MIME na katedrze.

Co chcielibyście zmienić w serwisie lub na forum.

MIME na katedrze.

Postautor: Spaczeniowy_Inżynier » pn 22.12.2003 11:09

Z powodu zlłych ustawień MIME na katedrz.mud.pl w [url=mozillapl.org]MozilliPL[/url] niepoprawnie otwierają się pliki RAR.
Aktualny MIME: text/plain
Powinno być: application/x-rar
Bo nadchodz czas zmian. Wylęgniemy spod ziemi, a Rogaty Szczur uczyni nas władcami świata.
Bo wy, ludzie, jesteście tylko marionetkami w jego dłoni.
Spaczeniowy_Inżynier
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 6
Rejestracja: czw 20.03.2003 21:26

Postautor: Chomski » pt 26.12.2003 17:55

A od kiedy to MIME są częścią HTML?!
[miejsce na mądrą mądrość :-) ]
http://chaosgate.waw.pl/~chomski/
--Obrazek
Awatar użytkownika
Chomski
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 598
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:27
Lokalizacja: Nigdzie (Kolorado)

Postautor: Spaczeniowy_Inżynier » pt 26.12.2003 19:24

Nigdy o czymś takim nie słyszałem, żeby MIME był częścią html'a, ale wysyłanie nagłówków (w tym content-type) należy do konfiguracji serwera.
W przypadku prawidłowej (zgodnej ze standartami) konfiguracji serwera w nagłówku dla plików rar istnieje application/x-rar.
O ile w IE i Operze działa poprawnie (w IE działa dużo rzeczy niezgodnych ze standartami) to w Mozilli, która jest zgodna ze standartami, wyświetla jako text (Content-type: text/plain).
Bo nadchodz czas zmian. Wylęgniemy spod ziemi, a Rogaty Szczur uczyni nas władcami świata.
Bo wy, ludzie, jesteście tylko marionetkami w jego dłoni.
Spaczeniowy_Inżynier
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 6
Rejestracja: czw 20.03.2003 21:26

Postautor: Shizm » pt 26.12.2003 19:32

To niech sie ludzie na IE przerzuca, on jest userfrendly widocznie, skoro na nim dziala :mrgreen:
A ze swojej strony chce jeszcze dodac, jako uzytkownik IE/Opera, ze dla mnie serwis jest the best ever see w "polskim internecie", wiec ja tam nie narzekam.

Posty + 1

Pozdrawiam!!!!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: Spaczeniowy_Inżynier » pt 26.12.2003 19:39

Nie każdy musi znosić M$.
______________________
I to M$ powinien dostosowywać się do standartów, a nie na odwrót.
Zresztą nie każdego stać na M$ - ja np. chcę przerzucić się na linuxa (na którego nie ma M$IE, i całe szczęście), szczególnie, że większość wirusów działa na produkty M$.
Zresztą, jakby nie patrzeć, to OS(Open Source) i GNU wniosło najwięcej do internetu - MySQL, Apache...
______________________
M$ MUST GO HOME - jeśli kultura amerykańska jest tworem diabła, M$ musi być tworem czegoś gorszego :)
Bo nadchodz czas zmian. Wylęgniemy spod ziemi, a Rogaty Szczur uczyni nas władcami świata.
Bo wy, ludzie, jesteście tylko marionetkami w jego dłoni.
Spaczeniowy_Inżynier
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 6
Rejestracja: czw 20.03.2003 21:26

Postautor: bejzkik » ndz 28.12.2003 0:40

w zupełności sie z tobą zgadzam

a takie uwagi Schizm jak Twoje są w moim odczuciu, człowieka dosyć wrażliwego na to w jaki sposób biegnie życie w sieci, uwagami, wybacz określenie sieciowego dresiarza
taki sposób myślenia jest na dłuzszą metę bardzo szkodliwy

i tak naprawdę myślę że operę to ty znasz tylko z opowiadań skoro przedstawiasz sie jako uzytkownik m$ie/opera

odkąd poznałem mozille/thunderbirda z m$ie skorzystalem zaledwie kilka razy i to przy bardzo źle napisanych stronach
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Sorden » ndz 28.12.2003 0:59

hmm... powiem tak... z opery korzystalem, i stwierdzam, ze jest fajna, ale IE jest bezproblemowy ! W operze mialem problemy z odczytami stron... niestety... w IE tego nie ma Pzdr!
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: bejzkik » ndz 28.12.2003 1:06

a ja powiem tak. to nie opera czy mozilla ma kłopot z odczytaniem strony tylko programiści mają kłopoty z własną robotą
to że kolo nie umie dobrze czegoś zrobić i upraszcza sobie (właściwie kaleczy) robotę to nie znaczy ze jakiś program jest zły
to znaczy że ma on w dupie użytkowników
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Sorden » ndz 28.12.2003 1:12

JA NIE MOWIE ZE OPERA JEST DO DUPY... MOWIE TYLKO ZE IE JEST BEZPROBLEMOWY !
NIE WIDZISZ TEJ ROZNICY ?
OPERA MA BARDZO WIELE PRZYDATNYCH OPCJI, ALE W INTERNECIE GDZIE POLOWA STRON NAPISANA JEST BYLEJAK POWINNA TEZ Z TAKIMI STRONAMI SOBIE RADZIC !
PZDR!

Jesli chodzi o pisanie stron, to nie jest uprastrzanie, ale brak umiejetnosci !
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: bejzkik » ndz 28.12.2003 1:32

hmm
ja widzę co ty piszesz i drażni mnie to z tego względu że jest to pochwała miernoty
to że on sobie niby radzi bezproblemowo to dowód na to że miernota jest obeca w wielu miejscach w sieci ponieważ albo te strony są napisane bardzo prosto albo napisane są źle

jest taka organizacja zajmująca się standaryzacją w sieci i dbająca o rozwój języków używanych przy pisaniu stron W#C
wyznacza więc ona pewne standardy których ie w coraz mniejszym stopniu (bo czego można spodziewać sie po nie rozwijanej przeglądarce) realizuje

rozumiesz więc moje stanowisko?
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Chomski » ndz 28.12.2003 2:17

Po pierwsze, to nie jest dyskusja o przeglądarka tylko o konkretnym problemie ze ściąganiem plików, więc proszę trzymać się tematu.
Po drugie za niekompatybilność z Mozillą odpowiada serwer Apache, który też ponoć stoi na straży ŁĄDU I PORZĄDKU, więc tu raczej szukałbym źródła, a nie w kodzie naszej strony.
Po trzecie sam używam Mozilli i jakoś nie mam problemów ze ściąganiem różnych rzeczy z sieci i w momencie,w którym dostaje podgląd pliku zamiast okienka dialogowego, zwyczajnie naciskam back i zapisuje element docelowy ręcznie.
Po czwarte - zobaczę, co się da zrobić z konfiguracją serwera :)
[miejsce na mądrą mądrość :-) ]
http://chaosgate.waw.pl/~chomski/
--Obrazek
Awatar użytkownika
Chomski
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 598
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:27
Lokalizacja: Nigdzie (Kolorado)

Postautor: Sorden » ndz 28.12.2003 12:13

grimfang pisze:hmm
ja widzę co ty piszesz i drażni mnie to z tego względu że jest to pochwała miernoty
to że on sobie niby radzi bezproblemowo to dowód na to że miernota jest obeca w wielu miejscach w sieci ponieważ albo te strony są napisane bardzo prosto albo napisane są źle

jest taka organizacja zajmująca się standaryzacją w sieci i dbająca o rozwój języków używanych przy pisaniu stron W#C
wyznacza więc ona pewne standardy których ie w coraz mniejszym stopniu (bo czego można spodziewać sie po nie rozwijanej przeglądarce) realizuje

rozumiesz więc moje stanowisko?


patrze od strony urzytkownika... nie interesuje mnie jak i dlaczego... wazne zeby dzialalo... nie bede sie denerwowal tylko po to aby udowodnic, ze cos jest leprze... IE jest marny, ale jak narazie uniwersalny !
Pzdr!

Panowie Admini, jezeli by sie dalo, to przeniescie to do offtopicowni ! No chyba, ze juz wyczerpalismy temat :)
Pzdr!
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Spaczeniowy_Inżynier » ndz 28.12.2003 14:25

To wina IE, IE i tylko IE, że standarty w sieci podupadły.
Co do "universalności" IE - crakerzy i piszący wirusy też tak uważają ( :) ) - IE jest chyba najgorzej zabezpieczoną przeglądarką.
______________________
Zresztą po co w ogóle ta dyskusja?
Po prostu:
a) zawiadomić Admina Katedry
b) Admin wchodzi do konfiguracji serwera
c) Admin wpisuje w konfiguracje typ MIME
lub
Każdy plik rar składa się z dwuch plików nazwa.php i nazwa.rar.
Wszystkie linki prowadzą do nazwa.php który wygląda tak:
Kod: Zaznacz cały
<?php header("Content-type:  application/x-rar");
include("nazwa.rar");?>
Ostatnio zmieniony ndz 28.12.2003 14:44 przez Spaczeniowy_Inżynier, łącznie zmieniany 1 raz
Bo nadchodz czas zmian. Wylęgniemy spod ziemi, a Rogaty Szczur uczyni nas władcami świata.
Bo wy, ludzie, jesteście tylko marionetkami w jego dłoni.
Spaczeniowy_Inżynier
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 6
Rejestracja: czw 20.03.2003 21:26

Postautor: Spaczeniowy_Inżynier » ndz 28.12.2003 14:27

Chomski pisze:Po pierwsze, to nie jest dyskusja o przeglądarka tylko o konkretnym problemie ze ściąganiem plików, więc proszę trzymać się tematu.
Po drugie za niekompatybilność z Mozillą odpowiada serwer Apache, który też ponoć stoi na straży ŁĄDU I PORZĄDKU, więc tu raczej szukałbym źródła, a nie w kodzie naszej strony.
Po trzecie sam używam Mozilli i jakoś nie mam problemów ze ściąganiem różnych rzeczy z sieci i w momencie,w którym dostaje podgląd pliku zamiast okienka dialogowego, zwyczajnie naciskam back i zapisuje element docelowy ręcznie.
Po czwarte - zobaczę, co się da zrobić z konfiguracją serwera :)

1. Zgadzam się
2. Apache nie wie o wszystkih rozszerzeniach na świecie, ale ma duże możliwości konfiguracji.
3. Dobrze - ale to nie jest najwygdniejsza opcja - szczególnie jak chcę tylko przejrzeć plik RAR przed zapisaniem.
Bo nadchodz czas zmian. Wylęgniemy spod ziemi, a Rogaty Szczur uczyni nas władcami świata.
Bo wy, ludzie, jesteście tylko marionetkami w jego dłoni.
Spaczeniowy_Inżynier
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 6
Rejestracja: czw 20.03.2003 21:26


Wróć do Pomysły i pytania

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości