.hack//SIGN + .hack//Liminality +.hack//DUSK

Dla maniaków tychże dziedzin japońskiego rysunku

Moderator: Lechu

Postautor: hops » sob 29.03.2003 11:14

Lechu, na ten odcinek czekaliśmy 80 dni :) To co tu się wyprawia, przechodzi ludzie pojęcie. 30 Ton nowych informacji, fabuła pozbawiona humoru, zadziwiające zwroty w akcji, tajemniczość i groza. Ten jeden epizod rehabilituje poziom 10 poprzednich. I zakończenie - powodujące ciarki, wzmagające niecierpliwość i oczekiwanie na kolejny odcinek... Definitely MUST-SEE one :)

[nie twierdze, że wszystko w nim ma jakieś sensowne wytłumaczenie, ani że fabuła jest super-duper wybujana - po prostu, ten odcinek to killer sam w sobie, dla świata .hacka również - moim zdaniem, w pozytywnym tego słowa znaczeniu]
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Lechu » sob 29.03.2003 17:24

O no dobrze słyszeć, szczególnie kiedy ja dopiero teraz zaczynam ściągać, bo jakoś ostatnio mi do DUSKa nie spieszno. A tu takie wieści. No wieczorkiem ściagne to zobaczę czy masz rację :D

80? Policzyłeś tak dokładnie? :)
Hmm czyli może jednak zakończenie całej serii nie będzie takie złe jak myślałem że będzie... i 4 strony nasz topik już ma 8)


EDIT - Dupna sprawa od jakiegoś czasu dl i up stoją na 0 :( Coś czuje że może dopiero jutro obejrze :evil:

EDIT 2 - AAARGGGGHHHH juz tyle czasu ściagam a dopiero 21% pochlastać się można :evil: :evil: Piękne 2 kilo downloadzik YEAH
Jutro obejrze ---- jak dobrze pójdzie.

EDIT 3 - AAAAAARRRRRRRGGGGGHHHHHHHHH 31% MASAKRA!!!!!!! może za miesiąc obejrzę, Do tego modem już siada tyle czasu właczony i czasem sie wiesza :)
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Lechu » ndz 30.03.2003 15:00

No przez nockę się ściągnęło i niedawno obejrzałem. Hmmmm cóż mogę rzec....

Na początek klasycznie zjadę parę motywów :) A co!
Oniiiiiii-chaaaaaaan
Reeeenaaaaa
Oniiiiiii-chaaaaaaan
Reeeenaaaaa
I tak w kółko. Rozumiem że to brat i siostra, że się kochają bla bla. Ale do jasnej cholery po 11 odcinkach można już mieć tego szczerze dość. Zeby nie te ich darcie się to faktycznie odcinek był by najlepszy ze wszystkich DUSKowych. Ale... ale Rena i jej design mnie po prostu dobija, Shugo i jego maniakalna miłość do siostry mnie już po prostu wpienia, a te ich darcie się to już wogóle masakra. Wiem, czepiam się, ale autentycznie im więcej tego słyszę i widzę to mnie szlag trafia coraz większy. Nawet Tsukase i Subaru taka gorąca love nie łączyła.
Pomijając to, pozostaje jeszcze kwestia tego że niewiele skapowałem z tego odcinka, bo widać że panowie z Bandai zagrali klasycznie. Czyli przez 10 odcinków NIC się nie wyjaśnia odnośnie głownej tajemnicy, a potem w ciągu 20 minut robią człowiekowi pranie mózgu. Dobra, obejrzę klika razy, przebrnę przez błedy tłumaczenia, to coś może wymyślę. Póki co kompletnie się zamotałem.
A że jestem w cholernie złym humorze, bo straciłem moje sliczne streszczonko Michaś Szołu, to popastwię się dalej nad DUSKiem.
Ostatnio spotkałem się z bardzo fajnym stwierdzeniem. A jest to kolejna różnica między DUSKiem a SIGNem. I to chyba by była najdobitniejsza różnica. Otóż dlaczego DUSK jest słabszy? Bo twórcy gdzieś zgubili największą zaletę SIGNa, to co czyniło z pierwszej serii taki fenomen. Czyli uczucie że to co widać na ekranie to GRA. W DUSKu wrażenie że to są postacie sterowane przez graczy, że jest jeszcze drugi zwykły świat kulturalnie poszło się czesać. Przypomnijcie sobie sceny z SIGNa. Bear który prowadzi dochodzenie w zwykłym świecie, Mimiru która gra całą noc bo czeka na Tsukasę, każdy z bohaterów miał GRACZA, drugą postać którą widz przez 26 odcinków poznawał poprzez zachowanie bohaterów. W SIGNie bohaterowie wylogowywali się, tam było czuć że to naprawdę jest gra. A w DUSKu? DUSK to zwykła bajka, z kolorowymi bohaterami, gdzie gdyby usunąć motyw że to jest gra, to wcale nic by to nie zmieniło. Tu nie czuć wcale że to są dwa oddzielne światy, The World i nasz zwykły, nie czuć że np taką Mirelle steruje człowiek. Bohaterowie DUSKa nie mają tego drugiego JA, które sprawiało że oni wyglądali jak postacie z gry. Taki Balmunk, Ouka, przecież oni równie dobrze mogli by być zwykłymi NPCami. Bo tak się zachowują, jakby byli grą, a nie graczami.
Dlatego DUSK nie ma już tego klimatu co SIGN, nie jest to już mmorpg zwany The World, tylko zwykła historyjka fantasy. Nie ma już graczy, nie ma naszego świata. Nie czuć tego po prostu.
Wydaje mi się że było by o wiele lepiej gdyby to DUSK był pierwszą serią, a w SIGNie dali zakończenie całego projektu. Bo miłooooośc braciszka i siostrzyczki jakoś mi nie komponuje się zbyt z totalnym zakończeniem.

Oczywiście nie mówię że DUSK jest zły, a szczególnie ostatni odcinek, ale brakuje mu klimatu. Dobre i to, trzeba się cieszyć, bo zakończenie mogło być znacznie gorsze.
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: hops » pn 31.03.2003 16:05

Totalna klapa. Zakończenie gorsze niż w Chobitsach. Podniesienie rangi The World niemal do poziomu 'sacrum'. Co oni chcieli przez to pokazać? Internet łączy ludzi? To najgorsze zakończenie serii anime jakie widziałem, już nawet Hellsing miał lepsze [chociaż szczerze go nienawidzę]. Strata czasu. Niewarte zachodu. Cieszę się, że to już koniec... Uffff...
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Lechu » pn 31.03.2003 16:47

Dokładnie hejhops, dokładnie :cry: :cry: Syfne zakończenie syfnej serii z syfnymi postaciami. O co im chodziło, co tam się działo, to moja mała mózgownica pojęcia nie ma. Najpierw wyją żeby nie robić Data Draina, bo Aure skasują, potem robią Data Draina na siebie, potem jednak na Aurę, która będąc kluczową postacią przez całego SIGNa i grę, po prostu hmmm nawet nie znika, bo nie wiadomo co z nią się stało.
Znów oczywiście klasycznie Rena, powiem wprost, mnie wqurwiała na maksa, najgorsza postać w anime jaką w zyciu widziałem, do tego jeszcze ograniczona umysłowo, bo w kółko tylko Oniiiii-chaaaan od którego już zayoba dostaję. Bogu dzięki że się skończyło.
Najgorsze jest to że te syfne zakończenie kończy tak piękną i długą serię, ba trzy serie, signa, Liminality i gry, i po prostu wstyd że coś takiego powstało i tak się zakończyło. Tak dzieci, co z tego że przez klika lat kupa ludzi omal nie zginęła, zapadła w śpiączkę, skoro The World to cudowny raj i wszyscy są hepi i szczególnie Shugo może spotkać siostrzyczkę bo w normalnym świecie nie może i wogóle. GDZIE pytam się GDZIE jest tu główne przesłanie SIGNa, przesłanie mówiące że ten fałyszywy świat który dla wielu jest ucieczką od szarej rzeczywistości, jest niebezpieczny? Gdzie te ostrzeżenie że za kilka lat czeka nas taka smutna przyszłość? Dupa panie Paździoch, dupa, bo wszyscy się w The World świetnie bawią bo Shugo z ukochaną na maksa siostrzyczką niczym amerykański Tomahawk polecieli rozwalić portale i w ten sposób zakończyli jedną z najlepszych serii anime.
Gdzie ten majestat, ta poezja zakończenia z SIGNa? Nie ma, bo Shugo i jego ukochana na maksa siostrzyczka rozwalili jednym strzałem wszystkie zło i na koniec niczym tanie biuro podróży zareklamowali ten fałszywy świat jako nowy raj. Nie, nie i tyle. Obejrzę to jeszcze kilka razy, bo spróbuję pojąc o co tam biega i wystarczy.
I Bogu dzięki za Liminality 04, może tam będzie lepiej.
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: hops » pn 31.03.2003 17:53

Lechu pisze:Dupa panie Paździoch, dupa, bo wszyscy się w The World świetnie bawią bo Shugo z ukochaną na maksa siostrzyczką niczym amerykański Tomahawk polecieli rozwalić portale i w ten sposób zakończyli jedną z najlepszych serii anime.

LOL, dokładnie o tym samym pomyślałem :) Znaczy - o Tomahawkach :)

Lechu pisze:I Bogu dzięki za Liminality 04, może tam będzie lepiej.

Kiedy to wychodzi? Początek kwietnia?
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Lechu » pn 31.03.2003 18:03

Ten ich lot, jak się braciszek i siostrzyczka za rączki wzieli to juz było dno maksymalne. Tyle pieprzenia się żeby The World uratować a wystarczyło wysłać rakietę ziemia - portale i po robocie. Ja się zastanawiam tylko co Oniiii-chaaaaan i Reeeenaaaa zrobili jak już dolecieli. Syf totalny.
Tak na marginesie to spodziewałem się że całe The World pójdzie sie czesać i że dadzą coś na kształt końcówki SIGNa, ale jak widać było inaczej. Co ciekawe skończyli już w 12 odcinku. Nie 26, jak normalni ludzie, nawet 13 bym zrozumiał bo to też normalna liczba, ale tak im się spieszyło ze w 12 skończyli. I to jak skończyli.
I nadal mi Aury szkoda....

10 kwietnia, razem z Absolute Encirclement. Pewnie będzie pokazane jak załatwiają CC Company :) Gdzieś już o tym pisałem, nawet linka dałem do skrinów.
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Jander » pt 04.04.2003 21:55

Godzinke temu widzialem pierwszy epizod SIGNa - narazie zbytnio duzo nie wiem ale jak zonacze wszystkie odcinki SIGNa (no moze nie wszystkie) to bede mogl o nim gadac.
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: Lechu » pt 04.04.2003 22:05

Jander -> Fajnie :) Największy w Polsce topik o .hacku nie może umrzeć, dlatego im więcej nas tym lepiej! :lol: :lol:
Pamietaj żeby nie szaleć zbytnio i nie czytać narazie poprzednich postów, bo spoilerów od cholery tutaj. Poza tym pamietaj że na SIGNie się nie kończy, bo jeszcze gra, Liminality, i bleh DUSK. Więc jeszcze sporo przed tobą, co nie znaczy że nie możesz tu pisać. A właśnie. Postarałbyś się bardziej, napisał jak pierwsze wrażenia. Czyli: PODOBAŁO SIĘ??? :P

PS. Jeśli będziesz chciał pisać o grze, to jest drugi topik. Tak dla zachowania porządku informuję.

TEN TOPIK NIE UMRZE!!!!!!!!
ups poniosło mnie :)
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Jander » pt 04.04.2003 22:14

Nie moge zbytnio ocenic po jednym odcinku - powiem, ze mialem mieszane uczucia - muza nie pasuje, nie jest w stanie nadac klimatu (zbyt szybka), koncowka odcinka byla nawet nawet - ten koles zostal uwieziony w The Worldzie. Juz mam 2 odcinek ale zobacze go jutro.
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: Lechu » pt 04.04.2003 22:57

Jander pisze:muza nie pasuje, nie jest w stanie nadac klimatu (zbyt szybka)


Jander, ja cię kulturalnie proszę. Nie drażnij lwa.... nie w tym temacie. Nie chcesz chyba żebym edytował twoje posty? Bo akurat na temat muzyki z SIGNa nie życzę sobie takich komentarzy.
To żart oczywiście, ale mówiąc poważnie, dla mnie muzyka w tym anime to ideał, to cudo, majstersztyk, poezja, ja ją ubóstwiam, uwielbiam, nigdy w życiu lepszej nie słyszałem, bardziej pasującej, klimatycznej, nastrojowej, uff znów mnie poniosło. Poważnie. Według mnie właśnie muzyka w SIGNie perfekcyjnie pasuje. Nie wyobrażam sobie lepszej do tego serialu. Soundtrakca słucham praktycznie bez przerwy, mam wszystkie płyty co do singla.
To jest jeden z niewielu przypadek kiedy jak to się mówi "Muzyka tworzy anime" i bez tej muzyki SIGN myślę że stracił by 80% swojego uroku, klimatu i stylu. Nie. nie i jeszcze raz nie nie zgadzam się że nie pasuje. Pasuje idealnie do każdej sceny. Koniec dyskusji na temat muzyki. Wiem, chamski jestem, ale to mój czuły punkt akurat, bo jest to najlepsza muzyka jaką w życiu słyszałem. Możemy się kłócić o każdą inna rzecz w tym serialu, ale od muzyki wara. ARRRGHHHHHH

A, od muzyki sie zaczęło, bo tylko dlatego że soundtrack mi się spodobał to ściągnałem to anime.
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Jander » pn 07.04.2003 12:45

A MNIE sie muza nie podoba i tyle. Chcesz zedytowac moja opinie?
Muza nie tworzy dla MNIE klimatu - dynamiczna muza do wolno rozwijajacego sie watku to nie to (dla MNIE). Jak nie chcesz rozmiawiac o muzie no to spoko, nie musisz odpowiadac na ten post. Ja tylko wyrazam swoja opinie (złośliwy jestem co nie? :) ) Do paru momentow muza pasuje ale w reszcie wolalbym brak muzy, tylko odglosy natury. Ale to MOJA opinia (a jak zobacze, zes edytowal tego posta to zabije!).
"Zalegaja" mi juz odcinki 3,4 zaniedlugo je zobacze.
EDIT
Zobaczylem juz 3 i 4 i troche zmienilem zdanie na temat muzy ale ciagle pare momentow mi sie nie podoba.
Duzo fabuly z 4 odcinkow jeszcze nie wiem.
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: Lechu » pn 07.04.2003 15:04

Dobra dobra, żartowałem z tym edytowaniem, nie panikuj :P
Na temat muzy powiem jeszcze tylko tyle że:
w wypadku kiedy anime jest tak powolne, fabuła jest tak powolna, akcja jest powolna, rozmowy są powolne, wszystko jest cholernie powolne, szybka (wg mnie nie jest szybka no ale nich będzie) muzyka pomaga. Bo wyobraź sobie że w tle gra jakieś smętne coś, powolne. Zasnąłbyś po 2 minutach oglądania. A tak muza nieco ożywia klimat. Najwazniejsze że to jest gra, i trzeba brać pod uwagę że ta muzyka ma pasować do gry a nie anime. To tyle, kończymy dyskusję o muzie.
Odgłosy natury? Ale to jest gra! Wyobraź sobie np FF7 gdzie nie ma muzyki tylko słychać np ptaszki ćwiekające :P Dobra żartuję :)
Pooglądaj dalej, może zmienisz zdanie. A jak nie to trudno, twojej opinii edytować nie będę :)
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Avathar » pn 07.04.2003 21:35

hmmm.... Ja właśnie utknąłem na 15 odcinku hacka... boooooo...transfer jest żałosny...
Oczywiście w 15 same powtórki z tego co było ( a ja chce papu!! ) akurat sie ciekawie zrobiło i coś dziać zaczeło a tu kupka... nic ;( transfer że się ściąga i ściąga i ściąga i ściąga i ściąga i .... słabo mi mówić

Muza jest spoko! szczególnie Aura.... zajebioza maksymalna :)
Jander oglądaj dalej !!
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: Ceresik » pn 07.04.2003 21:43

Hello macie chyba nowego uzytkownika tego forum XD no przynajmniej na razie.. a mnie muzyka sie bardzo podoba! jest poprostu przesliczna ** mam narazie 35 mp3 na kompie i wciaz je kompletuje... (matko folder z hackiem ma juz ponad 5 gb O_o zobaczmy mp3.. troche obrazkow... slowa piosenek i opisy plyt... wszystkie odcinki SIGNa trzy odcinki liminality (wlasnie wiecie moze gdzie sciagnac reszte? :D) i 1 odcinek DUSK... ale sie tego nazbieralo biedny kompus XD) wiecie moze gdzie mozna sciagnac gry z hacka? ; _ ; bardzo bardzo bardzo bardzo bardzo (..) bardzo bardzo bardzo bardzo mi zalezy ; _ ; badzcie tak mili dla swojej nowj kolezanki i dajcie jakiegos linka XD ale zem sie rozgadala.. ja Ceresik na forum i co jeszcze koniec swiata sie chyba zbliza.. nie no gdybym weszla na chata to chyba swiat by sie konczyl.. e chyba upilam sie ta herbata malinowa ide spac XD papapapapapapapa
Awatar użytkownika
Ceresik
Lady
Lady
 
Posty: 4
Rejestracja: pn 07.04.2003 21:26

Postautor: Lechu » wt 08.04.2003 10:14

Ceresik witamy na forum Katedry, miło że zjawił się ktoś nowy.
Hmm nie wiem skąd dorwać grę, musisz poczekać na kogoś kto będzie mógł Ci pomóc. Liminality 04 wychodzi 10 kwietnia, niedługo potem pewnie będzie można ściągnąć.
Twój poprzedni post został usunięty. Trzymaj się topiku i pisz na temat. To nie czat. I unikaj dwóch postów pod rząd. Możesz edytować wcześniejszy i dopisywać do niego.
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Ceresik » wt 08.04.2003 12:34

tak jest panie administratorze! Dziekuje za informacje co do liminality... jej a 11 kwietnia mam urodziny co za mily przed-wczesny prezent XD (co prawda dostane go z opuznieniem ale nie czepiajmy sie szczegolow) mam nadzieje ze jesli chodzi o gre to ktos sie nademna zlituje ^_^" i postaram trzymac sie tematu.. http://sma.blueeast.pl/hack.htm można tu ściągnąć kilka utworków z .hacka.. ktora z muzyczek podoba sie wam najbardziej?? ^_^
Knowing the song I will sing till the darkness comes too sleep ,/',/',/'
Awatar użytkownika
Ceresik
Lady
Lady
 
Posty: 4
Rejestracja: pn 07.04.2003 21:26

Postautor: Ceresik » wt 08.04.2003 12:54

tak wiem mialam nie pisac dwoch postow.. ale... jak sie edytuje? ; _ ; bo widzicie jak jestem zalogowana to widzie jak zmienic wasze posty ale nie ma takiej ikonki przy moich... - - moze jestem ciezko kapujaca no ale trudno.. dotrzymujac obietnicy do pisania na temat XD Co do poprzednich textow na tamat DUSK... (dop. teraz przeczytalam troche wiecej niz strone 1 i kilka ostatnich postow XD) nie moge sie za bardzo wypowiadac bo widzialam 2 odcinek ale mi wcale ta milosc siostry do brata i vice versa nie przeszkadza... zreszta nie dziwie sie Renie ze tak bardzo chce byc ze swoim bratem XD mam duzo starszego brata odemnie ale caly czas pamietam jak sie ze mna bawil, jak przychodzil po mnie do przeczkola na zebrania i zabieral mnie do kina, no i czasem mi dokuczal ale po przemysleniu nawet to mi tak bardzo nie przeszkadzalo... teraz sie wyprowadzil i bardzo za nim tesknie juz nawet mysl ze dzieki temu mam wlasny pokuj nie pomaga ^^" wydaje mi sie ze Bandai zrobilo to dla mlodszych widzow, tak zeby bylo "cos kolorowego i milusiego" no i jak sie uda przy okazji jako tako zadwolic starszych widzow.. DUSK jest inny ale ma tez swoj urok ^_^

EDIT: ja jestem naprawde ciemna masa XD gomen juz wiem jak sie edytuje poprostu wszystkie pola mialy u mnie jednakowy kolor i myslam ze te edit to do waszego bo zawsze widzialam na forum ze "toto" jest na dole gomen jeszcze raz!
Ostatnio zmieniony wt 08.04.2003 12:58 przez Ceresik, łącznie zmieniany 1 raz
Knowing the song I will sing till the darkness comes too sleep ,/',/',/'
Awatar użytkownika
Ceresik
Lady
Lady
 
Posty: 4
Rejestracja: pn 07.04.2003 21:26

Postautor: Lechu » wt 08.04.2003 12:54

Ha, pewnie że miły, też się doczekać nie mogę, bo to w sumie ostatni odcinek i Liminality i zapewne wogóle ze wszystkich anime .hack ostatni. Mogliby zrobić chociarz trochę dłuższy, coś ala Liminality 01 tak z godzinę :)
Która z muzyczek.... hmm wyjatkowo wszystkie z .hacka. Z jakiegokolwiek soundtracka. Ale skoro ma być ta naj to podam te szczególnie lubiane:
Z 1 OST: najlepszy soundtrack, a ta naj to chyba Key of the Twilight standardowo, lubię też inne śpiewane przez Emily Bindiger. Ale Kluczyk ma najlepszy klimat :)
Z 2 OST: In the Land of Twilight, Under the Moon, Useless Chatting, To Nowhere.
Z Liminality: Tasogare no Umi (ending), Kioku (op z Liminality 04), Kimi ga Ita Monogatari (op Liminality 03) i Liminality Full Version z OSTa
Z DUSKa jedynie Emerald Green (ending). Poza tym cały soundtrack jest hmmm słabiutki.

PS Najwyżej moderatorze. Nie jestem adminem :P
PS2 O grze .hack jest oddzielny topik, jakby co.
PS3 Polecam przeczytanie tego topiku w całości (wiem sporo tego), może wyjaśni Ci pare rzeczy :)

EDIT - He he ten przycisk EDIT co niby jest do naszych postów jest tak naprawdę do edytowania Twoich :). O te podwójne posty tak się nie martw o ile są pisane w dużych odstępach czasu i są w miarę na temat :)
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Ceresik » wt 08.04.2003 13:09

Admin - moderator.. dla mnie to samo XD ja lubie sluchac Aure, Mimiru, Bear, Tasogare no Umi, In the land of twilight,under the moon (aure i pierwsza zwrotke in the (...) moon znam nawe na pamiec.. powinam sie wziac za histe - -'), Before Dawn, TO nowhere... a za endingiem DUSKa osobiscie nie przepadam wole juz opening ^_^
Knowing the song I will sing till the darkness comes too sleep ,/',/',/'
Awatar użytkownika
Ceresik
Lady
Lady
 
Posty: 4
Rejestracja: pn 07.04.2003 21:26

Postautor: Lechu » wt 08.04.2003 13:22

Co do DUSKa:
Rozumiem że to brat i siostra, że się dawno nie widzieli i że się kochają. Tylko mnie po porstu wpienia postać Reny i jej dialogi. Od gdzieś 5 odcinka jedyne co ona mówi to jest Oniiiii-chaaaan, Shugo jeszcze zrozumiem, stara sie chłopak ją ratować. Ale to wszytsko jest tak pokazane i zbudowane że po prostu po paru odcinkach człowiek ma szczerze dość.
Bandai dla młodszych widzów zrobiło pierwsze 4 odcinki. I OK, ja to rozumiem i pierwsze cztery mi się podobały. Wesołe, luzackie, można było porządnie się pośmiać. Ale potem na siłę wcisnęli tam poważne motywy i wyszło jakieś takie nie wiadomo co. Już mówiłem nie raz: albo wszystko jest wesołe i dla dzieci, albo poważne jak SIGN. Zresztą to pewnie wynika z mojej natury. Ja w .hacku wolę raczej te mroczniejsze, tajemnicze klimaty SIGNa czy Liminality.
W DUSKu po prostu klasycznie zabrakło twórcom pomysłów. Mogli utrzymać do końca ten zabawny klimat, bardziej by mi się podobało niż to co zrobili w rzeczywistości.
Dla mnie DUSK to tylko piękny Emerald Green. Reszty mogłoby nie być.
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Jander » sob 12.04.2003 13:51

No, przeczytalem pierwsza strone waszych wywodow o .hacku. Ja The World troche do Matrixa porownuje-w M umysl wysylano do nierealnego Matrixu tak samo jak w .H do The Worlda tyle, ze gdy cialo prawdziwe umrze to w .H umysl ciagle siedzi w TW (jesli dobrze zrozumialem bo nie widzialem calego Signa i wnioskuje ze scenki co ojciec Tsukasy odlaczal respirator (czy jak to tam sie nazywa :) ). Narazie widzialem 13 odcinkow-fajnie jest wiedziec np. kim jest jakas dziwna osoba (Helba) z gry infection.
Jeszcze jedno: skoro The World sprzedal sie w ilosci ponad 27 mln to gdzie sa ci gracze? Zalozmy, ze 3/4 akurat nie gra a 1/2 z tych 3/4 jest w jakichs dungeonach. To gdzie te 10 125 000 osob? (okolo) Jakos widzialem ze 100 osob narazie...
PS: Lechu jakos nie wydaje mi sie zebys wydal jakies 800 zl na jedna gre sprzedawanych w oddzielnych plytkach.
PS2: Skad sciagnac muzyczki z .hacka? :)
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: Lechu » sob 12.04.2003 15:44

Jander pisze:Jeszcze jedno: skoro The World sprzedal sie w ilosci ponad 27 mln to gdzie sa ci gracze? Zalozmy, ze 3/4 akurat nie gra a 1/2 z tych 3/4 jest w jakichs dungeonach. To gdzie te 10 125 000 osob? (okolo) Jakos widzialem ze 100 osob narazie...


Bo tam jest tak jak w Diablo na przykład. Są różne serwery - amerykański, japoński, itp i te 10 000 000 co wyliczyłeś siedzi na różnych serwerach, poza tym pewnie w dungeonach też się chowają. Tak mi się wydaje przynajmniej.

Ceresik podawała adres z muzą, tam jest bodajrze 1 OST, resztę niestety nie wiem skąd skołować, ja mam z róznych źródeł, które już nie działają.
Możesz czytać cały topik, ale nie polecam, bo potem ostre spoilery z SIGNa, Liminality i DUSKa są.
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Jander » sob 12.04.2003 16:03

To dlaczego obcokrajowcy (spoza Japoni) graja na japonskich servach? Wiem to z gry: spotykalem amerykanow, niemcow, hiszpanow... tylko czesc to ryżomani :D Nawet gdyby te 10 mln bylo gdzie indziej to 125 000 jakos na jednym serwerze nie ma.
Topic bede czytal w miare ogladania .hacka.
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: Lechu » sob 12.04.2003 21:53

Uczepiłeś się tych graczy :roll:
Zobacz w SIGNie ile ludzi chodzi, jak rozległe są tam tereny, masz łąki te, zimowe krajobrazy, las, cały świat prawie. DO tego skoro lewele są generowane losowo ze słów znaczy że tych leweli jest od cholery i troche, do tego nawet nie wiesz ile jest tych serwerów, może każde miasto ma swój, poza tym nie każdy kto kupił tę grę gra akurat teraz, w Infection jest ich mało bo PS2 za wielu postaci na raz nie pociągnie, w SIGNie jest całkiem sporo ludzi. Zresztą po co sobie tym głowę zawracać, lepiej pomyśleć o co w fabule biega :)

Strzezcie się ludzie poza tym, bo Wujek Lechu w związku z wzrostem zainteresowania hackiem i coraz większą ilością wolnego czasu wraca do oglądania SIGNa!!!! Bedą nowe długaśne postyi chore teorie!!!!! Ihaaaaaaaa!!!
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Jander » sob 12.04.2003 22:22

To o postaciach w Signie teraz:
Sora jest jakis dziwny, lepiej by bylo gdyby bardziej serio to bral (slabo odgrywa role-tak mi sie bynajmiej wydaje). Jakos wole Crima, jesli go odpowiednio "przeszlifowac" (honor i te sprawy oraz wyglad[jest dobry IMO]) to Lechu by go polubil :)
Tsukasa na poczatku byl bardzo samolubny ale pozniej stal sie bardziej otwarty (ale nie do konca).
BT nie przypadla mi do gustu.
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: Lechu » sob 12.04.2003 22:39

No to wio :D

Sora jako jedyny GRA. Dla niego to jest zabawa. Jak dla .... no dobra obejrzysz do końca zobaczysz :D
Crim jest za porządny, do tego ma jakiś dziwny luzacki styl, no i jedyne co robi to łazi za Subaru, bo dawno temu jej pomagał w TW stawiać pierwsze kroki (hihi) a potem niestety się rozstali. I teraz biedny Crim nie ma co z sobą zrobic. Taka przeciwwaga dla Sory. I o ile Sora jest nietypowy, ciekawy i nieprzeciętyny, to Crim jest nudny, porządny, i strasznie klasyczny. Ban-yong :D
Wygląd Crima jest o tyle ciekawy że jest "stary". Jakby to wyjaśnić..... to tak jak teraz jest w grach. Masz Unreala 1, gdzie modele są kanciaste i mało poligonów, a potem zrobili U2 i postacie są o wiele lepsze. Tak samo jest z Crimem, on jest jednym z grających od bardzo dawna i kiedy innych postacie są bardziej szczegółowe, to on swojego modelu nie upgrejdował i widać nawet że jest taki bardziej drętwy :D Fajny pomysł.
Tsukasa i jego charakter to temat na całą książkę, gdzieś w poprzednich postach (takim dłuuugim) zająłem się dogłębnie jego postacią z początku serii. Potem Tsukasa ewoluuje, a jego ewolucja jest głównym elementem napędzającym serię. I jak się okarze bardzo ważnym na koniec.
BT jest IMHO o wiele lepsza niż niż np taki Crim, czy Subaru, ale to moja opinia. Po pierwsze jest o wiele ciekawszym charakterem, o jej kombinacjach i intrygach również można książki pisać, po drugie u niej bardzo mocno widać że to jest tylko postać z gry, że po drugiej stronie siedzi gracz. Nie wiem czemu mam takie wrażenie. Zresztą z początku też jej nie lubiłem, najpierw wydawała mi się jakąs taką niepotrzebną poboczną postacią, potem jednym z tych "złych", a po 17 odcinku zmieniłem zdanie. I od tamtej pory do końca serii BT wyjątkowo nabrała charakteru.

Ja chcę Liminality 04 !!!!!!!!!!!! Ruszyli by się z tym fansubem ARRRGHHHH!!!!!
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: hops » ndz 13.04.2003 22:45

Znalazłem coś podejrzanego:

04/13/03 .hack//SIGN 27 Evabeast-Fansubs

Lechu, ściągnij i powiedz - ja sprawdzam akurat co innego :)

#evabeast-fansubs @ irc.aniverse.com
/ctcp sakamu hack sign 27

Have fun - to podobno bonus ep :) [jeśli już widziałeś, to przepraszam :)]
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Lechu » pn 14.04.2003 18:49

CO???

SIGN 27???? Nie, nie widziałem, a torrenta nie ma? bo z IRCa to ja bede do piątku przynajmniej ciągnął i nie ściągne..... zaraz zresztą sprawdzę, jak coś to dam znać.

IHAAAAAAAA :D :D :D
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: hops » pn 14.04.2003 19:20

Lechu pisze:SIGN 27???? Nie, nie widziałem, a torrenta nie ma?

Niestety nie stwierdziłem. :(

Oby ten odcinek nie był takim samym dowcipem jak Witch Hunter Robin Special :) Anyway, wracam do ściągania Last Exile 01 i Wolf's Rain 10 :)
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Lechu » wt 15.04.2003 14:22

Hmmmm poczekam aż na kazie bedzie, wtedy nawet jak sie sciagnie pare mega bedzie można obadać co to. A narazie i tak pragnę, porządam, śnię po nocach o Liminality 04. Wszystko przez tę muzyczkę z openingu. ARRRGHHH ile jeszcze mam czekać!!!

A ja wracam Noira ciągnąć :D


EDIT
Właśnie dowiedziałem się conieco na temat tego SIGNa specjalnego - jest to jeden z 3 odcinków które wyszły na jakims dvd specjalnym w Japonii. Akcja dzieje się po zakończeniu SIGNa, a przed rozpoczęciem gry i pokazuje co działo się dalej z bohaterami. Ten odcinek (27) jest poświęcony Mimiru. Także jeszcze będzie 28 i 29. Cool.
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Avathar » pt 18.04.2003 16:55

Już długo tu się nie udzielałem , lecz po obejrzeniu .hack // Sign 17 postanowiłem że muszę.
Po obejrzeniu tego odcinka doszedłem do wniosku że B.T. to fantastyczna postać , o ile przedtem uważałem ją za postać ciekawą to jednak bardziej wolałem np. Sore (no teraz też :D ) , to teraz jakoś bardziej przypadła mi do gustu... nie wiem dlaczego, ale pisze to co w topicu o GitS 2 pisałem ,że lubię postaci z charakterem... a B.T. ma charakter.
Po tym odcinku podskoczyła w moim rankingu postaci , gdyż jej rozmyślania i przemyślenia pokazały że jest ona rozsądną postacią...
Cóz...to ja idę sobie zrobiś.... L.T. Sandwich :D
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: Avathar » pn 21.04.2003 14:21

hmm...skończyłem oglądać .hack//sign... jednakże zakończenia nie zrozumiałem ... Czy Real World to The World tylko że w innej edycji ?? Czy Real World to swoisty program ?? Proszę osoby które obejrzały .h//s i zrozumiały zakończenie o wyjaśnienie mi tego.

Pozdrawiam.

P.S.Hack//sign to jedna z najlepszych rzeczy jakie ostatnio widziałem.
Ostatnio zmieniony pn 21.04.2003 22:02 przez Avathar, łącznie zmieniany 2 razy
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: Lechu » pn 21.04.2003 17:22

Obejrzałem i zrozumiałem.
Proponuję przeczytać wszystkie moje posty w tym topiku, nie na darmo się produkowałem. Zakończenia raczej dogłebnie nie badałem, z tego względu że oglądanie i badanie serii zakończyłem na 10 odcinku. Czyli narazie tylko tyle jest przeanalizowane w miarę. A za resztę wezmę się jak tylko będę miał czas i chęci. Bo to wymaga obejrzenia kilka razy, a każda scena to doskonały materiał do snucia teorii. Ty byś Avathar przeczytał i sam próbował coś wykombinowac, a nie polegać tylko na moim zdaniu. Zawsze to ciekawiej i po to ten topik jest, nie żeby podniecać się jak SIGN jest wspaniały, tylko żeby zrozumieć o co w nim biega.

PS Nie widziałeś jeszcze wielu rzeczy...
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Avathar » pn 21.04.2003 21:59

O.K.Koniec z wychwalaniem. Gdy obejrzałem już zakończenie odniosłem wrażenie że Tsukasa wyszedł/wyszła z The World , na następny , swojego rodzaju Matrixa.
Napewno pamiętacie jak pare scen wcześniej Tsukasa rozszyfrował fałszywą Mimiru ?? Gdy robaki (prawdopodobnie karaluchy) upadły na ziemię pojawiły się niebieskie 8-mio kąty. Gdy już Tsukasa się wydostał i spotkał Sunaru IRL zanim sie złapali za ręce , stopklatka , i w tle też niebieskie 8-mio kąty. Czy to oznacza że Real Life można porównać do The World ?? Ta kwestia ,która wypowiedział Crim , Real Life is Real Life , The World is The World , może nie jest prawdą i są to światy do siebie podobne (przynajmniej z podstaw) ??

Tak szczerze to uważam to za trochę naciąganą teorię , ale jakoś inne wytłumaczenia nie mogę znaleźć.

Pozdrawiam.
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

PoprzedniaNastępna

Wróć do Manga & Anime

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości