Trochę o forum

Co chcielibyście zmienić w serwisie lub na forum.

Trochę o forum

Postautor: Ryan O'Connell » czw 08.05.2003 19:34

Wiem, że obiecałem już się nie wtrącać, ale... ;)

Mam kilka propozycji odnośnie forum.
1. Propozycje dla czepialskich i schizofreników
moduł restrict_guest_111_mod, żeby goście nie mieli wglądu w personalia użytkowników (dla mnie mało ważne, ale niektórzy się martwią bardzo o jedność forum, vide "Po jaki grzyb").
2. Kilka usprawnień
- Czasem czekam z niecierpliwością na odpowiedzi w moim wątku i zaglądam tam kiedy zobaczę zwiększenie oglądalności. I sam ją zwiększam tym samym. To trochę sztuczne narabianie ruchu. Naprawia to: savi-100_mod
- Xywa osoby, która wysyła PMa w mailu, który przychodzi w celach infrmacyjnych (nie znam do tego moda... :? ). Dodatko warto byłoby przyciąć maila na 72-78 znaku, coby się do netykiety stosować. :)
- Naprawdę ukryci userzy. 5 Zarejestrowanych, 1 Ukrytych i 3 Gości wygląda śmiesznie (hidden_users-1.0.2)
- Niektórzy psioczą na poziom postów. Wysyłać zatem automatycznie PMa przy rejestracji (send_pm_on_registration_102)
- Panie mają inne "gwiazdki". Problem polega na tym, że trzeba je ręcznie wyłapywać. A może by tak gender mod? (gender)

To chyba tyle jeśli chodzi o samo forum. :D

I jeszcze ponarzekam: czemu forum nie ma takich skórek jak strona? :lol:

To tyle. Pozdrawiam.

[poprawiłem literówki]
Ostatnio zmieniony czw 08.05.2003 23:02 przez Ryan O'Connell, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Ryan O'Connell
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 270
Rejestracja: wt 29.04.2003 12:44
Lokalizacja: Częstochowa / Wrocław

Postautor: Chomski » czw 08.05.2003 22:07

Przedstawiłeś bardzo konstruktywne podejście do sprawy i to mi się podoba :)
Ogólnie nie przepadam za MODami, lecz pojawienie się niektórych rozważę. Głównym problemem jest brak czasu na instalację dodatków, bo to dość czaso-pracochłonne.
[miejsce na mądrą mądrość :-) ]
http://chaosgate.waw.pl/~chomski/
--Obrazek
Awatar użytkownika
Chomski
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 598
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:27
Lokalizacja: Nigdzie (Kolorado)

?

Postautor: Lubek » czw 08.05.2003 22:13

Wybaczcie pytanie, ale o co chodzi z tymi 'naprawdę' ukrytymi userami?


lubek
Awatar użytkownika
Lubek
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 209
Rejestracja: czw 13.03.2003 17:17

Postautor: Ryan O'Connell » czw 08.05.2003 22:16

Na phpBB jest napisany średni czas potrzbny na instalację modułu. Powyższe nie przekraczały 15min jeden, więc stopniowo, powoli... W sumie najbardziej mnie interesuje gender i nick osoby wysyłającej PM w mailu. Jeśli pojawi się Tlen jako jeden z komunikatorów, to ikona tlenu dla subBlack jest TUTAJ
Awatar użytkownika
Ryan O'Connell
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 270
Rejestracja: wt 29.04.2003 12:44
Lokalizacja: Częstochowa / Wrocław

Postautor: Ryan O'Connell » czw 08.05.2003 22:19

lubek: użytkownicy mogą się ukrywać. Nie widać wtedy u dołu strony głównej forum ich nicków, ale jest tam napisane:

użytkowników ukrytych 3

albo coś podobnego. Uważam, że to śmieszne i powinno zwyczajnie zniknąć.

PS.
Zapomniałem dodać, że na wcześniej wspomnianej stronce być może pojawią się ikony do tlenu dla innych profili.
Awatar użytkownika
Ryan O'Connell
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 270
Rejestracja: wt 29.04.2003 12:44
Lokalizacja: Częstochowa / Wrocław

Postautor: Lechu » czw 08.05.2003 22:20

No to ja trochę swoich komentarzy dorzucę jesli mozna:
Ad.1 Mi rownież jest to nie potrzebne, jak cos to moge nie wpisywać nic w profilu w sumie
Ad.2
- Z tą oglądalnością jest anwet tak (o ile się nie mylę) że nawet samo napisanie posta zwiększa oglądalnośc o 2 . Raz, żeby wejsc na topik, dwa, kiedy post się wyśle i wybierze się żeby go obejrzeć. Więc takie coś niby jest dobre, ale za to ładnie wygląda topik który ma dużo obejrzeń :D
- o co chodzi z tymi urytymi? Przecierz na dole forum widać ilu ich jest, to to jest coś nieprawdziwego?
- Spotkałem się z czymś takim jak PM przy rejestracji, można wtedy przywitać usera, napisac kilka uwag, itp. O to chyba Ci Ryan chodzi?
- O gender moda pytałem Chomskiego kiedyś, ale uznał że to zbyteczne. Osobiście nie mam nic przeciwko temu. Można jeszcze dorzucić moda który obok awatarka bedzie pokazywał czy uzytkownk jest Online :D
Pozostaje pytanie ile z tych modów działa na phpBB 2.0.3. Nie znam się na tym ale czy będą kompatybilne? Po drugie czy takie mody nie spowalniają forum? Narazie podoba mi się to że forum działa błyskawicznie, tylko zapobiegawczo pytam czy nic sie nie zmieni :P

Co do skinów z Katedry. O ile się nie mylę robił je nadworny grafik, więc ciekaw jestem czy byłby w stanie zrobić również style do forum. SubSilver coraz mniej pasuje tutaj (bo ludzie grafikę robią sobie pod czarne tło), ale subBlack w sumie jest w porzadku. Wiec jesli nic sie nie bedzie dało zrobic w tej sprawie to rozpaczać nie bede, mi subBlack sie podoba.

EDIT - juz wiem o co chodzi z ukrytymi userami, dzieki :)
Ostatnio zmieniony czw 08.05.2003 22:21 przez Lechu, łącznie zmieniany 1 raz
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

moondance!

Postautor: Lubek » czw 08.05.2003 22:21

OK, dzięki za wyjaśnienie. Człowiek całe życie się uczy... ;)


lubek
Awatar użytkownika
Lubek
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 209
Rejestracja: czw 13.03.2003 17:17

Postautor: Ryan O'Connell » czw 08.05.2003 22:31

Lechu pisze:- Spotkałem się z czymś takim jak PM przy rejestracji, można wtedy przywitać usera, napisac kilka uwag, itp. O to chyba Ci Ryan chodzi?


O to chodzi. O ile wiem nie ma tu tego (bo to mod jest i nie ma tego w standardzie). :)

Lechu pisze:- O gender moda pytałem Chomskiego kiedyś, ale uznał że to zbyteczne. Osobiście nie mam nic przeciwko temu. Można jeszcze dorzucić moda który obok awatarka bedzie pokazywał czy uzytkownk jest Online :D


Z tym online to mam mieszane uczucia bo i tak to jest wyświetlane, a pisanie tego samego w kilku miejscach nie ma sensu. Poza tym te informacje są złudne, bo to nie czy jest online a czy logował się w przeciągu ostatnich pięciu minut. A gender jest fajny. :D

Lechu pisze:Pozostaje pytanie ile z tych modów działa na phpBB 2.0.3. Nie znam się na tym ale czy będą kompatybilne? Po drugie czy takie mody nie spowalniają forum? Narazie podoba mi się to że forum działa błyskawicznie, tylko zapobiegawczo pytam czy nic sie nie zmieni :P


1. Sprawdzałem, czy pójdą na 2.0.3 - wszystkie powinny chodzić. Czy spowalniają? Zależy od moda. I tak nie będzie to spowolnienie zauważalne (strona się wygeneruje nie w 0.12 sekundy a np. 0.13).

Lechu pisze:Co do skinów z Katedry. O ile się nie mylę robił je nadworny grafik, więc ciekaw jestem czy byłby w stanie zrobić również style do forum. SubSilver coraz mniej pasuje tutaj (bo ludzie grafikę robią sobie pod czarne tło), ale subBlack w sumie jest w porzadku. Wiec jesli nic sie nie bedzie dało zrobic w tej sprawie to rozpaczać nie bede, mi subBlack sie podoba.


Mi też subBlack odpowiada. Uważam jednak, że ładniej to będzie wyglądało. :)
Awatar użytkownika
Ryan O'Connell
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 270
Rejestracja: wt 29.04.2003 12:44
Lokalizacja: Częstochowa / Wrocław

Postautor: Lechu » czw 08.05.2003 22:40

No to OK, nie mam nic przeciwko tym dodatkom :D


A ten z wyswietlaniem statusu online, to taki bajerek, przy okazji wspomniałem :P
Jeszcze jest jeden mod, pozwalajacy zarejestrowanym użytkownikom wysyłac wiadomości do innych na gadu-gadu bezposrednio z forum. Ale raczej się tu nie przyda. Tak tylko po raz kolejny, przy okazji, wspominam :P

Kiedy uruchomiono nową Katedrę, z tymi skinami, myślałem że forum bedzię wbudowane w stronę, i do tego bedzie posiadało taki sam wygląd. To też przy okazji wspominam :P
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Ryan O'Connell » czw 08.05.2003 23:00

Lechu pisze:A ten z wyswietlaniem statusu online, to taki bajerek, przy okazji wspomniałem :P


Spoko. Jestem przeciw, ale jak będzie to się nie obrażę/nie oburzę. :)

Lechu pisze:Jeszcze jest jeden mod, pozwalajacy zarejestrowanym użytkownikom wysyłac wiadomości do innych na gadu-gadu bezposrednio z forum. Ale raczej się tu nie przyda. Tak tylko po raz kolejny, przy okazji, wspominam :P


Też jestem przeciwny :P ale jak będzie to też ok. :)

Lechu pisze:Kiedy uruchomiono nową Katedrę, z tymi skinami, myślałem że forum bedzię wbudowane w stronę, i do tego bedzie posiadało taki sam wygląd. To też przy okazji wspominam :P


A to mnie też dziwi, jeśli mam być szczery. Katedra stoi na phpNuke a nuke się integruje ładnie z phpBB (znika prawa kolumna i jest wystarczająco dużo miejsca). Panowi administratorzy: i co Wy na to? Czy wyjdziecie naprzeciw ludowi? ;)
Awatar użytkownika
Ryan O'Connell
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 270
Rejestracja: wt 29.04.2003 12:44
Lokalizacja: Częstochowa / Wrocław

Postautor: RaF » pt 09.05.2003 0:11

Właśnie w tym problem, że nie tak łatwo się ingeruje, jakby to się mogło zdawać... Przynajmniej nie przy tym rozmiarze forum, gdzie i tak w bazach jest już porządnie namieszane. Ostatnio jak podejmowane były próby ingerowania forum i strony, siadło wszystko, co mogło siąść, a echa tego wydarzenia odbijały się przez wiele miesięcy w postaci notorycznych skarg niemałej rzeszy userów dotyczących krzaczących się kont, złego działania forum etc. ;)
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa


Wróć do Pomysły i pytania

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości