Polska a WoD

O Mrocznych systemach...

Polska a WoD

Postautor: Raven » wt 08.07.2003 1:09

Pisze tego posta aby zebrać bazę waszych opini o tym jak wygląda Polska w świecie WoD według waszych opini :) czy zgadzacie sie z tym co pisze WhiteWolf ? Czy też macie swoje bardzo odrębne zdanie na ten temat. Piszcie o Wampirach , Wilkołakach czy też Magach. A i znajdzie sie też miejsce nawat na Faerie :)
Shadows ? Hah ! I wield Darkness itself, not mere shadows! Tell me - could a shadow do this?

Fanatyczno Fantastyczne Forum Hysteria
http://hysteria.webd.pl
Awatar użytkownika
Raven
Najemnik
Najemnik

Postautor: Alganothorn » wt 08.07.2003 10:18

naszą piękną Ojczyzną zajmowałem przez pryzmat wilka, pozostali członkowie menażerii White Wolfa występuje u mnie jako dodatki...
co do mojego spojrzenia na obraz Polski - absolutnie mam w nosie to, co piszą 'specjaliści' od WW...
nie wiem, co może Cię zainteresować...
lokalizacji caernów Ci nie podam, podobnie imion przywódców watah i innych 'oficjeli' (strażników caernów itp)...
na dobrą sprawę po prostu nie wiem co Cię interesuje...
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha

Postautor: Raven » wt 08.07.2003 13:46

Chodzi mi o to żeby opisać jak wg. was rozlokowane są szczepyu WIlkołaków, jakie wampiry aktualnie sa u władzy.. interesuje mnie praktycznie wszystko. Ja zajmowałem sie tym tematem pod kątem Wampira. I tu moge w skrócie powiedzieć że chodzi o to iż, np. przodującym klanem w Polsce są Tremere którzy rzadzą z Krakowa, dużo w Poslce też Tzimisce.
Shadows ? Hah ! I wield Darkness itself, not mere shadows! Tell me - could a shadow do this?

Fanatyczno Fantastyczne Forum Hysteria
http://hysteria.webd.pl
Awatar użytkownika
Raven
Najemnik
Najemnik

Postautor: Alganothorn » śr 09.07.2003 0:25

dbam o koloryt - ma kilka zasad odnośnie Polski, a rozlokowanie ustalam w zależności od ekipy i kampanii
mam kilka wizji, ale wspólne są zasady:
- najrzadsi w Polsce to Wendigo (praktycznie wcale nie ma), Uktena (czasami spotkać można, zwłaszcza w Umbrze), Silent Striders (niezauważalni dla 80% Garou podczas swoich podróży przez nasz kraj, czasami spotkać można ich glify na murach czy drzewach), Stargazers (niektórzy mistrzowie aikido, nauczyciele zen, krysznowcy...bardzo niewielu ich jest)
- Shadow Lords trzymają się mocniej na południu i północy, ale i tam mają drugorzędne znaczenie
- Get of Fenris to Warmia, trochę Śląsk i kresy wschodnie (ale tu słabi)
- Silver Fangs to dominacja, przede wszystkim w centrum
- Glasswalkers to przeciętna pozycja w miastach, coraz większa rola w tych największych, zwłaszcza w stolicy
- Bonegnawers to pogranicze niemieckie (pas 50 km) i trochę w miastach
- Children of Gaia to ostępy, zwłaszcza wschód i Mazury
- Black Furies to nieregularne rozrzucenie po całym kraju ze wskazaniem na okolice lasów
piszę z pamięci, więc mogłem kogoś pominąć...
co do kotów - nie ma zasady, poza naturalnymi siedzibami kinów w wersji feline ;-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha

Postautor: Lilly » śr 26.01.2005 17:22

A ktos sie orientuje jak to wyglada jesli chodzi o Wampiry :?: Ewentualnie moze ktos sie natknal na jakies publikacje ... najlepiej jakby byly w wersji elektronicznej, ale tytuly tez ewentualnie moge byc.
Chodzi mi glownie o Wroclaw i Czestochowe... Ale reszta Polski tez by sie przydala, zeby miec jako taki poglad na calosc...
Obrazek
Awatar użytkownika
Lilly
Lady
Lady

