Policja

Miejsce na refleksje, rozmyślenia i rozważania natury filozoficznej.

Moderatorzy: Alganothorn, Avathar

Postautor: Alganothorn » czw 04.09.2003 21:31

Sztickin pisze: W niektorych komandach jest limit na kartki papieru.

:-) :-) :-)
nie mogłem się powstrzymać...
wiem, chodziło o komendy, ale taka treśćjest...ciekawsza: wyobrażam już sobie takie 'komanda' które nie działają z braku kartek...
;-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Sztickin » ndz 07.09.2003 12:58

Heheh, a mi sie od razu skojarzylo z Delat Force... hehe
A powazniej, dowiedzialem sie ciekwaych rzeczy. Mianowicie podczas burd na stadionach policja potrzebuje PISEMNEJ zgody na interwencje od wladz klubu i miasta. A ludzie sie dziwia czemu tak pozno interweniuja. Na meczu Ruch - Cracovia policja wobec zagrozenia zycia dzialala szybciej i mialai klopoty z prawem (sic!).
I jak zyc w takim panstwie, na ktore sie mowi ze jest panstwem "prawa". Fakt, bardzo osbliwego prawa...
Sztickin
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 482
Rejestracja: pn 14.07.2003 17:10
Lokalizacja: jestem?

Postautor: Alganothorn » ndz 07.09.2003 14:14

jak wspominałem wielokrotnie: od policji wymagam jedynie działania w ramach prawa i swoich kompetencji, a także wypełniania obowiązkó;
istnieje cała masa nieco kuriozalnych przepisów, ale po to istnieje rzecznik prasowy policji, żeby podawać do publicznej wiadomości, że np. taki ustęp takiego paragrafu uniemożlwia policji działanie w konkretnych okolicznościach...to, że kilka osób wie o takich ograniczeniach nie znaczy, że wiedzą wszyscy, a obraz policji na tym traci
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Sorden » ndz 07.09.2003 23:14

Hmm... wiecie... to ze policja potrzebuje pisemnej zgody na akcje, to nie jest przynajmniej u nas tak istotne... Na meczach Górnika Zabrze, organizatorzy sami sie prosza o to aby policja wtargnela na stadion... nikt tu sie nie patyczkuje z przepisami... te formalnosci dopelniaja pozniej... Widocznie tam jest inaczej :/
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Sztickin » wt 09.09.2003 8:32

Nie bojcie sie, ktos w koncu zginie na stadionie (najlepiej pare osob) to moze po uplywie 10 lat ktos te przepisy zmieni.
A tak wogole ja jestem zwollenikiem o wiele wiekszych praw dla policji.
Sztickin
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 482
Rejestracja: pn 14.07.2003 17:10
Lokalizacja: jestem?

Postautor: Alganothorn » czw 11.09.2003 19:00

dziś związkowcy z górnictwa przyjechali sobie do Warszawki na demonstrację; miało być pokojowo, miało być ok. 10 tys. ludu...
efekt? chyba każdy widziałw telewizji, najlepiej chyba na TVN 24...
o co mi chodzi? o to, że ja się dziwię, ja się bardzo dziwię, że ci ludzie nie zostali spacyfikowani: policje obrzucono nie tylko kamieniami, ale i koktajlami Mołotowa (kilku się zapaliło), łańcuchami, walono w nich drągami drewnianymi i rurami metalowymi, wśród rannych policjantów dwóch ma połamane obie ręce...
gdyby to mnie i moich kumpli tak lano, chyba kolesie wrócili by na wózkach na Śląsk - jestem pełen podziwu dla policji, która jakoś umiała się powstrzymać i nie skatowała chuliganerii spod znaku 'Solidarność górnicza';
jestem bardzo ciekaw, czy organizatorzy za to bekną, powinni...
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Jakub Cieślak » czw 11.09.2003 20:16

Też podziwiam policję, że dała się tak biernie okładać. Całkiem nieźle im to wyszło, choć powinno być więcej zdecydowania w osłanianiu mienia. Nieźle dostało się budynkom. Górnikom poświęcę osobny temat.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Azirafal » pt 12.09.2003 9:34

Z wiadomości w onet.pl "rannych jest kilkudziesięciu policjantówi i kilkunastu górników" :shock: Policja nic nie może, górnicy rozpieprzają budynki, mienie publiczne i prywatne, podpalają policjantów (sic!), a Ci nic... Tu nie chodzi o podziw dla opanowania policjantów, ale o oburzenie na zasady i "prawo", które dopuszczają do takich ekscesów!!!

Kuba ==> nikt za to nie beknie. To jest Polska...
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Sztickin » pt 12.09.2003 10:45

Mozna usprawiedliwiac taka sytuacje ciezkimi warunkami, mozna mowic jak to jest zle... Ale te zjascia to zwyczjany bandytyzm i nic wiecej. Mialem pewien sentyment do zwizkow zawodowych ze wzgledu na walke z ekipa SLD, ale widac wiekszosc z nich to zwykle nieroby oczekujace jednynie nagrody z nic. Jeszcze raz: takiego zachowania usprawiedliwic sie nie da, sa inne sposoby protestu.
Sztickin
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 482
Rejestracja: pn 14.07.2003 17:10
Lokalizacja: jestem?

Postautor: Alganothorn » pt 12.09.2003 11:24

generalnie nastąpiło pewnego rodzaju pomylenie pojęć: należy pamiętać, że policja miałą funkcję ochrony, ale nie miasta, ale demonstracji - oni byli po to, żeby nie wyskoczyła kontrgrupka skinów czy młodzieżówka jakiejś partii i nie narobiła dymu, jak też, żeby nie było kłopotów z ruchem miejskim...za zachowanie manifestacji odpowiedzialni byli i są organizatorzy;
policja nie była przygotowana na takie zajścia, ściąganie ciężkiego sprzętu (choć był w pogotowiu) zajęło sporo czasu, ale nie widzęw tym jakiejś wielkiej winy policji: w państwie prawa (bardzo modne określenie) jeśli zapowiada się manifestację pokojową powinno się w to wierzyć, uruchomienie rezerw policyjnych to spore koszta, a funduszy policja to akurat zbyt wiele nie ma (o czym rozmawialiśmy wcześniej);
zapowiedziano spokojny przemarsz, nikt nie spodziewał się najazdu Hunów...
jestem naiwny i mam nadzieję, że organizatorzy za to bekną...
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Jakub Cieślak » pt 12.09.2003 12:58

Tak, w rękach pokojowo nastawionych górników wciąż widziałem drewniane pałki. Protestować wolno, a nawet trzeba, ale to, co widziałem na ulicach W-wy protestem bym nie nazwał. To nie jest dialog pomiędzy stronami. To jest awantura, burda. Zgadzam się, że Związki powinny odpowiedzieć za takie zachowanie.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Sztickin » sob 13.09.2003 10:47

Ja wierze w dobra wole organizatorow prostestu... ale (byc moze to zabrzmi zbyt wyniosle) gornicy to raczej dolna warstwa spoleczna, ktora trawi alkoholizm i inne patologie (spowodowane w wiekszosci bieda oczywiscie). Mam na kompie zdjecia z ludzmi atakujacymi policjantow kilofami, cepem(!) itp. Poprostu nie da sie "opanowac czerni" jak pisze Machiavelli w "Ksiaze". sytuacja wymknela sie spod kontroli i potoczylo sie. Tylko feler, ze najbardziej oberwali policjanci, a ci do ktorych protest byl skierowany.
Sztickin
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 482
Rejestracja: pn 14.07.2003 17:10
Lokalizacja: jestem?

Postautor: Sorden » sob 13.09.2003 11:39

Ja powiem krotko... w tej manifestacji Gornicy dali dupy... Policja dobrze zareagowala ! Policja ma nie o tyle ochraniac manifestujacych jak ich pilnowac... To, ze nie byli przygotowani dowodzi braku organizacji w policji... jednak kto by sie tego spodziewal... Gornicy nie sa az tak niska warstwa spoleczna ! ale nietety w tym wypadku sie tak zachowali ... Aha... apropo patologii... w policji jest wiecej patologii niz w gornictwie !
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Sztickin » sob 13.09.2003 12:00

Moj ojciec zaczynal jako gornik, a chyba tak nisko nie jest z nim :D
Mowie tylko o pewnej "demoralizacji" tych warstw. Szczescie mieli Ci, ktorzy juz w 85 zauwazyli ze gornictwo upadanie i sie przekwalifikowali...
Sztickin
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 482
Rejestracja: pn 14.07.2003 17:10
Lokalizacja: jestem?

Poprzednia

Wróć do Philosophia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości