Kiedy?? i Gdzie??

O Mrocznych systemach...

Kiedy?? i Gdzie??

Postautor: Shizm » wt 10.12.2002 11:48

Powiedzcie jaki okres dziejow podoba sie wam w ŚWIECIE MROKU nabardziej i oczywiscie gdzie rozgrywany :?:

Ja najbardziej polubilem czasy prohibicji w USA i sredniowiecze w Anglii--jezeli chodzi o VAMPIRA

Wojna Secesyjna lub II Wojna Światowa--w WILKOLAKU
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin

Postautor: Alganothorn » pn 13.01.2003 16:12

w końcu odpowiem i na to pytanie...;-)
mag - nie przepadam, ale jeśli jakis, to XIX w, Europa, lub Stany
wraith - zupełnie nie lubię, nie gram
wampirek - dark ages są ok, niezależnie od lokalizacji (ale Europa Centralna jest najweselsza, jeśli ktoś lubi klimaty bliskowschodnie, można szarpnąć się na krucjatę ;-) ); poza tym znowu XIX wiek i...współczesność
wilk - dowolny konflikt zbrojny w dowolnym miejscu (może być nawet konflikt Irak-Iran), ze względu na miłość do 'kotków', bardzo lubię Azje Środkową, powiedzmy w okresie wpływów kolonialnych tam, z powodu mojej największej miłości, czyli nuwishy, Stany w dowolnym okresie, raczej bez Wild West; no i współczesnośc...
project twilight - sam system nie daje możliwości wielkich, więc trzymam się tego okresu, zmieniając lokalizację
jeśli chodzi o sprawy 'około wod'owe', jaką dla mne pozostaje changel, to nie mam preferencji...
i jeszcze jedno, odnośnie współczesności: lubię podczepiać sesję pod wydarzenia, które są obecne w mediach...dodaje sporo uroku, kiedy gracze rozwiązują sprawe zabójstwa athro dzieci gai o imieniu...marek papała :-) zupełnie inne spojrzenie na informacje w dzienniku...;-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha

Postautor: Shizm » śr 05.02.2003 15:06

Czuje zastuj w tym temacie wiec...

CO UWAZACIE O WYKOZYSTANIU WOJNY Z IRAKIEM W WOD?
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin

Postautor: Rals » czw 06.02.2003 23:00

Jesli chodzi o mnie to

Mag-moj ulubiny system i uwazam ze paradygmat jest dosyc slaby jeszcze w czasach puzniego renesanu i ten okres jest nader ciekway wiec wybral bym go

Wilkolak-Raczej DE lub WW wtedy mozna zobaczyc jak wilkolaki stanowily potege

Wampir-Raczej VE te czasy dla wampirow byly czasami nowego odrodzenia po niedawnej "czerwonej smierci"

Wraith-Lata po czarnej smierci w europie w tedy swait wraita byl w pelnym rozwkwice [jesze bez 5 melstormu]

Changeling-Raczej terazniejszosc[jest gdzie zwalczac banalsnoc]

Mumia-Raczej tez VE poniewaz gdy nie bylo Horusa bylo trosze zamieszania a czasy tez niczego sobie

Demon-tu raczej nie wybierasz 8)

Wszystko racze w europie zachodniej
Darknes Forever
Rals
Pustelnik
Pustelnik

Postautor: Alganothorn » czw 13.02.2003 17:37

Irak? Do pierwszej kampanii w Iraku zrobiłem dwie kampanie dla wilka, dla tej wojny mam już jedną, pewnie jeszcze kilka zrobię...pisałem już, że najbardziej lubię wplatać wydarzenia aktualne :-)
pozdrawiam

jeszcze jedno - a propos Ralsa:
piszesz, ze banality to teraźniejszość...wiesz jakie są jazdy, kiedy grasz w okresie Wielkiego Kryzysu w Stanach? ;-)
jeszcze kiedy trafisz na Starszego Stargazerów, który ma niesamowity dar jeden...ale pewnie go znasz i tak :-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha

Postautor: Shizm » czw 20.02.2003 15:53

Jakos przygasa waatek wiec:

CZY PRZENOSICIE POSTACIE LUB SYSTEM WoD-a W INNE SYSTEMY (postacie) LUB SWIATY (mechanika i posrtacie) ????

Pozdrawiam!!!
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin

Postautor: Alganothorn » czw 20.02.2003 20:31

Testowo stosowałem mechanikę WoD'a w innych realiach, z różnym skutkiem, na ogół korzystnym; swoją drogą, ten temat jest chyba poruszany i gdzie indziej, prawdaż Schizm?
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha

Postautor: Shizm » pt 21.02.2003 11:20

Szczeze powiedziawszy to nie ma chyba sposobu uniknac takich zdazen przy tak waskim, a jednoczesnie tak szerokim temacie jaki jest WoD.

Co do konwersji do innych systemow, to racze staram sie przenosic tylko postacie i ich umiejetnosci, bo choc mechanika jest swietna, to np. WH jest prosty i latwo w niego sie przenosi inne systemy.
Juz kilka razy na sesjach pojawialy sie Vampiry o umiejetnosciach i statsach z DA tylko raczej jako BN-i do tej pory, ale w ten sposob przygotowuje sie do dania graczom mozliwosci zagrania krwiopijcami.

Pozdrawiam!!!
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin

Re: Kiedy?? i Gdzie??

Postautor: Lilly » czw 07.04.2005 9:55

Shizm pisze:Powiedzcie jaki okres dziejow podoba sie wam w ŚWIECIE MROKU nabardziej i oczywiscie gdzie rozgrywany :?:

Wiekszosc sesji WoD jakie grywalam (glownie Mag i Wampir) dzialy sie w Stanach w czasach mniej wiecej wspolczesnych. Ale to chyba taki standardzik ;-)

Obecnie odkrywam granie tu i teraz, czyli mowiac konkretniej w czasach obecnych we Wroclawiu (chociaz troche zmodyfikowanym Wroclawiu autorstwa Fingrina ;-) ). Poki co rozwiazanie takie bardzo mnie zaciekawilo. Przede wszystkim duzo latwiej sobie wyobrazic modyfikacje czegos, co sie zna niz cos zupelnie od zera. Wiekszosc miejsc po prostu od razu sie widzi. Oczywiscie nie stwierdzam, ze takie rozwiazanie jest lepsze czy gorsze, bo kazde po prostu ma swoj urok.

Co do grania w czasach zamierzchlych to dla mnie osobiscie kuszace sa wampirowe Dark Ages. Niestety, nie mialam okazji zagrac, ale perspektywa i tak wydaje sie kuszaca. W magu granie w przeszlosci - szczegolnie tej dalekiej tez jest wydaje mi sie warte sprobowania. Chociaz nalezy pamietac, ze zmiany swiata zdecydowanie wplyna na sama gre przez to, ze Rekawica wowczas byla ciensza a paradygmant zupelnie inny. Mowiac prosciej - magowie mogli wiecej i latwiej. Na pewno daje to wieksza mozliwosc, zeby puscic wodze fantazji. Stwarza jednak pewne niebezpieczenstwo przesady w mozliwosciach magycznych (co ogolnie jest dosc drazliwa kwestia w magu jako takim i podejrzewam, ze glowna przyczyna tego, ze tak niewielu MG podejmuje sie prowadzenia tego systemu)
Obrazek
Awatar użytkownika
Lilly
Lady
Lady

Re: Kiedy?? i Gdzie??

Postautor: Alganothorn » czw 07.04.2005 10:17

nieco offtopowo:
Lilly pisze:Stwarza jednak pewne niebezpieczenstwo przesady w mozliwosciach magycznych (co ogolnie jest dosc drazliwa kwestia w magu jako takim i podejrzewam, ze glowna przyczyna tego, ze tak niewielu MG podejmuje sie prowadzenia tego systemu)

wydaje mi się, że Mag jest najzwyczajniej w świecie słabo znanym systemem, a ilość jego niuansów wymaga naprawdę solidnego poznania, żeby mieć dużo frajdy z gry, nie mówiąc już o wymaganiach względem MG;
umiejscawianie go w odleglejszych czasach nie jest dużo trudniejsze, niż w przypadku innych podsystemów (choćby wampirka), tak samo trzeba znać realia epoki - dla maga ciekawym punktem mogłaby być starożytność, sformalizowana 'magia' tamtego okresu to bardzo pociągający temat...
:-)
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha

Wróć do Świat Mroku