NOWA KATEDRA FANTASY

Co chcielibyście zmienić w serwisie lub na forum.

Postautor: Shizm » ndz 18.01.2004 10:52

JC + manieryzm = pies + gasnica :mrgreen:

Ja mam jedno pytanie WTF? Co za roznica jak ja se forum odmienie, wazne aby ludzie poznali o co chodzi. (bez skojazen). Czepmy sie odmiany slowa: post, PM, topic, i takie tam, zawsze to dobry powod do dyskusji co nie?

Ja mam pomysl, bo JC apel o jakosc u niekturych cos zmienil, u niektorych mial zmienic, a u innych wywolal oburzenie.
Tera pomysl, stworzymy slownik z odmiana najczesciej uzywanych na sorum slow i uogolnionymi prawami pisowni forumowej. Np mozna go dac jako podpunk tegolaminu subforum i juz. Podoba mi sie taka moda, kozdy by pisal cacuni posty, a ja bym nadal po swojemu pisal :mrgreen:

Pozdrawiam!!!!!!!!!!!
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: Jakub Cieślak » ndz 18.01.2004 11:15

Dobrze Shizmie, chętnie zaproszę Cię do dyskusji o czystości języka polskiego i dodatkach z języka angielskiego do tamtego tematu. Tutaj pogadajmy o zmianach na Katedrze, czy na forum.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Shizm » ndz 18.01.2004 11:28

JC, to byl pomysl z mojej strony tak?
A forum poswiecone jest pomyslom i pytaniom, wiec jest OK

A jezeli chodzi o zmiany na forum, tojek nie bedzie gadek durnych o odmianie wyrazu forum, to bedzie zmiana.

Pozdrawiam!!!!!!!
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: Ryan O'Connell » ndz 18.01.2004 14:22

Jakub: ja sie spodziewałem jakichś kontrargumentów, a Ty przyjąłeś moją postawę od tak... :?

Jakub Cieślak pisze:Odnośnie newsów wszelakich tematów na głównej stronie też tylko się zastanawiałem, czy nie powstanie chaos. Jeżeli gdzieś już to działa i się sprawdza, to w porządku.


Co do tej kwestii, to jest to (moim zdaniem - nie twierdzę, że muszę mieć rację) najbardziej 'płynna' sprawa. Bo nie można wykluczać sytuacji odwrotnej, znanej z portalu ISA (choć niezbyt konsekwentnie tam egzekwowanej), a mianowicie dotyczące Katedry newsy na głównej, pozostałe na stronach sekcyjnych. Nie można też w takim wypadku wykluczać np. wzmianki gdzieś na głównej, że w sekcji Komiksy od twojej ostatniej wizyty pojawiły się 4 newsy, albo że najświeższy news jest z...
Awatar użytkownika
Ryan O'Connell
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 270
Rejestracja: wt 29.04.2003 12:44
Lokalizacja: Częstochowa / Wrocław

Postautor: Jakub Cieślak » sob 14.02.2004 12:07

Dobrze, czas może na kilka informacji i zadań dla Was, katedrowiczów. Zmiany planowane są i są. Wiemy, że nowy silnik ma zintegrować katedrę z forum. Ja z kolei jako człowiek wyciągnięty z tłumu i wrzucony na górę katedrowej sterty informuję o następujących problemach, na temat których należy się zastanowić:
- Katedra będzie nieco reorganizowana, może zostaną połączone niektóre działy, generalnie jednak zainteresowanie byłoby przyciągnięciem serwisów zajmujących się systemami RPG (np. Dzikie Pola, Deadlands, każdy system dotąd niewystępujący na katedrze).
- Sporo działów wymaga zasilenia świerzą krwią: DnD chętnie kogoś przyjmie do pomocy, Opensource i ZC też.
- W ogóle Katedra schudła mocno, więc każda pomoc się nada. Graficy pewnie by się nadali, newsmanom też znajdziemy zajęcie.
Czekam więc na Was i Wasze proposale. Ale tu samo orzeczenie "ja mogę" nie wystarczy- czekam na konkretne deklaracje.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Shizm » sob 14.02.2004 12:46

Z mojej strony to wyglada tak, ze:

- na katedrze nie ma nic o Świecie mroku, no ale sam tego nie pociagne
- D&D z checia bym wspomogl, ale niestety narazie tylko w nieznacznym stopniu, gdyz moja wiedza o systemie nie jest zbyt imponujaca
- nie ma tez nic o legedzie 5 kregow, a takowy system swego czasu mnie krecil
- M&A to jest to w czym na pewno moglbym pogrzebac, bo widze jakies prace ale w dziale Manga; z checia sie zajme Anime. Jest pare serii, ktorych recenzje z checia bym napisal.
- Open Source tez bym mogl wspomoc o pare przemyslen

To byly deklaracje, a teraz hamulce:
- WoD - jak widac po forum - nie cieszy sie zbytnia popularnoscia
- w D&D nie za bardzo widze miejsce dla siebie
- L5K jest malo popularnym systemem i tez ciezko byloby znalesc ludzi
- nie za bardzo wiem z kim mam sie kontaktowac i w jaki sposob, z kim gadac, zeby wszystko plynnie pozalatwiac
- sesje jeszcze mam, ale jak cos to juz w poniedzialem bede mial luz, albo jeszcze przygotowanie do komisa :silly:

Fajnie by bylo razem popracowac nad serwisem, ale mam pewne obawy czy podolam :P

Pozdrawiam!!!!!!!
Z wyrazami szacunku Jakub "Shizm" "Fazzzi" Choiński
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: Jakub Cieślak » sob 14.02.2004 13:34

Komunikować przede wszystkim należy się ze mną. :-)
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Jakub Cieślak » sob 14.02.2004 19:08

Słuchajcie, w poniedziałek zrobię ogólne ogłoszenie (coby z gazetą "O pracę") było równo. Żeby było jasne, poszukiwani są ludzie do:
- komiksu,
- DnD,
- Open Source,
- publicystyki,

Do tego poszukujemy:
- grafików,

Proszę o kontakt ze mną, lub z przedstawicielem konkretnego działu (stopka redakcyjna na stronie głównej katedry). Wymagamy umiejętności poprawnego wysławiania się w formie pisemnej conajmniej, zainteresowań ukierunkowanych na dany dział, zaangażowania. Mile widziane osoby władające obcymi językami: angielski przede wszystkim (komiks na przykład bardzo na to naciska). Poprosiłbym o krótki list motywacyjny.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

b

Postautor: PawLoS » czw 19.02.2004 23:44

Na katedrze jestem od dokladnie 3 dni :) ale wydaje mi sie ze raczej nie trzeba niczego zmieniac... wszystko jest ok! tak trzymac :D
Awatar użytkownika
PawLoS
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 5
Rejestracja: czw 19.02.2004 15:53
Lokalizacja: Szydłowiec

Postautor: Vampdey » wt 13.04.2004 13:12

Czemu systemy futurystyczne są na samym dole?
Uporządkujcie to troche ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Tyhagara » pt 16.04.2004 23:36

Uff, przeczytałem całość. A więc spostrzeżenia na gorąco.

Strona główna:
- istnieje coś takiego jak wyświetlanie witryny w zależności od rozdzielczości. Można to ustawić tak aby włanczało się samo w zależności od rozdzielczości używanej przez użytkownika. Oczywiście musi też być sterowanie ręczne, to w na wszelki wypadek.
Większość osób używa 1024/768, ale strony są robione pod 800/600 z wiadomych powodów (łatwiej jest oglądać czarne marginesy, niż czytać tekst przwijając wciaz stronę) Jednak moim zdaniem jesli można pogodzic obie wersje (co wiaże się ze zrobieniem dwóch stron ale w róznych rozdielczościach) to czemu by nie? To o wiele bardziej profesjonalne, niz marginesy.

- jestem głównie grafikiem więc i wizualistą. Obecna szata graficzna strony głównej nie jest zła, ale mogła by być o wiele lepsza. Przedewszystkim chodzi o to, żeby była przejzysta i łatwa w przeglądaniu, grafika ma przedewszystkim zwiekszac jej "mobilność" bo tak własnie można grafike wykorzystac. A dopiero na drugi plan schodzi jej fajnośc, klimat.
Oczywiście musi sie szybko ładowac.
Ponadto działy, tak jak badlands są teraz słabo widoczne. Istnieją strony w internecie które radza sobie w tym temacie całkiem dobrze, ale nie bede teraz wnikał w szczegóły. Warto podpatrzyć dobre rozwiązania.

- News,y. Są na pewno potrzebne, ale ze względu że jest wąsko (marginesy) jest też długaśniei trzeba dużo przewijać. Poza tym nie interesuja mnie wszystkie tematy, a czasem zgubie cos co mnie zaciekawi. Może nie potrzebne sa dwie kolumny z linkami i informacjami. Może wystarczyła by jedna i więcej miejsca na wiadomości. Bo ja tych kolumn nie czytam, bo i nie ma co tam czytac nic sie praktycznie nie zmienia. Za to newsy zmieniaja się codziennie.

- Polszczyzna. Tu jestem zdecydowanie za. To polska strona i jestem u siebie, czemu mam czytać po angielsku. Jak wchodze na GW to nie ma tam słowa po naszemu.

Na forum:
- Forum jest fajne :). Zgodze się że katedra żyje forum. To jest w niej najlepsze. Strona główna to korytarz prowadzący mnie do wielkiej sali jakim jest forum. Podoba mi się to, że forum nie jest upstrzone pierdułkami. Ale co do likwidowania rangi, hmm. Mi się wydaje fajne mieć jakieś tam gwiazdki. Ale trzeba by się jeszcze zastanowicc, co z tym fantem zrobić. Na pewno moderatorzy i Admini muszą się wyróżniać.
Brakuje mi na forum pewnej rzeczy. Nie czytam wszystkich działów, a do niektórych zaglądam bardzo żadko. Chciał bym móc ustawic sobie które działy będą wyświetlane po zalogowaniu sie. Działy których nie czytam nie powinny całkiem znikać, ale powinny byc minimalizowane. I tylko pozostawac widoczne ich nazwy, małe literki tak, żebym wiedział że jest tak taki atki dział, to wszystko. Nie chce byc informowany że ktos napisał tam wiadomości nie interesuje mnie opis pod nazwa subforum. Wystarczy ze mi przypomina że istnieje, to wszystko. W ten sposób forum będzie "krótsze" i łatwiej jest je przeglądać.

Ok to na razie tyle.
Tyhagara
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 704
Rejestracja: ndz 11.01.2004 15:30

Postautor: Ryan O'Connell » pn 19.04.2004 23:48

Tyhagara pisze:istnieje coś takiego jak wyświetlanie witryny w zależności od rozdzielczości. Można to ustawić tak aby włanczało się samo w zależności od rozdzielczości używanej przez użytkownika. (...) (co wiaże się ze zrobieniem dwóch stron ale w róznych rozdielczościach)


Tak z ciekawości spytam o co Ci chodzi. ;) Czy o rozsuwający się layout, który dopasowuje się bez względu na rozmiar okna czy o odczyt po stronie serwera rozdzielczości ekranu przesyłanej przez klienta i przesłanie odpowiedzniej wersji strony? Bo jeśli o pierwsze to nie robi się strony po kilka razy dla różnych rozdzielczości, a jeśli chodzi o drugie, to nie każdy klient wysyła takie same nagłówki -> jest to kiepskie rozwiązanie. :(

Tyhagara pisze:Oczywiście musi sie szybko ładowac.


Jako ciekawostkę powiem, że przeprowadzano badania na sporej grupie ludzi i okazało się, że nie ma związku między określaną przez nich szybkością ładowania strony a rzeczywistą prędkością ładowania. Co więcej strona która się ślimaczo ładuje ale zawiera materiały, których surfujący potrzebował była przez niego określana jako szybko ładująca się. :D Taka tylko informacja mająca uzmysłowić, że nie wszystko złoto, co się świeci. Za szatę i brak treści nikt Katedry nie odwiedzi... :(

Na temat reszty już się chyba gdzieś wypowiadałem. ;)
Awatar użytkownika
Ryan O'Connell
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 270
Rejestracja: wt 29.04.2003 12:44
Lokalizacja: Częstochowa / Wrocław

Postautor: Tyhagara » wt 20.04.2004 0:50

Nie znam szczegułów, ale wiem, że robi się dwie wersje strony. Przy wchodzeniu na strone jest sprawdzane jakiej używasz rozdzielczości, i taka strona się ładuje. Nie rozszeżane, tylko dwie odzielne. W tedy czcionkę można zmienić i takie tam. Jeżeli ci zależy to sprawdze to. Ale projektanci powinni wiedzieć o co mi chodzi i znać ten temat.

A co do prędkości ładowania. Ja mam neostrade :D , ale zdaje sobie sprawe że jak ktoś ma, 80kb/s, to może go wkurzać czekanie. Obecna katedra ładuje się szybko, więc z nową nie powinno być gorzej, tylko to miałem na myśli.
Tyhagara
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 704
Rejestracja: ndz 11.01.2004 15:30

Postautor: Ryan O'Connell » wt 20.04.2004 7:44

Wydawało mi się, że jasno to opisałem, ale... Nie każda przeglądarka wysyła informacje o rozdzielczości ekranu. Ba! Nie każda działa w trybie graficznym czy wyświetla grafikę w ogóle. W takiej sytuacji metoda przez Ciebie przedstawiona nie jest dobrym rozwiązaniem. Można też pokusić się o stwierdzenie, że jeśli użytkownik zmieni rozdzielczość ekranu to będzie musiał ponownie pobierać część danych z sieci zamiast wykorzystać cache przeglądarki. To marna opcja. :(
Awatar użytkownika
Ryan O'Connell
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 270
Rejestracja: wt 29.04.2003 12:44
Lokalizacja: Częstochowa / Wrocław

Postautor: Tyhagara » wt 20.04.2004 8:22

Być może masz racje, trzeba to sprawdzić. O to skrypt odpowiedzialny za wyświetlanie strony w zależnośći od rozdzielczości.


<script language="javascript" type="text/javascript"><!--
// Autor: Volkov

var Wide = screen.width;
if (Wide <= 640) window.location = "index640.html";
else if (Wide <= 800) window.location = "index800.html";
else if (Wide <= 1024) window.location = "index1024.html";
else window.location = "index1152.html";
//--></script>

Mi działa poprawnie na Mozilla i IE. Można przerobić skrypt tak, że jeżeli nie ykryje żadnego z ustawień (czyli brak nagłówka albo coś w tym rodzaju), w ted ładuje stronę domyślną, czyli standardowe 800/600.

Ewentualnie istnieje też skrypt który ładuje strone, w zależności od używanego systemu operacyjnego.
Tyhagara
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 704
Rejestracja: ndz 11.01.2004 15:30

Postautor: Ryan O'Connell » wt 20.04.2004 9:40

Tak, ale nie każda przeglądarka ma JScript a nawet jeśli ma, to może mieć wyłączony (niestety znam i takich, co mają w IE wyłączony JS ze względów bezpieczeństwa, jak twierdzą). W ogóle nadmierne eksploatowanie JS na stronie nie jest wskazane.
Poza tym - można to zrobić bardziej elegancko (po stronie serwera), ale zawsze zależy to od przeglądarki. :)
Awatar użytkownika
Ryan O'Connell
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 270
Rejestracja: wt 29.04.2003 12:44
Lokalizacja: Częstochowa / Wrocław

Postautor: Tyhagara » wt 20.04.2004 9:55

No widzisz jeżeli mozna to zrobic bardziej elegancko, po stronie serwera to problem rozwiązany.

Poza tym jeśli strona nie wykrywa czegoś tam bo uzytkownik ma powyłanczane to powinna sie ładowac strona domyślna czyli, 800/600. Niewiele osób ma wyłączone JS więc oni mieli by zwyczajna stronę w 800.600 a reszta społeczeństwa miała by dostosowana do uzywanej rozdzielczości, literki większe itp. Chodzi o to że ja nie znam nikogo kto oglądał by neta w 800/600, więc marginesy to marnowanie miejsca. Trzeba to zrobić tak żebyśmy mogli oglądać w 1024 ale ktoś z 800/600 nie był poszkodowany.
Tyhagara
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 704
Rejestracja: ndz 11.01.2004 15:30

Postautor: Ryan O'Connell » wt 20.04.2004 11:24

Jeszcze tak spróbuję wytłumaczyć dlaczego to rozwiązanie jest do luftu. :D

Pomijając już kwestie rozdzielczości, nadmiaru grafiki, zwiększonego obciążenia serwera pobraniami, braku JS w przeglądarkach, braku nagłówków... Nie każdy ogląda strony na pełnym ekranie. :D Sądzę, że to przemawia jednoznacznie za stronką z przesuwnym layoutem. ;)
Awatar użytkownika
Ryan O'Connell
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 270
Rejestracja: wt 29.04.2003 12:44
Lokalizacja: Częstochowa / Wrocław

Postautor: Tyhagara » wt 20.04.2004 12:32

Dobra więc doszliśmy do porozumienia..Proponuję zrobić stronę z przesuwanym layoutem, która będzie oryginalnie zoptymalizowana do rozdzielczości 1024. Jeśli ktoś będzie oglądałstronę w innej rozdzielczości, to w tedy layout da o sobie znać. I co wy na to? To wydaje mi się optymalnym rozwiązanem.
Tyhagara
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 704
Rejestracja: ndz 11.01.2004 15:30

Postautor: RaF » wt 20.04.2004 14:43

I tak właśnie najprawdopodobniej będzie. Strona musi być optymalizowana do jakiejś rozdzielczości, a obecnie jest nią 1024. Wykrywania rozdzielczości u użytkownika i dobierania odpowiedniej do niej strony nie jest wbrew pozorom dobrym rozwiązaniem, jak zresztą pisał Ryan. Pomijam już fakt mojej awersji do JS ;) Strona zoptymalizowana będzie pod 1024, czy da się ją komfortowo oglądać pod 800 to się zobaczy jak zaczną się próby z layoutem. Jeżeli zaś ktoś będzie miał rozdzielczość wyższą od 1024, to po prostu będzie miał szersze np. pole tekstowe. Wszystko to da się zrobić w HTMLu bez konieczności uciekania się do sztuczek ze skryptami.

Co do szybkości ładowania się, to jako że nasz serwer ma całkiem dobre łącze, wszystko w zasadzie ogranicza się do czasu wykonywania się skryptów pehapa (a skomplikowane nie będą, więc i zbyt nie obciążą systemu) i od grafiki, której nie chcemy robić więcej niż potrzeba. Stawiamy na czytelność i przejrzystość oraz bardziej na estetykę niż jakiś super klimat. Tym bardziej że zmieniamy formułę serwisu, więc taki super klimat mógłby bardziej przeszkadzać niż kogokolwiek przyciągać ;)
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Tyhagara » wt 20.04.2004 18:13

I to mi sie podoba, taK trzymac RaF :D Eee a co to znaczy że zmieniacie formułe serwisu? I że super klimat (czytaj mroczny fantasy) mógł by przeszkadzać?
Tyhagara
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 704
Rejestracja: ndz 11.01.2004 15:30

Postautor: RaF » wt 20.04.2004 18:31

To znaczy, że doszliśmy do wniosku, iż nie ma sensu robić kolejnej Mrocznej i Klimatycznej stronki o RPG, Elfach i Krasnoludach, bo takich jest w sieci już na pęczki. Zamierzamy zająć się bardziej... ambitną tematyką, choć jeszcze wszystko w fazie konceptualizacji. Jak JC uda się zorganizować WSK #2, to będzie możliwość popchnąć rzecz dalej po naszych torach myślenia ;)
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Tyhagara » wt 20.04.2004 18:53

Acha, czyli jakieś tajemnice macie przed swoimi oddanymi forumowiczami :wink: . No jeśli to wyjdzie wszystkm na dobre i nie chcecie zapeszać, to jestem za. Tylko żeby reklamy nie pojawiły się na katedrze albo komercja. Ciekaw jestem co też takiego chcecie uczynić żeby ludzi tu ściągnąć, z tego co wiem to robi się w tym celu reklamę. Albo serwis jest tak dobry, że sam swoim istnieniem robi sobie reklame. Katedra jest na najlepszej drodze do tego by stać się the best w śród polskich witryn o tematyce RPG. Przynajmniej jeśli chodzi o forum, bo reszta katedry szczerze mówiąc ma nieiwele do zaoferowania. Ale zaraz, Katedra już ma najlepsze forum o tematyce RPG w polsce. Hmm więc teraz trzeba podnieść poprzeczę nie co wyżej :wink:
Tyhagara
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 704
Rejestracja: ndz 11.01.2004 15:30

Postautor: Alganothorn » śr 21.04.2004 8:21

jeśli wszystkie plany wypalą podniesie się poziom wszystkiego związanego z katedrą: i serwisu i może nawet samego forum (tak, jeszcze wyższy poziom ;-) );
plany wymagają dopracowania, ale to, co już do mnie dotarło, zapowiada się bardzo obiecująco;
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Tyhagara » czw 22.04.2004 13:33

Mam pomysł co do postów które naruszają lub łamią regulamin:
Otóz regulamin powinien być napisany jak najprościej na przykład kilka punktów które można by było zapamietać. W tym powinno być zaznaczone co jest naruszeniem regulaminu, a co jego ewidentnym pogwałceniem. Jeśli regulamin w którymś z postów zostałby pogwałcony w tedy taki post był by automatycznie usuwany, a wiadomość o tym i nagana powędrowała by do forumowicza na PM.

Natomiast naruszenie regulaminu (zapewne znalazło by się tam: pisanie nie na temat, duża ilośc błędów lub ogólnie post nieczytelny, albo spamerstwo) w tedy taki post który naruszył regulamin został by zaznaczony.
Co to znaczy zaznaczony. Moderator wyedytował by post i u dołu zostałby dodany Żółty numer, który mówił by co konkretnie post naruszył. I na przykład dopisek brzmiał by:
RN-3-06
To oznaczało by że Regulamin punkt 3 ustęp 06

W ten sposób post nie został by usuniety, ale autor chciał by sie jak najszybciej pozbyć kompromitującego go Żółtego dopisku, więc zapewne poprawił by post z własnej inicjatywy (bez nagabywania go przez moderatora). Można by było nawet zrobić co jakiś czas ranking, kto ma najwięcej Żółtych postów na forum. Co wy na to?
Tyhagara
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 704
Rejestracja: ndz 11.01.2004 15:30

Postautor: Jakub Cieślak » czw 22.04.2004 13:41

W kwestii dbania o przestrzeganie regulaminu i moderowania forów katedry nie widzę żadnej potrzeby zmieniania aktualnego stanu rzeczy. Czemu miałoby służyć naznaczanie forumowiczów? Takie znakowanie raczej rozsierdziłoby ludzi. Lepiej jest sprawę załatwiać poza forum, dać pm-a użytkownikowi, żeby poprawił, lub skasował. Jeżeli dany użytkownik dalej popełnia wykroczenia i nie stosuje się do próśb i gróźb moderatorów i adminów, po prostu wylatuje.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Alganothorn » czw 22.04.2004 13:53

pomysł, jak dla mnie, nieco utopijny, zwłaszcza w kwestii 'rankingu'...
dlaczego?
jeśli 'ranking' miałby mieć rację bytu, musiałby opierać się nie na ilości postów, bo wtedy opłacałoby się pisać bardzo niewiele, ale procent postów łamiących regulamin w stosnuku do wszystkich napisanych; w tym celu trzeba by policzyć wszystkie posty (co jest banalne, bo od tego jest licznik) i posty łamiące regulamin - obliczenie procentu jest proste, ale to liczenie postów łąmiących regulamin? kto miałby to liczyć? przeszukiwać wszystkie fora? opierać się miałby admin na raportach modów? to jest utopia, brzmi ciekawie, ale jest nierealne, jeśli chodzi o synchronizację tego wszystkiego...z resztą skoro userzy mieliby szansę poprawiać błędy, takie podsumowania byłyby aktualne bardzo krótko;
co do adnotacji tego jaki punkt się łamie - można takie skróty stosować i teraz, ale nie widzę potrzeby - jak ktoś ma wątpliwości winien zwrócić się do moderatora albo administratora, w zależności od tego kto usunął posta - tak naprawdę regulamin jako litera prawa na tym forum jest podstawą każdorazowych interpretacji odpowiednich władz - swego czasu była dyskusja na temat interpretacji zapisów między niektórymi moderatorami;
wszelkie wątpliwości winny być wyjaśniane na PM'ach
takie jest moje zdanie
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Tyhagara » czw 22.04.2004 14:20

JC pisze, że obecny regulamin jest ok i nic nie trzeba zmieniać. To dla czego muszę czytać takie gnioty na tym forum? Posty w których nie ma żadnej kropki przecinka, a wyrazy są poprzekręcane. I dla czego kiedy zakładam temat to zawsze jest problem z wyegzekwowaniem od forumowiczów, by na niego pisali. Moim zdaniem nie wszystko jest w porządku. Posłuże się przykładem: Do pana Dorfa wiele razy moderatorzy zwracali się z uprzejmą prośbą. Nawet jeden z moderatorów postanowił, że będzie sam dokonywał korekty temu panu. Co uważam za śmieszne. Powinno się to wypieprzyć, jeśli ktoś nie rozumie i się nie stosuje to ponosi konsekwencje. Wysyłanie PM niewiele daje, wiem bo sam wysyłałem PM do forumowiczów, którzy zamiast poprawić się udowadniali mi, że mają rację. Może ze stanowiska Admina tego nie widać, ale z mojego dość wyraźnie. A fakt, że na Innych forach jest jeszcze gorzej, wcale nie usprawiedliwa takiego stanu rzeczy.

Takie znakowanie raczej rozsierdziłoby ludzi.

Więc nie chcemy denerwować tych co to łamią regulamin, tak?
Tyhagara
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 704
Rejestracja: ndz 11.01.2004 15:30

Postautor: Alganothorn » czw 22.04.2004 14:32

zwracasz uwagę raz, drugi i trzeci, a za czwartym po prostu kasujesz posta;
jeśli rzucałby takie posty na moim subforum, to kolejny z takimi błędami zostałby po prostu usunięty - ja cudzych błędów poprawiać nie mam zamiaru (ok - zdarza mi się, jak ktoś wrzuca jakiś cytat z cudzego posta i krzaczą mu się nawiasiki);
subfora są autonomiczne i nie mam zamiaru uczyć innych moderatorów jak mają kierować swoimi poletkami
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Jakub Cieślak » czw 22.04.2004 14:48

Dorfa sprawa jest mi doskonale znana, tak samo jak różnorodna umiejętność operowania językiem polskim. Niemniej jednak nie mnie poprawiać ludzi i uczyć poprawnej polszczyzny (już raz próbowałem w sposób elegancki dać paru ludziom do zrozumienia, że poprawne pisanie nie jest trudne i ułatwia czytanie, niestety wynikła z tego powodu niezła burza na forum i je podzieliła pomiędzy obrońców dysleksji a popleczników Miodka). Dorf dostał od nas ostry ochrzan, jeżeli widzisz, że nadal pojawiają się takie kwiatki w jego, bądź czyimś wykonaniu, po prostu daj nam znać na PMa, albo modowi danego forum- będziemy kasować dane posty (starych nie wykasuję- niech świadczą o historii forum i uporze niektórych użytkowników ;-) ). Większość błędów nie jest jednak popełniana naumyślnie, więc nie mogę kazać ludziom nosić znaczki "on robi błędy i łamie regulamin", ponieważ byłoby to zwyczajnie niesprawiedliwe działanie.
Pamiętaj, że moja kariera na katedrze obejmowała wszystkie szczeble- od użytkownika forum, poprzez twórcę podserwisu, moderatora forum aż po admina i zastępcy (powstań!) naczelniaka (spocznij!). Nie myśl sobie, że wyrobiłem w sobie jakiś system ochronny czyniący mnie ślepym na problemy forum z wysokości mojego stołka. Jeżeli czegoś nie zauważy trzech adminów, to zobaczy to kilkunastu moderatorów, bądź rzesza forumowiczów, którzy po prostu mogą wysłać PMa z info, że coś jest do poprawy, bądź skasowania. I tak dostaję PMa od Alga, że coś jest do skasowania- idę tam, patrzę i w razie potrzeby tnę. Działa dobrze i nikt nie ma zastrzeżeń.
Tyhagara pisze:I dla czego kiedy zakładam temat to zawsze jest problem z wyegzekwowaniem od forumowiczów, by na niego pisali.

Dlaczego musisz egzekwować pisanie? Żaden regulamin nie zmusi żadnego forumowicza do pisania na każdy temat otwarty na forum. Niestety nie mamy takiej władzy, by zmuszać forumowiczów do wypowiadania się na zakładane przez nas tematy.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Jakub Cieślak » wt 04.05.2004 9:52

Słuchajcie, ten Test'owy motyw dostępny w profilu na stronie katedry został już oceniony przez ze dwóch ludków (też poza forum), ale ciekawym szerszego ocenienia tego skina.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Azirafal » wt 04.05.2004 10:26

Tak. Jest bardzo, bardzo fanjny i już go mam ustawionego jako standardowy dla mnie 8)

A tak oprócz tego, to mamy jakiegoś lamerskiego hackera, któremu się chyba bardzo nudziło, bo zrobił to (z góry przepraszam modemowców, bo ten pliczek ma 160KB):

Obrazek

Jakieś pomysły? Sugestie? Ktoś umie coś z tym zrobić? Czy zostawiamy bez kontrakcji? :?
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Tyhagara » wt 04.05.2004 11:19

Tez się zastanawiałem co to za badziew, ktos próbował hakować i niewyszło, czy jak? Ja bym to wypieprzył, ale może to cos powazniejszego niz tylko bulgot. Ja się tam nie znam.

A co do nowej skórki "Test". Niestety ale nie mogę o niej powiedzieć nic dobrego. Całkowicie mi się nie podoba, nic mi się w niej nie podoba. Jest krzywa i pikseloza. Nie wiem, może to tylko na moim kompie tak wygląda. Ja tam widzę listwę Menu, która jest niedopasowana do ramki i wystaje z prawej strony. Listwa jest złożona z powtarzających się elementów i to widać jak cholera, Poza tym cała grafika na stronie jest jakaś niewyraźna. Przypomina mi pikselozę którą ktoś potem wygładził żeby kwadracików nie było widać. A w ogóle to jakoś górne logo z listwą menu razem tworzą dziwną krzywizne, wszystko jest jakieś krzywe. Motywy też ni w d... ni w oko. Nie chce urazić osoby, która to robiła, ale mi się nie podoba całkowicie. :cry:
Tyhagara
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 704
Rejestracja: ndz 11.01.2004 15:30

Postautor: Jakub Cieślak » wt 04.05.2004 11:53

Krzywizny czasem wyłażą z powodu jak zwykle genialnie przejrzystej obsługi silnika strony (u niektórych chodzi dobrze, u niektórych- nie, nikt nie wie dlaczego), no po prostu dotąd z Chomskim jesteśmy pod wrażeniem, że ten silnik opiera się wszelkim próbom zrozumienia i pokochania. Uparty skur....syn. A osoba to tworząca nie czuje się urażona. Taka jej praca, cóż... To było na szybko, zanim ruszą prace nad wyglądem nowej katedry z nowym silnikiem. Teraz ta osoba będzie się tylko i wyłącznie tym zajmować. I będzie przyjmować kolejne cierpkie uwagi pod adresem jej ciężkiej pracy. Bo taka jej praca...
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Jakub Cieślak » pn 30.08.2004 15:24

Jak pewnie zauważyliście, Katedra była niedostępna przez kilka dni tak samo, jak cały mud. Strasznie za to przepraszamy, nie znamy niestety powodu całej awarii serwera, nie dostaliśmy odpowiedzi od administratora. Dopiero dziś wszystko wróciło do normy.
Jest to jeden z kolejnych powodów, dla których przygotowujemy się do przeprowadzki. Serwer jest dla nas za drogi, ostatnio dość niestabilny i podobno nasz serwis jest za dużym obciążeniem dla mud'a.
Trwają prace wykończeniowe nowego "silnika" strony. Zostanie on umieszczony już na nowym serwerze (trwają rozmowy z administratorami Natstera) i tam będziemy powoli przenosić wszystkie materiały. Zapłaciliśmy za ostatnie półrocze na mudzie i w tym czasie zamierzamy dokonać całej operacji przenosin.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pomysły i pytania

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

cron