Kino Domowe +Anime DVD

Dla maniaków tychże dziedzin japońskiego rysunku

Moderator: Lechu

Kino Domowe +Anime DVD

Postautor: LOX » śr 11.01.2006 19:49

W listopadzie wyszło kino domowe z dolaczonym Ghost in the shell. Teraz ma wyjsc z Akira. I chodza nieoficjalene informacje po sieci ze ma sie pojawic Całą pierwsza seria Stand alon complex.
Jest to dosc ciekawy ewenemet bo sa to klasyki ktore do tej pory moglismy sciagac z netu, dodatkowo koszt jest minimalny bo jedyne 19:90 a tłumaczenie nie jest wykonanen przez jakiegos tłumacza niewiadomo skad ale przez tłumacza ktory od dawna robil tlumaczenbie do anime w sieci.
Wiec zachecam do kupna gdyz jesli dobrze sie beda sprzedawac to mozemy liczyc na wiecej anime w tej cenie :P
My best hat
LOX
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 88
Rejestracja: śr 05.01.2005 23:12
Lokalizacja: Pruszków

Postautor: Shizm » czw 12.01.2006 10:58

GitS i Akira wyszły, bo to kinówki, gazeta nazywa się Kino Domowe, a 2 + 2 = 4 (chociaż jak ktoś chce, to udowodnie, że 5 :silly: )

GitS SAC nie ma szan na pojawienie się również z innych powodów, otórz nie stać by było jaiehś polskiej gazety na taki wydatek. W/w anime są stare i tanie (tak jak wychodzi kilo innych filmów w najróżniejszych gazetach, bo są tanie). Może jak by wydali w tej gazecie GitS 2, Appleseeda, Full Metala kinówe, to bym uwierzył plotce o SACu.

Jak cos wogóle jeszcze wyjdzie na DVD to raczej Mononoke Hime i Spirited Away
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: LOX » pt 13.01.2006 22:46

Dlatego napisalem ze to narazie nieoficjalne info. Ale miec nadzieje zawsze mozna.
A co do Mononoke i Spirited Away to nie wiem dlaczego akurat te. Bo juz wyszły w Polsce?? Ghost i GiTS nie wyszły w polsce a jakos sie pojawily.
A ogolnie wierze ze widawca Kina domowego (IDG jesli dobrze pamietam) bedzie inwestował w tym kierunku bo z moich informacji wynika ze numer z Ghostem sprzedał sie bardzo dobrze.
A jesli nawet beda jechali dalej na kinowkach to moze nawet lepiej, bo w tedy jesli wydadza cos nie w moim guszie to nie beda go przeciez kontynuowali jak serii. Ale mam nadzieje ze utrzymaja ten poziom.
My best hat
LOX
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 88
Rejestracja: śr 05.01.2005 23:12
Lokalizacja: Pruszków

Postautor: Shizm » ndz 15.01.2006 10:53

LOX, żeby Cie jeszcze troche dobić zadam pytanie :twisted:
Ile znasz takich kinówek jak GitS i Akira, czyli starych, dobrych, popularnych, które już mają pewnych fanów, które bankowo kupi sporo osób, a może nawet ktoś niezainteresowany anime.
Wynikiem takiego rozumowania są Mononoke Hime i Spirited Away. Od cholery osob widziało to w kinie, a może jeszcze ktoś na DVD nie ma.
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: LOX » ndz 15.01.2006 19:07

Jest cała masa takich anime. Jak chocby Ninja scroll, Jin roch, Memories, innw filmy Mizayakiego i studoa Ghibil(czy jak sie to tam pisze). Mogl bym tak wymieniac jeszcze dlugo ale nie w tym rzecz. Kilkanascie lat produkcji nie ograncza sie do paru tytułów. A i moim skromnym zdanie dzisiaj nie robia juz tak dobrego anime jak kiedys. A jesli myslisz ze Japonce tanio odaja starocie to tez sie nie zgodze, gdyz naprzykład filmy Mizayakiego traktuja jak skarb narodowy. Chociaz swoja droga prawa do nich w polsce juz chyba sa wykupione.
My best hat
LOX
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 88
Rejestracja: śr 05.01.2005 23:12
Lokalizacja: Pruszków

Postautor: Shizm » pn 16.01.2006 0:58

Z wymienionych przez Ciebie tytułów możliwe, że pojawi się Ninja Scroll, bo to jest jeszcze w miare znane. Reszta anime, to tytuły znane tylko fanom, a na takich się w Polsce nie zarobi, więc się ich olewa. Po prostu kasa bierze góre. Z tego powodu nawet kilkadziesiat lat (bo wiek anime trza w dziesiatkach liczyć) nie zrobi różnicy, jak coś kasy nie da, to tego nie wydadzą, bo po cholere?

Do czasu, kiedy anime nie stanie sie manią narodową, bedzie nam serwowane w jak najkomercyjniejszym wydaniu. Musi powstać poloski wydawca specjalizujący się w tym temacie.
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: LOX » pn 16.01.2006 11:02

I yu sie nie zgodze. Jesli wydawcy oplaca sie wydac anime za 20 zł. A bedzie to dobre anime to sie sprzeda bez problemu, nawet jesli tylo fani mieli by kupic. A sa jeszcze prenumeratorzy ktorzy nie maja wiekszego wyboru. Nie mowiac o tym ze jesli ktos obejrzal Ghosta czy Akire i mu sie spodobala to zaryzykuje i kupi jakies inne anime.
My best hat
LOX
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 88
Rejestracja: śr 05.01.2005 23:12
Lokalizacja: Pruszków

Postautor: Lechu » pn 16.01.2006 11:22

Pomysł jest dobry, owszem. Jak większość akcji propagowania anime w naszym kraju (bo jakoś przecież ciemnym masom trzeba pokazać że anime to nie tylko cycki, krew i bajki dla dzieci).
Tylko że Shizm po części ma rację. LOX, nie wykręcaj się "wymienianiem długo ale nie w tym rzecz". Autentycznie, ile jest DOBRYCH japońskich kinówek? Szczerze - lepszy biznes by zrobili wydając japońskie filmy live-action (Kurosawa, te sprawy) niż anime. Bo o ile się nie mylę, to dobrych kinówek może z 10 bym znalazł. Ale połowa z nich nie warta by była nawet tych 20 zeta. Japończycy, o ile się nie mylę, do kin raczej na anime nie lubią chodzić. U nich furrorę w kinach robi hollywood, taka jest prawda. No i Miyazaki.
A reszta kinówek, to przeważnie kinówki robione do serii TV. DB ile ma kinówek? Naruto ile ma kinówek? Inuyasha ile ma kinówek? Sailormoon nawet kinówki miało. I znów bądźmy szczerzy - nie chciałbym tego widzieć, a już na pewno nie za 20 zeta.
Jeśli wydadzą coś co mi się spodoba, to to kupię. Ale narazie się na to nie zanosi. Bo "End of Evangelion", czy "Kumo no Mukuo, Yakusoku no Basho" (najnowsze dzieło Shinkai'ego) raczej nie wydadzą.

Mogą zawsze wydawać normalne serie TV, po kilka odcinków. Na pewno większy wybór by mieli. No i jeszcze jakiś oldschool pewnie by mogli dać, ale to też jakoś nie leży w sferze moich zainteresowań. A kolekcję wszystkich filmów Miyazakiego chciałbym mieć, więc już jak mają coś wydawać, to niech to będzie on - na nim się zawieść nie można.

PS GitSa SACa serię od razu bym kupił. Drugą też.
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: LOX » pn 16.01.2006 22:56

Tylko że Shizm po części ma rację. LOX, nie wykręcaj się "wymienianiem długo ale nie w tym rzecz"

Armitage III, Obejrzałem tylko kilka i wszytskie praktycznie zapieraj dech w piersiach chodzi mi mianowicie o filmy z studia Chibili z Myazkaim na czele, Wampir Hunter D, Blood, Street Figter(cała seria kinowek) X - The Movie, Kite, Maccros(kilka kinowek) plus to co wymienilem wczesniej.
Oczywisice mozna dyskutowac na temat tych anime ale to rzecz gustu, a moim skromnym zdanie sprzedały by sie. I mogl bym wymieniac wiecej ale nie uwazam sie za znawce wiec musial bym pogrzebac w sieci w starych bakajach ale mozesz mi wierzyc ze jest tego od groma. A jesli mowisz ze jest tylko 20 czy 10 dobrych kinowek to chyba malo znasz anime.
A jesli chodzi co do Kurosawy to chyba do calego juz ktos prawa wykupil I chyba nawet wydal juz czesc, co prawda troche wiecej niz za 20 zł.
A chyba widzialem w jakies gazecie Age Amaru wedlug scenariusza Kurosawy wiec nie mas na co narzekac.
My best hat
LOX
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 88
Rejestracja: śr 05.01.2005 23:12
Lokalizacja: Pruszków

Postautor: Lechu » pn 16.01.2006 23:15

LOX pisze:A jesli mowisz ze jest tylko 20 czy 10 dobrych kinowek to chyba malo znasz anime.


Narazie sam ledwo z 10 wymieniłeś....
Jak to się mówi, przyganiał kocioł garnkowi? :P
Kite może pominiemy, Macross ujdzie, ale nie wszystkie, Armitage ujdzie, ale bez OAVki to troche wybrakowane, Street Fighter? to może od razu Tekken the Movie? Blood - to wogóle kinówka?
Uściślijmy. Jeśli mają wydawać kinówki - to owszem, znajdzie się trochę tytułów, jeśli to miesięcznik, to na rok mają spokój. Jeśli jeszcze trafili by z tytułami, to przez rok bym kupował.
Ale Shizm nadal ma rację - nie w kinówkach droga. Serie TV to cała oś anime, to fundament i podstawa. Zawsze traktowałem kinówki jako taki bonus, możliwość zobaczenia anime w nieco lepszej animacji niż TV. Bo bądźmy szczerzy - to jest praktycznie jedyny aspekt w którym kinówki są lepsze od serii TV. A w obecnych czasach wiele serii animacją dogania kinówki.
Tyle że serie TV się nie nadają na miesięcznik, bo nie trafienie w serię = zero klientów. Ale to nadal nie jest przeszkodą.

Co do filmów z aktorami - to był tylko przykład, mnie jakoś do nich nie ciągnie, ale kto wie czy takie czasopismo by nie wywołało u mnie większego zainteresowania niż "dobre" kinówki za 20 zeta.

PS I bardzo bym prosił bez tekstów o mojej znajomości anime. Jeśli chcesz wytykać braki w moim 10-letnim hobby, spróbuj mnie najpierw lepiej poznać, a nie wyciągać pochopne wnioski.
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: LOX » pn 16.01.2006 23:26

Narazie sam ledwo z 10 wymieniłeś....

No mi sie wydaje ze troche wiecej wymienilem.
Street Fighter? to może od razu Tekken the Movie

Chodzi o to zeby sie sprzedalo a to sie sprzeda gdyz oprocz ewentualnych fanow anime sprzeda sie i u fanow gry.
Blood - to wogóle kinówka?

OVA to to nie jest wiec wnoskuje ze kinowka.
Uściślijmy. Jeśli mają wydawać kinówki - to owszem, znajdzie się trochę tytułów, jeśli to miesięcznik, to na rok mają spokój. Jeśli jeszcze trafili by z tytułami, to przez rok bym kupował.

Watpie zeby dwali co miesiac anime.
Ale Shizm nadal ma rację - nie w kinówkach droga. Serie TV to cała oś anime, to fundament i podstawa. Zawsze traktowałem kinówki jako taki bonus, możliwość zobaczenia anime w nieco lepszej animacji niż TV. Bo bądźmy szczerzy - to jest praktycznie jedyny aspekt w którym kinówki są lepsze od serii TV. A w obecnych czasach wiele serii animacją dogania kinówki.

Ale ja takze nie mam nic przeciwko.
PS I bardzo bym prosił bez tekstów o mojej znajomości anime. Jeśli chcesz wytykać braki w moim 10-letnim hobby, spróbuj mnie najpierw lepiej poznać, a nie wyciągać pochopne wnioski.

NO jesli znalazles tylko 10 dobrych kinowek to przykro mi ale takie jest moje zdanie. ogladac duzo anime to jedno a znac anime to drugie.
My best hat
LOX
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 88
Rejestracja: śr 05.01.2005 23:12
Lokalizacja: Pruszków

Postautor: Lechu » pn 16.01.2006 23:51

LOX pisze:No mi sie wydaje ze troche wiecej wymienilem.

No ale nie wymieniłeś też 50 czy 100. W czym więc jesteś lepszy ode mnie?

LOX pisze:Chodzi o to zeby sie sprzedalo a to sie sprzeda gdyz oprocz ewentualnych fanow anime sprzeda sie i u fanow gry.

Taka sama masa ludzi. Wszyscy jesteśmy marginesem społecznym (bez żadnych negatywnych skojarzeń, chodzi o ilość). Poza tym o ile słyszałem o tym filmie, fani mogą się MOCNO zawieść.

LOX pisze:OVA to to nie jest wiec wnoskuje ze kinowka.

No niech będzie. W takim razie 3-odcinkowe OAVki też mogli by dać, mieszczą się raczej na DVD, góra dwóch. Nie żeby Blood był OAVem, tylko mało mu brakuje.

LOX pisze:Watpie zeby dwali co miesiac anime.

To w takim razie po co ta cała dyskusja?? Mamy 10 dobrych kinówek które każdy by obejrzał, oni będą je wydawać co 3 miesiące przez kilka lat. I każdy ma problem z głowy.

LOX pisze:NO jesli znalazles tylko 10 dobrych kinowek to przykro mi ale takie jest moje zdanie. ogladac duzo anime to jedno a znac anime to drugie.

A może to kwestia gustu? Już pisałem za co uważam większość kinówek. Poza tym proszę, rozwiń swą głęboką myśl. Znać anime? No coż, widać nie znam skoro nie potrafię wymienić 100 tytułów kinówek z któych 80% to gnioty albo oldschoole o któych nikt nie słyszał. Oglądam też niewiele, bo wybredny jestem jak cholera. Wniosek? Może dlatego tak mało kinówek uważam za dobre? A inne wnioski, i to mocno pochopne, dalej wyciągasz sam. Kontynuuj, może się dowiem o sobie czegoś nowego.
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: LOX » wt 17.01.2006 1:21

No ale nie wymieniłeś też 50 czy 100. W czym więc jesteś lepszy ode mnie?

Bo mi sie nie che szukac tego, ale mozna by znalesc przypuszczam jak by sie komus chcialo.
No niech będzie. W takim razie 3-odcinkowe OAVki też mogli by dać, mieszczą się raczej na DVD, góra dwóch. Nie żeby Blood był OAVem, tylko mało mu brakuje

Dlamnie jako fana mangi i anime nie ma problemu rownie chentnie kupie OVA-ki Kinowki czy seriie TV, byle by tylko mi sie podobalo. Ale chodzi o to zeby zpopularyzowac anime w reszcie spoleczenstwe a do tego najlepsze sa kinowki.
To w takim razie po co ta cała dyskusja?? Mamy 10 dobrych kinówek które każdy by obejrzał, oni będą je wydawać co 3 miesiące przez kilka lat. I każdy ma problem z głowy.

Mamy wiecej niz 10 dobrych kinowek. Ale masz racje nawet przy samej czolowce zajmie im to troche czasu.
A może to kwestia gustu?

I tu sie z toba nie zgodze. TO czy cos ci sie podoba czy nie nie swiadczy czy jest dobre czy tez nie. Znam wiele rodukcji nie tylko anime ale ogolnie, ktore mi sie srednio podobaly ale nie moge im nic zarzucic bo sa dobrze zrobione, ale po prostu wlasnie nie sa w miom guscie, Ale to nie zmienia faktu ze sa dobre. Gdyby isc twoim tokiem rozumowania dobre jest to co sie podoba wiekszosci, czyli Ich Troje to szczyt jesli chodzi o musykalne osiagniecia.
Oglądam też niewiele, bo wybredny jestem jak cholera

Tu kolejna rzecz ktorej nie rozumiem. To ze jestes wybredny to rozumiem bo sam taki jestem. Ale ja w recz ogladam wszystko co mi w lapy wpadni gdyz dopoki nie obejrze przynajmniej troche to tak naprawde nie bede wiedzial czy cos mi sie faktycznie spodoba czy tez nie. I nie mow mi prosze o recenzjach czy opiniach innych bo kazdy ma inny gust i podoba nam sie co innego.
Wniosek? Może dlatego tak mało kinówek uważam za dobre? A inne wnioski

Wniosek?? Mylisz dwa pojecia dobre i to co ci sie podoba.
A inne wnioski, i to mocno pochopne, dalej wyciągasz sam.

Juz taki sie urodzilem ze wyciagam logiczne wnioski.
Kontynuuj, może się dowiem o sobie czegoś nowego.
Wystarczy??
Znać anime?

Sam tez jestem daleki od stwierdzenia ze znam anime. To mozna powiedziec jedynie o prawdziwych Otaku.
My best hat
LOX
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 88
Rejestracja: śr 05.01.2005 23:12
Lokalizacja: Pruszków

Postautor: Lechu » wt 17.01.2006 10:36

Tak LOX, nie wiem co w tym dziwnego - to co mi się podoba, jest dobre. Trudno żeby coś cienkiego i badziewnego mi się podobało. Zgoda, są dobre rzeczy które mogą mi się nie podobać. I tu właśnie jest sedno sprawy. Kinówki japońskie w większości to NIE SĄ dobre rzeczy. Już pisałem i nadal będę się upierał przy swoim. Większość to dodatki do serii TV lub produkcje którym daleko do serii TV.
Więc teraz wracamy do tego co pisał Shizm - w związku z tym to słaby pomysł na propagowanie anime w Polsce. Chyba że, tak jak pisał - Miyazaki, plus może pięć hitów w stylu Akira/GitS.
I ma w tym rację, i ja również tak uważam. Do propagowania anime o wiele lepiej nadają się serie TV. Już była o tym podobna dyskusja w topiku o Appleseedzie. Przeciętne filmy to nie jest sposób na propagowanie anime.
No ale przyznać trzeba, że jeśli zrobią tak jak wspólnie ustaliliśmy - kilka najlepszych kinówek co parę miesięcy, to to jeszcze ma jakiś sens. Ale to nie zmienia faktu, że poza tymi paroma produkcjami, reszta już jest słabszym materiałem.
Chyba że całkiem porzucić wizję propagowania anime, i z klientów docelowych zrobić tylko, jak to ładnie napisałeś (dawno nikt przy mnie nie używał tego słowa :) ) Otaku. Ale to już temat na jeszcze większą dyskusję. Ilu Otaku kupi oryginały kinówek za 20 zeta, skoro widziało je po 30 razy z setek źródeł.

Tak więc wyszedł nam jeden wspólny wniosek - jeśli będą wypuszczać co kilka miesięcy najlepsze kinówki, coś im z tego może wyjść. A reszta naszych sporów, to takie drążenie tematu podparte naszymi gustami. Bo te kilka hitów podoba się każdemu, a reszta już nie zawsze. Jeśli chcesz dalej się ze mną spierać nad jakością kinówek - proszę bardzo, aczkolwiek nie widzę w tym zbyt wiele sensu. Bo te nasze gusta to niedobra rzecz, szczególnie w dyskusjach nad jakością :D

PS Co do moich gustów/sposobu oglądania anime - to raczej nie jest temat do dyskusji na forum, więc może już go zostawmy, wałkowałem go tutaj dziesiątki razy. Każdy do tematu podchodzi inaczej, ja osobiście nie mam ochoty walić wielkiego oftopa z opisem "jak Lechu traktuje anime". Oglądam ile oglądam, oglądam jak oglądam, wiem ile wiem - akurat w wypadku anime, to akurat najmniej istotne sprawy, szczególnie gdy spotykają się dwaj fani.
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Shizm » wt 17.01.2006 11:32

Czyli wszystko jest jasne, wydadzą góra 5 kinówek, do których nikt sie nie przyczepi, a za resztę się nie wezmą, bo cholera wie ile osob to kupi :P Czyli wracamy do kwesti kasy.

Jeżeli nasza cudowna telewizja zacznie puszczać anime (jeden Cowboy Bebop wiosny nie czyni) to i inne kinówki by się sprzedały, ale że żyjemy w zaciemniałym na te sprawy kraju, tak że pozostaje nam torrentowanie i zapychanie naszych dysków. I nie ważne czy to kinówka, czy OAV, czy Seria TV, Polska jeszcze nie dojrzała do anime :lol: Kiedyś ktoś wpadnie na zajebisty pomysł zbicia na tym kasy i odpowiednio rozpromuje ten styl. Do tego czasu kilka kinówek w jakimś polskim pisemku bedzie przyprawiało coponiektórych o wypieki.
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: LOX » wt 17.01.2006 22:47

Lecho co do kinowek sie nie zgodze bo uwazam za nawet kinowki takie jak Kenshin czy X- the movie sa dorbymi kinowkami. Ale masz racje ze to juz temat na inna dyskusje.
I co do ogolnego wniosku sie zgodze, nawet tymi kilkoma najlepszymi z najlepszych mieli by mozliwosc wydawania przez dluzszy czas. A co bedzie pozniej to sie zobaczy i w tedy ewentualnie mozna wroviv do watku.
My best hat
LOX
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 88
Rejestracja: śr 05.01.2005 23:12
Lokalizacja: Pruszków

Postautor: Alganothorn » śr 18.01.2006 9:18

tiaaa...
na wstępie w ramach zmartwienia: Ninja Scroll wychodzi w Polsce, a i owszem, ale jest w stajni Anime Virtual, więc na pojawienie się u IDG nie ma za abrdzo co liczyć; jeśli idzie o ceny, to pomińmy jełaskawym milczeniem, Anime Virtual ma takie wyczucie rynku, jak Lepper taktu i kultury;
teraz w kwestii hurraoptymistycznego podejścia do 'Kina Domowego': jest tak, jak napisał Shizm: w tym cyklu wydawane są filmy tanie, a poza tym z jakichś względów interesujące; może to być kryterium reżysera, aktora, scenarzysty, albo potraktowania tematu - chodzi o to, żeby Raczek patronujący serii w kwestii doboru repertuaru, mógł do zakupu zachęcić;
GitS okazał się jednym z najlepszych strzałów wydawnictwa - w zależności od punktu sprzedaży często i najlepszym, na poziomie wydawnictwa nie wiem, co musiało dać do myślenia włodarzom IDG; być może efektem będzie na dzień dobry zwiększenie nakładu Akiry, ale dobre wyniki tych dwóch tytułów nie są w stanie zagwarantować pojawiania się kolejnych;
'Kino Domowe' nie ma dużego budżetu na amrketing i reklamę - nie ma dużego budżetu w ogóle, dlatego wybiera pewniaki; fabuła ma znacznie większą szansę na sprzedaż niż animacja - są tutaj rzecz jasna wyjątki, ale lepiej sprzedaje się gniot fabularny, niż przeciętna animacja; poprawia wyniki odpowiednia kampania reklamowa, ale tej, jak wspominałem, nie ma i nie będzie;
GitS i Akira to pozycje, które reklamy nie potrzebują, których kultowość wykracza poza kręgi zagorzałych fanów mangi i anime, to są pozycje pewne; podobnie ma się rzecz z Mononoke i Spirited, przy czym Mononoke jest wydawane przez Vision, a Spirited jest zdaje się w stajni Monolithu, więc szczerze wątpię, czy istnieje opcja, że znajdą się te filmy w gazetce...pozostają rzecz jasna wcześniejsze dokonania Miyazakiego, od 'Kaze no tani no Naushika' począwszy - prędzej bym się spodziewał takich filmów jak ten czy Totoro, opisywanych jako początki wielkiego mistrza, niż jego największych sukcesów, bo te już są u nas dystrybuowane;
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: LOX » śr 18.01.2006 9:24

na wstępie w ramach zmartwienia: Ninja Scroll wychodzi w Polsce, a i owszem, ale jest w stajni Anime Virtual, więc na pojawienie się u IDG nie ma za abrdzo co liczyć; jeśli idzie o ceny, to pomińmy jełaskawym milczeniem

Tak tylko ze oni wydaja serie TV a my rozmawialismy o kinowkach wiec mi chodzilo o kinowke Ninja Scroll ktora bylo pierwsza.
My best hat
LOX
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 88
Rejestracja: śr 05.01.2005 23:12
Lokalizacja: Pruszków

Postautor: Alganothorn » śr 18.01.2006 9:31

na pewno zapewniali mnie, że chcieli brać i kinówkę, czy coś z tego wyszło - nie wiem, ale chęci w tym kierunku mieli;
:-)
to, że wydali tylko serial wiem, nie wiem natomiast czy kwestia praw do wersji kinowej jest wciąż na naszym rynku otwarta, czy ktoś położył na tym rękę;
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Shizm » śr 18.01.2006 12:03

Kinówki które już maja swoich wydawców w Polsce nie są przekreślone na zawsze dla Kina Domowego. GitS wydany jako pierwszy ma juz przeszlo 10 lat; Akira jest z 88 roku. Mononoke jest z 97, wiec mają od 2 do 9 lat na wydanie; Spirited Away ma zaledwie 4 latka więc jeszcze długa droga do tego anime za 20 zeta. Czysta matematyka + troche poronionej kombinatoryki, ale moze okazać się słuszne :P

Teraz matematyka z innej strony:
Jeżeli przeciętnie DVD kosztuje jakies 100-150 zeta, to nawet biorąc minimum, to jest 2 razy więcej niż dostaje Kino Domowe. Czy koszty produkcji mocno się różnią, chyba nie, bo przecież KD (mam dosc pisania pelnej nazwy) musi wydac dodatkowo gazetke. KD to miesięcznik więc przez miesiąc muszą sprzedac ty co inna firma przez kilka lat, zeby im się zwrocil wydatek za prawa do filmy + jeszcze na tym mają zarobić (nikt nie dziala charytatywnie w tej branzy)

Kasa, kasa i jeszcze raz kasa. Tylko to się liczy i w tej kategorii bedzie narazie anime w Polsce rozpatrywan. Miejmy nadzieję, że kiedyś znajdzie się ktoś, kto to zmieni, a przynajmniej spowoduje, ze nie bedzie to az tak biło po oczach.
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: Alganothorn » śr 18.01.2006 12:13

na pewno wydanie KD nie jest takie samo, jak 'normalne': wydania są tutaj jednopłytowe, bez dodatków, pudełko i okładka wykonane najmniejszym kosztem, zero 'papieru' w środku (np. listy scen itp.);
z tego też powodu można przyjąć, że wykonanie edycji KD jest znacznie tańsze, niż 'tradycyjnej', ale...
...ale ta różnica nie przekłada się na takie kwoty;
dystrybutorzy posiadający prawa do tytułów muszą zarobić, a najlepszą znaną im na to metodą jest działanie wedle określonego wzorca: puszczamy na początek za kwotę X, po miesiącu opuszczamy, potem po jakimś roku (czasem krócej, czasem dłużej) wrzucamy w jakąś tańszą serię itp, itd - nie przeskoczymy tego mechanizmu, na tanie filmy trzeba po prostu poczekać
;-)
co do pierwszej kwestii omawianej przez Ciebie Shizmie: prawa wykkupuje się na określony okres - oczywistym jest, że na ogół cena takich praw spada (choć są klasyki, któe potanieć nie chcą, choćby SW) i nadzieja na edycję KD rośnie
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: LOX » śr 18.01.2006 15:58

Jesli chodzi o Mononoke to nie wiem czy oplaca sie zyby KD sie za to bralo, bo z tego co sie orientuje to teraz mozna kupic je za cos w okolicy 30 zł.
Ale ogolnie z Mizayakiego to tylko satrsze tytuły mgoli by wydac chyba tylko.
My best hat
LOX
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 88
Rejestracja: śr 05.01.2005 23:12
Lokalizacja: Pruszków

Postautor: Frozen » czw 02.02.2006 15:09

Jest już oficjalna zapowiedź GITS: SAC

Na przełomie lutego i marca IDG planuje wydanie serialu anime "Ghost in The Shell: Stand Alone Complex" opartego o słynny i kultowy już pełnometrażowy film anime "Ghost in The Shell". W specjalnej serii wydawniczej ukaże się na początek siedem kolejnych zeszytów zawierających po dwa serialowe odcinki w każdym wydaniu oraz specjalny wielkoformatowy plakat kolekcjonerski. Płyta z filmem będzie wydawana w specjalnym pudełku typu slim i trafi do kiosków, salonów EMPiK i innych saloników prasowych w cenie 19,90 zł.

Serial nie był wcześniej publikowany na DVD w Polsce, tak więc wydanie IDG będzie jego polską premierą i nie lada gratką dla fanów. Nad tłumaczeniem napisów do serii IDG współpracuje z freemanem - autorem fansubu do pełnometrażowego GITS'a.

Film oprócz sprzedaży kioskowej będzie również dostępny w prenumeracie.


Oprócz tego, niedługo w "Kinie Domowym" ma się ukazać Battle Royale 2 :D
Awatar użytkownika
Frozen
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 29
Rejestracja: pn 16.01.2006 18:48
Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca

Postautor: LOX » czw 02.02.2006 23:06

No i bardzo ładnie. I do tego wydanie godne podziwu.
Teraz trzeba sobie zadaz pytanie czy na tym sie skonczy, czy beda isc dalej w tym kierunku??
Ale to pewnie zalezy od sprzedaz Akiry i SAC.
My best hat
LOX
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 88
Rejestracja: śr 05.01.2005 23:12
Lokalizacja: Pruszków

Postautor: LOX » wt 21.02.2006 22:46

ACP pisze:Firma IDG Poland S.A., wydawca między innymi miesięcznika Kino Domowe, z którym na naszym rynku zadebiutowały edycje DVD filmów „Ghost in the Shell” oraz „Akira”, podpisało umowę ze studiem DreamWorks umożliwiającą dystrybucję w Polsce kolejnych głośnych produkcji anime – „Ghost in the Shell 2: Niewinność” oraz nominowaną do animowanych Oscarów, nagród Annie „Millenium Actress”. Wiele wskazuje na to, że pierwszy z wymienionych tytułów zagości również na ekranach naszych kin.

„Ghost in the Shell 2: Niewinność” będzie prawdopodobnie pierwszym filmem, który do polskich kin wprowadzi firma IDG. – To naturalna droga każdego dystrybutora – komentuje decyzję Maciej Obuchowicz z IDG. – Bardzo szybko się rozwijamy i chcemy spróbować swoich sił w dystrybucji kinowej. Mamy dobre filmy i wierzymy, że widzowie je docenią.

Data premiery najnowszego dzieła Mamoru Oshii nie została jeszcze ustalona. - Musimy wszystko dokładnie skalkulować – tłumaczy Obuchowicz. Na dzień dzisiejszy nie wiadomo w ilu kopiach i czy na pewno film będzie dystrybuowany w kinach.

IDG Poland S.A. zapewnia, że nie są to ostatnie produkcje anime, które firma wprowadzi na nasz rynek. Maciej Obuchowicz nie chce na razie zdradzać konkretnych tytułów, ale zapewnia, że będą to uznane obrazy nagradzane na światowych festiwalach. – Finalizujemy transakcję dotyczącą innych, wielkich filmów anime – mówi tajemniczo.


No i mamy wileki boom na anime jak by na to nie spojrzec. BO Ghost Innocent zarowno w kinach (prawdopodobnie) no i pewnie wkrotce na DVD to juz cos. I jak mozemy przeczytac to dopiero poczatek zwlaszcza jesli te tytuly wypala. Tylko sie zastanawiam co na to Anime Gate bo jak tak dalej pojdzie to wszyscy beda czego tylko na anime z IDG.

P.S. Sorry ze dwa posty jeden po drugim.
My best hat
LOX
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 88
Rejestracja: śr 05.01.2005 23:12
Lokalizacja: Pruszków

Postautor: Frozen » ndz 12.03.2006 1:24

Znane jest już więcej szczegółów odnośnie wydania GitS: SAC w Polsce
anime.com.pl pisze:Znamy już prawdopodobnie ostateczną datę premiery zapowiadanego na przełom lutego i marca „Ghost in the Shell: Stand Alone Complex” – zadebiutować ma on 21 marca. Pierwszy numer kosztować będzie 9,90 zł. Na płycie znajdą się dwa odcinki serialu, wywiad z reżyserem, „Z życia Tachikomów” oraz informacje o najważniejszych bohaterach serii.

Całość wydana ma zostać w formie dziewięciu zeszytów ukazujących się co cztery tygodnie (planowany terminy to 21 lub 23 marca, 14 kwietnia, 16 maja, 13 czerwca, 11 lipca, 5 września, 3 i 31 października, 28 listopada). Cena zeszytów od 2 do 9 wynosić będzie 19,90 zł, na płytach znajdą się po trzy odcinki oraz dodatki. Do kupienia będzie także specjalne pudełko, w którym przechowywać będzie można płyty.

IDG zapewnia, że pod względem technicznym wydanie będzie jednym z najlepszych na świecie – lepszym nawet od japońskiego i amerykańskiego, przygotowanym bezpośrednio ze źródeł High Definition. Wybrać będzie można ścieżkę oryginalną, z angielskim dubbingiem lub polskim lektorem, nie zabraknie także fansubów wykonanych przez Freemana, który współpracował już z IDG przy wydaniu „Ghost in the Shell” i „Akiry”.

„Stand Alone Complex” kupić można będzie w kioskach i EMPiK-ach, bądź zamówić prenumeratę – cena wszystkich dziewięciu zeszytów i pudełka kolekcjonerskiego wynosić będzie 139,90 zł, czyli o 39 złotych taniej niż wydanie kioskowe.


Pierwszy zeszyt: magazyn i okładka DVD:

Obrazek Obrazek

Widać, że IDG nie rzuca słów na wiatr :wink:
Awatar użytkownika
Frozen
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 29
Rejestracja: pn 16.01.2006 18:48
Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca

Postautor: Lechu » ndz 12.03.2006 8:34

No to nie ma bata, trzeba to kupić. Tymbardziej że jest i ściezka japońska (podstawa!) no i dodatki, Tachikomy same są warte tych pieniędzy.
Wogóle już przemilczę kwestię jakości mojej obecnej wersji SACa, bo jest wprost proporcjonalna do wydanych na nią pieniędzy.

O, i w ramach ciekawostki, mam tam nawet bodajrze 8 odcinek, z najsłynniejszą chyba wtopą w historii fansubowskich tłumaczeń - "mass naked child events" w wydaniu nieistniejących już AnimeJunkies :D
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Jander » ndz 12.03.2006 17:22

Hmm... GitSa nigdy nie widziałem... warto zobaczyć za taką cenę ?
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: Gvynbleid » ndz 12.03.2006 22:03

Pierwsze trzy odcinki mam na PC duże wow - dorównuje pierwszej części, musze to mieć :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Gvynbleid
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 808
Rejestracja: pn 16.02.2004 10:59
Lokalizacja: Silesia sweet Silesia

Postautor: Alganothorn » pn 13.03.2006 8:35

Jander pisze:Hmm... GitSa nigdy nie widziałem... warto zobaczyć za taką cenę ?

warto
jeśli chcesz głebokich argumentacji, służę ja i parę innych osób, ale jeśli zależy Ci tylko na prostej odpowiedzi, to oto ona: warto
:-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Azirafal » pn 13.03.2006 13:57

Ja jeszcze nie wiem - ostatnio obejrzałem pierwszych 8 odcinków i mam mieszane uczucia. Z jednej strony - grafika, animacja, muzyka i 'feel' mi się podoba (może też dlatego, że kojarzy się z Cowboy Bepop? :) ). Z drugiej - fabuła często bywa mocno naciągana, albo po prostu trochę bez sensu (po co oni idą za pewnymi śladami? po co śledzą kogostam? skąd wiedzą, że to ktośtam a nie ktośtam inny?... to też, razem z banalno-wydumanymi rozwiązaniami, zresztą kojarzy się z CB :) ).

Zobaczymy - zacząłem ostatnio sobie to ściągać, więc zobaczymy co i jak... A kupować pewnie będę, bo tanio za takie zeszyciki i ufam, że będzie lepiej ;)
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa


Wróć do Manga & Anime

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości