Uwagi drobne

Co chcielibyście zmienić w serwisie lub na forum.

Uwagi drobne

Postautor: Lubek » pn 07.04.2003 20:44

Topic na drobne uwagi, niegodne (każda z osobna) zakładania nowych tematów :P
Czy nie można usunąć kilku nieaktualnych już topiców z 'Administracji'? Mam na myśli np. "Wesołych Świąt!" czy "Świąteczny prezent" :roll:


lubek
Awatar użytkownika
Lubek
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 209
Rejestracja: czw 13.03.2003 17:17

Postautor: RaF » pn 07.04.2003 20:48

Ależ skąd! Przecież admini jakoś muszą sobie statsy nabić! :P
Ale w zasadzie to masz rację ;) Już kasuję.
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: rabbi » pn 07.04.2003 20:51

Po co kasować? Takie topici można zaliczyć do historii fora i zostawić tak na pamiątkę :wink:
rabbi
Karczmarz
Karczmarz
 
Posty: 159
Rejestracja: czw 14.11.2002 18:35
Lokalizacja: Włocławek

Postautor: Vampdey » wt 08.04.2003 12:02

Uwagi, ale chyba także do strony katedry a nie tylko forum?
Więc:
1. Strona główna serwisu Katedra Fantasy. Jest zakładka "literatura" a w niej stronka z recenzjami książek. Niżej jest zakładka "publicystyka" a w niej recenzje filmów. Sami przyznacie że taki układ jest conajmniej dziwny. Recenzji książek pod "publicystykę" podciągnąć się nie da? Same dobranie zakladek "literatura" i "publicystyka" jest nieprzemyślane, nieuzasadnione. Wiecie o co mi chodzi :)
2. Na forum. Na samej górze strony po lewej widzimy baner Katedry, będący linkiem. Właśnie. Na stronie głównej forum link otwierający forum jeszcze raz w nowym oknie? Odnośników do strony głównej i tym podobnych jest wystarczająco, a taki link w banerze jest niezbyt logiczny. Proponuje żeby ten baner był odnośnikiem do strony głównej www.katedra.net.pl
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Vampdey » wt 08.04.2003 18:29

Właśnie zauważyłem.
Na forum zakładki sa także źle dobrane. Zakładka "systemy" powinna się nzywać "RPG". Zastanówcie się. Karciani to "systemy" Okiem wewnętrzyn to już "inne dyskuje"?... Nie, OW powinno być w "systemach" (proponowane "rpg"), karcianki w innych dyskujsach.
Może się czepiam, nudze, wymuszam, (:P), ale zdaje mi się że obecnie źle jest dobrane :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Chomski » wt 08.04.2003 19:20

Karcianki, jak systemy karciany, a więc systemy. Okiem wewnętrznym służy do podyskutowania sobie na tematy związane lub wywodzące się z RPG choć nie dające się przypisać do żadnego systemu - stąd inna lokalizacja. Nazwy i lokalizacje były dosyć starannie dobierane i było to już na tyle dawno, że chyba już nie ma sensu tego zmieniać.
[miejsce na mądrą mądrość :-) ]
http://chaosgate.waw.pl/~chomski/
--Obrazek
Awatar użytkownika
Chomski
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 598
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:27
Lokalizacja: Nigdzie (Kolorado)

takie tam drobne uwagi

Postautor: Lubek » czw 10.04.2003 10:55

Nazwy i lokalizacje były dosyć starannie dobierane i było to już na tyle dawno, że chyba już nie ma sensu tego zmieniać.

No dobrze, ale IMHO nie świadczy to o niepodważalności tejże decyzji. I jeśli kiedyś padnie jakaś lepsza propozycja, to może jednak zmienią się nazwy zakładek?

Nie można usunąć użytkowników, którzy nie zalogowali się np. w czasie ostatnich trzech miesięcy? Dałoby to chyba rzeczywistą ilość użytkowników forum.


lubek
Awatar użytkownika
Lubek
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 209
Rejestracja: czw 13.03.2003 17:17

Postautor: RaF » ndz 13.04.2003 20:13

Kiedyś kwestia kasacji kont nieaktywnych użytkowników była już chyba rozważana, ostatecznie doszliśmy do wniosku, że nie ma co - jeśli ktoś się rejestruje, jego wola. Jeśli ktoś nie chce się odzywać, również jego wola. No, chyba że zaroi się od tych martwych dusz na tyle, że stanie się to irytujące. Wtedy pomyślimy.
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Alganothorn » wt 15.04.2003 19:04

a jaka jest definicja 'zaroi się' ?
może można (piękne sformułowanie) do takich ludzi wysyłać maila automatycznego, jeśli po 3 miesiącach, albo dowolnym innym czasokresie nie wykarzą żadnej aktywności na forum - co do jego treści, sprawa otwarta: pouczenie, że może by się jakoś wykazał, postraszenie wywaleniem, po prostu informacja...
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Lechu » wt 15.04.2003 19:25

Hmmmm właśnie obadałem listę userów
154 0-postowców. To ponad 1/3.
Mnie zaczyna też to powoli denerwować. Wiem że powininem to olać, ale 400 userów vs 11 000 postów to trochę słabo.
Może właśnie mozna by zrobić tak jak moi poprzednicy mówią - jakiś mail ostrzegawczy z informacją, albo papa dla tych co od kilku miesięcy na forum nie byli. Bo o ile wcześniej duża ilość userów robiła pozytywne wrażenie, to teraz proporcja ilość userów-ilość postów jest raczej niezbyt zachęcająca.
Także jeśli coś da się z tym zrobić to fajnie by było, jak nie to cóż, jakoś przeżyjemy...
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: RaF » wt 15.04.2003 20:19

W chwili obecnej żadnych kont kasować nie mamy zamiaru.
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Alganothorn » śr 16.04.2003 11:24

a opcja z przypominaniem się 'martwym duszom' wchodzi w grę?
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Lord Turkey » śr 16.04.2003 11:59

Pomysł przypominania jest dobry,
także popieram,
pozdrawiam
Obrazek
Krzysztof Kozłowski
Lord Turkey
Książę
Książę
 
Posty: 2549
Rejestracja: sob 15.02.2003 12:41
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: RaF » śr 16.04.2003 20:42

I mam wysylac te iles-tam PMow czy maili? :?
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Sorden » śr 16.04.2003 21:06

Hmm...
Powiem tak... Przypominanie i tak nic nie da, bo jak ktos juz raz opuscil to forum, to i tak nie powroci (oczywiscie chodzi mi tu o 0-postowcow).
Co innego sie tyczy ludzi ktorzy brali udzial w aktywnym zyciu forum... Oni moze powroca, ale watpie ze za sprawa jakiegos przypomnienia...
a pozatym niektorzy czasami nie moga sie pojawic na necie... Ja bym sie np wqrwil, gdyby ktos mi skasowal profil po 3 miesiecznej nieobecnosci...
p.s. Ten temat byl juz kiedys poruszany.... !!!
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Klarkash-ton » czw 17.04.2003 7:12

Zgadzam sie z RaFem i Sordenem i jestem przeciwny tego typu zachowaniu.
Nie rozumiem Was kompletnie - co ma odstarszac w tym, ze jest 400 uzytkownikow i 11 000 postow? Nic, bo na to sie nie patrzy. Patrzy sie na poziom dyskusji.
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: Alganothorn » czw 17.04.2003 9:35

Sorden 'czasami' to nie 3 miesiące...
a poza tym ja pisałem o przypominaniu, a nie od razu wywaleniu ludzi
btw Klark - najwyraźniej parę osób patrzy i na to...;-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Lechu » czw 17.04.2003 10:57

Klark -> Podałem te liczby żeby pokazać proporcję - masz 400 userów. Ilu z tego coś pisze? 20? 50? A postów jest ponad 11 000. Ale ok, rozumiem że chodzi o wrażenie - im więcej tym lepiej. A poziom dyskusji to juz zupełnie inna sprawa.
Sorden -> A kto ma Tobie kasować konto? Jesteś 0-postowcem? Przecierz nikt o zdrowych zmysłach nie skasowałby uzytkownika który napisał i pisze tyle co Ty. A nie wydaje mi się żeby osobia która na forum weszła tylko RAZ żeby się zarejestrować, i potem ślad po niej zaginął, przejęła się usunięciem.

Tyle z mojej strony, nie mam zamiaru się dalej spierać - niech będzie jak jest. RaF oznajmił że kasować nie będzie i na tym zakończmy, bo dojdzie do boruty niepotrzebnej.
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Klarkash-ton » czw 17.04.2003 16:39

Lechu pisze:Klark -> Podałem te liczby żeby pokazać proporcję - masz 400 userów. Ilu z tego coś pisze? 20? 50? A postów jest ponad 11 000. Ale ok, rozumiem że chodzi o wrażenie - im więcej tym lepiej. A poziom dyskusji to juz zupełnie inna sprawa.


Eh, Lechu. Tu nie chodzi o wrazenie, ale o to - PO KIEGO DIABLA TO ROBIC ?! Jak wchodzisz na forum i widzisz ze jest iles tam 0-postowcow to masz jakies objawy? Pocisz sie? Dostajesz drgawek? A moze jeszcze cos inego? Kasowanie kont to zadne rozwiazanie (moglbym je ewentualnie przyjac ale po dlugim okresie czasu - np. 1 rok). Dla mnie eot bo drugi raz nie bede dyskutowal o tym samym. Pozatym decyzja zapadla, z ktorej jestem zadowolony.
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: Lechu » czw 17.04.2003 16:45

Nie no oczywiście, dyskusja jest zamknieta. Decyzja RaFa jest dla mnie całkowicie zrozumiała i nie mam nic przeciwko niej, jak już mówiłem na początku, cokolwiek nie wyniknie w tej sprawie, będę zadowolony.
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

link

Postautor: Lubek » pt 18.04.2003 21:42

Nawiążę do tego, co pisał Vampdey o linku do Katedry. Może rzeczywiście powinien się pojawić? Jeśli zmiana banera to duży kłopot, to może da się umieścić hiperłącze w "katedra.net.pl Witamy na forum serwisu Katedra fantasy"?


lubek
Awatar użytkownika
Lubek
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 209
Rejestracja: czw 13.03.2003 17:17

Postautor: RaF » sob 19.04.2003 21:31

Właśnie próbowałem obu rozwiązań, ale ten skrypt jest jakoś dziko napisany i nie wydaje się rozumieć, co do niego mówię :/
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Vampdey » sob 19.04.2003 21:58

Eeee, o co chodzi z tym forum WaZone? Bez żadnych próśb, ot sami z siebie admini wstawili to? Coś mi się teraz widzi cisza która okryje to miejsce :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

caught a lite sneeze, caught a lite breeze

Postautor: Lubek » pn 21.04.2003 11:27

Chyba brakuje linka w "http://warzone.om.pl" w opisie nowego forum.


lubek
Awatar użytkownika
Lubek
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 209
Rejestracja: czw 13.03.2003 17:17

Postautor: Arkon » wt 22.04.2003 20:52

Już nie brakuje od jakiegoś czasu...
Do roboty!
Awatar użytkownika
Arkon
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 233
Rejestracja: sob 05.10.2002 8:08

you've never looked so sane

Postautor: Lubek » wt 22.04.2003 21:55

Tak, od wczoraj... Jak pisałem, jeszcze nie było.
Mam zedytować tamtego posta?

lubek
Awatar użytkownika
Lubek
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 209
Rejestracja: czw 13.03.2003 17:17

nic istotnego, naprawdę

Postautor: Lubek » pt 25.04.2003 17:12

Użytkownicy wyświetlani wg daty przyłączenia są w takiej samej kolejności, gdy wybiera się porządek malejący i rosnący...


lubek
Awatar użytkownika
Lubek
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 209
Rejestracja: czw 13.03.2003 17:17

Postautor: Jander » pt 25.04.2003 17:24

Slyszalem, ze rozwiazaliscie juz problem zegara a ja mam ciagle o godzine wstecz na forum.
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

heyo

Postautor: Lubek » pt 25.04.2003 17:32

Ja też nie wiem, jak to jest z tą strefą czasową. Wszystko jest ok, jeśli nie jestem zalogowany. A żeby czas się zgadzał po zalogowaniu, musiałem ustawić strefę czasową +2 w profilu. Ale to chyba rozwiązanie zastępcze.


lubek
Awatar użytkownika
Lubek
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 209
Rejestracja: czw 13.03.2003 17:17

Postautor: Vampdey » śr 07.05.2003 13:08

z uwagi drobnych przejde na chwilę w pytania drobne :P
Co jest powodem likwidacji forum magazynu Fantasy? (jesli to nie jakas tajemnica)
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Chomski » śr 07.05.2003 13:13

Zakończyliśmy naszą współpracę z Clickiem. Powodem było niewywiązanie się Jacka Piekary z warunków współpracy z nami. Nie oznacza to jednak zaprzestania naszej aktywności w prasie w ogóle. W Polsce jest kilka pism poświęconych interesującej nas tematyce i nie ukrywajmy - lepszych od Clicka!
[miejsce na mądrą mądrość :-) ]
http://chaosgate.waw.pl/~chomski/
--Obrazek
Awatar użytkownika
Chomski
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 598
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:27
Lokalizacja: Nigdzie (Kolorado)

Postautor: Ryan O'Connell » śr 07.05.2003 13:22

Co do usuwania kont...
Przy takim a nie innym sposobie zakładania kont usuwanie za nieaktywność nie ma większego sensu. Forum jest po to otwarte, żeby każdy mógł się dołączyć. Straszenie usunięciem nic nie pomoże. Z drugiej strony jeśli jakiś 0 lub nie0 postowiec chce by mu konto usunąć to czemu nie? Ale nic na siłę. Argument o 'wizerunku' forum jest trochę nie trafiony. Kiedy decyduję się korzystać z jakiegoś forum to nie dlatego, że 99% ludzi jest megaaktywna a dlatego, że się je dobrze obsługuje (phpBB to zapewnia) i że tematyka mi odpowiada (a tu tak jest).
Dodatkowo uważam, że jedynym wyjściem na weryfikację tych, co nie będą pisać ani nawet czytać jest nieautomatyczne zakładanie konta (rozmowa z adminem/moderatorem w sprawie: a po co chcesz konto?). Ale to się średnio sprawdza i jest uciążliwe (wiem, bo jestem moderatorem na grupie, gdzie tak przebiega weryfikacja).

Co do Fantasy Click...
Właśnie, dlaczego? :)
Awatar użytkownika
Ryan O'Connell
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 270
Rejestracja: wt 29.04.2003 12:44
Lokalizacja: Częstochowa / Wrocław

Postautor: Vampdey » śr 07.05.2003 13:26

Chomski chyba już napisał czemu :roll: ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Chomski » śr 07.05.2003 13:30

Ryan O'Connell pisze:Co do usuwania kont...


Zerowcy chyba nie są dla nikogo uciążliwi.. Lepszymi miarami aktywności na forum jest liczba ogólnych postów i postów dziennie, a oba te wskaźniki wciąż idą w górę. Jeśli chcielibyśmy kasować konta, to musielibyśmy mieć jakieś kryteria, bo samo '0' to za mało - ktoś się mógł zarejestrować, ale w międzyczasie zwiędł mu kwiatek i ma przez to depresję i nie chce mu się pisać ;)
Ręczne aktywowanie kont przez adminów byłoby uciążliwe zarówno dla nas, jak i użytkowników, którzy musieliby czekać, aż ich konto zostanie aktywowane. To by mogło część ludzi skutecznie odstraszyć. Czasem konta przeglądamy i zdarza się, że jakieś wyleci - test, kocham gółczaza itp..
[miejsce na mądrą mądrość :-) ]
http://chaosgate.waw.pl/~chomski/
--Obrazek
Awatar użytkownika
Chomski
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 598
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:27
Lokalizacja: Nigdzie (Kolorado)

Postautor: Jander » ndz 18.05.2003 20:36

Taki maly bug:
Gdy daje w uzytkownikach date przylaczenia to niezaleznie czy daje rosnaca lub malejaco zawsze RaF jest pierwszym zarejestrowanym (czyli nie zmienia sie kolejnosc).
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Następna

Wróć do Pomysły i pytania

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

cron