wydażenia. Poza tym Każdy taki "Nostradamus" może czuć się pewnie bo nikt mu nie zaprzeczy. No bo jak? Świetne argumenty: nic się nie dzieje, mało ludzi pisze na forum, arkona is dead. No po prostu super. Tyle tylko, że a) niedawno powstał dodatek forumowy, stronka istnieje, ktoś w to jednak gra; b) ludzie się zmieniają na forum, raz ktośwyjedzie na jakiś czas, raz nie może albo mu się nie chce i wygląda na to, że go nie ma. Są ludzie którzy odwiedzają topiki i nie są zalogowani. Oni chcą sobie poczytać co i jak jest na forum, może pozniej sięwypowiedzieć ale jedyną rzeczą którą znajdują jest ten topic w którym wszyscy entuzjastycznie wylewają swoje smutki. Mi też by się nie chciało na takim forum nic pisać. c) Arkona nie umiera. Dlaczego miałaby. Sprzedaje się, ludzie w to grają i raczej nie mamy z tego powodu kompleksów. Arkonę mogą uśmiercić tylko sami gracze, ktorzy zamiast mysleć co by tu zrobić z takim systemem siadają nad flaszką wodki i płaczą jak to jest zle i, że nikt nie chce grać.

Myślałem, że ten topik będzie chociaż w miarę kreatywny. Forumowicze pokrytykują, pokrzyczą, ale w końcu powiedzą, że sami też mogą coś zrobić(w końcu takie było podstawowe założenie gry-to WY ją robicie, tworzycie świat i rozwijacie grę, nie S.Print, czy my. My tu jesteśmy tylko pośrednikami) Jeżeli nie chcecie nic z Arkoną robić a jedynie pojenczeć, to ja za pare dni wywalę ten topic, bo nic on nie wprowadza a jedynie psuje reputację nie tylko systemowi ale i całemu forum.
Vae Victis!!!
Tweety
Wojownik
Wojownik

Postautor: Bloody » pt 15.10.2004 11:19

Bo takie coś ludzi rusza. Ja osobiście juz się pratycznie nie zajmowałem Arkoną ( za mało grania RPG) i dopiero mną wstrząsnął ten topic. Nie za bardzo chce by Arkona znikła, więc zaczynam znowu coś działać.
Po za tym jakoś się ludzie zaczynają mobilizować do działania, zwoływac drużyne ;). Obecnie gadałęm z theo_1 i nawet on zaczyna opisywać pewne nowe bóstwo :D . W sumei z całej ekipy to tylko cosik mi tu Normahexe brakuje :? , reszta składu chyba jest cała :).
Awatar użytkownika
Bloody
Lord
Lord

Postautor: Brzozomir » pt 15.10.2004 12:05

Ja nawet z rozpaczy to wiersze zacząłem pisać...
ja mogę zajmowac się Borostworami(kajko i Kokosz rulezzz)
Awatar użytkownika
Brzozomir
Rycerz
Rycerz

Postautor: Xurt » pt 15.10.2004 15:23

Tweety - czy aby jesteś pewien, że w tym topicu wszyscy tylko narzekają? Poczytaj może dokładniej moje posty, gdyż:
1. Ja nie opłakuję Arkony, tylko przekonuję ludzi że żyje i staram się działać
2. To co napisałeś to w sumie podsumowanie tego co ja powiedziałem wcześniej.

Zdaje się, że trochę niedokładnie żeś bracie czytał :twisted:
Awatar użytkownika
Xurt
Pretorianin
Pretorianin

Postautor: Wampir » pt 15.10.2004 16:37

wy tu nie macie za grosz wiary co sie z wami stało :!:
Awatar użytkownika
Wampir
Najemnik
Najemnik

Postautor: Neurocide » pt 15.10.2004 18:11

A ja ujmę to tak: gra na którą wylewa się jej własne wydawnictwo, to gra, która padnie. Bo gra, do której nie pokazują się dodatki, to gra która umrze. I nie ma znaczenia, że w ciągu roku sprzedało się iles tam podręczników. Podręczniki się rozejdą, gra będzie miała swoich fanów, ale rynkowo będzie niobecna, a to zamknie ją w getcie - tak się stało z Aphalonem, tak było z KC, z Mechwarriorem. Bez dodatku, Arkona stanie się kolejną efemerydą... szkoda. Ale żeby spojrzeć na przyszłość Arkony z optymizmem potrzebowałbym optymistycznego znaku, namacalnego, na papierze... Jesli gra się dobrze sprzedaje, to dlaczego wydawnictwo nie chce jeszcze na Arkonie zarobić dodatkowo wydając Gniezno?
Klub Fantastyki KHATOVAR
Awatar użytkownika
Neurocide
Wędrowiec
Wędrowiec

Postautor: Wampir » pt 15.10.2004 18:31

Wiem że wydawnictwo wszystko spatroliło ale może moglibysmy napisac rmaile do nich i moze to cos da
Awatar użytkownika
Wampir
Najemnik
Najemnik

Postautor: Brzozomir » pt 15.10.2004 21:04

zeby to podziałało, trzebaby ddddddddiiiiiiiiuuuuuuuuużżżżżżżżoooo postuf do wydafcuf
Awatar użytkownika
Brzozomir
Rycerz
Rycerz

Postautor: Tyhagara » pt 15.10.2004 22:20

Przestańcie pieprzyć. Nie macie pojęcia co się dzieje w wydawnictwie, co się dzieje z autorami. Dlaczego autorzy nie interesują się promowaniem systemu? Jedyne co wiecie, to, że dodatek Gniezno, do tej pory nie wyszedł, a strona oficjalna 'leży'. Więc zamiast wieszać psy, na wydawnictwie lub autorach dowiedzcie się co jest grane. Przestańcie marudzić, co będzie i jak to jest źle, bo Gniezno się nie ukazało.

Napiszcie w imieniu fanów nieoficjalnej strony Arkony, list do wydawcy z zapytaniem - kiedy ukarze się i czy w ogóle, zapowiadany dodatek Gniezno. Jeśli dostaniecie odpowiedź, że już nigdy, to w tedy będziecie mieli powody do narzekań.

Proponuję też wysłać listy do autorów Arkony, do każdego z osobna, z zapytaniem – czy zamierzają angażować się w dalszy rozwój Arkony, czy nie. Pamiętajcie, grunt to rzetelna informacja z pierwszej reki.
Tyhagara
Lord
Lord

Następna

Wróć do Arkona