Ghost in the Shell Stand Alone Complex

Dla maniaków tychże dziedzin japońskiego rysunku

Moderator: Lechu

Ghost in the Shell Stand Alone Complex

Postautor: Lechu » ndz 30.03.2003 1:04

Jakiś czas temu widziałem pierwszy odcinek, teraz zamierzam się za pozostałe więc żeby trochę ruszyć ten dział zakładam topik :) A co.

Jeśli ktoś to widział, albo tak jak ja ma zamiar oglądać, zapraszam do "dyskusji" na temat tego anime. A póki nie obejrzę więcej pozwalam też na mała pogawędkę na temat starego dobrego GitSa kinówy, plus jak coś mangi i 1 i 2 części :D

Wiecie, postacie, ulubione sceny, muzyka, co się nie podoba bla bla bla, chyba nie musze tłumaczyć :P :)
No to wio :)
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Funeral » ndz 30.03.2003 11:00

hhhmmmmm ja powiem tak kinówke widziałem, jest świetna, więcej powiem genialna! mangi żadnej nie czytałem, a podobno jeszcze lepsza od filmu ( a to możliwe??)! no a to to o czym Lechu mówi tp już nawet pojęcia nie mam co to jest :D ale hhhhhhmm z miłą chęcią bym obejrzeł, jeśli miałbym dostęp:):)

a z kinówki najbardziej podoba mi się kolo, który jest kierowcą śmieciarki!!
scena jak uświadamiają mu iż on nie ma rodziny itd. jest świetna!
Keep on rotting , keep on hoping, keep on dreaming
One day maybe, keep on rotting, keep on hoping
Whilst in the real world you...
Awatar użytkownika
Funeral
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 108
Rejestracja: ndz 09.03.2003 17:34
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postautor: Avathar » ndz 30.03.2003 18:20

Oj! Widzę że biedny Lesiu sam tu siedzi :( Ojejejejej....
Z GitS SAC widziałem tylko jeden odcinek , ale porównując z kinowym Ghostem , to jest to jedna historia w innym klimacie , ostatnio (ciekawe jak :) ) dorwałem muzę z SAC i GitS Cinema Werszyn i jak porównałem to już PAPA!! W SaC takie rytmy lecą że papka z mózgu zostaje ( jak ja to lubię.. :) ).
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: Lechu » ndz 30.03.2003 18:32

Funeral -> to o czym mówię to seria telewizyjna, całkiem nowa, blizsza klimatami mandze. A kinówa była drugim czystej krwi anime jakie w życiu widziałem, i pamietam jaki szok to był :) W sumie nieco odmienne niż Akira (który był pierwszym filmem), ale i tak oglądało się wysmienicie. Pomijam fakt że oglądałem na czarno-biało, bo kumplowi który mi nagrywał zwalił się magnetowid. Heh, w tamtych czasach o divixach nikt nawet nie marzył :) Strasznie lubię początek, kiedy pani major spada w kamuflarzu, intro i scenę walki z tym hakerem, również w kamuflarzu. Miarzdzące.

Avathar -> To znaczy co? SAC ma lepszy soundtrack? Czy kinówa? Bo sie troche zamotałem w twoim poście :) Ale fakt faktem oba soundtracki są świetne z tą róznicą że kinowy to już najczystrza klasyka, a SACowy to świezy towar, a i do tego to pani Kanno, a ona ma to do siebie że albo robi boskie kawałki, albo syf maksymalny.
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Avathar » śr 02.04.2003 15:58

Cóóóóż...nie jesteś jedynym :) Ostatnio pani od Polaka sie zacieła w mojej pracy :D

A chodzi mi o to że różnią się one stylem.
W Kinowej Kenji Kawaii i spokojnie , instrumentalne rytmy.
W SAC masz papkę z mózgu !! Mocna fajna muza , która naprawde mi sie podoba
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: Lechu » śr 02.04.2003 18:56

No tak, zupełnie inna muza, ale nawet bym powiedział że ciekawsza niż z oryginalnego GitSa, z tego względu że ta kinowa jest klimatyczna, ale monotonna i cały soundtrack to głównie jeden powtarzający się motyw.

A ja własnie obejrzałem 4 pierwsze odcinki GitSa Stand Alone Complex. Cóż mogę powiedzieć? Świetne anime, powiedziałbym nawet że perfekcyjne jeśli ktoś lubi takie motywy. Świetny klimat, nie tak cięzki jak w kinówie ale równie wspaniały, postacie barwniejsze, pani Major nawet lepsza niż w starej wersji, do tego głos ma fajny :) A skoro mowa o głosach to również Togusa ma bardzo fajny, biorac pod uwagę że to ten sam koleś co podkładał głos Spike'owi w CB, co w sumie daje dziwne wrażenie :) Do tego przedstawiona jest reszta ekipy, a nie tylko jak w kinówie Batou i pani Major (no i w kliku scenach Togusa).
Graficznie również jest wyśmienicie, jak na futurystyczne anime nawet wykonanie jest nowoczesne, bo każdy samochód, samolot, robot czy wiele lokacji wykonanych zostało w trójwymiarze, z techniką cell-shading, przez co bryki w tym anime to czysta poezja.
A na koniec koniecznie trzeba wspomnieć o najwiekszej gwieździe tego anime :) Tachikomy to jest masakra! Ich głosiki i teksty powalają, wystarczy sekunda z ich udziałem i człowiek z ziemi się podnieśc nie może :lol: RULEZ i tyle, warto obejrzeć wszystkie odcinki dla nich samych :wink:

Właśnie ciągnę piąty odcinek, mam tylko nadzieję że seria utrzyma poziom do końca. Widział ktoś resztę odcinków? Jak jest dalej?
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: hops » śr 02.04.2003 19:18

Lechu pisze:Właśnie ciągnę piąty odcinek, mam tylko nadzieję że seria utrzyma poziom do końca. Widział ktoś resztę odcinków? Jak jest dalej?

Dalej Lechu, to jest lepiej i lepiej. GITS SAC to tegoroczny mega-killer. Absolutny "must-see" dla każdego fana anime&mangi.

PS: Polecam suby AnimeOne [AnimeKraze jest niewiele gorsze, ale gorsze]. Suby AnimeJunies na stos! To co oni wyprawiają w tłumaczeniach przechodzi ludzkie pojęcie...
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Lechu » czw 03.04.2003 22:13

Hmmm musiałem przerwać leechowanie narazie, bo co innego wypadło do ściagania. Ale zaraz wracam do 5 ep. Jak jest lpeiej i lepiej to dobrze, cieka jestem jak długa jest ta seria i czy potem nie dadzą jakiegoś głównego wątku, bo narazie się zapowiada że 4 i 5 są powiązane, ale dalej chyba znów każdy osobno odcinek idzie.

A co do subów to ściagam te które na kazie są najbardziej dostępne, bo lepiej mieć ze słabym tłumaczeniem niż nie mieć wogóle :roll: Ale jak narazie AJ się nie trafiło :)

Ile odcinków wogóle wyszło? 10?
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: hops » czw 03.04.2003 23:04

Lechu pisze:Ile odcinków wogóle wyszło? 10?

12 + Prior Notice Special + Tachikoma Special 01 [którego niestety nie posiadam na razie :(].
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Lechu » pt 04.04.2003 19:31

12 wyszło dopiero czy 12 ma cała seria?

Tachikoma Special :shock: O to musi ostra jazda być!
Musiałem narazie wstrzymać ściąganie 05, bo akurat wyszedł FFX-2 OST, i z ciekawości chcę posłuchać...
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: hops » pt 04.04.2003 20:15

Lechu pisze:12 wyszło dopiero czy 12 ma cała seria?

12 wyszło. W Japonii emitują dwa odcinki w miesiącu - jeden z najrzadziej pojawiających się obecnie fansubów. W planach bodajże 26 odcinków. Poziom raczej nie spadnie, gdyż budżet tej serii jest chyba najwyższy w historii...
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: v_vader » pt 04.04.2003 20:33

Jako iż to moj debiut na tym forum to witam wszystkich serdecznie.
Co do Gitsa to dodam swoje kilka groszy:
<start transmisji>
Na pierwszy ogień idzie kinówka, pierwsze anime jakie ściągnołem i praktycznie dzięki czemu nie poprzestałem na tym co leciało w tamtejszym czasie w telewizji a poczołem moją przygote z japońską animacją (jakie patetyczne). Ogólnie film to sam miód, znakomita oprawa, fabuła i niegłupie przesłanie w sumie niebezpowodu uważany jest przez niektórych za kultowy. W moim osobistej chierarhi jest jedno z czołowych dzieł.
Gits SAC to jusz zgoła odmienna para kaloszy, trudno powiedzieć czy gorsza czy lepsz, w każdym razie zgoła odmienna. Klimat się zmienił zaś muzyka jest imho słabsz (lecz opening rządzi), świat wykreowany bardzo przekonywująco. Naszczęście oglądałem wszytkie narazie wydane odcinki i główny wątek fabuły zapowiada się bardzo interesująco. W każdym razie obię "części" są z gatunku must see ale i tak kinówka (po namyśle) mimo wszystko króluje dla mnie .
<koniec transmisji>
Pzdrawiam
Open your eyes, open your mind
proud like a god don't pretend to be blind
trapped in yourself, break out instead
beat the machine that works in your head.
Awatar użytkownika
v_vader
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 13
Rejestracja: pt 04.04.2003 1:21
Lokalizacja: ...darkness within your soul

Postautor: Lechu » pt 04.04.2003 23:33

hejhops -> aaaa no to luzik, jak tak to spokojnie te 12 co wyszło ściągnę a dalej przynajmniej będę sie wyrabiał :) Jak 26 to jeszcze lepiej :)
Że najwyższy budżet to widać, animacja kosmiczna jak an serię TV, i do tego te samochody ..... ahhh
A i tak Tachikomy RULEZ :P

v_vader -> siemanko raz jeszcze, mam nadzieję że zostaniesz na dłużej :)
A teraz do rzeczy. O muzyce już pisałem wcześniej, słabsza nie jest, jest inna. Wg mnie pasuje idealnie, chociarz cały czas ma ten minus że to Yoko Kanno i że niektórych kawałków jej autorstwa po prostu nie trawię kompletnie. Z drugiej strony OST z kinówki już jest tak oklepany że po prostu nudny. Do filmu pasuje idealnie, klimat ma cudowny. Problem jest w tym że film jest raczej spokojny, nawet monotonny, co za tym idzie muzyka jest raczej jednolita, krótka i po prostu jakby "jednorazowa" (chodzi o to że każdy kawałek użyty jest tylko raz i tworzony do danej sceny). Zaś muzyka w SACu jest już robiona z tą myślą że musi być "uniwersalna" czyli np jeden kawałek może być użyty w kilku scenach. Poza tym anime obfituje w róznorodne sceny, o róznych nastrojach, klimatach i muzyka przez to jest niejednolita jak w kinówie. Dobra wiem zmulam już kończe.
Ja za to narazie wolę SACa ogólnie. Pewnie dlatego że to świeże anime, jeszcze niezbadane, w przeciwieństwie do kinówy która już jest przewałkowana całkowicie. A poza tym wolę dłuższe anime, gdzie mogę poznać boahterów, zobaczyć ich w róznych sytuacjach. Gdyby SAC miał klimat kinówy.......
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: v_vader » sob 05.04.2003 0:34

Właśnie Lechu trafiłeś w sedno "Gdyby SAC miał klimat kinówy......." ale niestety tak niema, dlatego imho jest o kilka oczek słabsze. Muzyka, jeśli chodzi o Sac to w samym filmie mi nieprzeszkadza ale do słuchania na codzień nadają się z 4 utwory z OST'a . Utworów z gitsa kinówki mam kilka pojedyńczych lecz za każdym razem gdy ich słucham czuje klimat filmu, te ciarki przechodzące po plecach, sczerze mówiąc bardziej mi się to podoba.
Ale my tak tu gdybamy a przecie jezscze niema końca seriii, możę po obejrzeniu całości zmnienie zdanie.
Open your eyes, open your mind
proud like a god don't pretend to be blind
trapped in yourself, break out instead
beat the machine that works in your head.
Awatar użytkownika
v_vader
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 13
Rejestracja: pt 04.04.2003 1:21
Lokalizacja: ...darkness within your soul

Postautor: hops » sob 05.04.2003 13:22

Obejrzałem Tachikoma Special 01 :) Plik ma 23 mb i zawiera naradę tych słodkich maszynek :) Całość kręci się wokół problemu języka mówionego, jako wielce zawodnego systemu komunikacji :) Warto ściągać - plik mały, a daje tyle radości :) Polecam :)

OK dla wszystkich "oglądaczy" GITS SAC mam małą demonstrację pt: "Dlaczego fansuby AnimeOne są 1000 miliardów razy lepsze od subów AnimeJunkies i dlaczego wszystkie suby AnimeJunkies są tak żałosne i niezrozumiałe?"

http://koti.mbnet.fi/juhaa/tempus/AJ_vs_Aone.jpg

See the difference? :D
Ostatnio zmieniony sob 05.04.2003 20:20 przez hops, łącznie zmieniany 1 raz
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Lechu » sob 05.04.2003 19:28

hops, nie obraź się ale złączyłem twoje poprzednei dwa posty, tak dla porządku ogólnego 8)

Tylko 23 mega? Krótkie musi być... zobaczę na kazie jak tylko znów będę mógł ściągać. Bo narazie łącze zapchane czym innym :)

A co do tego linka..... to nie działa u mnie :P

v_vader -> No ja trochę więcej niż 4 znalazłem na OST, ale to chyba kwestia podejścia :) Ale jak mówiłem to dlatego że to Yoko Kanno, u niej w większości przypadków na jednym albumie połowa utworów jest świetna a druga połowa totalnie nie do słuchania. Bezpośrednio w filmie to owszem, pasują idealnie.
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: hops » sob 05.04.2003 20:19

Lechu pisze:hops, nie obraź się ale złączyłem twoje poprzednei dwa posty, tak dla porządku ogólnego 8)

Obraziłem się! :P

Lechu pisze:Tylko 23 mega? Krótkie musi być... zobaczę na kazie jak tylko znów będę mógł ściągać. Bo narazie łącze zapchane czym innym :)

Tak, urocza dysputa trwa niespełna 2 minuty, ale warta jest każdej minuty spędzonej w necie :)

Lechu pisze:A co do tego linka..... to nie działa u mnie :P

W takim razie przytoczę tłumaczenie tego samego zdania przez AJ i AonE.
Poza tym, widać znaczne różnice w kodowaniu [AonE wygląda wręcz jak DVD Rip!]. A teraz tłumacznie tego samego zdania:
AonE: "Do you know about kidnappings in this country, which involves foreign mafia?"
AJ: "Are you aware of the frequent occurences of the mass naked child events within the country?"
[w zdaniu AonE jest, o ile dobrze poznaje, błąd gramatyczny, ale to co zrobiło AJ przekracza ludzkie pojęcie!]
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Lechu » pn 07.04.2003 14:58

Tachikoma Special było na kazie, ale w takich ilościach że nie wiem czy ściągne, ale popróbuję skoro warto :)
Z AJ mam narazie tylko 2 odcinek, reszta jest z Anime One. Faktycznie, jakośc jest niesamowita. Co do tłumaczenia, to szczególnie w GitSie jest ważne. Tam jest tyle tekstu że nie raz muszę pauzować żeby nadążyć z czytaniem, do tego teksty są zamotane i im lepiej przetłumaczone tym łatwiej je zrozumieć. Tak samo w SIGNie było, gdzie w sumie kilka grup robiło suby, i pamietam jak dopiero za 2 czy 3 obejrzeniem zaczynałem łapać o co chodzi, bo tłumaczenie było trudne do zrozumienia. No ale jak już mówiłem lepsze jakiekolwiek tłumaczenie niż żadne. No chyba że ktoś zna japoński, to ma luksus :)
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: hops » pn 07.04.2003 16:41

Lechu pisze:Tachikoma Special było na kazie, ale w takich ilościach że nie wiem czy ściągne, ale popróbuję skoro warto :)

Właśnie obejrzałem Tachikoma Special 02 :) Te roboty są powalające :) Przerażająco komiczne :) Autentycznie rozbrajające :) Są jednymi z najjaśniejszych aspektów GITS SAC :) Polecam :)
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Lechu » pt 11.04.2003 19:49

No i dzisiaj rano obejrzałem 12 odcinek, czyli już wszystkie mam za sobą :) Co mogę powiedzieć poza tym że to POTĘŻNE anime? Ano jak teraz oglądam coś innego to po jakości jaką prezentuje SAC dziwnie się czuję. Po tych niesamowitych tłach, kolorach, samochodach :) Autentycznie świetne anime, doskonałe :P Warto było się pomęczyć żeby obejrzeć :)
Świetne postacie, o niebo lepsze od kinówy. Fakt, dopiero przy tylu odcinkach moża je lepiej pokazać. Ale nawet pani Major jakaś taka lepsza niż w kinówie. Trochę mnie dziwią tylko lokacje, bo w kinowej wersji była wielka metropolia, a w SACu mamy jakieś parki, domki, mało przyszłosciowe to trochę. Ale nie mówię że źle, tylko jakoś tych lasów strasznie dużo :)
Poza tym klasycznie nikt nie mruga, jak w kinówie.
Kiedy 13 odcinek !!!!!!!!

hejhops -> te robociki to jest mistrzostwo świata, a za głos oskara trzeba, jak oglądałem 12 odcinek jak jedna im nawiewa to mało nie skonałem ze śmiechu. Aż się boję te specjale oglądać :D

Najlepszy odcinek = 7, jak ścigają Marcelo, 10 z przeszłością Bateau, no i 12 za tachikomę. A, i ktoś mógł mnie ostrzec żeby 9 nie ściagać :? :wink:
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: hops » pt 11.04.2003 21:58

Lechu pisze:Ale nawet pani Major jakaś taka lepsza niż w kinówie.

Sexy Persocon :)

Lechu pisze:Trochę mnie dziwią tylko lokacje, bo w kinowej wersji była wielka metropolia, a w SACu mamy jakieś parki, domki, mało przyszłosciowe to trochę. Ale nie mówię że źle, tylko jakoś tych lasów strasznie dużo :)

Bo kinówka to niemalże typowy cyberpunk :)

Lechu pisze:Poza tym klasycznie nikt nie mruga, jak w kinówie.
Kiedy 13 odcinek !!!!!!!!

Mrugają :) Trza się przypatrzeć :)
A odcinek 13 już niedługo :) Pamiętajcie - strzeżcie się subów innych od AonE. Nie psujcie sobie komfortu oglądania.

Lechu pisze:hejhops -> te robociki to jest mistrzostwo świata, a za głos oskara trzeba, jak oglądałem 12 odcinek jak jedna im nawiewa to mało nie skonałem ze śmiechu. Aż się boję te specjale oglądać :D

Najwyżej zginiesz za wiarę ;)

Lechu pisze:Najlepszy odcinek = 7, jak ścigają Marcelo, 10 z przeszłością Bateau, no i 12 za tachikomę. A, i ktoś mógł mnie ostrzec żeby 9 nie ściagać :? :wink:

A co było w 9? Zebranie a'la IRC? [wybaczcie sklerozę, zle GITS SAC to jedyne anime jakie aktualnie archiwizuję, a co za tym idzie nie mam do niego szybkiego dostępu z dysku]
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: hops » ndz 13.04.2003 6:51

http://www.gotwoot.net/torrents/[AonE]_Ghost_in_the_Shell_Stand_Alone_Complex_-_13_[2AB75B21].avi.torrent

No to ściągamy ;)

EDIT: Obejrzane. Świetny odcinek. Tym razem nastawiony głównie na akcję - zwłaszcza w drugiej połowie. Ściągać - nie ociągać się ;)
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Lechu » pn 14.04.2003 18:52

No, wczoraj po ponad 10 godzinach ściągania doczekałem się :)
Warto było czekać oj warto, dawno się tak dobrze nie bawiłem przy anime, fenomenalny odcinek !!!! Druga połowa powala, rozpierducha w rytmach Run Rabbit Junk to jest czysta faza :D I do tego znów Tachikomy rządzą :D :D

Więcej !!!!!!!
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Sorden » ndz 20.04.2003 16:46

hmm... Wlasnie dostalem 16 odcinkow tego cuda...
Obejrzalem 1 odcinek... i jest Spoko !
Za tydzien cos wiecej napisze.. bo jeszcze 15 odcinkow na mnie czeka :P
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Lechu » ndz 20.04.2003 22:34

"Cuda" hehe dobrze określone. Tak to już z anime jest :)
15??
Narazie jest 13, 14 wyszedł niedawno. Może masz specjale o których hejhops mówił :P

Ogladaj, oglądaj bo warto :)

A własnie trzeba ten 14 ściągnąć :D
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Sorden » wt 22.04.2003 18:18

Sorki, jebnelo mi sie !!!
Mam ich 10 (wczoraj je obejrzalem do konca)
Pomylilo mi sie z Naruto gdzie tam wlasnie mam 16
Dostalem te dwie anime w tym samym dniu, wiec jeszcze raz was przepraszam za ten karygodny blad :P
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: hops » wt 29.04.2003 14:22

Dla fanów GITS:SAC i Tachikom :)

Server: irc.mircx.com:7000 kanał: #animeone

Komendy do pobrania kolejnych epizodów Tachikoma Special:
Ep. 01: /msg AonE|OrochiChika xdcc send #6
Ep. 02: /msg AonE|OrochiChika xdcc send #7
Ep. 03: /msg AonE|Shadow xdcc send #1
Ep. 04: /msg AonE|Shadow xdcc send #2
Ep. 05: /msg AonE|Shadow xdcc send #3
Ep. 06: /msg AonE|Shadow xdcc send #4

Nie wpisywać wszystkich na raz. Bot nie wyśle pliku następnego dopóki ściagany jest inny plik [bądź inny znajduje się w kolejce].
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Ryan O'Connell » wt 29.04.2003 15:02

Dorzucę swoje trzy grosze...

SAC jest fantastyczny! Arcydzieło to mało powiedziane. ;) Czy klimat jest rzeczywiście inny niż w pełnometrażówce? Zbliżony. Sądzę nawet, że bliższy mandze. Dla zainteresowanych: mam soundtrack w formacie APE (bezstratna kompresja). Dla jeszcze bardziej zainteresowanych: partie orkiestrowe grała Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warszawskiej, a OST był częściowo w Wawie składany. :D
Co to Tachikomy - moja uczelnia zamierza wziąć udział w zawodach RoboCup Rescue (konstrukcja robotów poszukujących osoby poszkodowane w klęskach żywiołowych), a ja jako osoba zainteresowana projektem będę nalegał na czworonożnego robota (wiem, że się nie zgodzą, ale spróbować można ;)). Ale to raczje jako ciekawostka też.
Pozdrawiam all

Dodatkowy post: Ach! Jeszcze jedno... Dostępnych jest 14 części. :)
Awatar użytkownika
Ryan O'Connell
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 270
Rejestracja: wt 29.04.2003 12:44
Lokalizacja: Częstochowa / Wrocław

Postautor: Zoltrain » śr 30.04.2003 1:02

Coz musze powiedziec ze nowy GITS tez mi sie spodobal, ale nie powiem zeby to bylo genialne Anime, a przynajmniej dla mnie. Bardzo dobre na pewno ale nie wspaniale. Chociaz wydaje mi sie ze po prostu gustuje w innym typie Anime...
Zoltrain

THIS IS MY RIFLE. There are many like it, but this one is mine. My rifle is my best friend. It is my life. I must master it as I master my life.

http://sechster.dyndns.org
Awatar użytkownika
Zoltrain
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 25
Rejestracja: ndz 27.04.2003 12:12
Lokalizacja: Częstochowa / Wrocław

Postautor: Lechu » czw 01.05.2003 12:19

No w końcu dorwałem 14 epizod :)
AonE klasycznie zafundowało perfekcyjnego fansuba, nie ma co. Do tego znów tachikomy miarzdzą (najlepsza ta na koniec, co konsolkę katowała).
Widzieliście nową walutę światową? YES?? Mocna waluta, dziurawi ściany :D
Dodatkowo tak się sobie zastanawiałem, zaawansowana technologia, a samoloty na śmigła nadal. Mogli by wymyśleć coś ciekawszego... chociarz w sumie taki samolot przynajmniej może lądować w zapchanym mieście :)
No i zakończenie świadczące że będzie kontynuacja wątku, chyba że tylko tak dla zgrywu zrobili. Zauważyliście że w tym anime Togusa dostaje więcej ważniejszych scen niż Batou? Za to prawy sierpowy Batou z początku odcinka był męski 8)

Ryan -> nazwijcie go jeszcze Tachikoma :wink:
Yoko Kanno sporo w Warszawie nagrywała. Tanio i dobrze u nas wychodzi :)

PS Ale cyber-pieski były lamerskie. Jak z jakichś Jetsonów.... chyba że sobie chłopaki parodię urządzili :D
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: hops » pt 16.05.2003 12:25

Lechu pisze: Do tego znów tachikomy miarzdzą (najlepsza ta na koniec, co konsolkę katowała).

Odcinek 15 chyba najbardziej skupia się na kwestii osobowości maszyn. Tachikomy zaczynają zastanawiać się nad kwestiami życia i śmierci. Tak gdzieś do połowy odcniek jest bardzo zabawny, potem robi się bardzo poważnie, dla niektórych bohaterów wręcz dramatycznie. Chyba najbliższy filozoficznym rozważaniom z filmu epizod. MUST-SEE dla wszystkich [jak zwykle zresztą :)].
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Lechu » pt 16.05.2003 14:23

Obejrzałem wczoraj 15 odcinek, i tak jak hops mówi, tachikomy zaczynają ostro kombinować :D Przez 14 odcinków człowiek ma mało tych robotów i ich tekstów, a tu nagle to one stają się głównymi bohaterami. 15 odcinek miazdzy podwójnie, a nawet kilkakrotnie, bo juz nie jedna tachikoma przez kilka sekund robi borute, ale wszystkie (ile ich bylo? chyba z 10), i to w nieziemskim, 25-minutowym wydaniu. Mało nie umarłem ze smiechu przy tym odcinku. Pani Major poszła na emeryturę, Batou siedzi w daczy w jakiejs dzungli, a w Ghost in the Shell rządzą tachikomy! I pewnie 16 odcinek (który za chwile sie sciagnie) bedzie dalej pelen tych robotów. Chociarz przyznam ze pod koniec juz ich głosiki byly nieco denerwujące, a do tego czytanie ich filozofii, wypowiadanych w zastraszającym tempie może byc uciązliwe i trzeba pauzowac czasem.
Ale i tak, odcinek 15 MIAŻDŻY :!: :!:

hejhops pisze:MUST-SEE dla wszystkich [jak zwykle zresztą :)].

Szkoda że ci WSZYSCY to tylko MY hops. I te must-see do ludzi nie dociera :( Jak zwykle zresztą.

A ja nadal mam dziwne wrażenie ze poprzedni, 14 odcinek jest czegos parodią, albo ze juz go gdzies widziałem. Nie wiem dlaczego, ale to mi nie daje spokoju :)
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Alganothorn » wt 01.07.2003 18:25

obejrzałem sobie właśnie dwa razy te naście odcinków z płytek, obejrzałem sobie 'podstawkę' i cóżmogę stwierdzić?
otóż mogę stwierdzić, że nic nowego nie wniosę, bo też mi się podoba i to bardzo...;-)
biorąc pod uwagę, że przygoda w RPG zaczęła się w sumie od punka (i WoD'u i kilku autorskich), trudno, żeby nie przemawiała do mnie wizja tego świata - pięknie narysowany, doskonale obmyślany i skonstruowany, pozbawiony irytujących niespójności;
muzyka pasująca do obrazu, uzupełniająca go, a rónocześnie żyjąca włąsnym życiem i wspaniała do słuchania również bez filmu;
klimat - różny, nie tylko różni się SAC od filmu, ale również poszczególne odcinki są zróżnicowane - to plus, tego od seriali oczekuję (poza wysokim poziomem rzecz jasna);
generalnie serial jest świetny, ale film to...klasyka
kawał dobrej roboty odwalili, będzie to punkt odniesienia dla bardzo wielu produkcji późniejszych, bo rzadko udaje się zrobić coś nie tylko tak miłego oku, miłego uchu, ale i z takim klimatem
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Yoghurt » czw 03.07.2003 8:29

Najlepszy w całym SAC jest opening (cały OST zresztą zabija). Podobało mi się też zblizenie do Mangi (kinówka wykorzystałą raptem jeden wątek z niej) i dyzajn (nie zeby w kinowej wersji mi się nie podobał, ale jestem zwolennikiem "bardziej mangowej" kreski). A odcinków Tachikoma Special, jak szukałem w Kazie, jest już jakieś 6-7 :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Yoghurt
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 49
Rejestracja: ndz 01.12.2002 20:25
Lokalizacja: Stolica tego popieprzonego kraju

Postautor: hops » czw 03.07.2003 9:58

/server irc.mircx.com
channel: #animeone
bot: aaa|r00tserv
files: GITS SAC 1-17 [+18 po japońsku + Special] i Tachikoma Special 1-10

komenda: /msg aaa|r00tserv xdcc send #x

#x <<--- numerek pliku.

Listing plików bota:
http://animeone.mine.nu/rS.php

Have phun.
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Następna

Wróć do Manga & Anime

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości