Hyper

Dla maniaków tychże dziedzin japońskiego rysunku

Moderator: Lechu

Hyper

Postautor: LOX » ndz 16.04.2006 10:58

Przyda sie temat gdzie bedzie mozna pisac o seriach tam lecacych.

Wczroaj albo przed wczoraj zaczeły się Gunslig Girls, jak na moj gust troche nudna seria ale mozna obejrzec. Ale nie jestem raczej za tym zeby emitowac serie wydane na DVD bo raczej jedno drugiemu nie pomoze.
Natomiast nastepna seria ma byc GILGAMESH: i tutaj jestem zileony bo nie znam tej serii.
My best hat
LOX
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 88
Rejestracja: śr 05.01.2005 23:12
Lokalizacja: Pruszków

Postautor: Lechu » pn 17.04.2006 7:35

Pominę od razu na początku sprawę taką, że oglądanie anime w TV jakoś mi nie idzie. Nie wiem czemu, może to kwestia przyzwyczajenia do internetu i oglądania na kompie.

Gunslinger Girls jest doskonałe, jeśli się lubi tego typu anime. Mi się podobało, może poza zakończeniem w stylu "tra la lala, kończymy naszą serię... TU!!!" i brakiem w związku z tym drugiego sezonu. Ale ogólnie anime mocno w moim stylu. Czemu piszesz wydane na DVD? Ktoś to u nas wydał?

A co do Gilgamesha, to niech się Shizm wypowie. Ja wymiękłem po pierwszym odcinku, ale słyszałem że to całkiem sympatyczne anime pokroju Evangeliona (zakręcona głęboka fabuła, nawiązania religijne, symbolika i mechy). Mnie tam przeraził wygląd postaci, ale to u mnie normalne i proszę się nie dziwić.
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: LOX » pn 17.04.2006 9:13

Czemu piszesz wydane na DVD? Ktoś to u nas wydał?

No tak. Byłą to jedna pierwszysch seri wydanych przez Anime gate i jak narazie pojawily sie cztery plytki, ale nie wiem czy to juz cała seria.
My best hat
LOX
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 88
Rejestracja: śr 05.01.2005 23:12
Lokalizacja: Pruszków

Postautor: Frozen » pn 17.04.2006 17:47

LOX pisze:
Czemu piszesz wydane na DVD? Ktoś to u nas wydał?

No tak. Byłą to jedna pierwszysch seri wydanych przez Anime gate i jak narazie pojawily sie cztery plytki, ale nie wiem czy to juz cała seria.

1. Gunslinger Girl wydał Anime Virtual
2. Seria ma 13 odcinków = 4 DVD

-------------

Gligamesh jest całkiem niezły, ale wolno się rozkręca. Jeśli wytrzyma się pierwsze kilka odcinków to reszta idzie już gładko. Uwaga! Ostatni odcinek jest zupełnym szokiem dla oglądającego :wink:
Awatar użytkownika
Frozen
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 29
Rejestracja: pn 16.01.2006 18:48
Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca

Postautor: LOX » wt 18.04.2006 13:33

1. Gunslinger Girl wydał Anime Virtual

Pardom moj blad. Zawsze mi sie mylily te firmy. Za podobna nazwe maja.
My best hat
LOX
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 88
Rejestracja: śr 05.01.2005 23:12
Lokalizacja: Pruszków

Postautor: Shizm » czw 20.04.2006 6:35

Frozen pisze:Ostatni odcinek jest zupełnym szokiem dla oglądającego
Dla mnie to anime nie było wogole szokiem, było po prostu porządnym anime, z dość ciekawą akcją - choć rozciągana na siłe, bo można to samo opowiedzieć o połowę szybciej. Nie wiem totalnie skąd porównanie Lecha do Evangeliona, ale jest totalnie nie trafione. To, że w obu anime poruszane są kwestie wiary, nie czyni tych anime do siebie podobnymi nawet w 1%.
Lechu pisze:(zakręcona głęboka fabuła, nawiązania religijne, symbolika i mechy)
Nie jest w cale tak zakręcona fabuła, raczej bym powiedział prosta, chociaż final daje możliwości do przemyśleń. A skąd Ci sie te mechy wzieły?! Chyba że tyt tylko Lechy Eva opisałeś? :mrgreen:

Wracając do sensu tematu dodam, że tego typu seroe przysłużą się Hyperowi. Jak ktoś obejrzy cała serię, to jest duze prawdopodobieństwo, że anime go wciągnie :P
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: Lechu » czw 20.04.2006 16:46

Dokładnie, trzeba jednak Hypera chwalić że różnorodne i nowe serie puszcza, w przecwieństwie do innych stacji które lata temu ledwo na DB się porwały tudzież Pokemony w kółko tłukły.
A skąd NGE? Ano tak słyszałem po prostu, no o uszy mi się obiło, ktoś gdzieś tak powiedział czy coś w tym stylu :P
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Frozen » sob 22.04.2006 22:58

Shizm pisze:Dla mnie to anime nie było wogole szokiem(...)

Dla mnie też nie. Chodziło mi tylko o ostatni odcinek :wink:
Awatar użytkownika
Frozen
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 29
Rejestracja: pn 16.01.2006 18:48
Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca


Wróć do Manga & Anime

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości