Kare Kano

Dla maniaków tychże dziedzin japońskiego rysunku

Moderator: Lechu

Kare Kano

Postautor: Azirafal » wt 03.08.2004 23:52

Znane też jako "Kareshi Kanojo no Jijo" lub "His and Her Circumstances".

Dla zaznajomionych z tematyką anime powinny wystarczyć dwa słowa - GAINAX i Hideaki. Dla jeszcze bardziej rozgarniętych dodam tylko Shirou. :) Dla mniej rozgarniętych - grupa, która stworzyła takie hity jak NGE, rahXephon, FLCL, Wings of Honneamise i najbardziej porąbany reżyser w dziejach anime :) A Shirou, to ten co stworzył boski OST do NGE i tutaj też jak najbardziej tworzy ładniutko :D

Bardziej konkretnie? Jest dziewczyna i jest chłopak (1-sza licealna). Oboje wydają się być idealnymi uczniami i dziećmi, ale tylko z wierzchu. Obejrzałem na razie tylko 6 odcinków, ale powiem tyle - niezłe to i to bardzo. Dużo humoru, sporo ciekawych dialogów, problemy, które wydaj się brać znikąd i są całkiem bezpodstawne, ale skąd to uczucie, że sami to kiedyś przerabialiśmy?

Jedyne co mnie irytuje to to, że anime to wydaje się być jak sympatyczna, ładniutka i inteligentna dziewczyna, ale taka, która nie potrafi przestać o sobie opowiadać!!! po raz pierwszy spotykam anime, które irytuje mnie brakiem tego, czego nienawidziłem w wielu innych - brak jakichkolwiek większych tajemnic, niedomówień, domysłów. Wszystko mamy opowiedziane rzez zainteresowane osoby i podane jak na tacy. Dzięki temu, oczywiście, rozumiemy wszystkie reakcje bohaterów oraz ich zachowania czy lęki, ale całkiem obdziera to to anime z jakiejkolwiek aury tajemniczości :P Ale może to i dobrze... Bo zauważyłem, że doskonale się bawię oglądając to dziełko chłopaków z GAINAXU.

No i najgorsze, że, do cholery jasnej!, nie mogę przestać słuchać "Tenshi no Yubikiri", czyli Openinga do Kare Kano. A jak nie słucham, to nucę non-stop!!! Arrgh!!! Ja, który jeszcze rok temu rzygał na dźwięk słowa "j-pop/j-rock" i wyłączał Kywalkerowi radio w samochodzie, gdy zaczynały się pierwsze nuty "Cruel Angel Thesis" :P :wink:
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Wróć do Manga & Anime

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości