Guyver

Dla maniaków tychże dziedzin japońskiego rysunku

Moderator: Lechu

Guyver

Postautor: Shizm » wt 12.07.2005 10:29

Z okazji wznowienia pomysłu na Guyvera postanowiłem zassać i obejrzeć stare (1986) wersję tegoż anime. Kiedyś już miałem okazję się zetknąć z tym czymś, ale niestety brakowało ostatnich odcinków. Teraz miałęm okazję zobaczyć serię w całej rozciągłości i wiecie co? Chyba też brakuje kiklu ostatnich odcinków :P "Never Ending Story" miało mniej sprzyjające sequelom zakończenie niż "Guyver The Bioboosted Armor". Może jak bym serie TV obejrzał,a nie OVA-ki byłoby inaczej (najpierwejsza i tak była manga, więc może od niej powinienem zacząć? :mrgreen: ), no ale jeszcze wszystko przede mną.

Postacie:
Główni bohaterowie raczej podjerzdzają naciąganymi standardami ze znakomitej części anime.
Pojawiły się ciekawe postacie drugo- i trzecio-planowe (no to mogliby chociaż bardziej coś o nich dać), które przez swoją tajemniczość pasują jak "pięść do oka" do prostej fabuły głównej. Może troche wyolbrzymiam, ale niesstey zawiodłem się. Co by nie mówić, Guyver sie ludziskom podoba; jakby tak nie było, to amerykańcy by live-a nie zrobili. Z tego co się doczytałem, to wogóle była pierwsza tego typu ekranizacją :)

Animacje:
Aż się zdziwiłem że to taka prechistria i w miarę nieźle wygląda. Nie jestem jakimś tam koneserem świetnych "kresek", teł, detali i takich tam (jestem fanem pakowania komputerówy do anime :mrgreen: KARAS rządzi). Jako całokształt nie biło po oczach chamskimi obrazkami, więc jest oki.

Muzyka:
Eeeeee......


W sumie czekam na wyanie poprawionego Guyvera w tym roku. Zapowiedzi są, więc tylko liczyć na to, że jakiś sub to przetrawi i wypluje w formie zrozumiałej dla białego człowieka :P

Pozdrawiam!!!!!!!!!!!

PS: Jak by ktoś serię lub mangę znalazł do zassania (nie ważne jakim sposobem miałbym zasysac) to dajcie znać 8)
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Wróć do Manga & Anime

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości