Mag

O Mrocznych systemach...

Mag

Postautor: Rals » czw 06.02.2003 22:34

Jestem nowy wiec chcialbym zapytac czy wielu z was gralo w ten wspanialy systyem ze staji WW uwazam go za najlepszy i chcxialbym poznac wasze zdanie
Darknes Forever
Rals
Pustelnik
Pustelnik

Postautor: Alganothorn » czw 13.02.2003 17:45

grałem, nie zachwycił mnie; uważam, że wymaga dużej elastycznośco od mistrza i graczy, bo 'podstawka' jest taka sobie; w niczym nie zmienia to faktu, że daje świetną zabawę, ale wilk i project: twilight sa dla mnie ciekawsze
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha

Postautor: Shizm » pn 17.02.2003 14:13

Sam pomysl jest fajny tylko nie mialem okazji przetestowac w praktyce, wiec nie do konca mam prawo sie wypowiadac, ale chetnie poslucham co nieco o tym wiecej i moze kiedys sie skusze na poprowadzenie lub znajde kogos kto prowadzi.

Jezeli ktos z was ma jakies materjaly z Magiem zwiazane to ja chetnie poczytam.

Pozdrawiam!!!
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin

Postautor: Alganothorn » pn 17.02.2003 18:21

proponuje najpierw zagrać, albo przyjrzeć się sesji - może na jakimś konwencie...
moje materiały uległy wieczystemy pozyczeniu, co sprawia, że pomóc Ci nie mogę - przykro mi :-(
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha

Postautor: Shizm » wt 18.02.2003 16:43

Jakos na moim zadupiu nie ma takich konwentow z prawdziwego zdazenia, a jedyna wersa MAG-a jaka moge miec jest angielska wersja, a umnie kruch z tym jezykiem, chociaz moze sie przelamie i pomecze lingwistycznie :mrgreen:

Moze gdzies w NECIE cos takiego jest??

POZDRAWIAM!!!
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin

Postautor: Alganothorn » śr 19.02.2003 11:07

nigdy nie wybierałeś się na Cracony albo jakieś większe imprezy? one nie są idealne, ale sporo można się nauczyć - nie tyle o systemach, ile o sposobach prowadzenia...szkoda, że masz barierę językową, ja korzystam głównie z domowej strone whitewolfa, ale może Rals Ci coś znajdzie, ja w każdym bądź razie poszperam
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha

Postautor: Shizm » śr 19.02.2003 11:43

Bariera jezykowa nie jest tak wielka, ze by sie nie dalo jej przejsc. Wiekszy problem to moje lenistwo i brak czasy (jednak szybciej mi idzie w ojczystym jezyku czytanie), co powoduje moje zacofanie w niektorych PRG-ach. Moze na wakacjach postaram sie to wszystko nadrobic, albo juz teraz jak nie zalicze Analizy Matematycznej :P

Pozdrawiam!!!
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin

Postautor: Alganothorn » śr 19.02.2003 11:47

zabrzmi jak bluźnierstwo na tym forum, ale: szczęścia w zaliczeniu, rpg może poczekać...co ja piszę... ;-)
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha

Postautor: Shizm » śr 19.02.2003 12:40

Bluznisz synu i na bana zaczynasz zarabiac :lol:

Zaliczanie nie jset przeszkoda w rpg-ach, ale chamuje moj rozwoj w tym kierynku, wiec MAG-a w najblizszym czasie nie poznam chyba (DZIEKI ZA WSPARCIE!!)

Z drugiej strony to znam go powieszchoownie i mi sie podoba, jak rowniez znam siebie i wiez ze jak bym go dorwal to nie byloby dla mnie ratunku ni opamietania :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Pozdrawiam!!!
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin

Postautor: Alganothorn » śr 19.02.2003 12:45

i o to chodzi, wolę rzucić naTwoją pastwę biednego Maga, kiedy będziezz miał już 'czyste konto' na uczelni ;-)
a ban...cóż, może taka moja karma, nie mylić z paszą ;-)
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha

Postautor: Shizm » śr 19.02.2003 14:10

No to sie juz wyjasnilo, mam gale z analizy i juz moge zajac sie MAG-iem.

Wtopa na tym froncie i dupa zimna.

To kto ma tego MAG-a :D :?:

Pozdrawiam!!!
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin

Postautor: NosferX » czw 20.02.2003 10:18

Ja prowadze i gralem...
NosferX

Postautor: Alganothorn » czw 20.02.2003 10:31

no to mamy przynajmniej dwóch magowych mistrzów po ręką: Ralsa i NosferX'a...tylko korzystać, zasypuj ich tonami pytań Schizm ;-)
mnie nie wciągnął na tyle, żebym chciał prowadzić, ale biorąc pod uwagę to, że Stargazerzy (moje ulubione plemię) mają dary obejmujące zakłócanie Paradoxu, to trochę się interesowałem...poza tym z raz czy dwa grałem, ale to nie ja powinienem być źródłem informacji :-)
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha

Postautor: Shizm » czw 20.02.2003 16:19

Ja bym na wsepie chcial wiedziec jakie sa wszystkie klany i jakimi prawami sie zadza w stosunku do innych, co jest czyja domena, jakie sa specjalne prawa rzadzace swiatem magow i jeszcze kilka rzeczy, wiec moze ktos to ma na PC-ecie i pragnie mi to wyslac na e-maila :mrgreen:

Pozdrawiam i czekam z utesknieniem!!!!
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin

Postautor: Alganothorn » czw 20.02.2003 20:08

wiesz, tak na początek polecam odwiedziny na stronie firmowej whitewolfa ;-)
ale poza tym też czekam na odpowiedzi...
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha

Postautor: Shizm » pt 21.02.2003 10:40

Hold your horses!!!

Okazalo sie ze mam jeszcze jedna szanse i chyba to bedzie w srode, albo dopiero w srode bedzie wiadomo kiedy mam szanse; czy jako tak :mrgreen:

Co do Maga to mi chodzi o polska wersje (pamietajcie), bo ja w inglisz to moge przylatwic na osiedlu.
Jeszcze takie pytanie: Czy do tego tez jest tyle dodatkow co do Vampira?? A jak tak to czy sa dostepne w naszym kraju??

Pozdrawiam!!!
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin

Postautor: bejzkik » pt 25.07.2003 11:05

to najfajnieszy z systemów łuda
gracz w nim ma największe mozliwośći (jest ograniczony właściwie li tylko swoją fantazją) ale jest też chyba najtrudniejszym do prowadzenia

polecam
bejzkik
Książę
Książę

Postautor: Alganothorn » pt 25.07.2003 11:36

wydaje mi się, że trudniejszym jest Changelling - to system w któym sesja musi mieć wyraźny klimat, a czasami o to trudno...
ideałem jest super klimat na każdej sesji, ale na ogół jest tak, że takowy pojawia się i odchodzi, a w Changelu musi być, inaczej jest drtwo koszmarnie...
co do możliwości - duże, nie da się ukryć;
u mnie i tak króluje wilk, za klimatyczność i za...nuwishe
;-)
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha

Postautor: bejzkik » pt 25.07.2003 11:57

changelling jest również niezły (własciwie niewiele ustępuje magowi w mej piramidzie dobroci) ale jego trudność polega raczej na tym że stajemy sie coraz bardziej ubodzy w poszukiwaniu kompleksowych rozwiązań, tworzeniu przygód wymagających bogatej (powiedziałbym dziecięcej - w sensie negacji) wyobraźni
bejzkik
Książę
Książę

Postautor: Alganothorn » pt 25.07.2003 13:56

wydaje mi się grim, że to jest dokładnie to, o co chodzi w systemie: pokaż ile jeszcze jest w Tobie dziecka...a raczej zagraj, a sam się o tym przekonasz
:-)
między innymi dlatego tak bardzo lubię changela...
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha

Postautor: Nathaniel » pn 04.08.2003 10:39

Mam pytanko zwiazane z Magiem. :) Czy magowie dostaja paradoks uzywajac swych mocy przy istotach nadnaturalnych np. Kainitach :?:
Rosa que al prado, encarnada, te ostentas presuntuosa de grana y carmin banada:campa lozana y gustosa;pero no, que siendo hermosa tambien seras desdichada
Juana Ines de la Cruz
Awatar użytkownika
Nathaniel
Pustelnik
Pustelnik

Postautor: Gość » pt 08.08.2003 17:09

Moglbys rozszezyc troche swa wypowiedz co masz na mysli mowiac srodowisku ?? W srodku lasu zwalniajac czas a nastepnie otwierajac bodajrze korespondencja brame i uciekajac przez nia ??
Gość

Postautor: bejzkik » pn 11.08.2003 19:59

Naprzykład owszem

Aczkolwiek to zależy tylko od tego w jakim stopniu twój MG uzna środowisko w którym znajduje się mag za niesprzyjające jego działaniu
bejzkik
Książę
Książę

Postautor: Lilly » wt 09.09.2003 11:10

Mag jest moim ulubionym systemem. Jego klimat jest wedlug mnie unikalny, tym bardziej, ze dowolnosc jaka ten system daje, umozliwia wiele wlasnej tworczosci. Jednak z tego samego powodu jest to tez system bardzo trudny i ku mojemu ubolewaniu, nikt nie chce prowadziac Maga. Sama probowalam, ale ze jestem bardzo poczatkujaca w prowadzeniu, a podrecznik mialam zbyt krotko, wyszlo smiesznie :) (ale i tak byla fajna zabawa).
Na razie zbieram na wlasny podrecznik - juz sobie odzaluje. Wprawdzie mam juz w wersji "wirtualnej", ale z kompa sie niewygodnie czyta, a na drukowaniu to tylko zbankrutowac mozna.
Tak btw, moze ktos z Wroclawia mialby ochote poprowadzic jakiegos Maga? :wink:
Ostatnio zmieniony sob 03.01.2004 20:29 przez Lilly, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek
Awatar użytkownika
Lilly
Lady
Lady

Postautor: Gość » śr 26.11.2003 14:46

Magya wulgarna zawsze powoduje paradoks. Nawet w ślepym zaułku bez świadkow puszczenie fireballa wiąże się z Paradoksem. Na tym polega jego urok :-). Rzeczywistość "broni sie" przed zmienianiem jej.
Gość

Postautor: bejzkik » śr 26.11.2003 18:09

kwestia tylko jak duży :)
bejzkik
Książę
Książę

Postautor: Lilly » śr 26.11.2003 19:41

Nathaniel pisze:Mam pytanko zwiazane z Magiem. :) Czy magowie dostaja paradoks uzywajac swych mocy przy istotach nadnaturalnych np. Kainitach :?:

Nie wiem, jak to jest opisane w podreczniku, ale tak na logike biorac to nawet jesli wystapi paradoks, to bedzie on mniejszy niz w przypadku zwyklego smiertelnika.

Paradoks to opor rzeczywistosic na magye. A jest on tym wiekszy im wieksza jest niewiara w to, co jest jej wynikiem. Mozna zalozyc, ze taki wampir z okultyzmem uzna fireballa za calkiem prawdopodobny, wiec jego obecnosc nie wplynie na paradoks (chociaz w przedstawionym tu przykladzie, jakis paradoks na pewno bedzie). Natomiast taki "poczatkujacy" wampir moze miec jeszcze ludzkie sklonnosci rozumowania. Wszystko zalezy...
Ostatnio zmieniony sob 03.01.2004 20:31 przez Lilly, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek
Awatar użytkownika
Lilly
Lady
Lady

Postautor: Alganothorn » śr 26.11.2003 20:35

tak a propos Paradoxu, opis jednego z darów wilkołackich:
Break the Loom (5th Level) - The Stargazer uses controlled cognitive dissonance to temporarly confuse Paradox and banish it. With riddles and conundrumsposed to the thin air, the Stargazer thus confuses the Weaver, who halts her spinning as she tries to solve the riddle. This Gift is taught by Chimera herself.
nie piszę mechaniki, ale chyba nie pasuje to do popularnej wizji Wilka jako nawalanki...co więcej, poziom niżej jest fajny dar niszczący Banality i budzący Glamour, co dla każdego miłośnika Changela jest wystarczającą rekomendacją
:-)
pozdrawiam
ps. końcówka opisu daru: This is an immensely powerful Gift when put to use for a mage; however, Stargazers usually let mages learn from their own mistakes, intervening only if the Paradox threatens someone other than the unwise willworker.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha

Postautor: Detoks » pt 05.12.2003 15:53

A i tak Technokracja jest fajniejsza
We are the good guys!!

Oczywiscie to zgrzew, bo o ironio lepiej znam technokracjie niz maga, a i tak bardzo słabo w porowananiu do maga, ale druga strona spodobała mi sie bardziej :)

sory ze tak dziwnie ale to do gory to moje :)

Moderator nie spi :mrgreen:
Powiedziałem, co chciałem powiedzieć
Ty zrobisz, co uważasz za słuszne
gdzie byli detoksi gdy przybyli obcy??
www.maskarada.republika.pl
Awatar użytkownika
Detoks
Rycerz
Rycerz

Postautor: Seth » czw 01.04.2004 10:47

Mam kilka pytań natury duchowej :)

1. Jeżeli rozerwę Duchem 4 rękawice to wygląda ona jak portal, czy też mogę stworzyć coś na wzór Współprzestrzeni (Korespondencja).
2. Przebicie następuje do Penumbry?

3. Czy postacie które przejdą do Penumbry przez współprzestrzeń będą w stanie odróżnić (bez posiadania Ducha 1), że znajdują się w duchowym świecie. Czy też dla nich będzie to na tyle materialne, że się nie połapią (przynajmniej na początku)?
Awatar użytkownika
Seth
Wędrowiec
Wędrowiec

Postautor: C23 » czw 01.04.2004 14:19

o MAGu, system jest potężny, tzn. daje ogromne możliwości twórcze :-). Grałem trochę, ale potem się to urwało - nowa saga do wampira pochłonęła czas i zapał. Podoba mi się w tym systemi tworzenie i opis "uprawiania" magii, to, że opisując jej efekt może powstrzymać nas tylko wyobraźnia :-), tak samo jest z fetyszami, Wydaje mi się, że jest pod względem opisów bardziej wymagający od wampira ( gdzie nacisk położony jest na odgrywanie postaci, w magu opisujemy raczej bardziej to co się dzieje do okoła nas... ).
synowie eteru rules :-)
PPozdrawiam
Awatar użytkownika
C23
Najemnik
Najemnik

Postautor: Raven » czw 01.04.2004 22:14

Seth pisze:1. Jeżeli rozerwę Duchem 4 rękawice to wygląda ona jak portal, czy też mogę stworzyć coś na wzór Współprzestrzeni (Korespondencja).

Tutaj chyba ogranicza cie tylko wyobraźnia oraz to czy umiesz to dobrze wytlumaczyć mistrzowi gty
2. Przebicie następuje do Penumbry?

To chyba zalezy od tego co zamierzasz czyli jaki chcialeś efekt uzyskać - jeśli chodziło ci o Penumbre to pewnie tak :)

3. Czy postacie które przejdą do Penumbry przez współprzestrzeń będą w stanie odróżnić (bez posiadania Ducha 1), że znajdują się w duchowym świecie. Czy też dla nich będzie to na tyle materialne, że się nie połapią (przynajmniej na początku)?

Hymm tu już trzeba by sie głębiej zastanowić - postaram sie poszukać i coś napisze jak znajde.
Shadows ? Hah ! I wield Darkness itself, not mere shadows! Tell me - could a shadow do this?

Fanatyczno Fantastyczne Forum Hysteria
http://hysteria.webd.pl
Awatar użytkownika
Raven
Najemnik
Najemnik

Postautor: Seth » pt 02.04.2004 13:39

Co do pytania nr 2.
Wg mnie przebijając się przez Rękawicę trafiamy do Penumbry. Do bezpośredniego miejsca styku z ziemską rzeczywistością. Dopiero stamtąd możemy ruszyć do miejsca którego chcemy. Rękawica to jak kartka papieru, którą przebijamy.
Poza tym było by to dodatkowe utrudnienie, bo przechodzenie do miejskiej Penumbry może wiązać się z większym ryzykiem.
I chyba mogę poprzeć to zdaniem z podręcznika: "Mag może teraz uczynić dziurę w w Rękawicy, umożliwiając sobie wejście do Umbry, czyn przez wilkołaki zwany "krokiem w bok". Ciało i ekwipunek maga zostają poddane translacji w efemerę, materię ducha, obdarzoną jednak pewnym blaskiem, który co bardziej świadomym mieszkańcom dziedzin ducha powie natychmiast o jej przynależności do żywej istoty. [...] Będąc już w Penumbrze mag może podążyć gdzie mu się tylko podoba, aż po granicę Horyzontu, oddzielającą świat od Głębokiej Umbry." (opis 3 kropy w Duchu)

PS
Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek przemyślenia nad pytaniem 3.
Awatar użytkownika
Seth
Wędrowiec
Wędrowiec

Postautor: Raven » sob 03.04.2004 10:25

ad. 3

The Penumbra
Once through the Gauntlet, the mage may be surprised by how much things look like the world she just left. That is, she'll notice the difference
after she's finished throwing up and biting back a scream from the pain. Just stepping into the spirit realms nearest the Earth's physical form takes
the mage far away from any Kansas that she knew. Mages call this near realm the Penumbra. It's the almost-Earth that exists just out of sight but is
always in the heart.

Tyle znalazlem na temat samej Penumbry aczkolwiek wynalazlo mi się też takie zdanie
If the Penumbra is what people want and the Astral Umbra is what they think, then this Realm is what they dread(The Dark Umbra).

Niestety na wiecej nie udalo mi sie trafic :(

A więc musisz to sam zinterpretować - zresztą jeśli potrzeba ci to wiedzieć jako mistrzowi gry to poprostu zrób tak jak uważasz za najlepsze rozwiązanie.
Shadows ? Hah ! I wield Darkness itself, not mere shadows! Tell me - could a shadow do this?

Fanatyczno Fantastyczne Forum Hysteria
http://hysteria.webd.pl
Awatar użytkownika
Raven
Najemnik
Najemnik

Paradox

Postautor: Seth » czw 06.05.2004 8:52

Efekty Paradox'u (Ze względu na lenistwo w tłumaczeniu przedstawię tylko jedną sferę)
Siły:
Level 1: Włosy maga stają dęba, jak by były przyciągane elektrostatyczne; efekt potrwa minutę lub dwie.
Level 2: Zmienia się postrzeganie świata przez maga, otoczenie traci kolory i staje się czarno-białe. Efekt potrwa do godziny.
Level 3: Przez następne kilka godzin mag otoczony jest polem o promieniu 5 metrów; wszystkie elektroniczne urządzenia będące w strefie działania odmawiają posłuszeństwa.
Level 4: Mag unosi się jakiś cal nad podłogą. Dość trudno jest mu się poruszać (ze względu na brak tarcia), żeby dostać się gdziekolwiek musi się odpychać od ścian itp. Efekt trwa dzień może dwa.
Level 5: Mag jest kompletnie ślepy i głuchy. Wszystkie formy magii percepcyjnej nie odnoszą skutku. Może trwać wiele dni.

Jakie Wy stosujecie efekty wyładowań?
Karzecie wulgarnych Magów (Graczy) zaraz po speszonym rzucie magii? Czy może czekacie, by w najmniej odpowiednim momencie przypomnieć się graczom?
Awatar użytkownika
Seth
Wędrowiec
Wędrowiec

Następna

Wróć do Świat Mroku