Śmierć już idzie po ciebie! - okrzyki bojowe.

Czyli najstarszy system świata.

Moderator: Jakub Cieślak

Śmierć już idzie po ciebie! - okrzyki bojowe.

Postautor: Durendal Waldergrave » wt 13.01.2004 15:31

ŚMIERĆ IDZIE JUŻ PO CIEBIE POCZUJ JEJ LODOWATY ODDECH !!! Oto pospolity okrzyk bojowy. Zastanowiliscie sie kiedys ile takie pare slow dodaje ducha sily i wigoru ?? Ja osobiscie uwielbiam sluchac dracych sie wojow biegnacych ze swym orezem do smiercionosnej walki!! W koncu oto chodzi !!! Chcialbym abyscie w tym topicu napisali pare okrzykow, powiedzonek bojowych ktorych sami uzywacie lub czesto slyszycie !!

-Masz cos do powiedzenia krasnoludzie??-spytala tajemnicza postac
-TAK MAM !! NASTAWIAJ BUZKE POD TOPOR DZIECINO!!-odpowiedzial grzecznie krasnolud

A wiec wojownicy, barbarzyncy pokazcie co potraficie oprocz zabijania !! :twisted:

EDIT(Jakub Cieślak): Nie musisz tak nadużywać dużych liter w nagłówkach, bo nie mieszczą się w linijce :-)
Fear is a part of the Dark Side,
fear is an angry,
angry is a hate,
hate is a suffering
- Yoda
Awatar użytkownika
Durendal Waldergrave
Wojownik
Wojownik

Postautor: Jakub Cieślak » wt 13.01.2004 16:50

Zdecydowanie lepiej się bawię w szermierkę słowną. Zwykle nie krzyczę nic na początek walki. Lubię się posprzeczać, podrażnić przeciwnika. Udowodnić mu, że jest kompletnym idiotą i że mam go gdzieś. Takie zwykle są moje postacie. A wydzierać się nie lubię.
Okrzyk bojowy zależy od sytuacji i czasem bywa bardzo zabawny. Jak sobie jakiś przypomnę to wrzucę.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Durendal Waldergrave » śr 14.01.2004 8:44

oo Bardzo ciekawe !! Slyszalem kiedys ze zmeczony wojownik caly od krwi wszedl do wioski i wszyscy wiesnacy widzac go (jak wyglada) wyszli mu z widlami. Wojownik byl bardzo wyczerpany i kiedy go okrazyli i byli gotowi do ataku on wbil topor w plot, poslinil rece i zaczal taka wiazanke na temat tego co zrobi z kazdym kto sie do niego zblizy!!! Potem spuscil golymi rekami manto 2 wiesniakom. Reszta postanowila w ten dzien jednak zajac sie kurami i swiniami :twisted:

To bylo niezle!! Jacek opowiedz jakas twoja sytuacje z tym wyzywaniem wrogow !! :twisted:
fear is an angry,
angry is a hate,
hate is a suffering
- Yoda
Awatar użytkownika
Durendal Waldergrave
Wojownik
Wojownik

Postautor: Durendal Waldergrave » pt 05.03.2004 9:07

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA !!! JESTEM ZLYYYYYYYY~!!!!!!!!

WOJOWNICY CZY U WAS NA SESJI OBOWIAZUJE TA SUCHA ZASADA
Mp: Co robisz ??
WOJ: Atakuje !!
MP: aha fajnie :-( :twisted:
fear is an angry,
angry is a hate,
hate is a suffering
- Yoda
Awatar użytkownika
Durendal Waldergrave
Wojownik
Wojownik

Postautor: Xaos » pt 05.03.2004 11:03

Durendal Waldergrave pisze:AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA !!! JESTEM ZLYYYYYYYY~!!!!!!!!

WOJOWNICY CZY U WAS NA SESJI OBOWIAZUJE TA SUCHA ZASADA
Mp: Co robisz ??
WOJ: Atakuje !!
MP: aha fajnie :-( :twisted:

Broncie bogowie! Ja czegos takiego nie pojmuje :}.
W moich opisach walk nigdy nie ma takiej 'sieczki' pod tytulem - rzut na atak, rzut na damage - jezuuu tragedia. Kazdy cios jest opisany - i wbrew pozorom - nie spowalnia to rozgrywki, jesli MG i gracz odpowiednio szybko reaguja. Np. 'Goblin wykonuje pchniecie swoja dzida w kierunku twojego podbrzusza' (rzut na atak gobbosa), a gracz 'Paruje cios i wykonuje szybkie ciecie od gory' (rzut na parowanie [tak, stosuje ta opcjonalna zasade] gracza + atak). 'Bez problemu odbijasz cios, i szybkim, czystym cieciem pozbawisz zielnoskorego glowy' (goblin dostal damage, zmarl - zawsze lepiej brzmi niz 'ok, nie zyje, zostalo ich jeszcze 5').
Awatar użytkownika
Xaos
Rycerz
Rycerz

Postautor: Jakub Cieślak » sob 06.03.2004 8:57

A ja nie bardzo pojmuję pytanai durendalowego? Jaka sucha zasada? Krzyczenia?
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Durendal Waldergrave » sob 06.03.2004 12:23

Ta sucha zasada Jakub to taka w ktorej gracz kiedy ma zaatakowac mowi: Atakuje ! i nic wiecej Rozumiesz ?? zadnych opisow okrzykow bojowych nic nic !! :twisted:
fear is an angry,
angry is a hate,
hate is a suffering
- Yoda
Awatar użytkownika
Durendal Waldergrave
Wojownik
Wojownik

Postautor: Alganothorn » pn 08.03.2004 10:36

zachowanie postaci zależy od konwencji jaką się wybrało na jej prowadzenie...inaczej pokrzyczy się krasnoludkiem, inaczej uszatym, a inaczej człowiekiem...z resztą w ramach każdej z grup etnicznych jest masa niuansów;
osobiście preferuję typ intelektualny, czyli słowne wyprowadzanie z równowagi przeciwnika - rzecz jasna lepiej, żeby przeciwnik władał tym samym językiem, inaczje w grę wchodzi jedynie intonacja
;-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha

Postautor: Jakub Cieślak » pn 08.03.2004 10:42

Cóż, żadnej głębszej filozofii nie budowałem dotąd wokół okrzyków bojowych. Ot ktoś się wydziera i tyle. Samo prowadzenie walki, jej opisywanie ma dla mnie znaczenie.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Hifidelic » pn 08.03.2004 11:09

Najbardziej emocjonująca walka jaką odbyłem w ostatnich miesiącach odbyła się jedynie wśród stęknięć i zakończona była rozdzierającym wrzaskiem mojego przeciwnika.
Zaatakował mnie kindżałem, myśląc że jestem związany. Mylił się. Siłowaliśmy się dosyć długo patrząc sobie w oczy, a ja trzymając kindżał zaciśnięty w jego własnej prawicy, obcinałem mu centymetr po centymetrze jego lewą dłoń, na której palcu miał bardzo cenny pierścień.
Trwało to wieki. Walka była niespotykanie statyczna, a mimo tego tak pełna napięcia, że mało jest pojedynków czy bitew, które były tak wykańczające dla mnie jako gracza. Na pewno długo będę ją wspominał.
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!

Postautor: Solarin de Qarion » wt 13.04.2004 22:27

MP: Co robisz?
BG: Atakuje go!
MP: Ok ;] (zdegustowany)
BG: Udalo mi sie??
MP: Stary przyloz sie! Opisz to jakos, wysil swe szare komorki chociaz raz blagam! ;]
BG: Atakuje go moim dlugim mieczem ;]]]
What Would You Do When I Ask You, If I Can Take Your Soul...
Awatar użytkownika
Solarin de Qarion
Wędrowiec
Wędrowiec

Postautor: ...::Gaumat::... » ndz 18.04.2004 15:10

Okrzyki bojowe, hm nie są niezbędne, aczkolwiek znacznie urozmaicają zabawę. Nie oczekuje, że gracze będą się wydzierali w niebo głosy, ale w niektórych sytuacjach mogilby się przyłożyć, bo w momencie gdy krasnolud zaczyna z wściekłą furią szarżować na bandę orków, a gracz zachowuje się jakby znajdował sie aktualnie gdzieś indziej i rzuca jedynie automatycznie kośćmi mówiąc przy tym sucho i bez emocji: tfafiam i zadaje x obrażeń to mnie krew zalewa.
"Jam częścią tej siły,
która wiecznie zła pragnąc,
wiecznie czyni dobro"
J.W. Goethe "Faust"
...::Gaumat::...
Wędrowiec
Wędrowiec

Postautor: Solarin de Qarion » pn 19.04.2004 17:45

Postaw sie na miejscu gracza :D Nie zawsze mu to moze wychodzic ;]
Mi to przychodzi ciezko i wiem nawet czemu. Jesli sie jest doskonale wczutym to nie mam z tym najmniejszego problemu. U mnie problem stanowi bariera psychiczna, ze wiesz np jestem u kogos w domciu cala rodzinka a Ty masz krzyczec: Na pohybel skur****nom to wiesz jak mnie to powstrzymuje. :))) Moze i jestem przewrazliwiony i niepotrzebnie sie przejmuje ale majac opinie 17 latka wydzierajacego sie wulgaryzmami (chociaz niekoniecznie wulgaryzmami- ale to dobrze wchodzi dla krasnoluda:D)to mnie troche trafia... ;]
Awatar użytkownika
Solarin de Qarion
Wędrowiec
Wędrowiec

Postautor: Alganothorn » wt 20.04.2004 8:21

a nikt nie wpadł na pomysł, żeby wyrazić to słowami: 'wyciągam swój korbacz i kręcąc młynki nad głową biegnę w kierunku przeciwnika krzycząc: "powiedz 'cześć' przeznaczeniu jebaku leśny*" '?
tego nie trzeba krzyczeć, podobnie, jak nie trzeba wyciągać zza szafy korbacz i nim machać nad głową - rozgrywałem sesje na jachcie, kiedy pół kabiny spało a drugie pół grało i byliśmy na tyle cicho, że nikt się nie obudził...
a przy okazji - zdecydowana większość moich postaci nie wydaje z siebie typowych okrzyków bojowych, ale o tym pisałem wcześniej
pozdrawiam
*mam nadzieję, że to sformułowanie pozostające w moim słowniku nie uraża niczyich uczuć ani wywołuje neprzyjemnych doznań z pogranicza estetyki... :-)
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha

Postautor: Solarin de Qarion » wt 20.04.2004 16:32

"a nikt nie wpadł na pomysł, żeby wyrazić to słowami" Topic Durendala jest wlasnie o krzyczeniu a nie o wypowiadaniu tych slow :wink:
Szczegolnie wazne okrzyki przy odgrywaniu opryskliwych krasnoludow czy nawet niziolkow barbarzyncow/sadystow (znam jednego;]) :twisted:
Awatar użytkownika
Solarin de Qarion
Wędrowiec
Wędrowiec

Postautor: Durendal Waldergrave » wt 20.04.2004 21:35

Alganothorn pisze:a nikt nie wpadł na pomysł, żeby wyrazić to słowami: 'wyciągam swój korbacz i kręcąc młynki nad głową biegnę w kierunku przeciwnika krzycząc: "powiedz 'cześć' przeznaczeniu jebaku leśny*" '?
tego nie trzeba krzyczeć, podobnie, jak nie trzeba wyciągać zza szafy korbacz i nim machać nad głową

Cos w tym jest, ale jaka w tym okrzyku byla sila ?? 1/16 decybela Gin jebaku lesny !! Bardzo odstrasza. Niemniej jednak czasami nie wypada sie drzec w wypadku gdy gramy pozno w nocy i jest juz po 1:00 w nocy.
Moim jednak zdaniem powinnismy podniesc choc troche swoj glos, aby wszyscy poczuli wokol, ze ide walczyc i mam zamiar wygrac za wszelka cene i ZAden PLUgawy ORK nie zagrodzi mi do karczmy !!
Kiedy jestesmy po 15 godzinie gry opanujmy, bo jak wiadomo nasze zmysly i cale ciale zaczynac wolac o odpoczynek.
A spiacych graczyu jesli jest to mozliwe powinnismy odsylac do garderoby spiochow, aby inni dobrze sie bawili i mogli uzyc swoich Okrzykow Bojowych :twisted:
fear is an angry,
angry is a hate,
hate is a suffering
- Yoda
Awatar użytkownika
Durendal Waldergrave
Wojownik
Wojownik

Postautor: Solarin de Qarion » wt 20.04.2004 23:32

Szczerze mowiac, to do 15 godzin to mi jesco polowy z tego brakuje :)) Nie pamietam ile gralem najdluzej ale po 15 godzinach gry nie bylbym w stanie pokazywalnosci ludzkiej ;] (czyt. idziemy lupac caly dzien:D)
Ale jak juz chodzi o samo krzyczenie jesli jest juz konieczne to oddaje wielka prosbe... a mianowicie jesli ktos zechce mi nagrac swoj glos krzyczacy po 15 godzinach gry i przesle mi to bede rad z takowegoz powodu :) Krzykiem przedstawione emocje nabieraja entuzjazmu ale bez przesady :)
Awatar użytkownika
Solarin de Qarion
Wędrowiec
Wędrowiec

Postautor: Alganothorn » śr 21.04.2004 8:18

Solarin de Qarion pisze:"a nikt nie wpadł na pomysł, żeby wyrazić to słowami" Topic Durendala jest wlasnie o krzyczeniu a nie o wypowiadaniu tych slow :wink:
Szczegolnie wazne okrzyki przy odgrywaniu opryskliwych krasnoludow czy nawet niziolkow barbarzyncow/sadystow (znam jednego;]) :twisted:

dziwne, wydawało mi się, że autor topicu napisał:
Durendal zakładając topic pisze: Chcialbym abyscie w tym topicu napisali pare okrzykow, powiedzonek bojowych ktorych sami uzywacie lub czesto slyszycie !!

dziwne...
...bo powiedzonka bojowe to chyba coś innego od okrzyku i można to mówić a nie krzyczeć;
no nic, możem zbyt tępy na takie niuanse leksykalne...
;-)
napiszę jeszcze tylko, że gra się tak, jak pozwalają na to warunki - na larpie możesz ryczeć do woli, w cudzym domu z rodziną za ścianą masz mniejsze pole do popisu
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha

Wróć do Dungeons & Dragons