Records of Lodoss War.

Dla maniaków tychże dziedzin japońskiego rysunku

Moderator: Lechu

Records of Lodoss War.

Postautor: Pikel » wt 31.12.2002 22:44

Oglądał ktoś z Was Kronikę wojny na Lodoss?? Jeśli tak, wypowiedzcie się. ja poczekam...:) najpierw na Wasze wypowiedzi.
Awatar użytkownika
Pikel
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 37
Rejestracja: czw 28.11.2002 18:55
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Lechu » śr 01.01.2003 1:32

Nie, nie widziałem. Znam jedynie soundtrack do serii OAV. Kilka kawałków jest całkiem przyjemnych.
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Jander » czw 02.01.2003 13:39

Ja widzialem na hyperze i nawet mi sie podobalo, zwlaszcza mroczne momenty chociaz to heroic a nie dark; swietna postacia byl (a) Karla (jego jej plec zalezy od ciala).
btw ma ktos record of loddos war na snesa po ang?
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: Pikel » czw 02.01.2003 13:54

A jest gra ROLW ?? Jeśli tak, daj tytuł, a zassam ;).
Awatar użytkownika
Pikel
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 37
Rejestracja: czw 28.11.2002 18:55
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Jander » czw 02.01.2003 15:07

A jest ale ma pewien szkopul- fabula glowna jest po angielsku ale jak gadasz z kims spoza fabuly, z jakimis npckami to jest calkowicie niezrozumiale. A zassaj z www.cin25.prv.pl ale nie uzywaj dopalacza.
Tak wogole to gierka nie ma fabuly takiej jak w anime a akcja rozgrywa sie przed wydarzeniami z ROLW.
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: Lechu » czw 02.01.2003 15:49

A Hyper zamiast tłuc w kółko Hotaru no Haka powtórzył by ROLW i bym objerzał. Poczekam sobie chyba jeszcze troche...
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Avathar » czw 02.01.2003 15:50

Ja nie widziałem ,ale gra mnie jakoś nie pociągneła :P[/list]
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: Jander » czw 02.01.2003 18:55

Ostatnio na hyperze byl Cowboy Bebop i Gundam wiec zaniedlugo powinien byc ROLW chyba ze puszcza takie anime co bardziej jest bajka niz anime.
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: Pikel » pt 03.01.2003 13:30

Cowboy i Gundam leca na okrągło - wątpię, żeby powtórzyli ROLW. Może maila im wyślę...
Aha, teraz ściągam sobie z neta wszystkie odcinki Lodoss i będę namiętnie ogladał. Polecam do tego IMesh lub KaZaA.
Awatar użytkownika
Pikel
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 37
Rejestracja: czw 28.11.2002 18:55
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Shizm » pt 03.01.2003 19:06

Ja widzialem i bylo nawet niezle, ale mnie qrwica strzelila bo ostatniego odcinka, ostatnie 15 min. nie widzialem. Jak to sie konczy, moze mi ktos powiedziec bo ja przez full czasu usychalem, a jak mi przeszlo to widze ten watek i sie znowu zaczyna :bad-words:

Tylko na priwie mnie prosze odpowiedziec Bo jak ktos wogole nie ogladal to sie wkurzac bedzie
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: Pikel » ndz 05.01.2003 18:43

Shizm==>
Wysłałem Ci na pw tyle, ile pamiętam.
A tak wogóle - ile jest odcinków Lodoss?? Ja w IMesh-u widziałem na wet nr25 :/ .
Awatar użytkownika
Pikel
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 37
Rejestracja: czw 28.11.2002 18:55
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Lechu » ndz 05.01.2003 19:32

Nie jestem pewien bo ROLWa nie oglądałem ale z tego co wiem to są: seria TV i seria OAV.
OAV ma 13 odcinków po 30 minut,
seria TV - 27 epizodów po 25 minut każdy.

Czym OVA od TV się różni nie wiem, nie widziałem :)
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Azirafal » sob 12.07.2003 14:11

Do czego to doszło, żebym to ja ratował forum M&A od stagnacji? :P No dobra, nie ma co OT'ować, trza zapracować na swój kawałek statsa :D Od razu zaznaczam, że widziałem tylko OAV, nie mam nic wspólnego z wersją TV (która, jak słyszałem, jest dość nędzna...).

UWAGA!!! Kto nie oglądał niech nie czyta - będzie lekki spoiler :D

Record of Lodoss War... No cóż, całkiem niezły kawałek heroic fantasy z dość stereotypowymi i (powiedzmy sobie szczerze) płytkimi postaciami (chociaż po NGE, to chyba każdy bohater będzie się wydawał płytki :D ). Niezłym pomysłem jest postać Karli, jako ducha "opiekuńczego" (ja bym raczej powiedział "ducha sprawczego" czywręcz "czynnika chaotycznego" :wink: ) Lodoss. Baaaaardzo przewidywalne reakcje i zachowania postaci głównych + niezdarny, ale "utalentowany" (moim zdaniem po prostu fartowny :) ) bohater - Parn. Oczywiście miłość elfki i Parn'a, oczywiście uratowanie świata w ostatniej chwili... Ech... Szczerze - miałem nadzieję na coś lepszego :) Najlepszą scenką była walka dwóch króli z boskim "finiszem" - "włócznia z nieba" :D (chociaż dla mnie ideałem średniowiecznej walki na miecze jest finałowy pojedynek w katedrze w "Zaklętej w Sokoła" :twisted: ).

Aha no i coś czego nienawidzę - jak na typowy dla mangi/anime styl przystało są te wielgachne uszy elfów - fuj! (ale przynajmniej wiadomo, kto tu jest elfem ;) )
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Kywalker » ndz 13.07.2003 11:16

Obejrzałem zarówno OVA, jak i TV. Azi ma właśnie moją OVA.
Bardzo mi się podobało. Takie połączenie średniowiecznych legend z kulturą japońską. Najbardziej widoczne było to w zbrojach - góra płytowa, czego japończycy NIGDY nie robili, a osłona na biodra typowo japońska i oczywiście brak ochdzony nóg.
Problem z RoLW jest taki, że obydwie serie trochę się rozmijają.
Seria TV zaczyna się pod koniec OVA (tuż po pokonaniu Karli) i prowadzi zupełnie inne zakończenie. Wkurzające muszę powiedzieć. Poza tym jedyne rzeczy ratujące TV to:
-rozwinięcie wątków przygodowych.
-Hayashibara Megumi, śpiewająca bardzo nastrojowe intro oraz podkładająca głos pod jedną z Elfek.
Poza tym, TV jest kiepskie.
OVA jest o wiele dynamicniejsze i bardziej nastrojowe.

PS RoLW OVA to read-my-lips JEDYNE Anime, którego dub wyszedł o WIELE lepiej niż japoński oryginał. Przede wszystkim niesamowity głos Karli/Leylii.....
"Ware wo tadashiku isameru mono wa waga shinari;
Ware wo tadashiku homuru mono wa waga tomonari;
Ware ni omoneru mono wa waga tekinari."

- Nihongo no shingen
Awatar użytkownika
Kywalker
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 123
Rejestracja: ndz 13.07.2003 10:00
Lokalizacja: ...from the Galaxy far, far away...


Wróć do Manga & Anime

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

cron