Postautor: Gość » wt 01.02.2005 12:41

W którymś z dodatków widziałem opis polski, chyba z 10 linijek nie więcej. Informacji jest tyle co kot napłakał, a wszystkie idiotyczne.
Z średnio pewnych źródeł jedyne sensowne informacje są następujące:
Od niedawna tereny Polski są odbijane przez 3misiów od strony Zamościa (szczegóły w opisach domu Brankowan-Vaiwadi czy jakoś tak na Kamiennym Smoku).
Odnośnie oficjalnych dodatków to 1 rzecz jest pewna. Powiedzieć o USAńcach, że to laicy w sprawach Polski to mało. Ci ludzie poprostu nic o Polsce nie wiedzą. Dlatego sugeruje poproprostu zastanawiać się nad klimatem miasta i wampirami, jakie do niego pasują. Jest u nas trochę ośrodków nauki, trochę starszych i nowszysch budynków, katedry itp. Dlatego napewno znajdzie się miejsce dla:

Starego klanu Tzimisce - typowo słowiańska linia krwi.

Tzimisce - Moim zdaniem Sabat pasuje do Polski lub raczej Polska do Sabatu i to w coraz większym stopniu, a to raczej 3misie by tu zaglądały (może jeszcze jacyś odszczepieńcy z Ventrue antitribu na czele).

Tremerów - pasują klimatem do Krakowa, może do paru innych miast, ale nie nadają się na klan władający u nas, raczej nikt u nas nie ma konkretnej władzy.

Ventrue - W sumie to Niemcy wydaja się być ostoją tego klanu, a my jesteśmy tuż pod bokiem, sądzę, że tu jacyś są, zwłaszcza w Wawie.

Brujahów - Dresów, skinów, panków itd u nas sporo, anarchistów z pod innych znaków też więc pewnie występują.

Gangreli (ew. jeszcze anti) - mamy jeszcze trochę lasów i dzikszych ostępów, mogliby być niedużej liczbie, zwłaszcza w górach i na Mazurach.

Frakcje historyczne i brak chęci działania wskazuje na podobieństwa mentalności części narodu do Prawdziwych Brujahów.

Wydaje mi się, że znajdzie się też miejsce dla jakiś Gargulców i jednego do kilku Kiasydów.

Na Malkavian zawsze jest szansa, przecież do dom wariatów :P

Uważam jednak, że napewno nie przyjęli się tu Torreadorzy (z klanów bardziej ogólnych), bo od dawna Polska nie była uważana za jakieś konkretne centrum sztuki.
Gość

Postautor: Ryan O'Connell » sob 02.04.2005 17:28

Gość: a Kraków? Tam mogliby swobodnie rezydować Toreadorzy. Serwując wampiry w takiej ilości, jak proponujesz (bo zgodnie z zaludnieniem świata przez supernaturale, to mamy w Polsce mniej niż 100 Wampirów) powinni się właśnie tam znaleźć.

Fakt, że WW po macoszemu potraktował Polskę jest dosyć oczywisty - nie jesteśmy strategicznie ulokowanym krajem, nie mamy nic ciekawego do zaoferowania (porównajcie polskie miasta z np. Pragą). Z ciekawszych nie wymienionych polskich akcentów opisywana jest rodzina Ghuli z Polski, doskonałych... kanerdynerów (?) dla każdego poważnego wampira. Mogę poszukać szczegółów jak kogoś to interesuje. :)

W sprawie w miarę spójnej wizji Polski sugeruję zapytać notabli Poland by Night (we Wroc będzie to np. Pawkens). Jest ona całkiem zmyślnie przygotowana i przez wiele lat pozwalała na prowadzenie wspomnianych LARPów bez uszczerbku na psychice graczy, którzy mogliby mieć problemy z akceptacją setek wampirów w polskich miastach. ;)
Awatar użytkownika
Ryan O'Connell
Paladyn
Paladyn

Wróć do Świat Mroku