Koniec WoD?

O Mrocznych systemach...

Koniec WoD?

Postautor: Raven » wt 29.07.2003 10:56

Jesli jeszcze nie wiecie to podaje do informacji ze White Wolf zdecydowal sie zamknac swiat WoD. Maja zamiar wydac zamykajacy serie dodatek Time Of Judgment http://www.timeofjudgment.com.

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Shadows ? Hah ! I wield Darkness itself, not mere shadows! Tell me - could a shadow do this?

Fanatyczno Fantastyczne Forum Hysteria
http://hysteria.webd.pl
Awatar użytkownika
Raven
Najemnik
Najemnik

Postautor: Alganothorn » wt 29.07.2003 22:41

jakoś mnie to nie rusza zbytnio - jedynie pewien rodzaj nostalgicznego smutku, ze pewien etap WoD'u się zakończył...
ja gram według starych zasad, dla mnie Stargazerzy są jednym z plemion 'podstawowych' (tak dla przykładu)
poza tym podręcznik to raczej sugestia i mechanika, a nie przewodnik...
co do dodatku - wątpię, żebym kiedyś skorzystał, ale może przeczytam, jak wpadnie w łapy - z podręczników mam jedynie Nuwishę przez wielki dla nich sentyment
:-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha

Postautor: Hayne » pn 11.08.2003 23:35

Zakończyć może i chce - ale kto ich tam wie co powstanie z popiołów, żadna firma nie uśmierci kury co znosi złote jaja - przecież oni się z tego utrzymują WoD to obecnie po wizardach z D20 najbardziej znany setting. Jeśli dobrze pamiętam to już było parę takich połączonych projektów jak Year of the Hunter czy cos podobnego.

Fakt że uśmiercili system Wraitha co prawda może sprawiać że jest szansa na tak drastyczne posunięcie ale niewielkie:)
Hayne

Postautor: Alganothorn » pn 11.08.2003 23:58

według mojej spiskowej teorii dziejów mogą co najwyżej zamknąć wampira, jako, że zakupiłem swego czasu koszulkę 'Wraitha', a potem 'Vempire'...;-)
ale szanse na zlikwidowanie akurat tego są tak niewielkie...jeśli już, to całość, a jak będzie - obchodzi mnie to tak, jak napisałem w poprzednim poście...
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha

Postautor: Jakub Cieślak » sob 13.09.2003 15:56

Nawet jak odetną kurek z publikacjami oficjalnymi, będą powstawać te nieoficjalne, tworzone przez fanów. Świat fanów WoDa jest silny i zdrowy. Czy zaprzestanie wydawania oficjalnych dodatków ma spowodować, byście natychmiast przegrali grać w WoDa?
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Alganothorn » pn 15.09.2003 17:25

jak napisałem dwa posty wyżej: gram w konwencji, której już nie ma, przynajmniej WW lansuje inną...mam w sumie w tzw. 'gdziesiu' co zrobi WW - znam mechanikę, mam tribebook Nuwishy, więcej do szczęścia mi nie trzeba...
może kupię sobie kiedyś 'podstawkę', ale wątpię, bo i po co mi ona...
:-)
w Kryształki sporo osób gra, a jakoś nie ma to nic wspólnego z praktycznym 'uśmierceniem' systemu
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha

Postautor: Lilly » sob 07.05.2005 15:07

No dobra... mamy nowy WoD. Wiec moze jednak nie koniec :?: Jak myslicie, czy jest szansa na renesans w Swiecie Mroku :?: ;-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Lilly
Lady
Lady

Postautor: Alganothorn » pn 09.05.2005 7:44

szansa jest zawsze
;-)
pytanie tylko, czy:
- starzy gracze przekonają się do nowej konwencji
- zachęci ona nowych do gry
mnie nie udało jej się zachęcić, ale i nie gram od wieków, więc i miarodajnym źródłem nie jestem w tej materii; pozostaje jednak wrażenie, że wcześniejsze inkarnacje były ciekawsze, zatem jestem nieco sceptyczny w kwestii owych szans...
:?
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha

Postautor: Fingrin » pn 09.05.2005 9:23

Choć podręcznik do nWOda mnie nie zachwyca. Za dużo w nim mechaniki i trzewi gry. To sam pomysł jest fajny. Granie śmiertelnikami wplątanych w zagadkowe wydarzenia. Jest to fajne i myślę, że znajdzie wielu "wyznawców" . renesans WODu na pewno nastąpi. Przekona wielu starych i wielu nowych do gotyckiej:P opowieści. Zwłaszcza, że takie choćby pomysły przedstwaione w nowym wilku jeszcze bardziej przypadają mi do gustu.
To nowa gra czerpiąca garściami z jednej z najlepszych linii gier na rynku. Na razie jest dobrze. Czekam z lękiem na nowego MAGa:D
"...A śnieg wirował dookoła niego jak białe płatki róż. Jak opadające melancholie, nostalgie jego myśli, wspomnień. Zamiatał ogonem kilka wytartych stopami kamieni zniecierpliwiony – co tak rzadko mu się zdarzało. Był kotem, był cierpliwy...."
Fingrin
Wędrowiec
Wędrowiec

Postautor: Lilly » pn 09.05.2005 10:04

Fingrin pisze:Czekam z lękiem na nowego MAGa:D

A ja czekam z nadzieja. Stary Mag byl jakby tu nie patrzec dosc chaotyczny. Stad tez niewielu mial milosnikow... Niewielu w porownaniu z Wampirem, czy Wilkiem. nWoD jest bardziej jednolisty, bardziej scalony... Mnie sie to poki co - jako zalozenie - bardzo podoba i mysle, ze moze zdobyc nowych milosnikow. Jak rowniez nic nie stoi moim zdaniem na przeszkodzie laczenia starego i nowego WoDa - poprzez wykorzystanie na przyklad pewnych motywow; to taka alternatywa dla zagorzalych milosnikow starego WoDa, ktorzy nie beda chcieli sie przestawic na nowy 8)
Obrazek
Awatar użytkownika
Lilly
Lady
Lady

Wróć do Świat Mroku