Rodzaje WoD'u

O Mrocznych systemach...

Postautor: Lilly » wt 10.02.2004 11:47

Kot z Cheshire pisze:Troche? Tak jedynie ze White Wolf wytoczyl twórcom filmu proces o plagiat.

A to dobre :lol:

Kot z Cheshire pisze:ja sie pytam.. czy w WoD sa jeszcze zwykli LUDZIE? No bo wampir czyms sie musi żywić.. na logike mniej więcej jeden na dziesięciu ludzi powinien byc zwykly.
Biedny wampir chce już sobie zjesc łapie kogoś a tu mumia. No to moczymorda ucieka i łapie pierwsza lepsza panią która robi sie bardzo wlochata. A na to wszystko patrzy koleś z niejasnych powodów caly zabandażowany..:p

Z tego co wiem to ludzie sa, a zalozenie jest nawet takie, ze jest ich zdecydowanie wiecej niz nadprzyrodzonych. Chociazby w wampirze sa ograncizenia co do ilosci wampirow w miescie. Nie wiem jak to sie przedstawia w innych systemach. Chociaz mistrz gry dla swojej potrzeby moze zawsze wszystko troche nagiac. Jesliby bowiem nie bylo takich ograniczen, to rzeczywiscie doszloby do takiego paradoksu, o jakim piszesz...
Obrazek
Awatar użytkownika
Lilly
Lady
Lady

Postautor: Alganothorn » wt 10.02.2004 12:43

jak masz pecha, to ugryziesz niewłaściwą osobę...
jakoś zupełnie nie rozumiem tego typu problemów: masz MG i to on decyduje o założeniach świata...masz podręcznik, clanbooki, tribebooki, jeśli chcesz poznać wizję panów z WW - czytasz i widzisz, że wampirów nie ma zbyt wiele, że wilków jest też niezadużo, że inni zmienni to coraz większa rzadkość...
grałem całe kampanie, gdzie spotkałem tylko kilkoro zmiennych, a drużyna też nie była cała nadnaturalna (ok - ludzie byli kinfolkami), a grało się sesje, gdzie zmiennych było dziestukilku;
świat kreuje MG i to od niego zależy kogo się spotyka, ja tam nie widzę żadnego paradoksu - paradoks jest wtedy, kiedy MG chce zdenerwować maga
:-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha

Postautor: dorf » ndz 21.03.2004 20:20

a rodzina wschodu to jets inny system niz maskarada i mroczne wieki?? bo wczesniej myslelm ze jest to tylko dodatek do maskarady a jesli jestr to inny system to w jakich czasach sie dzieje ??
i mag wstopienie bedzie kompatybilny do maskarady czy do mrocznych wiekow??
ee
dorf
Wojownik
Wojownik

Postautor: Alganothorn » pn 22.03.2004 10:03

teoretycznie jest to coś, co wyewoluowało z 'mainstreamu' WoD'u, czyli 'podstawowej trójcy': wampir, wilk, mag;
praktycznie się nieco różni i jest czymś odrębnym;
praktycznie spokojnie możesz zaadaptować do jednej sesji na jednej mechanice bez żadnego problemu - całość WoD'u można zgrać, kwstia popracowania nad tym chwilkę;
ja wolałem stare zasady, były dla mnie bardziej pasujące, ale tyle czasu nie gram, że może jakieś cudowne rewolucje się dokonały i jestem anachroniczny
;-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha

Postautor: bejzkik » pn 22.03.2004 12:47

wg mnie jest to cos co wniosło ozywczy powiew do skostanialego swiata tego jak mu tam... no, wampira
bejzkik
Książę
Książę

Postautor: dorf » pn 22.03.2004 17:49

czyli ze jest tam mechanika i sam podrecznik rodziny wschodu wystarczy do prowadzenie , grania robienia posytaci itd czy to jest oddzielny system??
ee
dorf
Wojownik
Wojownik

Postautor: Lilly » wt 23.03.2004 0:22

dorf pisze:czyli ze jest tam mechanika i sam podrecznik rodziny wschodu wystarczy do prowadzenie , grania robienia posytaci itd czy to jest oddzielny system??

Chociaz raz tylko widzialam ten podrecznik na oczy, to jednak z cala pewnoscia moge powiedziec, ze jest to oddzielny system. Oczywiscie, mechanika jest dosc podobna do reszty WoDu, a tematycznie najblizej mu do Wampira. Jednak to co oni tam potrafia...

Motyw z rzucaniem swojej glowy za rog ulicy (czy jakos tak) jest szczegolnie ciekawy :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
Lilly
Lady
Lady

Poprzednia

Wróć do Świat Mroku