Policja

Miejsce na refleksje, rozmyślenia i rozważania natury filozoficznej.

Moderatorzy: Alganothorn, Avathar

Policja

Postautor: Sztickin » ndz 10.08.2003 19:02

Jak niektorzy pewnie wiedza, znowu zastrzelono policjanta na sluzbie, bodajze w Bedzinie. To juz 12a ofiara od 90 roku, czyli od daty powstania Policjii.
Jedank nie o tym. Strasznie zdenerwowaly mnie komentarze na jednym z portali (chyba onet.p). Mianowicie pisano: Bracia skejty, ale super czy szkoda ze go w glowe je%&% i pies nie cierpial , wykonczmy psy! Nie cytuje dokladnie, bo gowno do gowna podobne i moge sie pomylic.
Tak sobie dumam i wydumac nie moge, w czym ta nasza policja jest taka zla. Rozumiem iz pozostal uraz z przed 89r., ze zdarzaja sie afery i nieczyste sprawy zwiazane z organami scigania. Ja jednak sadze, ze policjanci u nas calkiem niezle sie sprawuja, a jak podobne glosy skomentowac? Moze jako temat rzeka, tylko bez zrodla i doplywu do morza, czyli bajoro....
A co Wy sadzicie o Policji w RP??
Sztickin
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 482
Rejestracja: pn 14.07.2003 17:10
Lokalizacja: jestem?

Postautor: Kywalker » ndz 10.08.2003 19:38

Ludzie porządni nie lubią policji, bo uważają ją za organ skorumpowany i niewiarygodny. Naoglądali się amerykańskich #$%$*&^( filmów i sądzą, że każdy policjant pracuje z mafią i tylko na nich czyha.
Ludzie nieprawożądni za to nie lubią policji, bo ta im przeszkadza w prowadzeniu 'działalności'.
"Ware wo tadashiku isameru mono wa waga shinari;
Ware wo tadashiku homuru mono wa waga tomonari;
Ware ni omoneru mono wa waga tekinari."

- Nihongo no shingen
Awatar użytkownika
Kywalker
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 123
Rejestracja: ndz 13.07.2003 10:00
Lokalizacja: ...from the Galaxy far, far away...

Postautor: Avathar » ndz 10.08.2003 20:02

Ja nie uważam Policji RP za skorumpowaną. Amerykańskie filmy dzieją sie w Ameryce a porównajcie sobie Ameryke z Polską :P
Uważam ,że mentalność w Polsce jest inna. W USA ( z własnych doświadczeń wiem ,że ) ludzie uważają , iż policjant ma zawsze racje. Miałem okazje widzieć jak w USA ludzik śmiał się z policjanta z NYPD ( wyzywał itp). U nas w Polsce policjant by to zlał, ale w innych krajach (takie uogólnienie ;) ) jest to brane za obraze i ów policjant co zrobił..no co . Wziął pałe i zlał typka ,że mu sie odechciało śmiac !!
Uważam także ,że do Policji w Polsce wybiera sie czasem/często złych (w sensie osobowości ) ludzi.
Ja Policje szanuje , ale gdybym miał możliwość zwrócił bym sie o pomoc do Angielskiego Boobiego. Gdyż PP nie wzbudza zaufania.

Pozdrawiam

P.S. Dodam ,że w Italii Policjanci także są nieporównywalnie milsi a zarazem ostrzy.
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: Alganothorn » ndz 10.08.2003 22:10

Policji mi po prostu szkoda...
oczekuje się, żeby działała niesamowicie skutecznie i żeby dawała poczucie bezpieczeństwa w momencie obcinania etatów operacyjnych, funduszy, a także 'ofiarowując' taki kodeks, że policjant boi się zareagować, żeby nie zostać oskarżonym o nadużywanie władzy...
szkoda mi biednych kolesi, którzy strzelają dwa razy w powietrze, a potem w nogi kolesia, który wali im prosto w twarz, na dodatek niejednokrotnie z wielokrotnie lepszej broni...
szkoda mi, bo mają niezasłużenie kiepską opinię wśród wielu ludzi
mam wiele zastrzeżeń do konkretnych komisariatów, jak też wielu jestem bardzo wdzięczny za różne formy pomocy;
co do zabitych na służbie - od 1990 zginęło ich 92, a nie 12...i każdego mi bardzo szkoda, każdej rodzinie współczuję
co do innych krajów - różnie bywa, generalnie lubię policję sródziemnomorską (Grecja, Włochy itp) za przyjazne podejście do ludzi, Niemców i Belgów za rzeczowość, Rosjan za to, że nie ma spraw nie do załątwienia (i bynajmniej nie chodzi o łapówki); irytujący bywają Francuzi, pazerni koszmarnie są Rumuni i Bułgarzy...wyliczać nie będę: Polacy są jak najbardziej ok
:-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Sztickin » pn 11.08.2003 9:44

Alganothorn pisze:co do zabitych na służbie - od 1990 zginęło ich 92, a nie 12...i każdego mi bardzo szkoda
Fakt pomylil mi sie rok z ich liczba i napisalem 1..
No i w czyms wreszcie zgadzamy sie Algan. A tak sobie mysle, ze place dla strozow porzadku to kpina. Za taki zawod? Za ciagle ryzyko? Dobrze, ze ktos docenia to co oni robia. Jednak gowniarzy bazgrajacych CHWDP lub co gorsza HWDP jest duzo.
Ja moge porownac(pobieznie)jedynie z obcej policjii holenderska, gdyz tylko tam bylem i troszke obserwowalem. Na pewno nie ma tam dyskusji z funkcjonariuszami, przynajmniej tak bylo w przypadkach, ktore widzialem.
Sztickin
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 482
Rejestracja: pn 14.07.2003 17:10
Lokalizacja: jestem?

Postautor: Alganothorn » pn 11.08.2003 12:00

moim skromnym zdaniem różnica wynika z jednej, dość prostej, acz zasadniczej sprawy: u nas policjant nie wie do końca ile może...a raczej jest przekonany, że może śmiesznie mało i że jeśli choć odrobinkę odważy się przekroczyć takie uprawnienia, rozpocznie się nagonka na całą policję z hasłami w typie 'duchy MO ciągle żywe', albo 'metody ZOMO ciągle w modzie'...
dać policji pewność siebie nie zabierając nadzoru (żeby nie przerodziło się to w nadużycia) i sądzę, że byłoby dużo lepiej
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: D3vi! » sob 16.08.2003 21:54

hmmy ciekawe kazdy wyzywa policje a kiedy np tekiej osobie okradna mieszkanie lub samochod to do kogo sie zwroci ? nierozumiem takich ludzi
Obrazek
Awatar użytkownika
D3vi!
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 87
Rejestracja: czw 12.06.2003 17:17
Lokalizacja: w jakimś okopie, z rozkazu Marcusa :D

Postautor: Avathar » pn 18.08.2003 10:52

D3vi! pisze:hmmy ciekawe kazdy wyzywa policje a kiedy np tekiej osobie okradna mieszkanie lub samochod to do kogo sie zwroci ? nierozumiem takich ludzi

Też prawda. Chociaż szczerze mówiąc uważam ,że jak ktoś Policji nie lubi i do nich zgłosi kradzież ... będzie narzekał ,że pracują jak TACY i INNI ... Człowiekowi trzeba wpajac szacunek do Policjantów. To dzięki nim na ulicach mamy wzlgędny porządek.

Pozdrawiam.
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: bejzkik » pn 18.08.2003 11:02

Alganothorn pisze:moim skromnym zdaniem różnica wynika z jednej, dość prostej, acz zasadniczej sprawy: u nas policjant nie wie do końca ile może...a raczej jest przekonany, że może śmiesznie mało i że jeśli choć odrobinkę odważy się przekroczyć takie uprawnienia, rozpocznie się nagonka na całą policję z hasłami w typie 'duchy MO ciągle żywe', albo 'metody ZOMO ciągle w modzie'...
dać policji pewność siebie nie zabierając nadzoru (żeby nie przerodziło się to w nadużycia) i sądzę, że byłoby dużo lepiej
pozdrawiam



A moim zdaniem wynika stąd że zwykły policjant ma zwykle coś na sumieniu i wie że jak podskoczy to ktoś się nim zainteresuje
Wiem to z autopsji - mam kilku policjantów w rodzinie
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Jakub Cieślak » czw 21.08.2003 10:06

Nasza policja jest biedna jak mysz kościelna. Nie mają na sprzęt, nie mają na płace, nie mają na nic. Wszystko co nowe to podarki od różnych ludzi i organizacji, albo zrzuty z innych krajów. Policji nie stać na dawanie etatów ludziom wybitnie uzdolnionym i wykształconym. Policja nie ma odpowiednich wykładni prawnych do skutecznego działania. To jak w takiej rzeczywistości może ona mieć pozytywną opinię wśród społeczeństwa??!!
Trudno jest oceniać naszą policję po obecnym jej stanie, bo ten stan nie jest spowodowany przez samą policję. Gdyby nasza policja była prężnym, dokarmionym i zdrowym hartem wtedy moglibyśmy sobie podywagować, czy dobrze wydane są pieniądze podatników. Ale jak mamy psa z kulawą noga, którego nie stać na żarcie i leczenie, to bardzo przepraszam, ale zamknijmy paszcze, by nie najeść się niepotrzebnie wstydu.
A policję tworzą tacy sami ludzie jak pozostała część narodu. Jeżeli lubimy mentalność polaków, będziemy lubić polskich policjantów.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: bejzkik » czw 21.08.2003 10:41

Fakt Jakub
Policja wzorcem moralnym :)
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Alganothorn » ndz 24.08.2003 19:38

grimfang - ja też mam/miałem policjantów w rodzinie i moja wypowiedź jest też, poniekąd, z autopsji...
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: bejzkik » ndz 24.08.2003 19:45

grimfang nie ma (on wogóle jest jakiś zagubiony, szczególnie teraz)

Nie piszę że to jedyne powody, ich jest wiele. To skutek wychowania i życia w odpowiednim ustroju
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Alganothorn » ndz 24.08.2003 20:15

wybacz, ale traktuje osobe piszącą pod jednym nickiem jako jedną...innymi słowy - dla uproszczenia albo zaczynaj post informacją, że to nie grim, albo może zarejestruj się sama na forum...
:-)
co do wychowania w ustroju - nie lubię zrzucania całej odpowiedzialności za rzeczywistośc, a zwłaszcza na mentalność, na system
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: bejzkik » ndz 24.08.2003 20:35

Nie unoś się :)
On odszedł

Ale takie "systemowe wychowanie" dla mnie jest decydujące. Wychowuje masy, a indywidualności zawsze się znajdą
Nie przeczę że szlachetni i dobrzy ludzie istnieją, to naturalne ale łatwiej żyć w zgodzie z pewnym kanonem postępowania niż się wybijać
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Alganothorn » ndz 24.08.2003 21:49

konformizm, owszem, zawsze był, jest i pewnie będzie bardzo popularnym sposobem na życie, nie zmienia to jednak faktu, że jeśli uznamy Twoje podejście, to chyba fenomen upadku partii komunistycznych jest pewnego rodzaju paradoksem?
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: bejzkik » ndz 24.08.2003 22:20

Nie no skąd, przyjmijmy że trzon partii (niekoniecznie kierowniczy) był na wskroś ideologiczny :)
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Alganothorn » ndz 24.08.2003 23:07

ponieważ znam osoby, które tak uważają, nie wiem, czy jest to aż tak ironiczna uwaga...
czy był, czynie - ciężko mi powiedzieć, na pewnym etapie jednak widzę w kierownictwie jedynie ludzi trzymających się mniej lub bardziej kurczowo władzy...
ale odchodzimy od tematu
;-)
uważasz, że poprzedni system ukształtował tak policję, że mamy taką sytuację w kraju?
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Jakub Cieślak » pn 25.08.2003 9:44

Skupmy się na fakcie, że za złą jazdę samochodu nie odpowiada jego kierownica, tylko kierowca. A kierowca głównie jest zajęty przeszukiwaniem swoich kieszeni i wywalaniem z nich różnych śmieci. Słabo skupia się on na samym prowadzeniu auta.
Sama policja też zapewne ponosi część winy za swój stan, ale ta wina jest wypadkową działań rządu, który nie zdaje sobie sprawy z faktu, że rządzenie to nie przywilej, ale pewna odpowiedzialność i służba.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: bejzkik » pn 25.08.2003 12:22

Poprzedni system nie ukształtował policji która jest odpowiedzialna za sytuację w kraju ( :) )
Poprzedni system wykształcił sposób myślenia w którym milicji się bano jaka by ona nie była. Nauczył też ludzi że ma się tyle ile się wykombinuje, i to teraz procentuje
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Jakub Cieślak » pn 25.08.2003 13:58

O i dochodzimy do sedna sprawy. Wciąż u nas głośnym bekiem odbijają się przyzywczajenia, jakich nasze społeczeństwo nabrało za czasów peerelowskich. Dojście do władzy to dla nas okazja do zrobienia dobrego interesu, a nie do sprawowania odpowiedzialnej funkcji, a społeczeństwo wciąż żyje w głębokim przeświadczeniu, że władza i prawo istnieją po to by się im stawiać, opierać i grać na nosie.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Alganothorn » pn 25.08.2003 17:00

a moim zdaniem najgorszą rzeczą, której nauczył lata minione, to absolutna abstrakcja pojęcia 'dobro wspólne' i ustawienie na piedestale tego, co 'moje'...brak poszanowania wspólnej własności przeradza się w brak poszanowania własności cudzej
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: bejzkik » pn 25.08.2003 17:17

A więc widze że znajdujemy tu punkty wspólne
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Alganothorn » pn 25.08.2003 17:45

elementy wspólne to sądzę, że są nie tylko tutaj, ale to takie OT
;-)
nie sądzę też, żeby poprzedni system wykształcił wizję 'złego gliny' - milicja była raczej w pewnym sensie manifestacją państwa, a konkretnie: partii...walcząc z milicją walczono z partią i na odwrót...milicja była postrzegana jako bezpośredni organ władzy partii
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Sorden » pn 25.08.2003 22:08

Wiecie, to jaka kiedys byla policja jest malo istotne... To byla zupelnie inna policja niz teraz... To ze, policja ma taka opinie a nie inna wynika z tego ze:
- w policji nie ma pieniedzy ! (Mam ojca na kierowniczym stanowisku w Zabrzu i co chwile slysze ze znow nie ma pieniedzy... Nie wiem czy wiecie, ale policja w tym miescie ma limit na bezyne... Musza jezdzic tak aby im nie braklo na koniec miesiaca !)
- Ludzie (Zauwazcie ze policja zawdziecza swoja opinie "kraweznikom"... Mam kilku znajomych ktorzy ida do policji tylko po to aby miec wladze i lac innych w imie wladzy oczywiscie)
- Prawo (policja jest strasznie ograniczonym organem panstwa... niby wiele moze, ale jak juz to zrobi, to musi sie z tego tlumaczyc ! Podam tu przyklad urzycia broni przez policjantow... Zauwazcie ze jak Policjant poszczeli kogos, to odrazu prokurator siada mu na karku... Durne procedury... Przeciez wiele rzeczy w policji daloby sie zalatwic szybciej ! no i jeszcze zauwazcie ze prawo jest dziurawe :))
- Etaty (Policji brak ludzi ! Zauwazcie fakt ze policja ma chujowo rozdzielone etaty... W komendzie wojewodzkiej jest mase niepotrzebnych etatowkiedy to w placowkach mijskich ich brakuje... ! Oni sie opierdalaja i zgrywaja cwaniakow ! "Nie wazne ze nie ma ludzi, to musi byc zrobione i tyle ! A skad wezmiecie kase to juz wasz problem !" takie slowa sie slyszy !"
No nic... to na tyle... Pozdrawiam !
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Jakub Cieślak » pn 25.08.2003 22:46

Sorden, pokazujesz nam (bo świadomie i chyba mądrze wypowiadam się za moich interlokutorów) rzeczy, których jesteśmy świadomi. Dokładnie twoje słowa są powtórzeniem słów zawartych w moim poście. Ale to nie oznacza, że trwonisz niepotrzebnie czas na powtarzanie naszych słów. To oznacza, że jesteśmy świadomi niewesołej sytuacji policji, do której wielu ludzi ma pretensję. Podobno jest opieszała, podobno jest nieskuteczna, podobno jest brutalna. Chętnie posłucham głosów "za" i chętnie postawię swoje słowo "przeciw" tym argumentom.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Sztickin » wt 26.08.2003 16:36

Mnie sie wydaje, tak jak ktos wspomnial wczesniej, ze za postrzeganie policji w duzym stopniu odpowiada poprzedni ustroj. Tam przeciez wyksztalcily sie postawy przeciw wtedy jeszcze milicji, jako glownym organie sluzacym jako bicz na spoleczenstwo. Z mojego skromnego doswiadczenia wiem, iz za granica tez wielu ma ale do policji, ale nie w tym stopniu. Bardzo czesto argumenty przeciw "organom scigania" wysuwane sa przez ludzi majacych z nimi cos doczynienia lub przez takich, ktorym ten organ w czyms przeszkadza. Bo jak interpretowac wypowiedz pewnego kibica: "poszli by se przestępców lapać, a nie na boisku stadionami się zajmowali" <- cytat z forum Onetu...
Sztickin
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 482
Rejestracja: pn 14.07.2003 17:10
Lokalizacja: jestem?

Postautor: Alganothorn » śr 27.08.2003 17:20

za wszystko odpowiadają ludzie, od początku do końca - to, jacy są, decyduje o tym jak ich postrzegamy; obraz policji zawdzięcza ona sobie...
a to, o czym dyskutowaliśmy tu, to między innymi przyczyny dlaczego są tacy, a nie inni...
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: bejzkik » śr 27.08.2003 17:31

Ale ludzie zostali wychowani.
I koło się zamyka
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Alganothorn » śr 27.08.2003 17:40

nie zamyka - nie rusza z miejsca nawet...
najważniejsi sa ludzie, a to jak zostali wychowani sie na to składa...
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: bejzkik » śr 27.08.2003 18:15

Inne metafory, wnioski te same
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Sztickin » śr 27.08.2003 18:40

Alganothorn pisze: obraz policji zawdzięcza ona sobie...
Czyli chcesz powiedziec, iz osad opini publicznej w sprawie Policji jest sprawiedliwy? Nie zawsze ktos musi cos odebrac zgodnie z intencjami tego kogo sie ocenia.
Sztickin
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 482
Rejestracja: pn 14.07.2003 17:10
Lokalizacja: jestem?

Postautor: Alganothorn » śr 27.08.2003 18:56

nie chcę przez to powiedzieć nic ponad to, co już powiedziałem Sztickinie
:-)
intencją moja było zwrócenie uwagi nie na osąd opinii publicznej, który jest interpretacją obrazu, o którym wspominałem w swojej wypowiedzi...
innymi słowy: policja sama kreuje swój obraz, a ten obraz jest interpretowany przez tzw. opinię publiczną; nie zmienia interpretacji nie zmieniając obrazu: dopóki przy zgłaszaniu kradzieży, czy pobicia będzie słyszało, że może lepiej nie, bo to psuje statystyki, albo, że i tak nikogo nie złapią, dopóty obraz nie będzie najciekawszy...
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Sztickin » śr 27.08.2003 19:32

Ale dla mnie truizmem jest iz falszywy osad, owa "interpretacja opini publicznej", funkcjonuje u nas w spoleczenstwie. Policja wedlug mnie jak na swoje mozliwosci spisuje sie calkiem dobrze. Nie jest na pewno idealna, ale idac za biblijna zasada mowiaca; ze tym ktorym wiecej dano, wicej wymagac sie bedzie wybaczam wiele bledow....
Sztickin
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 482
Rejestracja: pn 14.07.2003 17:10
Lokalizacja: jestem?

Postautor: bejzkik » śr 27.08.2003 20:33

Jednak miejsce takiej instytucji jest sztywno wyznaczone w społeczeństwie. MUSI ona spełniać dobrze swą funkcję bez względu na warunki i możliwości
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Następna

Wróć do Philosophia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości