Budowanie Postaci

Czyli najstarszy system świata.

Moderator: Jakub Cieślak

Budowanie Postaci

Postautor: Jakub Cieślak » pn 07.07.2003 19:02

Jest jedna rzecz, która nie podoba mi się w kreowaniu postaci w DnD. Postać dopakowujemy, wyposażamy w wiele umiejętności i talentów. Jednak nikt nie kłopocze się obarczaniem swojej postaci jakimś brzemieniem ułomności. Słynne merit'y i flaw'y, czy jak je tam zwali. Chcesz dopakować swoją postać? Proszę bardzo, ale musisz sobie dokopać jakąś ułomność. Tego DnD jest pozbawione, a myślę, że ubarwiło by grę i ostudziło zapał wielu graczy do tworzenia Uberwojowników. Bo jak pragnę żyć długo i szczęśliwie, nie spotkałem dotąd więcej jak jednej osoby, która mimo swoich zacnych pomysłów na postać nie patrzyła z pasją na rosnące współczynniki i atrybuty. Jeden mój dobry przyjaciel, niejaki Be w Star Warsach widzi się mechanikiem, w Obcym- sanitariuszem...
Jak wy patrzycie na kreację postaci?
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: rabbi » śr 30.07.2003 13:05

Zawsze Miszcz Gry może podsunąć kilka pomysłów co do ułomności postaci. Zależy to od graczy, jeśli chce power play'ować, jego sprawa, ułomności zapewne chcieć nie będzie, jeśli chce skupić się na odgrywaniu swej roli, można z nim pogadać. Nikt chyba nie lubi, jak podczas tworzenia postaci, wywali mu się oko czy odetnie nogę. :)
rabbi
Karczmarz
Karczmarz

Postautor: Zaothong Shamo » pn 26.04.2004 17:01

Jestem na tym forum od niedawna ale widzę że zbytnio nikt prawie nie przeojął się tym tematem. Aczkolwiek sprawa wydaje się bardzo dobrym tematem do dyskusji, np. przy tworzeniu swojej postaci MG zawsze zadaje mi pytania przed wprowadzeniem jej do życia i przygody. Cele które wyznacza sobie bohater, dlaczego chce zostać poszukiwaczem przygód itp. (można wymienić jeszcze pare ale nie w tym rzecz) są bardzo dobre i pomagają wczuć się w odgrywaną postać. Jednak być powerplayowcem nie daje takiego smaczku i nie posiada tej odrobiny kunsztowności, najlepszym przykładem tego może być mnich który przecież przez całe swoje życie dąży do doskonałości i wszystkie swoje historie wiążą się z pokonywaniem słabości jego natury.
A teraz wyobraźcie sobie idealnego mnicha na 1. poziomie ... prawde powiedziawszy jeżeli uważasz go naprawdę za idealnego to po co się wiecej rozwijać, musisz nadać sens twojemu życiu choćby to miała być tylko mała niemal nieistotna rzecz/sprawa ktorej jednak TY będziesz się najbardziej wstydził i bedziesz z nią walczył.
Zapewniam cię że wtedy poczujesz moc tej postaci i nadasz jej specyficznego charakteru.
Słowa są tylko zwykłymi dźwiękami
w rzeczywistości nic nie znaczą.
Pustelnik
Pustelnik

Postautor: ...::Gaumat::... » wt 27.04.2004 20:16

Skąd ja znam "pałergejmowców"? Walczyłem z tym od dawna, ale to jak walka z wiatrakami, choć może nawet przyniosło drobne skutki, bo ostatni gracz, który kocha się w wojownikach, stworzył postać sprytną, w miarę inteligentną i charyzmatyczną. Choć zawsze będzie wydawał jęk zadrości i podniecenia, gdy będzie czytał staty jakiś bóstw lub potęznych potwórów i wzrok jego nie opatrznie spadnie na wartosć: siła :lol: no ale cóż. Mnie osobiśćie drażni, takie coś, choć nie chciałbym grać jakimś chuchrem. Tak jak powiedział Zaothong, warto poświęcić się przed grą i stworzyć historię postaci oraz zarys jej portretu psychologicznego. To naprawdę pomaga w odgrywaniu póżniej tej postaci, a to przecież najważniejsze
"Jam częścią tej siły,
która wiecznie zła pragnąc,
wiecznie czyni dobro"
J.W. Goethe "Faust"
...::Gaumat::...
Wędrowiec
Wędrowiec

Wróć do Dungeons & Dragons