Arkonowy offtopic

Forum polskiego systemu RPG opartego na mitologii i wierzeniach pogańskich Słowian.

Arkonowy offtopic

Postautor: Fett » pt 13.08.2004 9:20

Może mnie moderatorzy zjadą za to, ale tworzę na nowo topic "Arkonowy offtopic". Dwie prośby:

1 (do modów): nie usuwajcie go :roll:
2 (do userów forum Arkony): piszcie tu wszystkie posty jako tako powiązane z Arkoną, aczkolwiek nie przylegające do innych tematów. Do zupełnie niearkonowych topiców jest Offtopicownia.
Obrazek
Awatar użytkownika
Fett
Paladyn
Paladyn

Konwent Goblikon 2004

Postautor: Bloody » ndz 15.08.2004 23:20

No i wróciłem z konwentu :), było fajnie no ale cóż, wszystko co dobre szybko się kończy :(. W każdym razie jak pisałem poprowadziłem jedną sesyjkę w Arkone, którą zainteresowało się kilka osób ;). Ogólnie do moich dwóch znajomych dołaczyły dwie osoby. Jedna do dziwożona ;), a druga osoba to stolem. Ogólnie sesja byłaby niezła, jakby nie kłótnia w grze miedzy graczami, a dokładnie między opiekunem a dziwozoną feministką :D.
Ale wrażenia ogólne pozytywne, więc spoko :). W każdym razie muszę przyznać że sam podręcznik wywoływał zdziwenie, newiele osób wiedziało o istnieniu tego systemu :(. Sława
Excitate vos somnus non eat....
Awatar użytkownika
Bloody
Lord
Lord

Postautor: klemens » pn 16.08.2004 14:26

A ja byłem w sobotę w chudowie na jarmarku średniowiecznym. Klimaty bodajże z XIII-XIVw., czyli nie nasze, ale też fajnie było. Można było zakupić łuki, strzały, miecze i wina, niestety ani mieczy słowiańńskich (BTW: czy takie coś wogóle istniało, bo szukam po necie i nigdzie nie ma :cry: ), ani miodku zakupić się nie dało. Były pokazy walki (m.in szkoła walki stworzona przez A. Macedońskiego) i turniej rzepaków. :D Tarcze do strzelania z łuku były, ale pewna niemiła białogłowa nie chciała się nimi z nikim dzielić :?. Zobaczyłem tyż fajną broń - trebusz - czyli taka składana niby katapulta bez kułek. Niestety główna atrakcja- bitwa w płonącej wiosce nie odbyła się, bo deszcz zamoczył wioskę i ludzi :cry:
Awatar użytkownika
klemens
Najemnik
Najemnik

Postautor: Tweety » pn 16.08.2004 14:42

no, dobra, chwilowo zostawiam ten topic ale jeżeli posty zaczną odchodzić od Arkony wtedy topic znika.
Jeżeli jednak o Arkone chodzi to wciąż jestem w Warszawie(do środy) i jeżeli jest ktoś z miasta to możemy się umówić na sesje(mieszkam u Elthana). Poza tym Artut już wrócił(podobno) i na stronie niedługo pojawi się aktualka.
Slava!!!
Vae Victis!!!
Tweety
Wojownik
Wojownik

Postautor: klemens » śr 18.08.2004 21:03

Sorrry że wam szanowne głowy zawraca i robię się możew monotematyczny ale mam pytanie:
Czy istniał w rzeczywistości miecz słowiański?
Jeśli tak to jak wyglądał (gługość, długość klingi, waga, wygląd rękojeści)?
Chcę sobie sprawić taki miecz, ale do tego potrzebuję opisu i/lub rysunków
Slava
Awatar użytkownika
klemens
Najemnik
Najemnik

Postautor: Brzozomir » pt 20.08.2004 10:48

Miecza słowiańskiego jako takiego nie było. Rozmawiałem o tym z kustoszem Ostrowa lednickiego. Powiedział mi, że słowianie albo zakupywali skandynawskie miecze od kupców, a co inni sprytniejsi najmowali sobie kowala(w arkonie mogliby sie uczyć potem od takich ludzi kowalstwa). Czyli dokładniej miecz słowiański to nic innego jak miecz skandynawski, dochodzący najdalej do jednego metra, waga około 2-0,5 kg(to drugie to takie krótsze. Miejsce wyważenie powinno się znajdowac na dwa palce od jelca, Klinga, hmmm... obejrzyj sobie głowice, rękojeści mieczy wikińskich. Mam taki, kupiłem po 130, ale normalna cena to ok. 300(tak słyszałem)
Awatar użytkownika
Brzozomir
Rycerz
Rycerz

Postautor: klemens » pt 20.08.2004 16:10

wielkie dzięki. czyli że nie będe chodził na sesje z oryginalnym mieczykiem :( . BTW: gdzie kupiłeś miecz tak tanio??
Awatar użytkownika
klemens
Najemnik
Najemnik

Postautor: Brzozomir » pt 20.08.2004 23:00

po znajomości.... Kumpel wujka jest kowalem. To ze jest tani nadrabia tym że jest niewyważony. Qrde i za cięzki ciut do walki.
Awatar użytkownika
Brzozomir
Rycerz
Rycerz

Postautor: klemens » sob 21.08.2004 14:45

Zastanawiam się czy pisać to tu czy w nowym topiku, ale kij z tym piszę.
Czy znacie działające w polsce bractwa (może powienienem rzec drużyny) słowiańskie??
Jedyne z takich które znam to Posłannicy Chorsa działający w CHełmku ich strona to www.poslannicy.prv.pl
Awatar użytkownika
klemens
Najemnik
Najemnik

Postautor: Tweety » sob 21.08.2004 21:23

Niestety nieposzczycę się znajomością, żadej druzyny słowiańskiej. Ale warto zaznaczyć, że koleś z łukiem(w galeri pierwsze zdjęcie na tej stronie) jest pozytywny-ma koszulkę Vadera o ile się nie mylę. W każdym razie wazne, że jakieś "Dyjiaboły" są :twisted:
Vae Victis!!!
Tweety
Wojownik
Wojownik

Postautor: klemens » ndz 22.08.2004 17:18

W vaderze to chyba Tomkac, udzielał się na tym forum , jest tam tż J.Spell
Awatar użytkownika
klemens
Najemnik
Najemnik

Postautor: Brzozomir » wt 31.08.2004 16:48

Zastanawiam się czy pisać to tu czy w nowym topiku, ale kij z tym piszę.
Czy znacie działające w polsce bractwa (może powienienem rzec drużyny) słowiańskie??
Jedyne z takich które znam to Posłannicy Chorsa działający w CHełmku ich strona to www.poslannicy.prv.pl
co do bractw- ja zapisałem sie do takowego. a tak to wystarczy popytać nludzi z bractw o takie bractwa.[quote][/quote]
Awatar użytkownika
Brzozomir
Rycerz
Rycerz

Postautor: klemens » wt 31.08.2004 17:03

co do bractw to już znalazłem.
Awatar użytkownika
klemens
Najemnik
Najemnik

Postautor: theo_1 » pt 29.10.2004 14:27

sorki jest juz "forumowy arkonowydodatek" w formacie pdf. :?:
ja chciec LONGEZE ma ktos do sprzedania?
theo_1
Pustelnik
Pustelnik

Postautor: klemens » pt 29.10.2004 15:32

nie ma i tego pierwszego już nie będzie. Dużo ludzi już m taki jak jest i nie trzeba siać zamętu :? Poczekam, aż sie troche nowych teztów zbierze i wtedy coś złoże
Awatar użytkownika
klemens
Najemnik
Najemnik

Postautor: Leuś » śr 13.04.2005 16:50

Nie wiem czy komuś się przyda na sesję, ale może przynajmniej wywoła uśmiech. Mam nadzieję, że dobrze zapamiętałam. Oto staropolskie nazwy miesięcy według kalendarza "Iskry" na rok 1947:

I: tyczeń, ledzień;
II: luty, strąpacz;
III: marzec,
IV: łżykwiat, cwieteń,
V: maj;
VI: czyrwiec, ugornik, zok;
VII: lipiec, lipień;
VIII: sirpień, czyrwień;
IX: wrzesień, stojęczeń; stojączka, pajęcznik;
X: październik, paździerzeń; pajęcznik;
XI: listopad, grudzień;
XII: grudzień, prosień.

Uzupełniłam to z internetu trochę i swoją drogą, jakby to uporządkować, można by stworzyć propozycję dla ludków:
I: tyczeń,
II: luty, strąpacz;
III: marzec,
IV: kwiecień, łżykwiat,
VI: czerwiec, czyrwiec, ugornik,
VII: lipiec,
VIII: sirpień,
IX: wrzesień, stojęczeń;
X: październik, paździerzeń;
XI: listopad, grudzień;
XII: grudzień, prosień

i drugą dla dziwożon, które mówiły ciutkę inaczej, mając archaiczne naleciałości i sentyment do drzew:
I: ledzień;
II: sieczeń,
III: brzezień;
IV: dębień;
VI: czyrwiec, zok;
VII: lipień;
VIII: sirzpień,
IX: wrzesień,
X: pajęcznik;
XI: listopad,
XII: grudzień.

mi się najbardziej spodobał "łżykwiat" :wink:
Pomyślę nad ułożeniem propozycji kalendarza słowiańskiego w jakiś łikend.
Awatar użytkownika
Leuś
Lady
Lady

Postautor: Kazawar Wurdsten » ndz 24.04.2005 16:59

Fajnie że trafiłem do tego tematu. Miesiące się przydadzą. Dzięki Leuś.
Awatar użytkownika
Kazawar Wurdsten
Rycerz
Rycerz

Postautor: Bloody » pt 22.07.2005 22:29

Wiem ze wszyscy mieszkają raczej daleko ale i tak chciałem poinformować o konwencie RPG Goblikon 2005 który odbędzie sie 12-14 sierpnia w Raciborzu.
Ja tam będę w qmplem, jak sie da to moze i więcej ans będzie, ale mała szansa. Miło by było tam spotkać kogos z forum Arkony, więc jak coś to pakujcie sie, karimata, spiwór jakies zapasy na weekend, kostki itd i jazda :D

Oto link do info o konwencie
http://www.goblikon.com/index.php?id=1
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Bloody
Lord
Lord

Postautor: Brzozomir » pt 22.07.2005 22:35

Z przyjemnoscia, jednak... w tym czasie bede na 'biwaku' :wink: , moze za rok wiem ze w tamtym roku zajmowales sie tam Arkona TEZ
Awatar użytkownika
Brzozomir
Rycerz
Rycerz

Postautor: Bloody » pt 22.07.2005 22:52

Dokladnie mówiąc poprowadziłem ejdną sesje :roll: . Ale Dwie osoby był pozytywnie nastawione a kilka z zaciekawieniem spoglądało na podręcznik ;).
Tego roku jednak nie rpowadze bo ogólnie amm zastój jako MG. Wole pograć ;)
Awatar użytkownika
Bloody
Lord
Lord

Postautor: Meduzzzz » pt 22.07.2005 23:30

Bloody pisze:Tego roku jednak nie rpowadze bo ogólnie amm zastój jako MG. Wole pograć ;)
No to szczęściarz z Ciebie - ja nie pamietam kiedy grałem (Chociaż prowadzenie też jest grą :wink: ). W tym roku hiba grałem, moze raz lub dwa... cholibka skazany jestem na Panowanie Losem, szkoda tylko, ze w zupelnie innym systemie...
Ku chwale pradawnych bogów!
Awatar użytkownika
Meduzzzz
Najemnik
Najemnik

Postautor: Bloody » sob 23.07.2005 12:43

Meduzzzz pisze:
Bloody pisze:Tego roku jednak nie rpowadze bo ogólnie amm zastój jako MG. Wole pograć ;)
No to szczęściarz z Ciebie - ja nie pamietam kiedy grałem (Chociaż prowadzenie też jest grą :wink: ). W tym roku hiba grałem, moze raz lub dwa... cholibka skazany jestem na Panowanie Losem, szkoda tylko, ze w zupelnie innym systemie...

To ci powiem ze grałęś z dwa razy więcej niż ja :D. Dlatego tak bardzo licze na konwent hehe. NIe ma nikogo z okolioc górnego ślaska, żerby ejchac do Raciborza na konwent? :(
Awatar użytkownika
Bloody
Lord
Lord

Postautor: Brzozomir » sob 23.07.2005 12:45

KAKA?? :)
Awatar użytkownika
Brzozomir
Rycerz
Rycerz

Postautor: Wampir » pn 25.07.2005 0:23

Tak jest jestem z okolic Katowic ;]
Kiedy będzie konwent, jakie legowisko itp
Jeżeli moja mama mi pozwili (nie jestem połnoletni) to z chęciom pojade. Ot co ;]
Awatar użytkownika
Wampir
Najemnik
Najemnik

Postautor: Bloody » ndz 15.01.2006 18:07

Jak offtop to offtop.
Pytanie jak sie nazywa osoba bajająca o wiłach?
Odp Wilarz :)
Odmieniając w ten sam sposób inne rasy to w przypadku dziwozon brzmiało by to dziworzoniarz, tutaj jednka mnie się kojarzy z czyms innym niż bajanie :twisted:
Stolemiarz kojarzy mi się z jakimś rzemiosłem, jedynuie z niczym nie kojarzy mi się krzaciarz, chyba że z chowaniem po krzakach ;)
Awatar użytkownika
Bloody
Lord
Lord

Postautor: Leuś » pn 16.01.2006 0:32

Krzaciarz kwiaciarz, mi się kojarzy w ten sposób. A stolemiarz to jak stolarz, fakt :). A w ogóle to osoba bajająca o wiłach powinna się nazywać wiłobaj, wiłobajca, albo wiłobajer 8) A o dziwożonach dziwobajer, hehe.
Awatar użytkownika
Leuś
Lady
Lady

Postautor: Brzozomir » pn 16.01.2006 1:18

bloody, literówka. Dziworzoniarz? nie.. dziwożoniarz.

A teraz coś z zupełnie innej beczki. Obrazki z mojego bloga, nie nie, nie bede tam pisał o rozterkach miłosnych, raczej o rozterkach co by jutro narysowac 0o? http://ajazyjeobokwas.blog.onet.pl/

Skarbnik, z pewnościa lepszy niż tweetyego, ze strony 255

To można chamsko podciągnąc pod opętanego sługe czarnoboha ;p

To to dominikanie, rysowałaem w czasie kiedy wenę przyniosla mi ksiązka pt "inkwizycja", ale na popestników prawie wyglądają czy nie?
Awatar użytkownika
Brzozomir
Rycerz
Rycerz

Postautor: Donatius » pn 16.01.2006 18:34

Dominikanie mi sie cholernie podobaja, wszak moga być tez to inkwizytorzy...
Ordo Templi Boreis- Polska Komandoria Fratres Militiae Templi
Awatar użytkownika
Donatius
Wędrowiec
Wędrowiec

Postautor: Brzozomir » wt 17.01.2006 22:51

Następne danie:

kawałek Woja de la fromage avec Krzat.

na deser
Dziwożona

(która mi się strasznie nie podoba, ale wrzucam to, żeby nie było że nic nie robie ;p)
Awatar użytkownika
Brzozomir
Rycerz
Rycerz

Postautor: Bloody » śr 18.01.2006 6:30

Jak dla mnie bomba :D, dziwożona fakt troche dziwnie łuk trzymie, ale po za tym nie narzekam ;)
Fajnie by też było gdybys szkicnął wiłe, naklepiej płci męskiej, bo tego to sie ejszcze nikt nie podjął :roll:
Awatar użytkownika
Bloody
Lord
Lord

Postautor: Brzozomir » śr 18.01.2006 12:28

to zaraz zobaczysz ;p ;p
Awatar użytkownika
Brzozomir
Rycerz
Rycerz

Postautor: Leuś » śr 18.01.2006 12:33

Mi się bardzo podoba ten krzat :) Tylko że chyba zeskanowałeś kartkę troszkę krzywo i jest nieco przechylony. Może obrót o niewielki kąt by mu pomógł? W tej chwili wygląda, jakby się o coś opierał niewidzialnego. Ale jest świetny.

Co do woja nie mam zdania. Ale dziwożona? To że dziwnie trzyma łuk? wystarczy nieco inaczej skadrować: obciąć trochę z prawej strony tak by nie było widać tego uchwytu, tylko kawałeczek karwasza - a kawał łuku widać wtedy nadal, więc widać o co chodzi. To co jest naprawdę dziwne w tej dziwożonie, to ta jej strasznie "zalotna" poza :wink: Kołczanu nie nosi się na przeciwległym ramieniu, bo to bardzo utrudnia właśnie wyciąganie strzał. Ale okej, ta dziwożona akurat postanowiła być mniej praktyczna, a bardziej zalotna, może być :) Widać strzela akurat do jakiegoś przystojniaka, hihi. A tak serio - moim zdaniem jest całkiem ładna, tylko ma płaskie usta. Gdybyś je odrobinę przycieniował (bez zmiany kształtu), nabrałyby więcej naturalności, myślę.
hmmmm, coś strasznie się mądrzę jak na osobę, która sama nie rysuje... ale spoko, już kończę :wink:
Zamawiam przy okazji jakieś stolemy, bo w ich opisie nadal nie ma obrazków żadnych. Dotychczasowe rysunki stolemów ( a zwłaszcza stolemki) były dość trafne moim zdaniem, chyba że masz jakąś inną ich wizję, w każdym razie proooszę :)
Awatar użytkownika
Leuś
Lady
Lady

Postautor: Brzozomir » śr 18.01.2006 13:21

http://img42.imageshack.us/img42/1745/beznazwy6rl.jpg

oto zamawiany brze bloodyego Wił. hehe, tylko taki trochę komiksowy, żeby było łatwiej przerobić w jakims programiku, ucze sie w gimpie ;p
Awatar użytkownika
Brzozomir
Rycerz
Rycerz

Postautor: Leuś » śr 18.01.2006 13:59

ooo, lepiej to schowaj :) . To zdecydowanie mroczny wił, zdecydowanie nie kawaii... Nasz wiłomił gotów pewnie zeżreć Cię bez popitki :)
(nie złość się Bloody :wink: )
Awatar użytkownika
Leuś
Lady
Lady

Postautor: Brzozomir » śr 18.01.2006 14:23

ups dałem to co bedzie moim avatarem ;p

http://img69.imageshack.us/img69/161/ph ... 6222qb.jpg o to jest to na 100%

no to taki szkic, dłń złaba, sznórek od spodni wyglądaj jak kawałek zbroi zbroja wygląda jak koszulka. ;f niedobrze, ale lepszy niż inne co staralem się narysować.
Awatar użytkownika
Brzozomir
Rycerz
Rycerz

Następna

Wróć do Arkona