Ewangelion już w tomikach!!! :)))

Dla maniaków tychże dziedzin japońskiego rysunku

Moderator: Lechu

Ewangelion już w tomikach!!! :)))

Postautor: Jusi » sob 17.01.2004 15:24

Tak!!! Dobrze słyszycie! Od tej środy zaczęto sprzedawać 1 Tom Ewangeliona!!!!^_________________^
Nie kupiłam jeszcze,ale widziałam,że wydany jest bardzo dobrze :)
"Jest nadzieja w każdym gdzieś na serca dnie..."
Awatar użytkownika
Jusi
Lady
Lady
 
Posty: 33
Rejestracja: śr 07.01.2004 10:37
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Lechu » sob 17.01.2004 16:02

Niech się pieprzą, tyle kasy wywaliłem na stare wydanie w tych cienkich zeszytach, drugi raz im nie dam zarobić i tyle.
Mogli wcześniej nie wydawać, albo od razu wydać w grubszych tomach.
Ale słyszałem że wydadzą tomy 7 i pewnie 8 (o ile jest), a te raczej kupię, bo ich wcześniej nie wydali :)

No i oczywiście mają być onomatopeje oryginalne. Więcej chały w stylu "Fuuuuuudyżżżżżż" nie mam zamiaru oglądać :)

Ale tym co jeszcze mangi NGE nie widzieli polecam, doskonale się z filmem uzupełniają.
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Azirafal » sob 17.01.2004 18:34

Ja na dysku mam chyba z 1,5 MB Evangeliona! (około 3/5 mangi). Pościąganych przeze mnie z różnych serwerów. W języku angielskim. Moim skromnym zdaniem manga jest sporo inna od anime i chyba nawet bardziej mi się spodobała...

P.S. "Fuuuudyyżżżżżż", powiadasz? A to niezłe... LOL
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Lechu » sob 17.01.2004 18:49

Manga nie jest ani lepsza ani gorsza, manga po prostu skupia się na innych aspektach NGE. W mandze mamy lepiej pokazane postacie, ich codzienne życie, związki między nimi. Sceny walk najwyżej są bardzo podobne do anime. Kilka wątków których brakowało w filmie, mamy w mandze, i odwrotnie, w mandze wielu rzeczy brakuje. Poza tym anime jednak dzięki muzce, kolorom, itd jest o wiele mroczniejsze niż czarno biała manga :P
Ogólnie jak pisałem już w topiku o NGE, manga to takie uzupełnienie świata z anime. Dzięki niej można wiele rzeczy lepiej zrozumieć, spojrzeć na postacie z innej perspektywy, i tak dalej. Dlatego anime i manga bardzo fajnie się uzupełniają.

"Fuuuudyyyyżżżżż" było, i było "Wzzziuuuuum" i kupa innych, ale nie chce mi się teraz sprawdzać. Wystsrczy wziąść pierwszy tom i mieć ubaw.
Occzywiście ja rozumiem polskich tłumaczy, wolę nasze krajowe "Jebut" od amerykańskiego "Boom", ale jakoś do NGE to nie pasowało. Po prostu przynajmniej w oryginalnym NGE onomatopeje są bardzo ładnie wkomponowane w rysunki, nie rażą i nie wkurzają. A w polskim wydaniu, za rakietą nie lecą ładnie narysowane litery, tylko grube czarne woły chamskiej prostej czcionki tworzące właśnie "Wzzziuuuummm".

No i inną wadą poprzedniego wydania był rozmiar. Jednak rysunki Sadamoto, choćby nie wiem jak ładne były (a są naprawdę świetne), w powiększeniu dużo tracą (poprzednie wydanie było formatu zwykłego komiksu). W tomikach na pewno to o niebo lepiej wygląda.
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home


Wróć do Manga & Anime

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości

cron