Kim jesteście drodzy gracze?

Czyli najstarszy system świata.

Moderator: Jakub Cieślak

Kim jesteście drodzy gracze?

Postautor: Zaothong Shamo » pn 26.04.2004 15:49

Często zastanawiałem się jacy ludzie grają w DnD. Idąc ulicą widze mnóstwo ludzi i zastanawiam się czy w jego wnętrzu nie czai się dusza wielkiego maga, cichego i skrytego łotrzyka, czy też wydzierającego się i szukającego wszędzie zaczepki barbarzyńcy.
Wśród wielu niewtajemniczonych w DnD i tego typu systemy panuje przekonanie, że grają w to tylko ludzie którzy ubierają sie na czarno, chodzą w glanach i reprezentują kontrowersyjne subkultury. Osobiście nosze szerokie spodnie i kocham extremalne sporty (BMX), a chcąc oderwać się od szarej i codziennej rzeczywistości gram w RPG. Wiele osób które znają mnie z tej strony na początku się dziwiło ale po kilku minutach wytłumaczeń i słów zachęcających do RPG niemal wszyscy zmieniali przekonanie.
A wy? Ciekawe jak nietypowymi graczami jesteście, a może nawet w przerwach pracy gdy 40letnia żona pójdzie do sąsiadki a dzieci już śpią to wy zastanawiacie się nad nową przygodą :twisted:
Słowa są tylko zwykłymi dźwiękami
w rzeczywistości nic nie znaczą.
Pustelnik
Pustelnik

Postautor: Durendal Waldergrave » wt 27.04.2004 19:02

Na samym poczatku ( moze nie jako admin) chcialbym, abys wiedzial Zao ( troszeczke skrocilem bez obrazy), ze cieszy mnie Twoje "ostre" udzielenie się na forum i takaswobodnosc w pisaniu postow ( niewielu to potrafi). Moja rada: nie pisz dla tych cyferek po lewej stronie i tych gwiazdeczek ( to praktycznie nic nie znaczy). :twisted:

Dobra juz pisze na temat. A wiec ja nie jestem zadnym "metalowcem" skinem, skateboyem, dresem itd. idac ulica ujrzalbys czlowieka w niebieskich jeansach, skorzanej kurtce i berzowym polgolfie. Nic wielkiego. Moja grupa, z ktora gram to polaczenie paru subkultur. Jeden jest "metalowiec" ( glany te sprawy), 3 skate i 3 takich jak ja. Pomimo tego swietnie sie dogadujemy. Oczywiscie mamy troche ztargane zmysly dlatego gramy w RPG :twisted:

Ja osobiscie, odnoszac teraz do gry lubie grac magami lub cos zwiazanego z czarowaniem. Jest to przyzwyczajenie chyba juz od czasow Baldur's Gate w ktora gralem 1,5 roku ( dzis tez od czasu do czasu). Poza tym bardziej ciekawia mnie sposoby niekonwencjonalne, dzieki ktorym mozna rownie skutecznie, dobrze naostrzonym mieczem pokonac kogos. Magia jest Najpotezniejsza z Sil. Na poczatku jestes slaby, kazdy moze toba gardzic ( malo Pw, niska Kp, niskie Bonus To Attack, malo czarow), ale z kazdym poziomem stajesz sie silniejszy i to przez duze S. Moim zdaniem magowie w chyba 100% wykorzystuja awans. Zreszta nie tylko o to chodzi. W druzynie wojownikow poldebili musi byc ktos inteligentny, kto zadnie sklecic potrafi. :twisted:
Fear is a part of the Dark Side,
fear is an angry,
angry is a hate,
hate is a suffering
- Yoda
Awatar użytkownika
Durendal Waldergrave
Wojownik
Wojownik

Postautor: Zaothong Shamo » wt 27.04.2004 22:18

Dwie sprawy Durandalu:
1) bardzo dobrze, że wspomniałeś o tych gwiazdkach czy czymś tam bo własnie zauważyłem, że niektórzy mają inne :) Nie rozumiem czemu wogóle twierdzisz że udzielanie się na forum przeze mnie robie tylko aby coś osiągnąć. Chcę się dowiedzieć paru rzeczy, podyskutować i poznać wasze gusta drodzy czytelnicy, a aktywność ludzi na forum powinna być oznaką, że się tymi rzeczami naprawdę interesują. A oceniaj czy robie to dla cyferek czytając to co pisze, a przekonasz się, że za każdym razem zanim napisze tu cokolwiek to zastanowie się kilka razy, sprawdze czy napisałem wszystko co chcę wam powiedzieć i wtedy decyduje się na umieszczenie posta. Rozumiem gdybym pisał w stylu
,,tak zgadzam się z tym co napisał xxx i myślę, że ma on słuszność''.
wtedy miał byś jak najbardziej słuszność.

2) Wszystko ładnie pięknie napisałeś i jestem wdzięczny za zainteresowanie tematem z twojej strony, tylko prosiłem też o podawanie mniej wiecej wieku bo naprawdę interesuje mnie jakie przedziały wiekowe interesują się RPG, jeśli nie chcesz powiedzieć to zaznacz to w poście a uszanuję twoją wypowiedź.
Pustelnik
Pustelnik

Postautor: Marutan » śr 28.04.2004 6:33

No to ja jestem chyba takim nietypowo "typowym graczem". Zaczynałem od D&D First Edition, później Warhammer, obowiązkowe Kryształy Czasu a dalsza ewolucja to juz autorki i mieszanka różnych systemów. W eRPeGowej karierze jakoś omunoł mnie urok zagrywania się w AD&D ale takie perełki jak Cyberpunk, Fuzion, Gurps itp. to nadal systemy w które grywam (jak znajdę czas). Do żadnej "subkultury" nie należę i chociaż rzeczywiście słucham cięzszego brzmienia to w kregu moich zainteresowań muzycznych jest także hip hop, rap, klasyka, rock i cała garmażeria muzyczna bowiem eRPeGi (moim zdaniem) nieco otwierają ludzi na wszystkie odmiany muzyki chociażby poprzez zapotrzebowanie na klimatyczne tło muzyczne na sesje.

Co do gier to ostatnio "siedzę" mocniej w lekkich SF jak Cyberpunk (mam do tego systemu spory sentyment) a od roku mam powrót do starego-nowego D&D acz po kilku autorkach człek jest wypaczany więc każdy system w jaki gram/prowadzę przechodzi pewne zmiany - takie zboczenie zawodowe. Dodatkowo od roku pracuję związany ściśle z grami RPG więc to też nieco zmienia nastawienie do tej rozrywki. Jeśli chodzi o postacie to czasem są to stereotypy a nieraz takie dziwne hybrydy w formie Fey'ri (ta demoniczna wersja) w D&D. Jednak niezależnie od okoliczności, nowych dodatków itp. - to zawsze wracam do tego wypieszczonego systemiku autorskiego, własnego świata i grupy starych znajomych z którymi moja przygoda z eRPeGami miała swoje żródła. :lol:
"ZJEDZ BATONA" - powiedział młody Jedi
Marutan
Wojownik
Wojownik

Postautor: Alganothorn » śr 28.04.2004 8:30

primo: nie widzę problemu, żeby ktokolwiek pisałna forum i 100 postów dziennie, jeśli trzymałyby poziom; martwmy się jakością, nie ilością i będzie dobrze...a jak będzie źle, to posty się pokasuje i będzie mnie przyjemnie, ale chwilowo nie uważam, żeby można było cokolwiek zarzucać Zaothongowi Shamo;
secundo: nie do końca rozumiem pytanie - czy chodzi Ci o to jak wyglądam, czym się interesuję, jakiej słucham muzyki, ile mam lat i co robię? w co gram? generalnie takie topiki są już, praktycznie dla każdej z tych rzeczy...no, może poza ubraniem
;-)
skoro o reszcie napisałem, to kwestia ubrania: brązy, piaski, pastele, słabość do prochowców i do dobrych butów; lubię koszule z zawiniętymi rękawami na T-shirta zamiast jakichkolwiek bluz :-)
aha, mam ciuchy i w innych kolorach - na lato wolę po prostu takie...
do ASG raczej ubiór 'agenturalny', z mundurów DPM brytyjski, do MTB albo klasycznie XC (lycra), albo raczej w stylu FR (luźniejsze kroje), tutaj kolorystyka nieco agresywniejsza;
uzbrojenia ochronnego nie posiadam, jak korzystam, to preferuję lekkie półkirysy i kirysy, a jeśli epoka nie pozwala - kompozytówki;
jeśli chodzi o ubiory jakie preferują moje postacie, to zależy i od postaci i od systemu...
:-)
pzdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha

Postautor: Zaothong Shamo » śr 28.04.2004 13:29

Drogi Alganothornie, mówisz że nie rozumiesz pytania? hmn... chodzi mi tutaj o obalenie stereotypu gracza RPG i fana fantasy, który jest widziany przez wielu ludzi, którzy nie mają nic wspólnego z tymi gatunkami, jako człowieka o skrajnej subkultorze typu metalowcy itp. I nie pytam tutaj o to dokładnie jakie kolory ubrania preferujesz, czy jak ubierają prowadzone przez ciebie postacie :), tylko jak na codzień wyglądasz, jaką kulturę preferujesz? Jak lubisz grać, spotkać się z kolegami omawiając wcześniej wszystko czy bardziej na dziko gdy tylko możesz? Jakiego na codzień można ciebie zobaczyć i jaki przedział wiekowy mniej więcej prezentujesz.
Naprawdę interesuje mnie jacy ludzie grają w gry fabularne.

I jeszcze dzięki wielkie za słowa uznania i całkowite obalenie przeświadczenia Durendala o pisaniu na forum dla czegoś. I przy okazji pozdrawiam Waldergrave'a mając nadzieję, że nie będzie mnie już tak dziwnie podejrzewał. :D
Pustelnik
Pustelnik

Postautor: Alganothorn » śr 28.04.2004 14:06

Zaothong Shamo pisze:Drogi Alganothornie, mówisz że nie rozumiesz pytania? hmn... chodzi mi tutaj o obalenie stereotypu gracza RPG i fana fantasy, który jest widziany przez wielu ludzi, którzy nie mają nic wspólnego z tymi gatunkami, jako człowieka o skrajnej subkultorze typu metalowcy itp. I nie pytam tutaj o to dokładnie jakie kolory ubrania preferujesz, czy jak ubierają prowadzone przez ciebie postacie :), tylko jak na codzień wyglądasz, jaką kulturę preferujesz? Jak lubisz grać, spotkać się z kolegami omawiając wcześniej wszystko czy bardziej na dziko gdy tylko możesz? Jakiego na codzień można ciebie zobaczyć i jaki przedział wiekowy mniej więcej prezentujesz.
Naprawdę interesuje mnie jacy ludzie grają w gry fabularne.

jak wspominałem, jest sporo topiców na takowe tematy...
znajdziesz topic poświęcony wiekowi forumowiczów, preferencjom muzycznym, znajdziesz dyskusję poświęconą stereotypowi gracza rpg jako metalowca...rzecz jasna są i rozmowy dotyczące tego jak i gdzie się lubi grać
jaką kulturę preferuję? świetne pytanie, ale nie umiejscawiam się ani w wysokiej, ani w niskiej, słabość dla kręgu śródziemnomorskiego łączę z zainteresowania Dalekowschodnimi...zdefiniuj 'dostępne' kultury, to może pod coś się załapię...
ale nie będę robił offtopa
;-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha

Postautor: Durendal Waldergrave » śr 28.04.2004 21:50

Drogi Zao i wszyscy inni forumowicze. Nie oskarzam Zao, ze pisze dla ilosci ja tylko mowie mu ( Radze), aby tego nie robil, bo niektorzy tak czynia. Nie lubie postow w stylu " tak masz racje" albo " Zgadzam sie z toba" Doczego one sluza ?? One rozwijaja dyskusje. Tak wiec powtarzam, nie oskarzylem Zao o nabijanie.

Co do wieku, to chyba byly juz podobne topici, ale ja mam 16 lat, a moi kumple sa ode mnie dwa lata starsi z paroma wyjatkami. Tak ogolnie to jestesmy swietnymi kumplami i staramy sie spotykac ( nie tylko na sesjach) jak najczesciej. :twisted:
Fear is a part of the Dark Side,
fear is an angry,
angry is a hate,
hate is a suffering
- Yoda
Awatar użytkownika
Durendal Waldergrave
Wojownik
Wojownik

Postautor: Solarin de Qarion » śr 28.04.2004 22:21

Heh "moja" grupa jest bardzo, podkreslam bardzo specyficzna...
Wszyscy w podobnym wieku przedzial 16/17 lat bez wyjatku ;]
Kazdy na codzien zajmuje sie czyms innym, wierzy w cos innego, gra w cos innego, slucha czegos innego a mimo to rozumiemy swoje problemy.
Identyfikuje mnie ulica :D Pory z krokiem w kolanach, kaptur na bani, imprezy undergroundowe. Slucham HaIPe-HaOPe i jest mi z tym dobrze :D Siedzac podczas sesji przy stole widze dookola roznych ludzi. Kiedy poza sesja wspomne cos o 2Pac'u to polowa patrzy na mnie z politowaniem ;] Widze 2 ludzie w moim typie, skate rulez, graffity my love itd... Jednakze tuz obok Metallica, Opeth, Korn, czy somtink els. Dogadujemy sie bez najmniejszych problemow a czemu? Tolerancja!
Nie rozumiem ludzi, ktorzy mysla ze jak ide ulica i widze "brudaska" to kce mu wkopac?!?! (wyjatek potwierdza regule- drechy sux :D).
W kolejnosci nastepnej widze ludzi o wygorowanych pogladach na rzeczywistosc... a mianowicie nasze kontrasty- muzyka ambitna Sting, Rod Steward czy Led Zeppelin. Polaczenie 3 roznych subkultur co laczy nas w grupe, ktora ryje banie i pozostawia kratery na mozgu :twisted:
Nie sprzeczamy sie co do tego czym sie zajmujemy na codzien, a czesem zaglebiamy sie w to czym interesuja sie inni. Poki co nie ma u nas zadnego drecha (dzieki Bogu). Pozdrawiam syskich jezdzacych na dyskoteki, na zimny lokiec z low rider'em w dresiku z 3 paskami i wciagajacych biale w boxach przy rytmach "dobrego" techno, jestescie wielcy...
What Would You Do When I Ask You, If I Can Take Your Soul...
Awatar użytkownika
Solarin de Qarion
Wędrowiec
Wędrowiec

Postautor: Regis. » czw 29.04.2004 19:01

Naprawdę myślicie, że jest jakiś stereotyp gracza RPG? Wiecie jak to z tymi stereotypami jest, zazwyczaj są nieprawdą, albo prawdą w tylko malutkiej części.
Wogóle to jest śmieszna sprawa ;)

===

Coś moje posty mają tendencje do bycia krótkimi :)
Każdy szermierz dupa, kiedy wrogów kupa...
Awatar użytkownika
Regis.
Pustelnik
Pustelnik

Postautor: Zaothong Shamo » czw 29.04.2004 20:49

Jezuuu Solarinie, walnąłeś w samo sedno, własnie o tego typu wpisy mi tu chodziło, po prostu napisałeś wszystko co chciałem wiedzieć (nareszcie ktoś dokładnie czyta temat). No i podoba mi się bardzo wasze motto z którym daleko zajdziecie na pewno - TOLERANCJA !! To jest to czego brakuje w Polsce

Regis - chodzi mi tutaj o stereotyp, jaki uważają inni ludzie nie interesujący się fantastyką, sam dobrze wiem że coś takiego nie istnieje ale naprawdę fajnie jest posłuchać takiej wypowiedzi jak Solarin napisał.
No i mógłbyś też napisać tutaj o sobie o swojej ekipie, weź przykład z de Quarion'a i skrobnij coś interesującego.
Pustelnik
Pustelnik

Postautor: Solarin de Qarion » czw 29.04.2004 22:50

Az mi sie lezka w oku zakrecila ;p Moze zamiast tych komplementow kufel wybornego? Po prostu zrealizowalem temat i to wszystko :P Staralem sie przyblizyc w mniejszym czy wiekszym stopniu jak to wyglada w moim przypadku i chyba mi sie to udalo ;] Jestem ciekaw wypowiedzi innych graczy. Moze sa ekipy zlozone z samych skate'ow czy z samych matelowcow ;] Sadze, iz takie grupy w ktorych brak kontrastu nie wnosza nic nowego, brakuje im kontrowesji co prowadzi do liniowosci zdarzen, co z biegiem czasu staje sie bardzo irytujace...
What Would You Do When I Ask You, If I Can Take Your Soul...
Awatar użytkownika
Solarin de Qarion
Wędrowiec
Wędrowiec

Postautor: Jakub Cieślak » pt 07.05.2004 12:12

Po kilka razy pisałem o sobie, jednak rozumiem, że jest to wątek rozpoznania DnDowców spośród tłumu przechodniów. Cóż, nic po mnie nie widać, że gram w cokolwiek. Mam już 24 wiosny na karku, od pięciu lat pracuję w tej samej firmie. Ubieram się normalnie- nie reprezentuję swoim strojem żadnej przynależności. Wśród moich znajomych- tych grających- znajdzie się kilku metali, ot co. Średnia wieku- 25 lat, dogadujemy się świetnie i robimy wiele rzeczy oprócz grania. Teraz to już mniej gram, a więcej piszę- opiekuję się kilkoma sprawami na Katedrze, piszę opowiadania i chcę ruszyć z kilkoma projektami RPG. Każdy z nas powoli zaczyna wchodzić w świat pracy, coraz mniej czasu mamy na granie. Szczerze żałuję, choć chyba do końca życia świat fantastyków i erpegowców będzie mi bliski. Może na swój sposób zwiąrzę się z nim na długi czas?
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Rhiannon » pt 06.07.2007 12:13

czy po mnie widać... raczej nie. grzeczna, spokojna, mądra dziewczynka, kalsowy kujon, szczególnie historyczy... ubieram się normalnie chociaż ostatnio z przewagą zieleni a z potencjalnie "mhocznych" artefaktów posiadam smoka - naszyjnik i wyverna-pierścionek.
no, z tą grzecznościa to ostatnio zrobiłam sobie bardzo czerwone pasemka, ale to tylko na wakacje
po mnie natomiast słychać. w sposobie w jaki się wyrażam, słownictwie, przekleństwach, wiazankach, cytatach skojarzeniach wiecznie przebija jakieś słownicwo fanastyczne przetykane obfitymi fragmentami z sapkosia i pilipiuka. (ulubone cytaty - są chwile, kiedy po prostu nie mozna sie nie napić, łajno to, na wojence bywa różnie, raz ktoś komuś głowę urżnie, metoda warstwowa [warsta ziemi, warstwa komunistów..], dresy nalezy kastrować, kałach... szczególnie jak mnie sasiedzi wnerwią, wtedy stosuje bogate finezyjne opisy czerpane z Kronik Jakuba Wedrowycza...
Dlaczego wszyscy ludzie mają zimne twarze?
Dlaczego drążą w świetle ciemne korytarze?
Dlaczego ciągle muszę biec nad samym skrajem?
Dlaczego z mego głosu mało tak zostaje?
Rhiannon
Pustelnik
Pustelnik

Postautor: Shade » pt 13.07.2007 18:03

A ja się jeszcze nie opisałem. A jako redaktorowi tego działu to nie do końca wypada więc przy okazji pojawienia się nowej członkini (Azi won od mojej ortografii i gramatyki !!) postanowiłem się opisać.
A więc uwaga:
- 176 cm, 'w kółko' golony blondyn, niebieskie oczy, krótka bródka... załączam fotkę
- styl mam dosyć mieszany: chodzę w 'skejcikach' czyli szerokich spodniach, czasem ramonie czasem wojskowej kurtce ale zawsze w kapturze
- zajmuje się RPG'ami, ASG, pracą, studiami, spaniem
- ogólnie o mnie to tak, że jestem z tzw. pokolenia Czarnobyla ('87), mieszkam na warszawskiej hucie wiec dośpiewajcie sobie co to znaczy...
To tyle ;)

http://picasaweb.google.com/lordkorki/O ... 7213063954
[/img]
opis:
ja po prawej w kurtce w ciapki, po samej lewej umiera Azi
Obrazek
Awatar użytkownika
Shade
Wędrowiec
Wędrowiec

Wróć do Dungeons & Dragons