jRPG

Dla maniaków tychże dziedzin japońskiego rysunku

Moderator: Lechu

jRPG

Postautor: Zuhar » wt 06.05.2003 9:14

Jakie tytuły jRPG uważacie za godne polecenia. Serie Final Fantasy, mozbna chyba pominąć :D :
Awatar użytkownika
Zuhar
Mechanik Pokładowy
Mechanik Pokładowy
 
Posty: 520
Rejestracja: śr 11.12.2002 14:13
Lokalizacja: Łódź

Postautor: Jander » wt 06.05.2003 12:50

Seria Suikoden (z naciskiem na S2 ktory jest najlepszym RPG)
Tales of Destiny, Phantasia, Tales of Destiny 2
Seria Wild Arms
Chrono Cross, Trigger, Radical Dreamers
Valkiria Profile (z mitologia skandynawska)
Seria .hack (po obejrzeniu anime najlepiej)
Final Fantasy Tactics (nie kazdy wie o tym)
Star Ocean 1,2,3
Seria Dragon Quest
Treasure Hunter G (na SNESa)
Front Mission 3
Xenogears, Xenosaga (ktora zmarali lekko mowiac)
Seria Breath of Fire
No to chyba wszystkie z tych najlepszych, jak chcesz to pytaj o szczegoly poszczegolnych pozycji.
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: Lechu » wt 06.05.2003 14:30

Hmmmmmmmmmmmmmm interesujący temat :D I do tego w interesującym forum :wink: No ale nic tam w sumie do M&A też pasuje, jak bedzie trzeba to się go przeteleportuje.
Jander w sumie wymienił wszystko co lepsze, kwestia teraz tylko sprzętu i upodobań, tak więc jak chcesz Zuhar blizszych informacji to pytaj :)
Ja ze swojej strony polecam (z tych co grałem oczywiście) Xenogears, jak grę o najlepszej i najciekawszej fabule, najlepszym klimacie itp, ogólnie dla mnie pozycja numer jeden. Potem Chrono Crossa i Triggera, również jako obowiązkową "lekturę", dla klimatu i muzyki Yasunoriego Mitsudy (geniusz nad geniuszami i lepszego kompozytora nie ma).
W Suikodena nie grałem, ale Jander się upiera że to najlepszy jRPG, więc też wypada w to zagrać :)
Ja to w sumie sam mam sporo do nadrobienia, PS1 nie posiadam, a na PS2 trudno jest grać w sporą część tych gier, bo nie są dostępne w Europie i bez przerobionej konsoli nie pograsz :(
No i oczywiście wszystkie 10 FFów, co już jest sporym wyczynem :wink:
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: hops » wt 06.05.2003 18:17

Jander pisze:Seria Suikoden (z naciskiem na S2 ktory jest najlepszym RPG)
Chrono Cross, Trigger
Valkiria Profile (z mitologia skandynawska)
Seria Breath of Fire

Z tymi się zgodzę :) Chociaż w Valkyrię grałem tylko 15 minut. Od tamtej pory [a będzie to jakieś 2 lata] chciałem pograć jeszcze. Ale nie miałem gdzie :(

A do listy dorzucę, trochę prymitywną, ale szalenie NIEliniową Legend of Mana.

Z innej beczki, spadam poćwiczyć angielski na jutro ;)
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Jander » wt 06.05.2003 18:27

No tak, jak moglem zapomniec o Legend of Mana. Toz to swietna gra, wysoki poziom grafiki i te questy! Przeszedlem wszystkie questy oprocz dodatkowych, najlepsze byly Budbearsy jak im trzeba bylo lampy sprzedac :lol: No i mozliwosc gry we dwoch graczy byla swietna.
Dorzuce jeszcze
Vanguard Bandits (nawet niezly rpg taktyczny)
Seria Vandal Hearts (jedynka byla 1 rpg na psx wiec grafa jest nie "ten tego", dwojka miala ekstra fabule [sekty]).
Vagrant Story (jeden z niewielu jrpg w sredniowieczu, nie przypadl mi zbytnio ale inni oceniaja bardzo wysoko).
Grandia (ekstra system walk)
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: hops » wt 06.05.2003 21:34

Jander pisze:Vagrant Story (jeden z niewielu jrpg w sredniowieczu, nie przypadl mi zbytnio ale inni oceniaja bardzo wysoko).

Ileż ja godzin spędziłem przy tej grze. Genialna jak na PSX grafika, miał być ostatnią deską ratunku dla umierającej konsolki - jak dla mnie, sprawdził się wyśmienicie. PSXa sprzedałem 3 miesiące później niż zakładałem... A VS ciągle stoi u mnie na półce. Po prostu cudo :)
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Chaon » śr 07.05.2003 16:45

To ja od siebie dorzucę Romancing SaGa 3 :)
Czy nie czujesz całą swoją duszą jak staliśmy się niczym bogowie?
Awatar użytkownika
Chaon
Lord
Lord
 
Posty: 1065
Rejestracja: pn 16.12.2002 23:20
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Jander » śr 07.05.2003 16:55

I jeszcze Saga Frontier 2.
hejhops: Nie byl ostatnia deska, bylo jeszcze wiele innych gier, mnie bynajmiej nie rusza takie chodzenie pod dungeonach, a duzo sie opieralo na tworzeniu wlasnego uzbrojenia ktorym sie nie zajmowalem. Poprostu nie podobal mi sie, a malo rpg mnie sie nie podoba. Probowalem przejsc pare razy ale nieciekawilo mnie to, same zagadki i dungeony (system walki tez byl kieprawy). Dla mnie 4/10.
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: Avathar » sob 10.05.2003 14:38

hmmm... Ja polecam jRPG :
-Final Fantasy (szczególnie IV i VII)
-Breath Of Fire (najlepiej III i IV)
-Xenogears (PERFECT !!!)
-Seria Chrono (szczególnie Cross)
-i pare tytułów na sNesa (Live-a-life , Romancing Saga)
-a także Legend Of Mana (może przekręciłem tytuł)

Pozdrawiam

P.S. Jander <--- ja mam pecha i nigdzie Suikodena znaleźć nie mogę ! :(
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: hops » sob 10.05.2003 15:09

Jander pisze:hejhops: Nie byl ostatnia deska

To nie były moje słowa. Nawet SONY tak się o tej grze wypowiadało.

Jander pisze:bylo jeszcze wiele innych gier, mnie bynajmiej nie rusza takie chodzenie pod dungeonach

Przecież nie cały czas spędzałeś w podziemiach :) Poza tym, gra o tak rewelacyjnej linii fabularnej i niezapomnianych postaciach musiała MI się spodobać ;)

Jander pisze:a duzo sie opieralo na tworzeniu wlasnego uzbrojenia ktorym sie nie zajmowalem.

Nigdy wcześniej się w takie coś nie bawiłem, ale tylko w tej grze wciągnęło mnie to na dobre. Jeden z najlepszych elementów VS.

Jander pisze:Poprostu nie podobal mi sie, a malo rpg mnie sie nie podoba. Probowalem przejsc pare razy ale nieciekawilo mnie to, same zagadki i dungeony (system walki tez byl kieprawy). Dla mnie 4/10.

System walki w pół-real-timie łączony z combosami faktycznie mógł na początku irytować, ale jak to się mówi "im dalej w las, tym więcej grzybów". Przyzwyczaiłem się po 3 godzinach grania, a po 5 nie wyobrażałem sobie innego systemu dla tej gry. Jak dla mnie, VS nawet teraz zasługuje na ocenę dwukrotnie wyższą :) 8/10 :)
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Lechu » sob 10.05.2003 22:22

Przydało by się dodac cos do tej dysusji, żeby pasowała do M&A.
Więc oprócz dotychczasowej dyskusji proponuję wmieszać w to anime :D Czy np można lubić jRPG i nie lubić anime, czy są takie okazy wśród nas, znacie kogoś takiego? Albo lubić anime ale nie lubić jrpgów?

Nie raz też tak jest ze ludzi odpycha mangowość jrpgów. Np wielu ludzi nie gra w FF7, bo tam postacie są mangowe. Ale np FF8 czy FFX ma postacie realistyczne w miarę, i ludziom to też się nie podoba. Jak wy wolicie - karzełków z dużymi oczyma czy realizm?

PS Bo jak tak dalej bedziecie dyskutowac to bede musiał ten topik do gier przenieść, a tego w sumie nie chcę, bo tam juz jest topik o FF.
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Avathar » sob 10.05.2003 22:25

Lechu pisze:Więc oprócz dotychczasowej dyskusji proponuję wmieszać w to anime :D Czy np można lubić jRPG i nie lubić anime, czy są takie okazy wśród nas, znacie kogoś takiego? Albo lubić anime ale nie lubić jrpgów?


Powiem Ci ,że znam po jednej osobie z obu środowisk.
Mój kumpel FF KOCHA , ale M&A darzy szczerą nienawiścią!!

Co do drugiej osoby to mój znajomy lubi NGE , CBB , WR i parę innych , al jRPG go poprostu odpuchają

Nie wiem jak oni to robią , gdyż są to dwie reczy podobne ale cóż...

Pozdrawiam.

P.S. Sam kiedyś należałem do pierwszej grupy gdyż M&A postrzegałem jako DB i Pokemon.
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: Zuhar » wt 13.05.2003 10:41

Dzięki za mnogość. Wiecie co tylko, że zapomniałem dodać, że najlepiej na PC-ta :oops: Co z tego jest dostępne?
Awatar użytkownika
Zuhar
Mechanik Pokładowy
Mechanik Pokładowy
 
Posty: 520
Rejestracja: śr 11.12.2002 14:13
Lokalizacja: Łódź

Postautor: hops » wt 13.05.2003 11:05

Zuhar pisze:Dzięki za mnogość. Wiecie co tylko, że zapomniałem dodać, że najlepiej na PC-ta :oops: Co z tego jest dostępne?

Final Fantasy VII-IX. Final Fantasy I-VI na emulatory SNESa. Wszystkie gry wymienione powyżej na emulator PSXa [ePSX albo VGS]. Więcej grzechów nie pamiętam...
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Lechu » wt 13.05.2003 14:02

FF7-8 hops, dziewiątki nie ma na PC :P
Zuhar, ciężka sprawa - granie w te gry na PC jest ciut nie ygodne, chyba że masz pada, to jeszcze jakoś przeżyjesz :) ePSXe jest najlepszy do gier z PSXa, nie miałem żadnych problemów z tym ustrojstwem. Fajnale 4-6 są dostepne również na PSXa, nie tylko na SNESa, podobnie jak FF1 i 2. na SNESie chodzą szybciej, i zajmują mniej, ale ze z PSXa z tego co wiem są poprawione nieco i lepiej przetłumaczone.
FF7 i 8 były wydane na PC, może konwersje nie są idealne, ale ja przy pecetowym FF7 i 8 wysmienicie się bawiłem :)

No i oczywiście emulowanie starego PSXa wymaga dość dobrego sprzętu. Ale obecnie wszystkie kompy sobie z tym radzą. Oprócz mego wiekowego złoma :P

W razie jakichś problemów z emulacją - pytaj, postaram się pomóc.
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: hops » wt 13.05.2003 14:40

Lechu pisze:FF7-8 hops, dziewiątki nie ma na PC :P

Zagalopowałem się. Dopiero będzie ;)
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Zuhar » śr 14.05.2003 12:22

Lechu: Moje pierwsze i ostatnie podejście do emulatorów PSX datuje się na czasy (około 3-5 lat temu) gdy miałem Pentium 166 MMX. Na dzień dzisiejszy nawet nie znam jednego emulatora. Stąd pytanie lamerskie: czym, skąd (tak wiem jest google, ale trzeba wiedzieć czego warto szukać) itd. itp.
Awatar użytkownika
Zuhar
Mechanik Pokładowy
Mechanik Pokładowy
 
Posty: 520
Rejestracja: śr 11.12.2002 14:13
Lokalizacja: Łódź

Postautor: Lechu » śr 14.05.2003 16:18

Hehe dokładnie tak samo, na starym p166 odpalałem Bleema, co tam że nic nie chciało się uruchomic, a jak sięuruchomiło to 1 klatka na minutę była :wink:
A więc po kolei:
http://www.ngemu.com/psx/epsxe.php
tu masz emulator, można go ściagnąc ze strony autorów, o ile się nie mylę. Po lewej masz PSEmu Plugins, tam ściągniesz potrzebne pluginy: do grafiki, zależnie jaką masz kartę graficzną (Pete's GPU Plugins dla GeForców itp, Lewpy's Glide dla kart 3dfx), do dzwięku polecam Pete's DSound PSX SPU albo Eternal SPU (wymaga lepszego sprzętu), jeśli uzywasz windy XP trzeba też sciagnąć plugina do obsługi CD-romu, ale dokładnie nie pamietam który to, poszukaj na pewno znajdziesz. Na koniec potrzebny bedzie BIOS psxa, tego szukaj na google, plik nazywa się SCPH1001.BIN lub SCPH7502.BIN, bez róznicy w sumie, najlepiej mieć obydwa i w razie czego zmieniać.
Jak już bedziesz miał wszystko, zgrywasz pluginy i biosy do odpowiednich kataloguw w epSXe, odpalasz emulator, ustawiasz konfigurację, i gotowe.
Co do poszczególnych ustawień każdego plugina, musisz mi podać którego używasz :D

Narazie tyle z mojej strony 8)
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: hops » śr 18.06.2003 19:37

Ja mam małe pytanie: grał już ktoś w Suikodena III? Podobno jak na razie najlepszy jRPG na PS2 [wyczytałem na IGN.com].

W związku z tym drugie pytanie: czy ktoś ściągał z netu, ewentualnie orientuje się, ile płyt CD będzie zajmować? [dawno nie bawiłem się w warezy na ircu, a isonews mi zamknęli... :(]
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Jander » ndz 03.08.2003 15:34

S3 jest po przeniesieniu w 3d nie tak dobry jak Wielka Dwójka (ma już ktoś oprócz mnię?). Z tego co słyszałem: słaba muza, inny klimat, momentami infantylność, brak tych świetnych walk strategicznych (zastąpione przez zwykłe walki), dzielenie wszystkiego na 3 postaci (itemy i bohaterowie). S3 jest na obustronnym DVD: nie dla psa kiełbasa... Dark Cloud 2 na ps2 jest też świetny (podobno). Narazie 18 Sierpnia po przyjeździe z Dźwiżyna nad morzem kupuje nowe ps2 i gram w pare nowych gierek z irca (w tym WE6:FE z najnowszym paczem tłumaczącym) oraz w .hacka (po obejrzeniu SIGNa [nie całego niestety],ale nie ściągnąłem mutation!!! :evil: ). Network Adaptor bez netu-nie pogram w SOCOMa.
A teraz gram w Valkyrie Profile: przeświety system!
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: hops » ndz 03.08.2003 21:18

Jander pisze:A teraz gram w Valkyrie Profile: przeświety system!

Właśnie skończyłem [świetna gra]. Grałbym jeszcze raz na hardzie, ale na razie spasuję na rzecz Xenogears i Winning Eleven 7.
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: hops » ndz 05.10.2003 7:57

Ad. mój post wyżej.

Chyba zagram sobie jeszcze raz w "Valkyrie Profile", bo Xenogears mnie odrzuciło po 2 dniach grania [może jeszcze zmienie zdanie] a Winning Eleven 7 jest po prostu słabe [wróciłem do WE6:Final Evolution].

Jeżeli wrócę jeszcze do XG [a nie zanosi się na to w najbliższym czasie - studia], dam znać.
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk


Wróć do Manga & Anime

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

cron