D&D: Nowy dział Katedry

Czyli najstarszy system świata.

Moderator: Jakub Cieślak

D&D: Nowy dział Katedry

Postautor: Jakub Cieślak » czw 27.03.2003 7:25

Powstaje właśnie nowy dział Katedry- w całości poświęcony systemowi D&D. Jeżeli jest wśród Was ktoś, kto pragnie podzielić się z nami swoimi pomysłami, ma ciekawy artykuł, lub materiał dotyczący D&D, to zapraszam go serdecznie do kontaktu ze mną:
kaphar@o2.pl, lub kaphar@tlen.pl
Jeżeli macie pytania, piszcie tutaj.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Shakal » ndz 25.05.2003 21:16

Powiem, ze jestem poczatkujacym DnD'owcem[mialem kilkanascie sesji i czytalem troche ksiazek], ale mam spore doswiadczenie w innych RPG'ach z mlotkiem na czele. Moge cos tam skrobnac o zyciu poczatkujaceg graca :-).

Pozdrawiam

Jakub 'Shakal' Klich
No blood No glody
All pain and Fury
A demonstration
Of domination!!
Shakal
Pretorianin
Pretorianin

Postautor: Jakub Cieślak » pn 26.05.2003 8:13

Zapraszam Cię więc, Shakal, pisz ile dusza zapragnie i przysyłaj do mnie.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Jakub Cieślak » śr 04.06.2003 21:45

No chłopcy i dziewczęta! Start działu Dungeons & Dragons pod skrzydłami Katedry już bardzo blisko! Każdy, kto ma chęć napisać coś o tym systemie, ma ciekawy artykuł, lub pomysł, niech wali do nas drzwiami i oknami! Czekamy na Was! I wy możecie być redaktorami Katedry.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: rabbi » sob 07.06.2003 16:56

Pragnę uroczyście Was powiadomić, że strona rozpoczyna dzisiaj swoją działalność. Po dość długim czasie planowania i pisania, pokazujemy Wam owoc naszej pracy. Strona znajduje się pod adresem: www.katedra.net.pl/dnd . Gorąco zapraszam wszystkich do dzielenia się z nami swoimi opiniami, powiedzcie co Wam się podoba, co nie, co byście zmienili, będziemy wdzięczni za każdy komentarz.

Pozdrawiam
rab
rabbi
Karczmarz
Karczmarz

Postautor: Vampdey » ndz 08.06.2003 10:36

Jest dobrze .
W niektórzych miejscach niedobóbki, np. 1.Tło w każdej z podstron w dziale światy. 2. bardzo mi sie nie spodobało, że newsy dłuższe trzeba przewijać. Nie tak sie załatwić tego w inny sposób?
Materiałów tam wogóle prawie nie ma, ale to przecież początki i mam nadzieję, że tekstów będzie przybywać.
Tak poza tym to link do dnd po lewej stronie katedry pod zakładką systemy zostanie chyba umieszczony?
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent

Postautor: Jakub Cieślak » ndz 08.06.2003 14:13

Proszę, proszę, same początki a już konstruktywna krytyka się pojawia. Już mnie cieszy to zjawisko! Dzięki Vamp, tylko powiedz co z tym tłem, bo ja tam nic się nie dopatrzyłem jeżeli chodzi o błędy. Materiałów będzie oj będzie, więc czekajcie cierpliwie.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Vampdey » ndz 08.06.2003 14:32

U mnie (1024 x 768) w działach o Grayhawku, Dark Sunie i Skraju pod właściwym tłem ze statkiem fragment tego obrazka ze statkiem wyświetla się jeszcze raz pod spodem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent

Postautor: rabbi » ndz 08.06.2003 19:56

Najprawdopobniej dzieje się tak dlatego, że rozszerzeniu ulega tabela, w której, znajduje się grafika menu. Celowo pod tekstem znajduje się wolna przestrzeń, ponieważ u mnie miałem ten sam błąd. Spróbuję coś wykombinować.

Pozdrawiam
rab
rabbi
Karczmarz
Karczmarz

Postautor: rabbi » pn 09.06.2003 21:04

Teraz powinno być dobrze (choć głowy nie daję).

Niemniej zachęcam wszystkich forumowiczów do komentowania strony, i niemniej zachęcam do pisania własnych prac.

Pozdrawiam
rab
rabbi
Karczmarz
Karczmarz

Postautor: Vampdey » czw 12.06.2003 18:21

Menu główne jest nie takie... Wiem, że to początkowa faza stronki, ale dobrze by było rozdzielić je na jakieś podkategorie, bo i galeria z redakcją, linkamii itpo nie zbyt ładne wrażenie robi.
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent

Postautor: Lubek » pn 16.06.2003 17:51

A nie moglibyście zrobić tak, żeby menu było cały czas po lewej stronie, nawet jak się zjeżdża na dół stronki? Ułatwiłoby to trochę nawigowanie ;). A poza tym - gratuluję rozwijającej się stronki :).
A właśnie - powinniście zrobić też odnośnik w opisie forum - tak jak pod forum Warhammera.

lubek
no i jestem
Awatar użytkownika
Lubek
Paladyn
Paladyn

Postautor: rabbi » pn 16.06.2003 23:57

A nie moglibyście zrobić tak, żeby menu było cały czas po lewej stronie, nawet jak się zjeżdża na dół stronki?

Ze względu na układ strony i jej grafikę, będzie to trudne do zrobienia.

A poza tym - gratuluję rozwijającej się stronki

Dziękujemy. :)

A właśnie - powinniście zrobić też odnośnik w opisie forum - tak jak pod forum Warhammera.

Zobaczę co da się zrobić. :)

Pozdrawiam
rab
rabbi
Karczmarz
Karczmarz

Postautor: Jakub Cieślak » śr 29.12.2004 11:46

Nieśmiało donoszę, że trwają bardzo powolne prace nad nowym działem DnD. Punktem wyjściowym całej operacji ma być nowy świat, jaki konstruujemy z Azirafalem. Świat to ma być w klimacie "Thiefowym" i ma on już swój wątek w tym podforum. Dodatkowo marzy mi się strona absolutnie poświęcona krasnoludom w światach RPG. Ale to już temat na inną bajkę.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Buzz » ndz 25.09.2005 21:08

Możliwe, że jest to związane z przenosinamy strony, ale nie mogę otworzyć działu DnD. Szkoda, wielka szkoda.
Uderzając pierwszy, uderzasz ostatni
Buzz
Pustelnik
Pustelnik

Postautor: Jakub Cieślak » pn 26.09.2005 16:23

Serwis zawiesiłem już jakiś czas temu- z b. prostej przyczyny: brak zainteresowania. Nie powstrzymam się też przed wstrętnym wytykaniem palcami. Imć Azirafal miał mieć swój udział, ale gdzieś się podział i się nie odzywa :twisted:
Do koncepcji chcę wrócić teraz, jak już uporządkuję sprawy całej Katedry. Jak oddam już stery i zajmę się pomniejszymi sprawami, wtedy chcę trochę reaktywować ten dział. A czego konkretnie szukałeś?
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Buzz » śr 05.10.2005 0:52

Niczego konkretnego. Po prostu ostatnio zacząłem grać w ten system i bardzo mnie interesuje niemal wszystko co jest z nim związane. Będzie super, jak dział się reaktywuje.

A przy okazji. Czasem nachodzi mnie ochota (niekoniecznie często, lecz jednak) żeby coś napisać i podzielić się tym z innymi. Jeśli najdzie mnie najbliższym razem, to mogę coś spłodzić, co może pomóc prze tej stronce. Jakie materiały i do jakich systemów są mile widziane? Aktualnie w kręgu moich zainteresowań znajduje się właśnie D&D, oraz L5K, które jest najlepszym systemem pod słońcem i zawsze nim pozostanie.
Buzz
Pustelnik
Pustelnik

Postautor: Jakub Cieślak » śr 05.10.2005 8:44

Wszystko, co spłodzisz do D&D, będzie mile widziane. Zobaczymy, ocenimy, jak się nada- nadamy w świat. :D
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Buzz » śr 05.10.2005 14:04

:D
Jak już pisałem, wezmę się do roboty, jak mnie tknie wena twórcza (czasem tak się dzieje), ale nie mogę obiecać kiedy to nastąpi. Tak czy owak mam kilka pomysłów.

A kiedy ruszy dział DnD. Fajnie by było poczytać to, co już tam jest (lub było)
Buzz
Pustelnik
Pustelnik

Postautor: Jakub Cieślak » śr 05.10.2005 20:56

Trochę czasu mi zajmie postawienie na nowo działu, zatem nie spodziewaj się na dniach żadnych zjawisk. A co było? Przede wszystkim mój autorski świat Skraj, potwory stworzone przy okazji jego tworzenia, jego dokładna mapa.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Buzz » czw 06.10.2005 16:39

Autorski świat? Wiele razy zabierałem się do stworzenia własnego świata i w ogóle systemu, ale jakoś nigdy nie wystarczyło mi systematyczności. A jeśli chodzio o DnD, to jestem gorącym zwolennikiem Zapomnianych Krain.
Buzz
Pustelnik
Pustelnik

Postautor: Jakub Cieślak » czw 06.10.2005 16:51

Widzisz, ja wolę świat autorski tak naprawdę... z lenistwa. Nie mam ochoty studiować, zapamiętywać tysiące szczegółów dotyczących czyjegoś świata. Z resztą mam głowę wprost pękającą od pomysłów na różne nacje, zależności między nimi, na krainy, miejsca. Czyjś świat ograniczałby mnie raczej.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Buzz » czw 06.10.2005 17:16

Pozostaje Ci tylko pogratulować tych tysięcy pomysłów. Ja w zasadzie nie gram już regularnie w rpg (ach te życie dorosłe), więc nie pozostaje mi nic innego jak w wolnych chwilach poczytać podręczniki. A Zapomniane Krainy są na prawdę piękne. Najbardziej podoba mi się mnogość miejsc i ich różnorodność. W zasadzie nie trzeba pamiętać wszystkiego. Wystarzy przygotowując sesję otworzyć podręcznik w jakimkolwiek miejscu i już pomysły wpadają do głowy. Dla mnie to jest właśnie lenistwo, bo nie trzeba samemu wszystkiego wymyślać, a zarazem nie trzeba wszystkiego się trzymać tak jak jest to opisane. Ostatnio grałem jedną sesyjkę. MG wymyślił świetną przygodę, bardzo rozbudowaną. Gdy potem zajrzałem do podręcznika dość długo musiałem szukać lokacji, w jakiej przyszło nam grać. W końcu znalazłem: jeden mały akapit, raptem kilka zdań. MG po prostu wspaniale to wykorzystał, na podstawie takiej szczątkowej informacji zbudował historię miejsca itp. I to jest piękno Zapomnianych Krain.
Buzz
Pustelnik
Pustelnik

Postautor: Jakub Cieślak » ndz 09.10.2005 18:52

Zapomniane Krainy to całkiem ciekawe miejsce- sądząc po tym, co widziałem głównie w grach cRPG.
MG wymyślił świetną przygodę, bardzo rozbudowaną. Gdy potem zajrzałem do podręcznika dość długo musiałem szukać lokacji, w jakiej przyszło nam grać. W końcu znalazłem: jeden mały akapit, raptem kilka zdań. MG po prostu wspaniale to wykorzystał, na podstawie takiej szczątkowej informacji zbudował historię miejsca itp. I to jest piękno Zapomnianych Krain.

To nie zasługa świata, a ogromny talent MG. Pozazdrościć!
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Buzz » wt 11.10.2005 13:03

To fakt, że jest to talent MG i głównie jego zasługa. Ale czytając podręcznik opisujący świat, gdzie takich akapitów jest całe multum, pomysły same przychodzą do głowy i aż chce się grać i prowadzić. To właśnie mi się najbardziej podoba - podręcznik naprawdę zachęca do gry.
Buzz
Pustelnik
Pustelnik

Wróć do Dungeons & Dragons