COWBOY BEBOP

Dla maniaków tychże dziedzin japońskiego rysunku

Moderator: Lechu

COWBOY BEBOP

Postautor: Lechu » czw 02.01.2003 23:50

No więc w związku z tym że Hyper znów po raz wtóry powtarza tą niesamowitą serię, zakładam topic jej poświęcony. Możecie tu napisać jak bardzo kochacie Bebopa :)

See you space cowboy...
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Sorden » pt 03.01.2003 0:50

czemu ja nie mam tego kanalu :(
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: meri » pt 03.01.2003 9:15

bardzo dziekuje :mrgreen: bede tutaj palic swieczki i skladac kwiaty :mrgreen: przed monitorem bo mam Spike'a na tapecie 'P
Bo ja zla kobieta jestem ];>
meri
Lady
Lady
 
Posty: 107
Rejestracja: sob 28.12.2002 22:21
Lokalizacja: krakow

Postautor: Jander » pt 03.01.2003 13:04

Najlepszy odcinek to byl ten co sie najadli grzybkow halucynogennych i potem mieli schizy to bylo da best chociaz ostatni odcinek tez byl niezly.
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: meri » pt 03.01.2003 19:13

a co powiesz na ten z tym czyms co wylazlo z lodowki i pogryzlo zaloge? :P
Bo ja zla kobieta jestem ];>
meri
Lady
Lady
 
Posty: 107
Rejestracja: sob 28.12.2002 22:21
Lokalizacja: krakow

Postautor: Lechu » pt 03.01.2003 20:12

Hehe ten z grzybkami to majstersztyk :lol: Zresztą jedną z wielu zalet Bebopa jest to że są w nim odcinki pokroju "grzybków" i są odcinki naprawdę piękne i poruszające, że o dwóch ostatnich nie wspomne.
A widzieliście bebopa w wersji kinowej? "Knockin' on the Heaven's Door"

Co do bohaterów to również jest to kolejna zaleta. Takiej czwórki (no niech będzie piątki) bohaterów jak w Bebopie nie ma w żadnym innym anime. Przez wszystkie 26 odcinków widz tak się przywiązuje do Spike'a i jego ekipy że na koniec.... nie da się tego opisać...

Kolejną sprawą jest muzyka. Kto słyszał "Call me call me" ten wie o co chodzi. Yoko Kanno rządzi :)

PS Faye i tak jest najlepsza :P
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: meri » pt 03.01.2003 21:32

wole Spike'a ;P
Call me <-- mmmm.... jedna z moich najukochanszych piosenek.. ale musze przyznac, ze 'no reply' jest tez znakomite.. niezle jest tez 'blue' - ostatnia piosenka z serialu...
a film: heh.. chcialabym kiedys zobaczyc tyle motyli :>
Bo ja zla kobieta jestem ];>
meri
Lady
Lady
 
Posty: 107
Rejestracja: sob 28.12.2002 22:21
Lokalizacja: krakow

Postautor: Lechu » pt 03.01.2003 22:20

Hmm ciekawe czy komuś się Edzia podoba... Spike jest fantastyczną postacią, ale wiesz, hmmm Faye... eh

Z muzyki świetny jest też Space Lion, Too Good Too Bad, The Egg and YOU no i piękna melodia kiedy Spike wypada przez okno katedry ... Green Bird. Boże co ja plotę. Wszystko jest świetne. Kropka.
Film -> soundtracka mi brakuje.... melodii kiedy te motyle lecą... Świetny początek, kiedy Spike i Jet rozbrajają napad na sklep :lol:
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: meri » pt 03.01.2003 22:51

wiesz, ja wcale Ci sie nie dziwie ze Ci sie Faye podoba.. no ale wiesz... jakby to powiedziec.. mnie kobiety nie interesuja "P dlatego zostane przy Spike'u :vamp:
yeah, ten poczatek w filmie jest swietny :P
Bo ja zla kobieta jestem ];>
meri
Lady
Lady
 
Posty: 107
Rejestracja: sob 28.12.2002 22:21
Lokalizacja: krakow

Postautor: Lechu » pt 03.01.2003 23:06

Heh, w Faye ciekawe jest to że pomimo jej "walorów", mi najbardziej podoba się to jaka ona jest. No bo w anime większość żeńskich bohaterek to albo jakieś delikatne panienki, albo ostre i szalone laski. Za to Faye od razu wydała mi się jakaś taka ... inna, bardziej ludzka, nieszablonowa. Ma poza tym świetny głos, którego nie sposób nie lubić (to w sumie Megumi Hayashibara, jedna z najlepszych seiyuu). Dobra dość o Faye, bo jeszcze wyjdę na schizola co slini się na widok laski z anime :) Grunt że jest inna niż reszta bohaterek z anime.
Co wcale nie znaczy że Faye jest świetna a reszta bohaterów Cowboya jest do ... bani. O nie, już mówiłem że cała piątka jest fenomenalna. Nawet Ein jest jakiś taki lepszy od innych zwierząt z anime. Niby zwykły pies a jednak...
Spike jak Spike, nie sposób żeby mnie interesował, ale na koniec człowiek czuje się jak po stracie wspaniałego kumpla. Co właśnie jest ciekawe, bo bohaterów Bebopa niby nic nie łaczy, każdy cały czas przychodzi i odchodzi jak chce, a tu widz w przeciwieństwie do nich tak się przywiązuje, że na koniec z trudem hamuje się łzy.
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: meri » pt 03.01.2003 23:08

ja nie hamowalam, same poplynely :D
Bo ja zla kobieta jestem ];>
meri
Lady
Lady
 
Posty: 107
Rejestracja: sob 28.12.2002 22:21
Lokalizacja: krakow

Postautor: Lechu » pt 03.01.2003 23:12

No gdzie ja prawdziwy mężczyzna będę płakał na koniec anime. Wcale nie płakałem na koniec Bebopa, Mononoke, Grobowca... wcale :cry:
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: meri » pt 03.01.2003 23:20

a ten Grobowiec to co to? ja malo wiem o anime i chetnie uslysze co mam sobie obejrzec :)
Bo ja zla kobieta jestem ];>
meri
Lady
Lady
 
Posty: 107
Rejestracja: sob 28.12.2002 22:21
Lokalizacja: krakow

Postautor: Lechu » pt 03.01.2003 23:33

Grobowiec Świetlików (Hotaru no Haka) - film Isao Takahaty, jednego ze współpracowników Miyazakiego, teoretycznie jak to filmy Miyazakiego powinien być przyjemnym opowiadaniem z przesłaniem, ale niestety panu Takahacie wyszło coś innego, wcale nie gorszego. Nie widziałem bardziej przygnębiającego anime. Historia chłopca i jego młodszej siostrzyczki osieroconych po bombardowaniu. Piękny i cholernie smutny film.
A obejrzeć go można na Hyperze, bo robi tam za klasyczną zapchajdziurę. Kończy się na Hyperze jedno anime, i zanim powtórzą drugie to wpychają Grobowiec. Poczekaj aż skońćzy się CB, na pewno powtórzą.
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: meri » pt 03.01.2003 23:37

ahh.. slyszlam i widzialam fragmenty... tylko ze nie skojarzylam bo tyt pelnego nie podales...
nie mam tego kanalu :/
Bo ja zla kobieta jestem ];>
meri
Lady
Lady
 
Posty: 107
Rejestracja: sob 28.12.2002 22:21
Lokalizacja: krakow

Postautor: Lechu » pt 03.01.2003 23:39

Uh, myślałem że masz Hypera, skoro Bebopa widziałaś... no cóż zapomniałem że są inne źródła. Stupid me :P
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: meri » pt 03.01.2003 23:43

nie szkodzi... a z Cowboyem to moja znajomosc zaczela sie od call_me.mp3 ;) potem teledysk, a potem 1 odcinek :P musze pzyznac, ze czolowka nieco mnie zniechecila ale potem.. mrauk :) musze sobie obejrzec all again, ale moze najlepiej jak bede odpoczywac po examach czyli po 9 stycznia ;/
Bo ja zla kobieta jestem ];>
meri
Lady
Lady
 
Posty: 107
Rejestracja: sob 28.12.2002 22:21
Lokalizacja: krakow

Postautor: Lechu » pt 03.01.2003 23:48

Ja napoczątku Bebopa znałem tylko z nędznych opisów w kawaii no i z tego że muzykę robiła YK. Wcale mnie do tego filmu nie ciągnęło bo i co może być ciekawego w jakimś luzackim anime o kowbojach latającyh w kosmosie. Nie mój typ. Bleh. A potem na Hyperze trafiłem akurat na drugi odcinek, obejrzałem z nudów i koniec. Trzeba było zrobić ostre przemeblowanie w mojej liście najlepszych anime.
Cały czas sobei powtarzam: nie oceniać nic po okładce. I dupa, zawsze to robię a potem się śmieję ze swojej naiwności. Stupid stupid stupid me :P
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: meri » pt 03.01.2003 23:52

heheh... jakbymoceniala ksiazki po okladce to polowa ksiazek fantasy by odpadla ;P a z Cowboya mam 12 odcinkow w przepyszniutkiej jakosci, teraz tylko mam nadzieje, ze dostane reszte...
Bo ja zla kobieta jestem ];>
meri
Lady
Lady
 
Posty: 107
Rejestracja: sob 28.12.2002 22:21
Lokalizacja: krakow

Postautor: Lechu » sob 04.01.2003 22:03

U mnie to chyba wynika z jakiejś dziwnej awersji do rzeczy które wszyscy uwielbiają i wychwalają. Jak słyszę dokoła że dana książka, film, gra jest wspaniała, to automatycznie ja nastawiam się negatywnie. I dopiero potem jak przez przypadek trafię na to coś, to okazuje się że nie mogę bez tego żyć. Tak było z wieloma anime, czy z chociażby Final Fantasy. Niby wiem że taki jestem a jednak cały czas mi się to zdaża......
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: meri » sob 04.01.2003 22:13

a wiesz ze ja mam podobnie? zreszta, Final ciagle lezy i czeka az go obejrze :P
tylko ze z anime to akurat jest tak, ze nawte jak chce obejrzec to niewiele mi do daje , musze sobie sama sicagnac bo nie ma za bardzo do kogo to pozyczac ;/
tyle co mi sie troche komixow od kumpla poczytac: evy i Akire.. ale Akira hmm.. nie wiem czemu, ale po 8 komixie doszlam do wniosku, ze jednk co za duzo to niezdrowo... jakby nie wiem.. umknal gdzies caly cel stworzenia tego projektu...
Bo ja zla kobieta jestem ];>
meri
Lady
Lady
 
Posty: 107
Rejestracja: sob 28.12.2002 22:21
Lokalizacja: krakow

Postautor: hops » ndz 05.01.2003 21:35

Lechu pisze:Hmm ciekawe czy komuś się Edzia podoba...


Ed to najlepsza postać z Cowboya :) Kocham ten etuzjazm, radość, ogłupienie wywołane ciągłym kontaktem z komputerem i te dłuuuugie, zręczne.......nogi :) Bez Eda serial byłby troche ubogi :)
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Lechu » ndz 05.01.2003 21:42

Hmmm ja wiem że Edzia jest świetną postacią jeśli chodzi o jej charakter, jej "etuzjazm, radość, ogłupienie wywołane ciągłym kontaktem z komputerem" ale mi chodziło o te bardziej hmmm... sprawy damsko męskie. Ale to są gusta, nie będę się kłócił :wink: Ale tak samo można powiedzieć że kocham Eina :oops:
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: meri » ndz 05.01.2003 21:45

haa! ale Spike.. z ty papierosem.. z tym podejsciem do jedzenia ;)) z tym zgrabnym przeskakiwaniem barierek... ta urocza znudzona mina... mmmmm.. :vamp:
Bo ja zla kobieta jestem ];>
meri
Lady
Lady
 
Posty: 107
Rejestracja: sob 28.12.2002 22:21
Lokalizacja: krakow

Postautor: hops » ndz 05.01.2003 22:16

Lechu pisze:Hmmm ja wiem że Edzia jest świetną postacią jeśli chodzi o jej charakter, jej "etuzjazm, radość, ogłupienie wywołane ciągłym kontaktem z komputerem" ale mi chodziło o te bardziej hmmm... sprawy damsko męskie. Ale to są gusta, nie będę się kłócił :wink: Ale tak samo można powiedzieć że kocham Eina :oops:


Tej, Ed nie jest taka zła :) Mam chyba jakieś zdjęcia z Cowboya, na których wygląda całkiem ładnie [jakaś sukienka, te kapitalne rumieńce na policzkach :)]. A tak BTW, najładniejsza w serii jest panienka z pierwszego odcinka :) [szczególnie podoba mi się scena, w której ją po raz pierwszy pokazują ;) a raczej, pokazują to co ma największego [i nie mówie tu o temperamencie ;P ].
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Jander » pn 06.01.2003 13:19

Zastanawiam sie czemu wiekszosc osob w Cowboyu pali papierosy? To sa juz nalogowi palacze. Doroslych osob nie palacych mozna policzyc na palcach. Dobrze ze Jet wprowadzil pozniej zakaz palenia :wink: .
btw: wiem czemu Zły jest taki silny-bo nie pali papierosow :D
btw2: gdyby Spike nie palil to by mial ogolnie lepsza kondyche i ostatnia scena mogla zakonczyc sie heppi endem.
A tak w ogole to moje ulubione postacie to:
1. Spike (jakze by inaczej :) )
2. Zły tuz za Spike'iem (najbardziej chlodna postac jaka ever widzialem [i nie pali :!: )
3. Faye (z powodu ciekawego zachowania i nie tylko :wink: ) btw przypomina mi Kriss De Valnor z Thorgala
4. Ed i Ein (humor)
5. Jet (bo wprowadzil zakaz palenia i opiekuje sie roslinkami :P )
Reszta to postacie epizodyczne.
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: meri » pn 06.01.2003 14:21

Vicious :> mrau :vamp: moze gdyby palil tyle co Spike to by wygral ;P eshh.. jak ich widze z tymi papierosami to sama mam taaka ochote zapalic... dobrze, ze za chwilke wychodze, zdaze sobie 'dokarmic raczka' przed egzaminem ;)
Bo ja zla kobieta jestem ];>
meri
Lady
Lady
 
Posty: 107
Rejestracja: sob 28.12.2002 22:21
Lokalizacja: krakow

Postautor: Shizm » pn 06.01.2003 18:31

Dla wszystkich co to Hypera to mam wiadomosc chyba dobra ale nie dla nieznajacych niemieckiego. Otoz na niemieckim MTV bedzie od srody (chyba) bedzie CB. Dzies tak ok 22 h.
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: Jander » pn 06.01.2003 19:18

meri: raczej w ostatnim pojedynku nikt nie wygral bo dodatkowe 5 minut zycia to raczej zadna wieksza wygrana. Byl remis lub przegrana Bad'a i Spike'a.
Jakos watpie zeby osoba z gorsza kondycha, zniszczonymi plucami i z rakiem czekajacym na jedzonko wygrala :P
btw: palenie tytoniu powoduje raka i choroby serca (czyt smierc ;P )
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: meri » pn 06.01.2003 22:06

ostatni odcinek.. heh.. plakalam jak bobr..a teraz slucham sobie ten finalowej pioseneczki.. wiesz, tylko mi troche szkoda ze tak malo i Viciousie bylo.. ale z 2 strony.. hmm.. dzieki temu moge sobie znuc rozne domysly i historie ;P
a palenie szkodzi, no coz, kazdy na cos umiera, jak nie umre na wrzody zoladka to zezre mnie rak pluc.. /me lekkomyslnie sie tym nie martwi ;P
Bo ja zla kobieta jestem ];>
meri
Lady
Lady
 
Posty: 107
Rejestracja: sob 28.12.2002 22:21
Lokalizacja: krakow

Postautor: Lechu » pn 06.01.2003 23:10

Co wy się ludziska o raka martwicie, przecież w Bebopie w kosmosie latają, skolonizowali planety to i z rakiem sobie poradzą, ja myślę że tu palenie akurat miało niewielki wpływ ma wynik walki ;)
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: meri » wt 07.01.2003 9:53

ja sie tam o raka nie martwie ;P szczegolnie u nich :)
eshh.. skoncza mi sie examy to widze ze mi weekend uplyne pod znakiem tej serii...
Bo ja zla kobieta jestem ];>
meri
Lady
Lady
 
Posty: 107
Rejestracja: sob 28.12.2002 22:21
Lokalizacja: krakow

Postautor: Jander » wt 07.01.2003 22:06

Teraz leci na hyperze odcinek z grzybkami :!:
Juz padam ze smiechu :D
I ta muza :D
ROTFL
:D
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: meri » wt 07.01.2003 22:15

aaaaa!!! dlaczego ja nie mam tego hypera!!! :(
heh..nie pozostaje mi nic innego jak odkurzyc plytki ;) i obejrzec sobie z plytek..
Bo ja zla kobieta jestem ];>
meri
Lady
Lady
 
Posty: 107
Rejestracja: sob 28.12.2002 22:21
Lokalizacja: krakow

Postautor: Lechu » czw 09.01.2003 0:57

Za to ty meri możesz oglądać ile chcesz (teoretycznie), przeijać, pauzować i inne takie, a ja biedny musze się męczyć z tym Hyperem. Nawet na kasety nie mam jak nagrac...

Jander --> ten z grzybkami to majstersztyk...

I like, you like, he likes, she likes chicken bone...
Everyone loves like a crazy chicken bone...
My dog, my cat, my mouse want chicken bone...
I left my head over the chicken bone...


i Ein gadający z krową :lol:
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Następna

Wróć do Manga & Anime

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

cron