Last Exile

Dla maniaków tychże dziedzin japońskiego rysunku

Moderator: Lechu

Last Exile

Postautor: Sorden » śr 23.06.2004 17:23

Nie wiem czy powinienem zakladac oddzielny topic o tym anime, jednak zrobie to :P

Dosc niedawno obejzalem Last Exile... Na poczatku mnie wciagnelo... jednak dopiero tak po 4 odcinku... potem sie milo ogladalo, a na samym koncu klapa... Jest to wedlog mnie przyklad anime ktore moglo byc czyms wiecej niz jest... Strasznie jestem zawiedziony...

Jesli chodzi o fabule, to przypomina mi troche Scrapped Princess... Fakt, ze dzieje sie to troszke w innych czasach jednak znow mamy tu osobe ktora jest kluczem do uwolnienia ludzkosci (mniejwiecej) znow jest obrona tej osoby i znow smieszny swiat powiazany troche z nowoczesna technika, a zarazem tecnika zeszlych wiekow w dziejach ludzkosci...

Jesli chodzi o muzyke, to nieprzekonala mnie ! Opening jest dziwny... Ending jakos mi nie podszedl... ogolnie sciezki dzwiekowej to nawet nie pamietam, poprostu nie byla warta uwagi...

Podsumowujac:
Anime to ma niewykorzystany potencjal... smieszna muzyke... i obcykana fabule...
Jesli mialbym wam polecic cos z anime tego typu to z pewnoscia Scrapped Princess... jest ciekawsze... a Last Exile mozna sobie poprostu obejzec dla zabicia czasu ;)

Pzdr!

EDIT:

Zapomnialem dodac ze Last Exile jest bardzo ladnie wykonane... ma ciekawa kreske i grafike :) troszeczke trzeba sie przyzwyczaic do kreski... jakos glowne postacie dziwnie wygladaly, ale to kwestia gustu ! (wkoncu mi sie podobala kreska w Crest of the stars- wiec pewnie niektorzy juz stwierdzili ze mam spaczony gust :P)

no i to na tyle !!!

A jak wam sie podobalo Last Exile ?
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Lechu » śr 23.06.2004 18:11

Ble, całkiem się nie zgodzę.

Bardzo dobre anime. Oczywiście patrząc na nie z perspektywy ostatnich produkcji.

Po pierwsze - animacja. Masakryczna, najlepsza animacja w serii TV jaką widziałem. Patent z chmurami, parą i dymem boski, klimat przez to niesamowity, walki powietrzne fantastyczne, do tego pomysł świata bardzo przyjemny, ciekawy i wogóle. Co do intra od razu - świetny jest, jeden z najlepszych openingów jakie widziałem. Pomijając powalającą animację, sama piosenka jest świetna. Fakt, za pierwszym razem wydała mi się dziwna i tandetna, ale w połączeniu z obrazem, i z klimatem anime naprawdę dobrze sie sprawuje i po jakimś czasie całkiem mi się spodobała (w przeciwieństwie do innych piosnek tego kolesia). Jest hmmm... tak samo jak całe anime bardzo artystyczna :) Tak samo ending, tylko że oczywiście trzeba lubić takie żeńskie wokale.
Co do muzyki - kolejny raz się nie zgodzę. O ile samo LE jest średnim anime w porównaniu z klasyką, to śmiało mogę rzec że OSTy oba są jednymi z najlepszych w historii anime. Idealnie pasujące do "wojennego" anime, z porządną orkiestrą, plus klimatycznymi kawałkami o nieco etnicznym brzmieniu. Zresztą, pisałem już o obu ostach w innym topiku, więc nie ma co się powtarzać - jak dla mnie obowiązkowa pozycja.

Postacie z początku mnie drażniły, design mnie wpieniał (wyjątkowo mnie drażnią brzydkie postacie), ale po 2-3 odcinkach się przyzwyczaiłem. Fabuła również była w porządku, taka typowo przygodowo-podróżnicza (Secret of Blue Water mój kochany się przypomniał), i mimo że z oklepanymi schematami, nie nudziła mnie wcale. Niestety, to co ładnie się zapowiadało, zabiło maksymalnie zjebane zakońćzenie, typowe WTF i zero wyjaśnień o co chodzi. Normalnie obstawiam je jako najgorsze w historii anime. Mogli równie dobrze dać sam obrazek z napisem THE END i już. Szkoda, bo przez te zakończenie anime bardzo wiele traci. No ale w obecnych czasach cięzko dostać anime z porządnym zakończeniem, więc jakoś to przebolałem.

Podsumowując: :)
Większośc anime obecnie ma niewykorzystany potencjał. Więc trza się cieszyć tym co się ma. A akurat LE wybija się ponad przeciętność pozostałych tytułów doskonałą animacją, doskonałym OSTem, dobrą fabułą, no i tak jak reszta ma syfiaste zakończenie.
Ogólnie mówiąc - stylowe, piękne anime, wysoki poziom wykonania i zaprojektowania całości, wszystko spójne i przemyślane, oprócz fabuły. Więc trza się po prostu delektować każdym odcinkiem a nie czekać co będzie na końcu :)
Sutepri jest lepsza pod względem fabuły i postaci tylko, bo akurat bardzo bolał mnie w niej brak sensownego klimatu który za to w LE był doskonały. Gdyby dało się połączyć oba anime....

EDIT - Sordi, nie wal Edit jak ktoś pisze posta, nie ładnie tak :P
Ale ja już swego poprawiać nie będę :)
Postacie brzydkie - bo to Gonzo, oni robią dziwny design, kwestia przyzwyczajenia, no i o dziwo pasują one do anime (tak jak w Saikano, też Gonzo). A grafa i animacja jak pisałem - najwyższej jakości.
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home


Wróć do Manga & Anime

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości