Kościół Katolicki a Polityka

Miejsce na refleksje, rozmyślenia i rozważania natury filozoficznej.

Moderatorzy: Alganothorn, Avathar

Postautor: Wampirek » ndz 28.09.2003 13:43

Sztickin napisał:
Idź więc Vampirq naprawiać ten Kościół, który ma tak słabą pozycję, tak małe doświadczenie, że kazdy może wskazywać tory jego bytowania.

Z tą słabą pozycją i małym doświadczeniem to chyba jakaś twoja teoria bo ja twierdzę wręcz przeciwnie. Zgodnie z nauką kościoła to ludzie tworzą kościół więc mają też na niego wpływ czyż nie ?? Poza tym to tematem tego topicu jest właśnie mówienie o błędach kościoła. Czy twoim zdaniem robienie czegoś z pokorą to po cichu tak zeby nikt nie słyszał ?? bo na to wychodzi. Co do plotek to wymień mi chociaż jedną informację którą podałem na forum a która jest nieprawdziwa. Jeśli ktoś tu kogoś skreśla to tylko księża mnie za odmienne przekonania w niektórych sprawach.

Pozdrowienia dla wszystkich którzy się ze mną nie zgadzają (dla tych co się zgadzają też :) )
Statsuje ?? Pisz na gg ...
- - - - - - - - - - - -

"...Aniołami nie jesteśmy - aniołami czasem bywamy..."
Awatar użytkownika
Wampirek
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 87
Rejestracja: sob 27.09.2003 18:26
Lokalizacja: Z krainy pomiędzy niebem a ziemią...

Postautor: bejzkik » ndz 28.09.2003 17:14

ja tam wolę bacie dewotki od panow w turbanach. przynajmniej nie otworzą ognia w razie ucieczki






kościół to instytucja która z natury zła nie ustrzega się błędów. czy jest sens te błędy wyolbrzymiać?
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Wampirek » ndz 28.09.2003 17:26

Jako niepoprawny idealista powiem tak:
Nie ma sensu wyolbrzymiać błedów, nie ma sensu nawet poświęcać im zbyt dużo uwagi, jeśli tylko potrafi sie je naprawić i się to robi.


ps.: A może babcie chowają kałachy pod spódnicą ?? :lol: joke
Statsuje ?? Pisz na gg ...
- - - - - - - - - - - -

"...Aniołami nie jesteśmy - aniołami czasem bywamy..."
Awatar użytkownika
Wampirek
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 87
Rejestracja: sob 27.09.2003 18:26
Lokalizacja: Z krainy pomiędzy niebem a ziemią...

Postautor: Sztickin » ndz 28.09.2003 17:27

tą słabą pozycją i małym doświadczeniem to chyba jakaś twoja teoria bo ja twierdzę wręcz przeciwnie.
Hmm, cieszę się.
Zgodnie z nauką kościoła to ludzie tworzą kościół więc mają też na niego wpływ czyż nie ??
Wielu ludzi z dala od KK uzurpuje sobie prawo do zmieniania go.
Poza tym to tematem tego topicu jest właśnie mówienie o błędach kościoła.
A więc, do dzieła!
Czy twoim zdaniem robienie czegoś z pokorą to po cichu tak zeby nikt nie słyszał ??
Z pokorą nie znaczy po cichu, vide Matka Teresa.
Co do plotek to wymień mi chociaż jedną informację którą podałem na forum a która jest nieprawdziwa.
Wiele nie napisałeś, a ja mówiłem raczej ogólnie, do ludzi posiłkujących się nędznymi argumentami, często wysnutymi na podst. gazet Nie czy Fakty i Mity.
Jeśli ktoś tu kogoś skreśla to tylko księża mnie za odmienne przekonania w niektórych sprawach.
Widać, masz pecha z parafią, bo u nas księża są otwarci i nikogo nie dyskryminują. A może widzisz coś co chcesz widzieć?
Sztickin
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 482
Rejestracja: pn 14.07.2003 17:10
Lokalizacja: jestem?

Postautor: Wampirek » ndz 28.09.2003 17:38

Miałem okazje czytać Fakty i Mity, nie pamiętam kiedy ale to był mój pierwszy i ostatni raz z tym czasopismem. Mimo iż moje poglądy są dość radykalne, to treść tej gazety jest po prostu przegięciem. Co do Matki Teresy to możesz mi wierzyć lub nie ale jest ona jedną z ludzi których naprawde podziwiam. A co się tyczy kościoła to być może że naprawdę mam pecha, jestem w parafii ( dość bogatej ) gdzie wszyscy księża walczą o to żeby zostać proboszczem, (według mnie to już jest naprawdę chore) a jak się im zada kłopotliwe pytanie to odwracają głowę. Jeśli ty trafiłeś lepiej to możesz sie tylko z tego cieszyć.
Statsuje ?? Pisz na gg ...
- - - - - - - - - - - -

"...Aniołami nie jesteśmy - aniołami czasem bywamy..."
Awatar użytkownika
Wampirek
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 87
Rejestracja: sob 27.09.2003 18:26
Lokalizacja: Z krainy pomiędzy niebem a ziemią...

Postautor: Sztickin » ndz 28.09.2003 17:49

Z większością posta się zgadzam ;)
Jeśli chodzi o te walki o probostwo, to skąd masz te informacje?
Wiesz, u nas ksiądz kiedyś spotykał się często z jakąś kobietą, we wiosce już wrzało, a to że kochanka, a to że zrezygnuje dla niej z sutanny itp. A owa kobieta była jedynie jego siostrą, która niedawno się wprowdzaiła do naszego misteczka.
Dlatego zawsze informacje, szczególnie mogące kogoś oczernić, poddaje się dokładnej analizie :twisted:
Sztickin
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 482
Rejestracja: pn 14.07.2003 17:10
Lokalizacja: jestem?

Postautor: Wampirek » ndz 28.09.2003 18:22

Nareszcie ktoś na tym forum się ze mną zgodził (jupi!). Wiadomość o walce o "stanowisko" proboszcza jest potwierdzona. Stary probosz jak był na kolędzie u mnie w domu ( mimo wszytsko takie święta uznaje) żalił się że młodzi chcą go usunąć ze stanowiska (zna moją matkę bo kiedys pracowali w jednej szkole) a ksiądz który był w tym roku na kolędzie, (mój jedyny kontakt z księżmi) który też zna moją matkę i w dodatku uczy mnie religii (ten to ma wogle nie równo pod deklem (za przeproszeniem) nasrane) mówił że sie stara o stanowisko proboszcza. Więc sytuacja nieciekawa
Statsuje ?? Pisz na gg ...
- - - - - - - - - - - -

"...Aniołami nie jesteśmy - aniołami czasem bywamy..."
Awatar użytkownika
Wampirek
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 87
Rejestracja: sob 27.09.2003 18:26
Lokalizacja: Z krainy pomiędzy niebem a ziemią...

Postautor: Alganothorn » ndz 28.09.2003 20:23

Azi & inni uczestnicy dyskusji:
niebędę popierał bądź piętnował czyichś poglądów, bo chodziło mi o przedstawienie swoich i zrobiłem to kawałek czasu temu;
to, co mnie najbardziej boli i sprawia, że jest mi szczerze przykro to fakt, że nie widzę działań ze strony Kościoła zmierzających do jego 'samonaprawienia', wewnętyrznej odnowy, tak duchowej, jak i w rezultacie czysto fizycznej...
nie oceniam Kościoła, nie uważam się za osobę do tego predystynowaną; nie ma zamiaru atakować, mogę czasami zauważać błędy, jak i zauważać dobre cechy; dla KK mam szacunek, ale i taki sam krytycyzm, jak w każdej innej materii życia i wszelkie błędy zauważam;
jeśli chcecie sprowadzic dyskusję do poziomu parafii, to możecie się łatwo 'okopać' na swoich pozycjach: każdy będzie miałrację, albowiem jedne parafie są wspaniałe, a inne zupełnie beznadziejne - z kolei dyskusja na poziomie ogólnym chyba nie ma zbyt wielu podstaw, bo nie sądzę, żeby ktokolwiek tutaj zajmował się organizacją KK w Polsce w sposób poważniejszy, niż czytanie gazet, rozmowy i oglądanie TV...
;-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Sztickin » ndz 28.09.2003 21:33

Vampirek bardzo ciekawe, dla mnie wręcz egzotyczne. Chociaż któż wie, co się dzieje w kazamatach naszej zakrystii.
I znowu oklepany, ale wciąż dobry tekst: Kościół Ziemski składa się z ludzi i jego przywarą są ludzkie błędy. Jednak strasznie się owe błędy dziś wyolbrzumia, ponadto wymyśla niczego nie warte pseudo - argumenty.
Gdy rozmawiam z kolegami (a raczej oni na mnie krzyczą :P ) padają słowa w stylu: "A co to za klecha, co się mercedesami wozi? I ludzie na to płacą." Osobnik te frazy wykrzykujący nigdy tych babilońskich skarbców księży nie zasilił, bo do kościoła nie uczęszcza. Ale ma prawo oceniać ludzi finansowo KK wspierajacych. Tylko czemu odrazu nazywać ich "idiotami" i "ciemnotą." Podany przykład w mym środowisku nie jest odosobniony, niestety...
Sam osobiście nie znoszę gdy ktoś wysuwa argument o bogactwie kleru, bo na ile mogę sprawdzić, to jest on bezpodstwany. Ale może trafiłem na złą próbę? Dobrzy duchowni pracują w ciszy, rzadko ktoś ich docenia, za to o przypadkach jakiś patologii wie cała Polska i... dobrze. Tyle, że nie można z tych patologii wyciągać wniosków ogólnych.
Sztickin
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 482
Rejestracja: pn 14.07.2003 17:10
Lokalizacja: jestem?

Postautor: Wampirek » pn 29.09.2003 17:43

A ja znowu powiem co nieco o mojej ( chorej) prafii do której jak najrzadziej uczęszczam. WSZYSCY księża u mnie mają albo niezły wóż albo robią sobie egzotyczne wycieczki, albo kupują sobie jakiś najnowszy sprzęt elektroniczny. Mój ksiądz ( powinni go chyba zdegradowac ;) )od religii przyniósł na lekcje cyfrówke (całkiem niezłą) i robił całej klasie zdjęcia żeby sie pochwalić. To raczej normalnie nie jest. A teraz ciekawy cytat z radia maryja:
Do radia dzwoni pani x i mówi:
Proszę księdza prowadzącego, niedawno zmarł mój ojciec i chciałam go szybko pochować poniewarz jest lato. Niestety proboszcz mojej parafii nie chciał pochować mojego ojca za darmo i powiedział że moge go (mojego ojca) ZAMARYNOWAĆ !!
Na co ksiądz prowadzący odpowiedział:
A może jest pani z SLD .....
Jak słucham czegoś takiego to po prostu nóż mi sie w kieszeni otwiera. Całe szczęście że to tylko margines, ale pani x to ja nie zazdroszcze ....
Statsuje ?? Pisz na gg ...
- - - - - - - - - - - -

"...Aniołami nie jesteśmy - aniołami czasem bywamy..."
Awatar użytkownika
Wampirek
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 87
Rejestracja: sob 27.09.2003 18:26
Lokalizacja: Z krainy pomiędzy niebem a ziemią...

Postautor: Avathar » pn 29.09.2003 18:06

Wamp ... irku ( jeszcze ktoś pomyśli ,że mówię do Vampdeya :D ). Odwal sie od księdza uczącego Cię relgii ! To bardzo porządny i miły obywatel :P

Anyway. Zgadzam sie z Algim - jego post jest dla mnie całą prawdą. Dodam tylko ,że kościół dużo gada mało robi.

Pozdrawiam.
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: Wampirek » pn 29.09.2003 18:13

Miły ???
Zależy dla kogo ?!?! Ja mam u niego przewalone bo się z nim nie zgadzam w kilku sprawach ( między innymi ksiądz x twierdzi że narkotyki bezpośrednio wywołują żółtaczke) . Poza tym nigdy nie moge poprawiac oceny ze sprawdzianu . Tak chyba ksiądz nie powinien postępować ?
Statsuje ?? Pisz na gg ...
- - - - - - - - - - - -

"...Aniołami nie jesteśmy - aniołami czasem bywamy..."
Awatar użytkownika
Wampirek
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 87
Rejestracja: sob 27.09.2003 18:26
Lokalizacja: Z krainy pomiędzy niebem a ziemią...

Postautor: Avathar » pn 29.09.2003 18:20

tia .. ksiądz powinien siedzieć cicho i dawac same 6 za nic :evil:
może poprostu masz taką a nie inną opinię i dlatego Cię ksiądz nie lubi ??

Pozdrawiam

P.s. Zauważ też ,że biedaczkowi ukradli rower ;(
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: Wampirek » pn 29.09.2003 18:29

Po pierwsze ksiądz powinien być sprawiedliwy i albo dać poprawić wszystkie pały, ( to jest zapisane w kodeksie że uczeń ma prawo poprawić pałe- jak któremuś z was nie pozwolili to możecie sie pluć ;) ). A rower mu ukradli Arkowcy bo gadał że jest za Lechią. Skończmy gadanie o księdzu x bo pewnie nikogo to nie interesuje (oprócz nas).
Statsuje ?? Pisz na gg ...
- - - - - - - - - - - -

"...Aniołami nie jesteśmy - aniołami czasem bywamy..."
Awatar użytkownika
Wampirek
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 87
Rejestracja: sob 27.09.2003 18:26
Lokalizacja: Z krainy pomiędzy niebem a ziemią...

Postautor: Sztickin » pn 29.09.2003 20:41

Żartujesz sobie tymi z jedynkami, czy to był argument w dyskusji? :D
Wiesz, ja znam multum świeckich, którzy nie odznaczają się wyrozumiałością, a wręcz odwrotnie. Co do aparatu, to napewno się chwalił, nie ma co innego do roboty.
Sprawa księdza x mnie interesuje, bo coś wydaje mi się, że żywisz do niego osobistą urazę, a pociąga to za sobą skutki uboczne.
Sztickin
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 482
Rejestracja: pn 14.07.2003 17:10
Lokalizacja: jestem?

Postautor: Alganothorn » pn 29.09.2003 23:20

Sztickin pisze:Co do aparatu, to napewno się chwalił, nie ma co innego do roboty.

a co konkretnie masz na myśli Sztickinie?
bo, szczerze mówiąc, nie do końca rozumiem...
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Sztickin » wt 30.09.2003 9:48

Chodzilo o to, że przecież fakt o robieniu zdjęć klasie, nie świadczy o chwaleniu, a dowodzi raczej wyszukiwania dziwnych argumentów.

Co do narkotyków, to przecież on ma racje, ale pewnie Ty uważasz, że nie Vampirku, no bo to ksiądz powiedział.
Sztickin
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 482
Rejestracja: pn 14.07.2003 17:10
Lokalizacja: jestem?

Postautor: Avathar » wt 30.09.2003 10:12

Co Ty masz do robienia zdjęć ?? Przyniósł i zrobił zdjęcia. Jakoś dla mnie nie jest to problemem ?? Chyba ,że wolisz lekcje z księdzem Y - "Kur ... Warszawa" To jego ulubiony tekst :P

A nawet jeśli , to na tych zdjęciach tylko zyskaliście(myśmy).

Pozdrawiam.
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: Wampirek » wt 30.09.2003 16:47

Sztickin napisał:
...Żartujesz sobie tymi z jedynkami, czy to był argument w dyskusji? .... wydaje mi się, że żywisz do niego osobistą urazę ...

To o pałach to było coś na temat tekstu Avathara że ksiądz x jest miły. Owszem, żywie do niego urazę, zawsze musiałem z powodu pał (powtórze- nie mogłem poprawiać gdy reszta klasy poprawiała w najlepsze) i kilku innych powodów związanych z moją nauką.
A tu inna wypowiedź Sztickina:
.... Co do narkotyków, to przecież on ma racje, ale pewnie Ty uważasz, że nie Vampirku, no bo to ksiądz powiedział. ....

Czyli według ciebie paląc ganje moge się zarazić żółtaczką, ciekawe w jaki sposów ganja i inne narkotyki wywołują żółtaczkę, ale wiem jedno Sztickin- nie idź na medycyne bo się ludzie będą bali iść do takiego lekarza.
Co do chwalenia się sprzętem, gdybym zaczął pisać że jeżdże najnowszym mercedesem s klasą i że kupiłem sobie rolexa to zaraz byście mnie zwymyślali, a tym czasem tu murem stoicie za księdzem, cóż, bywa i tak. Nie mam nic więcej do powiedzenia w tej kwestii.
Statsuje ?? Pisz na gg ...
- - - - - - - - - - - -

"...Aniołami nie jesteśmy - aniołami czasem bywamy..."
Awatar użytkownika
Wampirek
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 87
Rejestracja: sob 27.09.2003 18:26
Lokalizacja: Z krainy pomiędzy niebem a ziemią...

Postautor: bejzkik » wt 30.09.2003 16:53

Wampirek pisze:Do radia dzwoni pani x i mówi:
Proszę księdza prowadzącego, niedawno zmarł mój ojciec i chciałam go szybko pochować poniewarz jest lato. Niestety proboszcz mojej parafii nie chciał pochować mojego ojca za darmo i powiedział że moge go (mojego ojca) ZAMARYNOWAĆ !!
Na co ksiądz prowadzący odpowiedział:
A może jest pani z SLD .....


ehehe
ostre
eheheh



(tak to statsiarski gest)
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Wampirek » wt 30.09.2003 17:01

Owszem, ostre ale niestety prawdziwe. Takie rzeczy w radiu maryja dzieją się naprawde i według mnie kościół powinien osobom związanym z tym radiem odebrać prawo nazywanie siebie księżmi. A proboszcza który wyskakuje z tekstem o zamarynowaniu własnego ojca powinni przynajmniej zdegradować i wysłać do jakiejś dalekiej parafii
Statsuje ?? Pisz na gg ...
- - - - - - - - - - - -

"...Aniołami nie jesteśmy - aniołami czasem bywamy..."
Awatar użytkownika
Wampirek
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 87
Rejestracja: sob 27.09.2003 18:26
Lokalizacja: Z krainy pomiędzy niebem a ziemią...

Postautor: Avathar » wt 30.09.2003 19:07

Hmm .. ale wiecie ..
Ksiądz XYZ pisze:Dzieci ! Ksiądz Dyrektor nigdy od Was nie odejdzie ! Dlatego przesyłajcie datki na konto Radia Maryja o numerze ...


Tia ... ale ciekawe ,że tak mało księży wypowiada sie o Radiu Maryja , Księdzu Gocłowskim i Rydzyku ... bo ponoć za granicą oni (po Papieżu ofkorz) są najbardziej znani ... SUPER. Pewnie Niemcy myśla ,że w Polsce sami fanatycy i babcie z kałaszmi pod sukniami :twisted: :twisted:

Pozdrawiam
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: Chaon » wt 30.09.2003 19:34

Avathar pisze:SUPER. Pewnie Niemcy myśla ,że w Polsce sami fanatycy i babcie z kałaszmi pod sukniami


No i dobrze! Jak się przestraszą to może nam oddadzą tą kasę którą wiszą nam za II WŚ :evil:
Pozdrawiam
Czy nie czujesz całą swoją duszą jak staliśmy się niczym bogowie?
Awatar użytkownika
Chaon
Lord
Lord
 
Posty: 1065
Rejestracja: pn 16.12.2002 23:20
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Wampirek » wt 30.09.2003 19:48

Avathar ty grzeszniku !! Będziesz się smarzył w piekle !!! Ksiądz xyz to nie ksiądz dyrektor tylko ojciec dyrektor !!!!

To mówiłem ja, ten święty :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Statsuje ?? Pisz na gg ...
- - - - - - - - - - - -

"...Aniołami nie jesteśmy - aniołami czasem bywamy..."
Awatar użytkownika
Wampirek
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 87
Rejestracja: sob 27.09.2003 18:26
Lokalizacja: Z krainy pomiędzy niebem a ziemią...

Postautor: Avathar » wt 30.09.2003 20:02

Chaon pisze:
Avathar pisze:SUPER. Pewnie Niemcy myśla ,że w Polsce sami fanatycy i babcie z kałaszmi pod sukniami


No i dobrze! Jak się przestraszą to może nam oddadzą tą kasę którą wiszą nam za II WŚ :evil:
Pozdrawiam


O to niestety Chaonie już nigdy się o to nie doprosisz ... oni prędzej zginą niż nam zrekompensują straty ;( A niektóre są nieocenione ... :evil:

Pozdrawiam.
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: Wampirek » wt 30.09.2003 20:15

Avathar napisał:
... oni prędzej zginą niż nam zrekompensują straty .....

Tu masz stary świętą racje. Z tej perspektywy to naprawde nam sie od nich dostalo w czasie wojny a teraz nam sie od nich nie dostaje kasy. Nie jest to śmieszne, nie myślcie sobie że jestem jakimś faszystą albo coś ale pomyśl sobie Avi że Żydzi mają jeszcze gorzej, a polacy podobno lubią jak ktoś ma od nich gorzej (ja się od tego odcinam).
Ostatnio zmieniony śr 01.10.2003 16:37 przez Wampirek, łącznie zmieniany 1 raz
Statsuje ?? Pisz na gg ...
- - - - - - - - - - - -

"...Aniołami nie jesteśmy - aniołami czasem bywamy..."
Awatar użytkownika
Wampirek
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 87
Rejestracja: sob 27.09.2003 18:26
Lokalizacja: Z krainy pomiędzy niebem a ziemią...

Postautor: Alganothorn » wt 30.09.2003 22:29

wydaje mi się, że 'kwestia niemiecka' to nie temat na topic o KK, ale mogę się wszak mylić, prawdaż?
;-)
problem z Rydzykiem polega w dużej mierze na tym, że mamy nienajciekawszą sytuację na posadzie prymasowskiej...
aktualny prymas Józef Glemp (pomijam tytulaturę pozostałą, mam nadzieję, że nikogo tym nie urażam) jest osobą światłą, niemniej jednak pozbawioną charyzmy - piszę to z całą odpowiedzialnością, z resztą taka sama opinia panuje w episkopacie...przez szereg lat 'funkcja' prymasowska spoczywała w rękach postaci silnych, niezwykłych osobowości, które odcisnęły trwały ślad na kształcie dzisiejszego Kościoła w Polsce, że wspomnę choćby o Prymasie Tysiąclecia;
w tym momencie dochodzimy do momentu, w którym za niedługi czas wybierany będzie następca prymasa Glempa, to on zadecyduje o kształcie KK w Polsce;
brak charyzmy aktualnego prymasa powoduje, że nie jest on tak samo, hmmm, 'popularny', nie potrafi nawiązać takiego samego kontaktu z wiernymi, nie potrafi zawładnąć ich sercami i duszami, jak to bywało wcześniej, czy jak to robi papież; problem w tym, że taką charyzmę ma ksiądz Rydzyk i konfrontacja na linii episkopat - Radio Maryja byłaby w tym momencie bardzo niebezpieczna dla stabilności i jedności KK w Polsce...ten konflikt trwa, ta konfrontacja jest nieunikniona, tyle, że nie będzie jej raczej w najbliższym czasie
a szkoda
:-(
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Avathar » śr 01.10.2003 18:08

Hmm ... masz racje Algi. Glemp jakoś do najbardziej charyzmatycznych księży w Polsce. Tylko ,że Rydzyk albo Jankowski na stanowisku Prymasa nie jest zbyt ciekawa :| Ciekawe jak to wszystko się skończy, gdyż taki właśnie obrót spraw może wielu już wątpiących mocno zniechęcić.

Pozdrawiam.
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: Wampirek » śr 01.10.2003 20:15

Miejmy nadzieję że Jankowski i Rydzyk nigdy nie załapią się ta takie stanowisko, a w razie czego to wyślemy Leppera i rolnicze bojówki żeby zablokowali im drogi. W tej chwili bardziej bym się martwił o to, żeby Jan Paweł II jak najdłużej pozostał papieżem i żeby czuł się dobrze. Tego co ten człowiek, nasz rodak zrobił dla świata dobrego, to chyba nikt prędko nie "pobije".
Statsuje ?? Pisz na gg ...
- - - - - - - - - - - -

"...Aniołami nie jesteśmy - aniołami czasem bywamy..."
Awatar użytkownika
Wampirek
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 87
Rejestracja: sob 27.09.2003 18:26
Lokalizacja: Z krainy pomiędzy niebem a ziemią...

Postautor: Alganothorn » śr 01.10.2003 20:30

ani Jankowski, ani tym bardziej Rydzyk nie maja najmniejszej szansy na takie stanowisko, chodzi o to, kto z episkopatu zostanie wybrany i jakie kroki podejmie;
sytuacja przypomina nieco tę w Republice Weimarskiej (dla janości: żadnego znaku równości pomiędzy dramatis personae nie stawiam, chodzi o mechanizm): marginalizowana grupa o radykalnych poglądach musi zostać zneutralizowana, inaczej sama władzę przejmie...trzeba działać, czas jest po ich stronie, ale na owe działania przyjdzie, jak pisałem, nieco poczekać;
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Avathar » śr 01.10.2003 20:32

Wampirek pisze:W tej chwili bardziej bym się martwił o to, żeby Jan Paweł II jak najdłużej pozostał papieżem i żeby czuł się dobrze. Tego co ten człowiek, nasz rodak zrobił dla świata dobrego, to chyba nikt prędko nie "pobije".


Dokładnie. Ten człowiek jest dla mnie Święty. IMHO wszyscy księża powinni być tacy jak On. Darze go wielkim szacunkiem za to co zrobił i za to ,że mimo iż jest bardzo osłabiony , nadal podróżuje po świecie. A ostatnie informacje mówiące o tym ,że ponoć ma dostac nagrodę Nobla jeszcze bardziej mnie cieszą.

Pozdrawiam.
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: Sztickin » czw 02.10.2003 7:31

Papież - tu nawet chyba nie muszę się wypowiadać, bo chyba jest jasne, że dla mnie to największy Polak. Szkode, że wielu ludzi traci sympatię do niego z powodu stanu zdrowia... a przecież to nie jest polityk, on pełni inną funkcję, w której ciepienie może mieć istotny wpływ, pozytywny oczywiście. Ale tu się o teologię ocieram.

Rydzyk & Co. - To nie Rydzyk jest problemem, przynajmniej bezpośrednim... Większą bolączką RM jest np. zapraszanie do studia ludzi niezbyt rozgarniętych (Świtoń itp.) Ale w sumie to chyba on ich wybiera.
W tym radiu niektórzy doszukują się nieitniejących rzeczy, słów... jak np. text Wampirka z zamarynowaniem. Przyklad tak glupi, a ludzie wierzą, chociarz ta sytuacja jest możliiwa, bo bardzo wielu ludzi drażni RM i odgrywają się w rózny sposób.
Konflikt na lini Episkopat - RM na pewno istnieje, myślę jednak, że zespołowi bp. Sławoja - Głodzia udało się troche "ucywilizować" niesfornych zakonników. :) Najbardziej boli mnie zbyt częste pokazywanie na antyenie antysemitzmu. Co złe to Żydzi.
Od RM na pewno gorszy jest "Nasz Dziennik." Zdarzają się mądre teksty, ale można spotkać artykuły pełne fanatyzmu, nienawiści i pewnego zacofania.
Tylko RM i ND czasami powiedzą o rzeczach, o których nie uslyszymy w telewizji (przeważnie publicznej).

P.S. Wampirku, gandzia powoduje żółtaczke (i ok. 90 innych chorób), nikogo nie zaraż jak piszesz. Może powściągniesz się w opiniach o rzeczach, o których nie masz pojęcia. To taka rada na przyszłość, mnie pomogła :)
Sztickin
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 482
Rejestracja: pn 14.07.2003 17:10
Lokalizacja: jestem?

Postautor: bejzkik » czw 02.10.2003 10:58

ludzie tracą sympatię dla papieża z powodu stanu zdrowia?!
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Chaon » czw 02.10.2003 12:23

Pojawiają się rózne głosy, że powinien ustąpić z roli papieża, bo jest zbyt schorowany... :?
No, ale to tylko brednie.
Pozdrawiam
Czy nie czujesz całą swoją duszą jak staliśmy się niczym bogowie?
Awatar użytkownika
Chaon
Lord
Lord
 
Posty: 1065
Rejestracja: pn 16.12.2002 23:20
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: bejzkik » czw 02.10.2003 13:28

zależy to tylko od jasnośi umysłu i wpływu choroby
ale żeby odrazu tracić sympatię?
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

PoprzedniaNastępna

Wróć do Philosophia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości