Iknwizytor w świecie mroku

O Mrocznych systemach...

Iknwizytor w świecie mroku

Postautor: Breja » wt 20.07.2004 15:05

Drodzy koledzy , zbliża sie mój debiut w świecie mroku.
Przymierzam sie do roli inkwizytora.Bedziemy grac w mroczne wieki.
Stąd prośba , czy moglibyscie podrzucić mi linki do jakichś ciekawych materiałów w necie , ewentualnie polecić jakąś literature (mam za soba tylko Torquemade Cepika , no może nie takie tylko )

Jeżeli komuś chce sie tutaj szerzej rozpisać na temat inkwizytorów w ŚM to niech sie nie krępuje :D

z góry dziękuje
Mamo !! Dzieci w szkole się ze mnie śmieją, że śmierdzę trupem - płacze Jasiu - mamo!!, mmaaamo, mamoooooo.....
Awatar użytkownika
Breja
Rycerz
Rycerz

Postautor: Hifidelic » sob 24.07.2004 7:09

Pomysł ekstra. W jakim systemie? Maskarada?
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!

Postautor: Breja » sob 24.07.2004 8:35

Tak (chyba) ale wiem że ktos bedzie również grał magiem i jeden z kumpli chce grać zwykłym człowiekiem-> kupcem z Krakowa :D
Jak na razie moje przygotowania do grania ida powolutku , własnie skończyłem "Hiszpańską Inkwizycje" Edwardsa , ale główny bonus po przeczytaniu tej pozycji jest taki że w końcu wiem jak bardzo różniła sie ta hiszpańska od papieskiej.Na temat działalności hiszpańskiej można smiało powiedzieć że najlepiej obrazuje ją jakże wdzięczne hasło "Jude raus" i w zasadzie Ci seniores tylko to mieli w głowie.No ale na szczęście pare ciekawych faktów zapamiętałem , chociażby symbolike herbu (taki sam herb maja inkwizytorzy w Dark Ages)
Korzystając z okazji chciałbym jeszcze raz podziękować Alganothornowi za wyciągniętą pomocną dłoń.Nawet można powiedzieć "niewidzialną ręke" :wink:

-----------------------------
zapomniałem dodać

miejsce akcji: południowa Polska , Śląsk , Czechy

czas: lata dwudzieste 15 wieku (reowlucja husycka)

pzdr
Mamo !! Dzieci w szkole się ze mnie śmieją, że śmierdzę trupem - płacze Jasiu - mamo!!, mmaaamo, mamoooooo.....
Awatar użytkownika
Breja
Rycerz
Rycerz

Postautor: Alganothorn » pn 26.07.2004 8:34

kiedy ręka nie niesie wiele, przynajmniej wedle przekonania jej posiadacza, lepiej, żeby pozostałą niewidzialną...
pomoc niewielka, ale mam nadzieję, że coś da;
pozdrawiam
ps. jeszcze raz zwracam uwagę na te zbiory źródeł, może być najlepsze; w tomie dla XVI - XVIII w. jest podrozdział 'Reformacja i reforma katolicka w XVI - XVII w.', gdzie są m.in. sensencje Loyoli czy treść wyroku na Bruna, więc też może się przydać...
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha

Postautor: Hifidelic » ndz 01.08.2004 10:56

http://tygodnik.onet.pl/1546,1177731,dzial.html
Link z 1 sierpnia. Nie wiem, jak długo powisi.
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!

Postautor: Tyhagara » ndz 01.08.2004 12:05

Słaby ten artykuł.
A czarownice palono wcześniej niż jest to opisane i jeszcze długo potem, zależy w jakiej części Europy. Na przykład w moim mieście Gorzów Wlkp, ostatnią czarownicę spalono w roku 1686.

Proponuję zapoznać się z "Bulla Innocentego VII", bulla papieska, ciekawie napisana, i niedługa, jedna strona w oryginale. Warto też przejrzeć “Młot na Czarownice”, ale tylko przekartkować. Jest nudny w wielu miejscach pisany prozą, zawiera sporo bzdurnych przykładów, jak to sąsiadka rzuciła zaklęcie na krowę i mleko było kwaśne. Ciekawy może też być "Excommunicamus"
A tu masz linka, może znajdziesz coś ciekawego, niestety anglojęzyczna strona http://www.newadvent.org/cathen/a.htm
Tyhagara
Lord
Lord

Postautor: Breja » ndz 01.08.2004 12:16

Dzieki chłopaki!!!!
Jutro ide poszukać “Practica inquisitionis” Bernarda Gui 8)

A w tą strone co podałeś linka Tyhu to sie jeszcze dzisiaj wbije.

dzieki jeszcze raz :D
Awatar użytkownika
Breja
Rycerz
Rycerz

Wróć do Świat Mroku