Mushi-shi

Dla maniaków tychże dziedzin japońskiego rysunku

Moderator: Lechu

Mushi-shi

Postautor: Cyrograf » czw 21.06.2007 16:40

Czy ktoś z Was widział to anime? Co sądzicie?
Obejrzałam juz prawie całe, do końca został mi jeden odcinek i jestem w niebowzięta.
Wyprawy Ginko pokazują wiele zwykłych ale ważnych w życiu wartości.
Nie znalazłam tematu na forum, który nazwiązywałby do tej anime i trochę się zdwiwiłam...
Zapraszam do podzielenia się opiniami!
You once said I lied to you? I still believe I was right! No matter where you are, whatever adversities you face, as long as you've got your life, something good is bound to happen. Something so totally awesome that would make up for all the bad stuff.
Awatar użytkownika
Cyrograf
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 175
Rejestracja: pn 07.05.2007 16:07
Lokalizacja: Opole / Jełowa

Postautor: Sorden » czw 21.06.2007 21:39

No u mnie poroblem z tym anime wynikl taki , ze jak skonczylem je sciagac to dysk mi strzelil i szlag je trafil :/
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

-

Postautor: Cyrograf » czw 23.08.2007 20:00

Jak sie bedzie mialo szczescie to mozna zobaczyc na youtube. Ale ostatnio kasuja więc nie ma pewnosci.
Obejrzałam kilka dni temu jap. z napisami ang. (takie najlepsze :P), wczoraj juz nie było..
You once said I lied to you? I still believe I was right! No matter where you are, whatever adversities you face, as long as you've got your life, something good is bound to happen. Something so totally awesome that would make up for all the bad stuff.
Awatar użytkownika
Cyrograf
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 175
Rejestracja: pn 07.05.2007 16:07
Lokalizacja: Opole / Jełowa

Postautor: RaF » czw 23.08.2007 21:06

Rzadko się na tym subforum wypowiadam, bo i anime mało co oglądam (w każdym razie tak na poważnie ;)). Mushishi akurat jest jednym z tych obrazów, które szczerze mi się spodobały. Fajny pomysł, porządna realizacja, a nadto znakomity klimat. Bardzo wyciszający. Oby takich więcej.
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Shizm » sob 02.02.2008 16:15

A ja kiedyś zdobyłem, nagrałem na płytę i rzuciłem do pudłą, które w tej chwili nie wiadomo gdzie jest :P, ale po przeczytaniu tego tematu chyba go poszukam :mrgreen:

W tej chwili nawet nie potrafię powiedzieć czemu to anime chciałem kiedyś obejrzeć, ale chyba skłonię sie w stronę poglądów Rafa i przyznam, ze raczej chodziło o zobaczenie czegoś wyluzowującego.
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

-

Postautor: Cyrograf » czw 28.02.2008 20:34

Cholera.. no niesamowite! ale temat się rozkręcił! Eh...
Może co sądzicie o przesłaniu poszczególnych epizodów? O mushi? Czy można to jakoś porównywać do współczesności? (dziwnie się czuję jak tak zadaję pytania..) Mam już wyrobione zdanie, więc jak zaczną sie rozpisywać co całkowicie wyeksploatuje temat ;). Wypowiem się więc na końcu..
Co sądzicie o klimacie? Postaciach? Kresce?
Najdziwniejsze jest to, że anime jest mało znane. Wszyscy zachwycają się FMA lub Narutami.. Nie rozumiem tego.. I czasem jest to nawet denerwujące. Tylko walki, wrzaski i walki, nic poza tym.. Cholera..
Nakręcono na jego podstawie ostatnio film. Ciekawe kiedy, czy w ogóle, trafi do polskich kin..

P.S. Shizm! Toż to grzech! Do pudła? Powinna ładnie prezentować się na półeczce! :)
You once said I lied to you? I still believe I was right! No matter where you are, whatever adversities you face, as long as you've got your life, something good is bound to happen. Something so totally awesome that would make up for all the bad stuff.
Awatar użytkownika
Cyrograf
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 175
Rejestracja: pn 07.05.2007 16:07
Lokalizacja: Opole / Jełowa

Postautor: RaF » czw 28.02.2008 20:40

Czy Mushishi ma jakieś przesłanie? Nie zastanawiałem się. Dla mnie liczył się nastrój. Jeśli zastanawiać by się nad przesłaniem, to pewnie byłoby to coś w rodzaju egzystowaniem obok innych form życia/istnienia, próbami osiągnięcia czy to jakiejś symbiozy, czy wzajemnej eksterminacji... ale te tematy wałkowane były już tyle razy, że specjalnie do refleksji mnie tu skłonić już raczej trudno ;)
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

-

Postautor: Cyrograf » pn 03.03.2008 20:09

Poddaje się...
You once said I lied to you? I still believe I was right! No matter where you are, whatever adversities you face, as long as you've got your life, something good is bound to happen. Something so totally awesome that would make up for all the bad stuff.
Awatar użytkownika
Cyrograf
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 175
Rejestracja: pn 07.05.2007 16:07
Lokalizacja: Opole / Jełowa


Wróć do Manga & Anime

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości