kolejna odsłona dostosowywania rodzajów...

Co chcielibyście zmienić w serwisie lub na forum.

kolejna odsłona dostosowywania rodzajów...

Postautor: Alganothorn » wt 20.01.2004 10:25

...czyli gramatyki ciąg dalszy
:-)
było już o 'Pani napisał', teraz mam inne pytanie:
czy jest szansa, żeby 'strona' nie była 'poprzedni' lub 'następny' przy czytaniu topicu?
:-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Shizm » wt 20.01.2004 10:53

Dla mnie osobiscie to nie przeszkadza, nawet zabardzo nie wnikam jak tam to pisze, bo niby po co? :silly:

Z "Pani napisala" to bylo OK, ale to ISO jest nie potzrbne. Z czasem moga pojawic sie panie o imionach nieco bardziej meskobrzmiacych i moze byc klops. A tu jak ktos zobaczy nastepny zamiast nastepne, to nic wielkiego nie bedzie. 8)

To tak jakby sie czepic "Skocz do:"
czemu tam nie ma:
Skocz do Regulaminu
Skocz do Arkony
Skocz do Warhammer'a
Skocz do Muzyki
8)
No albo chociaz "Skocz no dzialu:" to wtedy by bylo to gramatyczne :P

Pozdrawiam!!!!!!!!
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: Alganothorn » wt 20.01.2004 12:02

Shizm, ale chyba logicznie brzmi 'następna strona' i 'poprzednia strona' niż 'następny strony' i 'poprzedni strona'?
tutaj nie trzeba dostosowywać kwestii płci, bo strona jako takiej nie ma, ma jedynie rodzaj gramatyczny
;-)
żeński, tak na amrginesie...
:-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Jakub Cieślak » wt 20.01.2004 12:03

Shizmie tak samo jak wiesz, że cenię Cię jako dyskutanta w DnD, tak samo rozumiemy, że nie poraz pierwszy wyrażasz swoje skąd inąd znane zdanie o poprawności słownictwa na forum.
Ja zwracam uwagę na takie szczegóły i też wolę, żeby wreszcie ujednolicić język i poprawić jego formę w samym menu naszego forum.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Hifidelic » wt 20.01.2004 12:06

Też jestem za - może nam to nawet za bardzo nie przeszkadza, bo się przyzwyczailiśmy, ale dbałość o takie szczegóły jest w pewnym sensie wizytówką forum.
Poświęcam mu wiele czasu, więc chcę, żeby było jak najlepsze, to chyba zrozumiałe.
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!
 
Posty: 1137
Rejestracja: ndz 13.07.2003 18:27
Lokalizacja: Uroczysko

Postautor: Alganothorn » wt 20.01.2004 12:13

dobry boże, tu nie chodzi o to, że jakakolwiek poprawka jakiegokolwiek słowa sprawi, że nagle będę szczęśliwym człowiekiem...
to po prostu tak, jak z diamentem: jeśli można poprawić kilka fasetek i mieć brylant, to czemu nie...
;-)
jeśli coś można poprawić i nie stanowi takie poprawianie problemu, to moim zdaniem warto - jeśli to będzie problem, to szkoda zachodu...
ot i tyle - ja nie zamierzam o tę zmianę walczyć, ja pokazuję coś, co można poprawić
:-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Avathar » wt 20.01.2004 12:17

Popieram propozycje Aligiego :mrgreen: faktycznie troche śmiesznie to wygląda :P
O kurcze ... ile my roboty RaFowi dowalamy ;)

Pozdrawiam
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: Jakub Cieślak » wt 20.01.2004 12:36

Niczym innym się nie kieruję w swoim poparciu słów Alga jak właśnie chęcią jak najlepszej prezencji naszego forum, a zatem i jego atrakcyjności dla potencjalnych nowych użytkowników.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: RaF » sob 24.01.2004 12:56

ok zajmiemy sie tym jak bedziemy szperac przy skrypcie forumowym wgrywajac nowa KF na serwer ;)
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa


Wróć do Pomysły i pytania

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron