Policja

Miejsce na refleksje, rozmyślenia i rozważania natury filozoficznej.

Moderatorzy: Alganothorn, Avathar

Postautor: Alganothorn » śr 27.08.2003 20:56

ja nie podchodzę do tej kwestii w ramach wybaczania - niewybaczania;
ile by nie mięli pieniędzy, liczy się nastawienie, a zbyt często jest ono, ujmijmy to eufemistycznie, niewłaściwe...
są zawody w przypadku których wymagania są wieksze z racji ich funkcji: kiedy policjant mi mówi, że nie chce spisać zgłoszenia, bo i tak nie złapie nikogo, to tak, jakby lekarz mi powiedział, że nie ma sensu leczyć, bo sprzęt kiepski, a strażak, że nie ma po co jechać na zgłoszenie, bo im się pompa zacina i gaszenie jest mało efektywne...
szanuję policję, żal mi jej, ale dopóki sama się za siebie nie weźmie, nie będzie miała lepszej opinii
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Sztickin » czw 28.08.2003 10:38

Grimfang: jej miejsce jest sztywno wyznaczone w spoleczenstwie. prawda. ale co oznacza, ze musi spelniac? A moze nie ma na to mozliwosci, cos stoi na przeszkodzie w wypelnianiu obowiazkow....
Alganathorn: Na pewno sie znajdzie jakis policjant, ktory nim nie powinien byc. Nie wszyscy maja zapal do prac, tymbnradziej ta niechec poteguje opinia spoleczna. I mamy bledne kolo. Wyszlo by na to, ze Policja musiala by dzialac niemalze idealnie przez pewien okres czasu, aby zyskac poparcie, a to nie mozliwe. Spoleczenstwo musi nauczysc sie, ze nie wszystko jest idealne, nie moze biegac na wszystkie jego zachcianki.
Aha, co rozumiesz pod pojeciem "sama się za siebie nie weźmie". Ja uwazam, ze robi juz dosc duzo, ale zawsze mozna powiedziec, ze mozna wiecej.
W naszym kraju potrzebna jest policja silna, bez 'kompleksow'. Bandyci sie nie wachaja....
Sztickin
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 482
Rejestracja: pn 14.07.2003 17:10
Lokalizacja: jestem?

Postautor: bejzkik » czw 28.08.2003 13:18

Musi je spełniać bo inaczej poziom oczekiwan spada (nie tylko do tej konkretnej instytucji) i społeczeństwo się degeneruje
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Sztickin » czw 28.08.2003 17:06

I spelnia, przynajmniej ja tak sadze. Czyli z Twoja wypowiedzia sie zgadzam (o zgrozo!). Mnie jednak chodzilo bardziej wlasnie o ten niesprawiedliwy osad, winienie policji za wszystko. No bo jak interpretowac chocby kolokwialny przyklad, czyli wszechobecne ChWDP lub HWDP(czesciej)?
Sztickin
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 482
Rejestracja: pn 14.07.2003 17:10
Lokalizacja: jestem?

Postautor: bejzkik » czw 28.08.2003 17:26

No raczej nie spełnia skoro o tym rozmawiamy

I nikt ich o wszystko nie wini


Obrazek
Ostatnio zmieniony czw 28.08.2003 17:39 przez bejzkik, łącznie zmieniany 1 raz
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Sztickin » czw 28.08.2003 17:34

Spelniac w doskonalym stopniu swych zadan nie moze, chocby dlatego ze kazdy ma inne oczekiwania, czesto wygorowane.

Wini, oj wini. Za za duzo rzeczy, ale pewnie nie chcesz tego widziec.
Sztickin
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 482
Rejestracja: pn 14.07.2003 17:10
Lokalizacja: jestem?

Postautor: bejzkik » czw 28.08.2003 17:44

Proszę o przykłady





Obrazek
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Sztickin » czw 28.08.2003 17:55

Przyklady? Opini o policja, rozumiem? A wiec: opinia mojego sasiada, opinie moich znajomych wyzwiska pod adresem policji na meczu druzyny z mojej wsi, bitwy z policja, niska opinia w sondazach, wpisy na forach duzych portali, wpisy na pewnym forum, i jeszcze jednym, zdanie grimfanga, napisy na murach, ogromna ilosc bezpodstawnych skarg.
Sztickin
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 482
Rejestracja: pn 14.07.2003 17:10
Lokalizacja: jestem?

Postautor: Alganothorn » czw 28.08.2003 17:57

'dużo' nie jest równe 'wszystko' - tak a propos tego za co się wini policję...
co rozumiem przez to, że powinna się za siebie wziąć? to, że powinnna postępować dokładnie tak, jak tego wymaga od niej kodeks postępowania karnego i cywilnego, jak też i regulamin policji RP, niczego więcej - oni mają pewne obowiązki, każda osoba w swojej pracy je ma - jeśli się na taką pracę godzi, godzi się i na spełnianie obowiązków; tu nie chodzi o kwestie dobrej, bądź złej woli, tu chodzi o nieprzymykanie oczu, czyli postępowanie tak, jak wymagają przepisy
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: bejzkik » czw 28.08.2003 18:04

Bezpodstawnych?
Mówisz nienawiść do policji mamy we krwi?




Obrazek
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Sztickin » czw 28.08.2003 18:14

I postepuja na mozliwa przez siebie skale, patologii wyeliminowac sie nie da. A wszyscy tylko szukaja w Policji dziury. I znajduja, bo nic nie jest "cale", szczegolnie tak duza instytucja.
Sztickin
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 482
Rejestracja: pn 14.07.2003 17:10
Lokalizacja: jestem?

Postautor: Alganothorn » czw 28.08.2003 18:21

problem pojawia się, kiedy o wszystkich skargach mówi się, jakby były tożsame, a przez to niepotrzebne - należy każdą z nich rozpatrywać osobno i dla każdej wydawać sąd...
szukać dziury w całym? ok, ale czasami dziur nie trzeba nawet szukać...
'na mozliwa przez siebie skale' - nie, oni mogą więcej, tyle, że ja nie oczekuję od nich tysięcy zatrzymań, ale przyjmowania każdego zgłoszenia i zapisaywania każdej kradzieży - na to nie trzeba ani więcej funduszy, ani więcej etatów, jedynie więcej dobrej woli...
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Sztickin » czw 28.08.2003 18:27

Rozumiem, na pewno sa funkcjonariusze ktorzy nimi byc nie powinni, sam tego doswiadczylem. ale zwykle spotykam policjantow przykladajacych sie do swej niezykle ciezkiej pracy, majacych na celu dobro obywateli. Moze mam poprostu szczescie do nich? Eee... chyba raczej nie.
Sztickin
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 482
Rejestracja: pn 14.07.2003 17:10
Lokalizacja: jestem?

Postautor: bejzkik » czw 28.08.2003 18:39

Sztickin a mnie sie zdaje że ty nie doceniasz miejsca jakie powinna zajmować policja w strukturze państwa

Obrazek
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Alganothorn » czw 28.08.2003 18:51

'dobry policjant' to nie jest szczęście - to powinna być norma...
niezależnie od sytuacji w służbie zdrowia oczekuję, że postawią dobrą diagnozę i wyleczą - i że nie będzie to fuks, ale zasada działająca ogólnie...tak samo jest i w przypadku policji i innych służb użyteczności publicznej
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Sztickin » czw 28.08.2003 19:08

Algan... tak to norma. To byla pewna ironia, wydaje mi sie to zrozumiale.
Sztickin
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 482
Rejestracja: pn 14.07.2003 17:10
Lokalizacja: jestem?

Postautor: Alganothorn » czw 28.08.2003 19:20

Sztickin - ironię zrozumiałem, tak źle ze mną jeszcze nie jest...chyba...hmmm...załóżmy optymistycznie, że nie jest aż tak źle, żebym nie łapał takich rzeczy - po prostu wolę podkreślić, że kiedy spada czegoś poziom, spadają oczekiwania i norma staje się wyjątkiem - poniekąd chodzi mi o to, o co jednemu z przedmówców...przedpiszących
;-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Sztickin » czw 28.08.2003 19:34

Ze mna tez nie jest tak okropnie, zeby myslec, iz Algan nie zalapal ironi, tylko potraktowalem to troszke jak "łaoanie za slowo";)
Sztickin
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 482
Rejestracja: pn 14.07.2003 17:10
Lokalizacja: jestem?

Postautor: Sorden » pt 29.08.2003 18:01

Alganothorn pisze:'dobry policjant' to nie jest szczęście - to powinna być norma...
Hmm... nie ma ludzi idealnych... Wiem ze tak powinno byc, ale nawet w sluzbie zdrowia sa ludzie nieodpowiedzialni... choc wymaga sie od nich odpowiedzialnosci... W policji sa rozni ludzie... jesli chodzi o niespisane kradzieze lub inne rzeczy tego typu, to rzeczywistosc jest raka ze naprawde niektorych rzeczy nie da sie odnalezsc... to ze akurat nie spisali tego zdarzenia, to rzeczywiscie jest blad policji... ale tak jak mowilem ludzie sa tylko ludzmi...
Nie mozna porownywac policji do sluzby zdrowia... Lekarze to osoby inteligentne, a w policji roznie bywa :P Naszczescie jest juz coraz lepiej :)
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: bejzkik » pt 29.08.2003 19:17

Co do tych lekarzy to też bywa różnie :)


Obrazek
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Alganothorn » pt 29.08.2003 21:17

sorry Sorden, ale grim ma rację: z lekarzami bywa bardzo różnie...
a co do policjantów - to nie jest kwestia inteligencji, ale przestrzegania regulaminu
pozdrawiam
ps. to, czy złapią to jedno - to, że będą wiedzieli gdzie kradną i jak często, a także jaki jest m.o. sprawcy to chyba też istotne dane, nie uważasz?
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Sztickin » sob 30.08.2003 10:10

Dobry policjant, zly policjant... jak napisal Sorden, ludzi idealnych nie ma. Tylko chodzi o to, ze widzi sie w policji zbyt duzo zlych, a raczej nie widzi sie poswiecenia i stresu w jakim ta praca sie odbywa i jakie grosze sa za to wynagrodzeniem. Co do lekarzy ja za bardzo zaufania nie mam do wielu, czesto widze efekty ich pracy, ktore szkodza wbrew zasada stworzonym przez Hipokratesa... I mowi to wnuk chirurga :)
Sztickin
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 482
Rejestracja: pn 14.07.2003 17:10
Lokalizacja: jestem?

Postautor: bejzkik » sob 30.08.2003 10:22

Bo policja to nie jest instytucja na miarę swoich możliwośći. To jest instytucja która ma jasny cel, którego nie relizuje (połowiczna realizacja nie jest równa realizacji)



Obrazek
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Alganothorn » sob 30.08.2003 20:55

doceniam jeśli ktoś robi coś ponad swoje obowiązki, wymagam spełniania obowiązków;
szacunek dla policji mam, ale nie rpzestanę wymagać spełniania obowiązków przez nią
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Sztickin » ndz 31.08.2003 12:31

Ja tez uwazam, ze wymagac trzeba. Nie mozna pozwolic sie rozluznic tak waznej instytucji, jaka jest niewatpliwie policja. Chodzi mi tylko o stosowanie w ocenach tego organu pewnej taryfy ulgowej ze wzgledu na pewne okolicznosci. Widomo, ze licza sie tylko checi, gdy sie je ma to wszystko co mogloby byc przyjdzie. Problem w tym, ze niektorzy funkcjonariusze nie maja tej motywacji, swoistego poczucia 'misji' stroza porzadku. Ale to nie zmienia faktu, ze ufam naszej policji bardziej niz np. lekarzom.
Sztickin
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 482
Rejestracja: pn 14.07.2003 17:10
Lokalizacja: jestem?

Postautor: Sorden » ndz 31.08.2003 15:13

nie no...rzeczywiscie.. to co napisalem nie usprawiedliwia jej jako instytucji... Ale chcialem tu pokazac, ze wszyscy wymagaja idealu... a idealnie nigdy nie bedzie !
sorry Sorden, ale grim ma rację: z lekarzami bywa bardzo różnie...
a co do policjantów - to nie jest kwestia inteligencji, ale przestrzegania regulaminu
pozdrawiam
ps. to, czy złapią to jedno - to, że będą wiedzieli gdzie kradną i jak często, a także jaki jest m.o. sprawcy to chyba też istotne dane, nie uważasz?

hmm... ja nie wiem za co ty mnie przepraszasz... Powiem tak... mierzi mnie to jak ktos najerzdza na policje... niewiem, moze dlatego, ze mam ojca policjanta i wiem jak ciezko pracuje...(choc jest na wysokim stanowisku) Niestety w policji trzeba zmian... i to gruntownych zmian! My mozemy tylko narzekac... ale to i tak nic nie da bo my sie tak naprawde nie liczymy (jako pojedyncze jednostki w tym panstwie).
Co do lekarzy, chcialem podac przyklad... bo wydaje mi sie ze ta instytucja ma wiekrza odpowiedzialnos na sobie :)
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Alganothorn » ndz 31.08.2003 20:58

kiedy przepraszam robię to po polsku, jeśli piszę 'sorry', to jest to forma retoryczna
;-)
a ideału nie wymagam, wymagam jedynie wypałniania obowiązków; na policje najeżdżać nie będę, bo jak w niej jest wiem z pierwszej ręki również
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: D3vi! » pn 01.09.2003 11:56

hyhy widze ze macie vtyki :)
Obrazek
Awatar użytkownika
D3vi!
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 87
Rejestracja: czw 12.06.2003 17:17
Lokalizacja: w jakimś okopie, z rozkazu Marcusa :D

Postautor: bejzkik » pn 01.09.2003 13:02

Strzeż się więc :)
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Alganothorn » pn 01.09.2003 14:45

nawet się nie spodziewasz jak wysoko sięgają nasze wtyki, 'strzeż się', to za mało powiedziane - Ty się STRZEŻ...
;-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Sztickin » śr 03.09.2003 9:08

Strzezce sie modow za offtopici ;-)
A tak powazniej: Pewna znajoma mi osoba miala dosc neutralny poglad na Policje. Az do pewnego momentu. Mianowicie zmienila zdanie na gorsze, gdy policjanci zlapali i spisali ja za picie alkoholu (ma 15 lat). Uwaza teraz, ze sie czepiaja i takie bzdety. Nie przyszlo jej na mysl to, ze lamie prawo, postepuje wbrew woli rodzicow itp. A wiec wielu ludzi pewnie by chcialo, zeby policja nie mieszala sie w ich sprawy, a pozniej narzekaja na prywate i samowolke w spoleczenstwie.
Sztickin
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 482
Rejestracja: pn 14.07.2003 17:10
Lokalizacja: jestem?

Postautor: Alganothorn » śr 03.09.2003 14:01

ludzie byli, są i będą wygodni, będą chcięli, tak jak i chcą teraz, żeby 'czepiać się' wszystkich, ale nie ich...
zawsze będą ludzie na tak zaawansowanym poziomie intelektualnym, że będą święcie oburzeni spisywaniem za łamanie prostych przepisów z piciem alkoholu i przechodzeniem przez jezdnię nie po pasach na czele, ale cóż - wolę policję, która czepia się mnie i o to, niż takiej, któa ma wszystko gdzieś;
'gdzieś' nie jest równe 'poważaniu'...
dopóki pilnują przepisów, choćby były idiotyczne, nie ma im nic za złe
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Sorden » śr 03.09.2003 16:22

Algi dobrze prawi... Rowniez wole policje ktora jest ! a nie ze jej nie ma... Ma swoje minusy, ale i tak dzieki nim jest bezpieczniej !
Wyobrazcie sobie gdyby jej nie bylo... Co chwile mielibysmy strzelaniny na ulicach.. okradane sklepy... strach byloby wyjsc z domu bez gnata !
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Alganothorn » śr 03.09.2003 16:29

Sytuacji bez policji wole sobie nie wyobrażać - wystarczaja mi do szczęścia przejawy wyobraźni scenarzystów (np. w serii 'Mad Maxa'), albo obrazki z państw, gdzie policja przestaje sprawnie funkcjonować i 'panować nad sytuacją' (choćby to, jak wygląda aktualnie sytuacja w Bagdadzie); a jeśli komuś 'ciąży' zbytnio prawo, to trudno, dura lex sed lex...
:-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Sztickin » czw 04.09.2003 8:08

Ja mam jak najbardziej pozytywne zdanie o czepiajacejs sie policji. Czasami jest paru nadgorliwcow itp., ale ogolnie jestv dobrze.
Co do braku policji, to w niektorych miastach jest ich bardzo malo... wiem, braki kadrowe. Ale moze cos z tym zrobic na gorze, nie moze byc tak, ze nie ma benzyny w radiowozie zeby jechac na interwencje. W niektorych komandach jest limit na kartki papieru. O dzialanie sprawne w takich sytuacjach trudno nawet prosic. Co nie oznacza, ze trzeba przestac wymagac.
Sztickin
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 482
Rejestracja: pn 14.07.2003 17:10
Lokalizacja: jestem?

PoprzedniaNastępna

Wróć do Philosophia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości