Full Metal Alchemist

Dla maniaków tychże dziedzin japońskiego rysunku

Moderator: Lechu

Full Metal Alchemist

Postautor: Shizm » pt 26.12.2003 14:25

Obejzalem dopiero pierwsze odcinki, bo seria caly czas wychodzi (beda 52 odcinki, a jest dopiero 12), ale juz moge stwiedzic, ze chyba bedzie to jedno z najciekawszych anime jakie widzialem (a ze malo jeszcze widzialem, wiec moge sobie pozwolic :mrgreen: ).

teraz bedzie nieco o tresci, wiec jak ktos nie chce to niech nie czyta, tylko sam sciaga i oglada :P
Historia opowiadana w tymze anime dzieje sie w czasach bliskich naszym: samochody, bron palna, choc jeszcze komputerow nie ma. W swiecie tym wytepuje dziedzina nauki zwana alchemia, ktora pozwala na tworzenie jednych rzeczy z innych. Waznym jest to, ze to, co sie "wklada" do procesu, musi byc adekwatne do tego, co chcemy uzyska - jest to podstawowa zasada. Jak narazie nie ma pokazanego dokladnego zrodla skad sie to bierze, traktowane to jest bardziej jak magia. Chociaz ludzie prowadza nad tym badania, to nadal alchemia ma w sobie nutke mistycyzmu.
Glownymi bohaterami sa dwaj bracia, ktorzy chcieli za pomoca alchemi ozywic swoja matke. Nie sadzili jednak, ze przyjdzie im zaplacic taka cene (choc znali podstawowa zasade). Jeden z braci - Al - zostal zmuszony podczas procesu do wyzbycia sie ciala, a drugi z braci -Edward - nie chcac smierci brata umiescil jego dusze w zbroi, za co przyplacil utrata reki. Ed stracil rowniez w procesie noge, ktora to (jak rowniez reke) wymieniono mu na metalowe. W tym swiecie, jest sporo osob z takimi czlonkami (bez skojazen panowie :P ), wiec nie stanowi to zbyt duzego problemu, jak narazie.
Dobra, ale narazie koniec, mam nadzieje, ze moje slowa zacheca co po niektorych do zdobycia tegoz anime.

Pozdrawiam!!!!!!!
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: hops » pt 26.12.2003 20:01

Początek był świetny, potem mnie troche zszokowało, a teraz seria zdeczka siadła. Mam nadzieje, że w następnym odcinku wysoki poziom powróci - jeśli nie, kolejna seria, z którą wiązałem nadzieje pójdzie do piachu... :(
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Shizm » pt 26.12.2003 20:22

hops pisze:Początek był świetny,

A jakze, debesciarski i wszystko ladnie wkrecil. Wprowadzenie pierwsza klasa.
hops pisze:potem mnie troche zszokowało,

a co takiego? Bo mnie jego dojzalosc.
hops pisze:a teraz seria zdeczka siadła.

Dobrze powiedziane "zdeczka". Ale pamietaj że to 52 odcinki, a luzackie i w NGE byly, ktory stawiam za wzor anime.
hops pisze:Mam nadzieje, że w następnym odcinku wysoki poziom powróci - jeśli nie, kolejna seria, z którą wiązałem nadzieje pójdzie do piachu...

Na pewno sie poprawi, bo jak nie...
Watpie, zeby na koniec sie okazalo, ze to zwalone anime, raczej po pierwszych odcinkach mozna sie spodziewac, ze kolesie maja pomysly i je wykozystaja. A tak wogole to my dopiero nie cala 1/4 obejzelismy, wiec...

Pozdrawiam!!![/quote]
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: Lechu » pt 26.12.2003 21:04

Okej, niby moge się wypowiedzieć, całe 8 odcinków widziałem :P

Po pierwsze niezbyt jak to się mówi "cool" tytuł i fakt że Square z tego robi grę mnie zniechęcił. O ilości odcinków nie wiedziałem wtedy, więc to akurat nie było problemem. Ale oglądanie tego darowałem sobie właśnie z tych powodów - bo źle kojarzący się tytuł, i do tego fabuła którą da się na grę przerobić (w negatywnym znaczeniu - z pokemonem mi się skojarzyło gdzie gra jest podstawą anime). No ale Shizm to ściągał, więc co szkodziło.

Pierwszy odcinek widziałem u niego, cóż - fajnie się zapowiadało - ciekawy pomysł świata, w miarę znośne postacie (tu plus dla Ala, bo Ed mi się niezbyt spodobał), animacja bez zarzutu, itd. Ale raz że kapłanów i wyznawców to ja po Scrapped Princess miałem dość :P a dwa że jednak na pierwszy rzut oka za mało poważne to było, no i tak jak się obawiałem - opierało się na pojedynkach Alchemistów.
Anyway - Shizm ściągnie to sobie pooglądam od biedy.

A dzisiaj dostałem od niego odcinki 1-8. Heh, znów dałem się wrobić, i chyba nigdy się nie nauczę żeby nie oceniać anime po tytule i głupich przeczuciach :P
Co tu dużo pisać - to co było minusami, stało się wielkimi plusami - główny bohater okazał się wystarczająco ciekawy żebym go polubił (a wybredny jestem jeśli chodzi o postacie :P ), Alchemia okazała się nie tylko pretekstem do walk, a wizja fabuły o jakości zaprezentowanej w 8 odcinkach, a ciągnącej się przez ponad 50 do tej pory trzyma mnie w szoku :D Już widzę dokładność i złożonośc tego świata, skoro zasłużył sobie na umieszczenie w grze. I widzę zawiłość i rozmiary fabuły AHHHHHHHH
To co najbardziej jednak trafiło do mnie, to pomysł z Alchemią (potrafią jednak żółtki jeszcze coś dobrego wymyśleć, i teraz wcale się nie dziwię że z tego gra będzie) i postać Ala, która po prostu mnie osłabia :)

Dla maksymalnej zachęty pozwolę sobie przypomnieć Wam moją niechęć do tasiemców powyżej 26 odcinków. A dlaczego? Otóż FMA jest jedynym tasiemcem, który z czystym sumieniem i z wielką przyjemnością sam bym ściągał i oglądał. Shizm za mnie to robi, więc mnie to ominie, ale gdyby nie on, to ta seria naprawdę zapowiada się tak świetnie, żę dla niej porzuciłbym stare przekonania. To chyba wystarczająca rekomendacja :D

Ok dośc biadolenia, ide się czymś zajmę póki Shizm nie nagra pozostałych 4 epków. A potem czekanie na pozostałe ... BLEH

A teraz zgodnie z tradycją (bo dawno nie robiłem tego :P ):

hops pisze:Początek był świetny, potem mnie troche zszokowało, a teraz seria zdeczka siadła

Yo hops, jak tam zdrowie? Chciało Ci się na forum włazić? :)
Ja tam się nastawiam że siądnie, bo jednak cudem by było ciągnięcie fabuły na takim poziomie przez tyle odcinków. Ale zobaczymy.

hops pisze: Mam nadzieje, że w następnym odcinku wysoki poziom powróci - jeśli nie, kolejna seria, z którą wiązałem nadzieje pójdzie do piachu... :(

Nie krakaj :P Może jednak raz na kilka serii zdaża się jeszcze coś naprawdę porządnego.
A jak nie, to cóż, oby był chociaż DOBRĄ serią. Bo jak się okarze że człowiek na darmo te 52 odcinki ssał... ups sam miałem nie krakać :P

Shizm pisze:Watpie, zeby na koniec sie okazalo, ze to zwalone anime, raczej po pierwszych odcinkach mozna sie spodziewac, ze kolesie maja pomysly i je wykozystaja. A tak wogole to my dopiero nie cala 1/4 obejzelismy, wiec...

Kurde, kiedy ja Cię cytowałem ostatnio na tym forum, co? Cytuję tylko po to żeby to powiedzieć, nie spodziewaj się polemiki ostrej tutaj :P
A nie no dobra, napiszę że się zgadzam - pomysły trzymają poziom serii. A i jest oparta na mandze, i grę z niej robią - a to wszystko daje pewną nadzieję. Zresztą, przekonamy się gdzieś za rok :P
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Manwe » sob 27.12.2003 23:48

Dobra, wypowiem się, obejzałem jeden odcinek, i co, a to ze nawet coś jest w tym anime, jakaś taka iskiereczka, trudno powiedzieć, wydaje sie ze jakieś zbiedzone - anime o Alchemii, myślałem ze to bendzie nudne i bezsensowne ale jednak, obejzec nie zaszkodzi :wink:
Awatar użytkownika
Manwe
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 113
Rejestracja: pt 25.07.2003 13:29
Lokalizacja: t-Quetil

Postautor: hops » ndz 28.12.2003 9:45

Shizm pisze:A jakze, debesciarski i wszystko ladnie wkrecil. Wprowadzenie pierwsza klasa.

Trochę miałem mętlik, bo nie wiedziałem, którą rękę Edowi wcięło, ale potem odechciało mi się myślenia :)

Shizm pisze:a co takiego? Bo mnie jego dojzalosc.

Odcinek z dzieckiek i Chimerami. Był po prostu niesmaczny.

Shizm pisze:Dobrze powiedziane "zdeczka". Ale pamietaj że to 52 odcinki, a luzackie i w NGE byly, ktory stawiam za wzor anime.

Oj nie porównuj z NGE :)

Shizm pisze:Na pewno sie poprawi, bo jak nie...

To nie ;)

Shizm pisze:Watpie, zeby na koniec sie okazalo, ze to zwalone anime, raczej po pierwszych odcinkach mozna sie spodziewac, ze kolesie maja pomysly i je wykozystaja. A tak wogole to my dopiero nie cala 1/4 obejzelismy, wiec...

Więc jeszcze dużo do zepsucia :) A w 10 odcinku jest ładna panienka, chyba najładniejsza jaką widziałem w anime od dawna :)

Lechu pisze:Po pierwsze niezbyt jak to się mówi "cool" tytuł i fakt że Square z tego robi grę mnie zniechęcił.

Doszło do paradoksalnej sytuacji, gdyż teraz w folderze z anime mam aż trzy Full Metale: Paniczny, Alchemiczny i Fumoffowy, które bardzo niewiele mają ze sobą wspólnego :)

Lechu pisze:Co tu dużo pisać - to co było minusami, stało się wielkimi plusami - główny bohater okazał się wystarczająco ciekawy żebym go polubił (...)

Ja go nadal nie lubię :)

Lechu pisze:Yo hops, jak tam zdrowie? Chciało Ci się na forum włazić? :)

A co miałem robić? Leżeć i umierać? :P Dzięki za troskę, Lechu ;)

Lechu pisze:Ja tam się nastawiam że siądnie, bo jednak cudem by było ciągnięcie fabuły na takim poziomie przez tyle odcinków. Ale zobaczymy.

Mam jeszcze nadzieję... :)

[BTW, mam już wszystkie odcinki Tsukihime, z czego obejrzałem jeden. Na razie nie chce mi się oglądać reszty, mam nadzieję, że wiele tracę ;)]
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Shizm » ndz 28.12.2003 13:42

Lechu pisze:Okej, niby moge się wypowiedzieć, całe 8 odcinków widziałem
Spokojnie, wszystko po wolutku bede dostarczal :mrgreen:

Lechu pisze:Po pierwsze niezbyt jak to się mówi "cool" tytuł i fakt że Square z tego robi grę mnie zniechęcił. O ilości odcinków nie wiedziałem wtedy, więc to akurat nie było problemem. Ale oglądanie tego darowałem sobie właśnie z tych powodów - bo źle kojarzący się tytuł, i do tego fabuła którą da się na grę przerobić (w negatywnym znaczeniu - z pokemonem mi się skojarzyło gdzie gra jest podstawą anime).
Tytul dobry jak kazdy inny, mnie tylko zmylilo, bo na poczatku myslalem, ze to jakikolwiek zwiazak ma z Full Metal Panic i ze trzeba by oba sciagac :P
Co do tego, ze giere robia, to ty chuba lubisz JRPG, no ale w sumie jak sie nie wiedzialo, o czym anime, to i pokemony mogly na mysl przychodzic, albo Bejblejdy (nawet nie wiem jak to sie pisze :mrgreen: )

Lechu pisze:No ale Shizm to ściągał, więc co szkodziło.
Z Scrapped Princess tez tak bylo, ze jakbym nie sciagal, to bys olal :P
Czuje sie dumny :mrgreen:

Lechu pisze:A dzisiaj dostałem od niego odcinki 1-8. Heh, znów dałem się wrobić, i chyba nigdy się nie nauczę żeby nie oceniać anime po tytule i głupich przeczuciach
Ktory to juz raz Lechu? Chyba zawsze bedziesz mial takie podejscie. Trzeba miec wiare w anime (i w to, ze jak Fazzzi cos sciaga, to nie moze byc suf)

Lechu pisze:Shizm za mnie to robi, więc mnie to ominie, ale gdyby nie on, to ta seria naprawdę zapowiada się tak świetnie, żę dla niej porzuciłbym stare przekonania.
Shizm to robi dla siebie (przedewszystkim)
A gdyby nie on, to bys sie nawet tym nie zainteresowal, wiec nic bys nie porzucil :mrgreen:
Po prostu powiec Lechu, ze jestem geniuszem i bedziemy kwita :P

hops pisze:Trochę miałem mętlik, bo nie wiedziałem, którą rękę Edowi wcięło, ale potem odechciało mi się myślenia
Reke prawa, noge lewa (chyba :P ) chociaz faktycznie tam na poczatku jakos chyba pokazane tak bylo, ze on lewa noge i reke starcil. Tak jakos mi sie zauwazylo, ale to chyba tylko :P (ale zem zamotal). Po tem normalnie juz prawa reka i lewa noga i tej konwenci tworcy sie trzymali :P

hops pisze:Odcinek z dzieckiek i Chimerami. Był po prostu niesmaczny.
Nie tyle co niesmaczny, co w jakis sposob pokazujacy nature alchemi i niektorych alchemikow. W sumie ten odcinek chyba byl najlepszy jak do tej pory. Ja wlasnie mysle, ze dalej bedzie wiecej takich motywow, bo zauwaz, ze przed kazdym intrem masz przypomnienie glownej zasady alchemi, a ten odcinek z chimera niejako wlasnie o tym jest.

hops pisze:Oj nie porównuj z NGE
Bede zawsze porownywal wszystkie anime do NGE, bo to wzor jest. Taki wyznacznik idealnosci.

Pozdrawiam!!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: Lechu » ndz 28.12.2003 17:07

hops pisze:Odcinek z dzieckiek i Chimerami. Był po prostu niesmaczny.

Ja się zastanawiam po co twórcy FMA tak daleko się posuwają. Czy aż takie motywy trzeba wcisnąć żeby pokazać że alchemia na człowieku jest baaaardzo zła? Duh, Saikano drugie mi nie potrzebne :P

hops pisze:A w 10 odcinku jest ładna panienka, chyba najładniejsza jaką widziałem w anime od dawna

FAAAZZZIIIII NAGRYYYWAJJJ!!!!!!!!!!!!!!!!

hops pisze:Ja go nadal nie lubię :)

Ja go jakoś pojąc nie mogę. Dzieciak, wygląda po części jak dorosły, i ma straszne chuśtawki nastrojów. Albo wyje, albo drze się albo śmiertelnie poważny - a to sprawia że nie wiem do tej pory jaki jest. Al to co innego - prosty chłopak i wogóle przyjemny w odbiorze :P

hops pisze:A co miałem robić? Leżeć i umierać? :P Dzięki za troskę, Lechu ;)

No jak wolisz zamiast tego forum odwiedzić, to miło mi :D ;)

hops pisze:[BTW, mam już wszystkie odcinki Tsukihime, z czego obejrzałem jeden. Na razie nie chce mi się oglądać reszty, mam nadzieję, że wiele tracę ;) ]

Skoro już masz, to możesz chyba obejrzeć, nie? Jeden dziennie wystarczy. Raz dziennie przez 20 minut popodziwiać tę niesamowitą animację i kolorki :P

Shizm pisze:Spokojnie, wszystko po wolutku bede dostarczal :mrgreen:

Ale ja chce 10 zobaczyć :(

Shizm pisze:Tytul dobry jak kazdy inny, mnie tylko zmylilo, bo na poczatku myslalem, ze to jakikolwiek zwiazak ma z Full Metal Panic i ze trzeba by oba sciagac :P
Co do tego, ze giere robia, to ty chuba lubisz JRPG, no ale w sumie jak sie nie wiedzialo, o czym anime, to i pokemony mogly na mysl przychodzic, albo Bejblejdy (nawet nie wiem jak to sie pisze :mrgreen: )

Mi właśnie pokemony na myśl przychodziły, a nie jrpg :P Ale tytuł dopiero jak się wie o co biega zaczyna mieć sens. Bo tak to jest kolejny lamersko-angielski superbrzmiący (dla kitajca) tytuł.

Shizm pisze:Z Scrapped Princess tez tak bylo, ze jakbym nie sciagal, to bys olal :P
Czuje sie dumny :mrgreen:

Bo wtedy LastExile ściągałem miśku, a dwa takie anime na raz to dla mnie zabójstwo. I teraz ja mogę dzięki tobie sutepri obejrzeć, a ty dzięki mnie LastExile. Czuje sie dumny :mrgreen:

Shizm pisze:Ktory to juz raz echu? Chyba zawsze bedziesz mial takie podejscie. Trzeba miec wiare w anime (i w to, ze jak Fazzzi cos sciaga, to nie moze byc suf)

Miałbym wiare jakbym miał łącze. Teraz mam łatwiej, bo mam ciebie :P
Syf może nie, ale i też nie coś, co ja bym z zapartym tchem ściągał. Nadal uważam że to co ja ściągłem jest lepsze :P (oprócz sutepri która mi wybitnie do gustu przypadła)

Shizm pisze:Shizm to robi dla iebie (przedewszystkim)
A gdyby nie on, to bys sie nawet tym nie zainteresowal, wiec nic bys nie porzucil :mrgreen:

Dla siebie i dla handlu. Coś przecież musisz mi dać w zamian jak ja ci bede moje płytki pozyczał, nie? :twisted:
;)

Shizm pisze:Po prostu powiec Lechu, ze jestem geniuszem i bedziemy kwita :P

Jesteś geniuszem. Nic więc nie chcesz ode mnie? :P
Ok ok koniec licytacji :D

Shizm pisze:Nie tyle co niesmaczny, co w jakis sposob pokazujacy nature alchemi i niektorych alchemikow. W sumie ten odcinek chyba byl najlepszy jak do tej pory. Ja wlasnie mysle, ze dalej bedzie wiecej takich motywow, bo zauwaz, ze przed kazdym intrem masz przypomnienie glownej zasady alchemi, a ten odcinek z chimera niejako wlasnie o tym jest.

Ja nic do takich motywów nie mam, o ile są uzasadnione. A tu jak narazie to mają nas przekonać o tej zasadzie z intra? Słabo trochę. No i co, że alchemicy to źli ludzie? Czy może że są gorsi od Ala i Eda? Sam nie wiem, ale pewnie jeszcze się dowiemy, po co dano takie odcinki. Oby :P
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Sorden » pt 02.01.2004 11:48

oj.. Shizmie... Dzieki za polecenie tegoz Anime !
Hmm... Jak wszystkich, pierwszy odcinek potrafil mnie na tyle zaciekawic, ze zaczolem to dalej sciagac...
Hmm... moim zdaniiem, poczatek nie jest najleprzy... bardziej mi sie podoba opis ich przygod po smierci matki (czyli wyjasnienia :wink:)... Anime to jest dziwne... wiec w moim mniemaniu fajne... Nie jest to typowy standard !
No ja przynajmnie czegos takiego jeszcze w anime nie widzialem...

Shizmie... nie wiem czemu porownujesz wszystko do NGE... Tu jest zupelnie inna historia inna tematyka... Moim zdaniem porownanie teego do NGE nie ma sensu... Ja jak narazie nie wiem do czego porownac to anime... Jednak jest to opowiesc ktora mnie wciagnela i zniecierpliwoscia czekam na nastepne odcinki !

Jak narazie wydaje mi sie ze Anime to idzie w dobrym kierunku !
Pzdr!

p.s. Panowie, ja was przepraszam, ale te wasze cycate posty mnie mecza ! Ograniczcie sie w nich do tematu na ktory piszemy, a nie rozmowy typu:
Lechu pisze:
Shizm pisze:Spokojnie, wszystko po wolutku bede dostarczal

Ale ja chce 10 zobaczyć

Przepraszam, ze sie czepiam, ale z trudnoscia przebrnolem przez ten temat !
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Shizm » pt 02.01.2004 13:40

Lechu pisze:Ale ja chce 10 zobaczyć :(
Ide po plyty zisiaj, wiec jak...
Lechu pisze:Bo wtedy LastExile ściągałem miśku, a dwa takie anime na raz to dla mnie zabójstwo. I teraz ja mogę dzięki tobie sutepri obejrzeć, a ty dzięki mnie LastExile. Czuje sie dumny :mrgreen:
I tak ma byc, bo jak nie, to nas za duzo moze omijac :mrgreen:
Lechu pisze:Ja nic do takich motywów nie mam, o ile są uzasadnione. A tu jak narazie to mają nas przekonać o tej zasadzie z intra? Słabo trochę. No i co, że alchemicy to źli ludzie? Czy może że są gorsi od Ala i Eda? Sam nie wiem, ale pewnie jeszcze się dowiemy, po co dano takie odcinki. Oby :P
Oni takimi odcinkami chca pokazac, jak alchemia jest, jak bardzo jest rozna (w zaleznosci od uzytkownika). Ona sama w sobie nie jest zla (to tak jak z prochem), to po prostu ludzie potrafia sie w niej tak zapomniec, ze traca poczucie rzeczywistosci.
Jezeli chodzi o gorszych i lepszych od glownych bohaterow, to obie strony maja swoich czlonkow. Przeciez Ed i Al dla siebie chca tej alchemi, dla wlasnych celow, a przeciez sa tacy, ktorzy chca ja miec, zeby sluzyc innym. Kto jest tym lepszym w tej sytuacji? Podobnie jest w odcinku z chimera, to kwestia tego, w jaki sposob ktos na to spojzy.

Sorden pisze:oj.. Shizmie... Dzieki za polecenie tegoz Anime !
Nie ma sprawy, polecam sie na przyszlosc.
Sorden pisze:Shizmie... nie wiem czemu porownujesz wszystko do NGE...
Bo NGE to najanime jakie widzialem i teraz wszystko musi sie w jakis sposob z nim konfrontowac. nie musi to byc anime o tej samej tematyce, ani podobnych watkach, ja NGE uwielbiam za caloksztalt i jak jakies anime mi sie teraz bardziej spodoba jako caloksztalt, to bedzie to anime najlepsze jakie powstalo ISO, a jak bedzie gorsze, to po prostu bedzie to najlepsze anime mojego sezony 2003 :mrgreen:

Ja jeszcze taka drobna niepewnosc musze wyrazic:
Kim do cholery jest koles w brylach przeciwslonecznych, z X bialym na ryju i wytatuowana lapa?

Pozdrawiam!!!!!!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: hops » pt 02.01.2004 14:24

Shizm pisze:Ja jeszcze taka drobna niepewnosc musze wyrazic:
Kim do cholery jest koles w brylach przeciwslonecznych, z X bialym na ryju i wytatuowana lapa?

Up to now nobody knows :(

Mam swoje podejrzenia, ale ich nie powypisuję, bo na pewno idę w zupełnie złum kierunku :) Pewnie przekonamy się w nabliższych 39 odcinkach [za 2h 10min będę miał odcinek 13].
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Kanjo » pt 16.01.2004 17:19

Musze powiedziec ze jest to anime godne ogladniecia . Podoba mi sie myśl przewodnia "Nie można dostać czegoś, nie tracąc czegoś w zamian.
Żeby coś otrzymać musisz mieć coś o podobnej wartości. :wink: taki dość życiowy teks :)
Cała rzecz polega jedynie na tym, że kiedy chcesz zarąbać na śmierć swojego wroga, masz ciąć tak, by ten zginął, bynajmniej nie biorąc za cel tego, jaki ma być cios: mocny czy słaby
Awatar użytkownika
Kanjo
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 25
Rejestracja: wt 09.12.2003 17:19
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Shizm » pt 16.01.2004 23:21

hops pisze:Up to now nobody knows :(

Mam swoje podejrzenia, ale ich nie powypisuję, bo na pewno idę w zupełnie złum kierunku Pewnie przekonamy się w nabliższych 39 odcinkach


No i czternastu odcinek powoli zaczyna odpowiadac na zadane przezemnie pytanie, ale nadal tylko spekulowac mozna :P
hops moze troche ten koles bedzie stylizowany na takiego, co to niby zly jest, ale okaze sie dobry, ale i tak w koncowym rozrachunku ocena pozostanie dla ogladajacego. Jak narazie to ten koles malo powiedzial, ale z sensem.

Re Kanjo:
Moze nie mysl przewodnia, bo jak sie to oglada, to w sumie raczej widac dylematy jaki ona wywoluje u ludzi lecz globalizyjac to mozna to po czesci za mysl przewodnia przyjac. To byl swietny chwyt, zeby wprowadzic bohaterow ze skomplikowana psychika i w jas sposob wyjasnic ich zakrecenie emocjonalne.
Czepie sie jeszcze szczegolu :P Raczej o tej samej wartosci.
A czy taki zyciowy, to raczej nie. Wsrod ludzi jest wielu, ktorzy nie ponosza konsekwencji swoich czynow, ani nie musza sie nigdy liczyc z takowymi.
Ja wlasnie raczej w taki sposob patrze na to stwierdzenie z intra, ze wszystko ma swoje konsekwencje, za wszystko mysimy placic. Tylko tam to alchemik musi ustalic wartsc, bo jak da za malo, to wszyscy (ci co widzieli Ep.1 i 2) wiedza jak sie to konczy.

Pozdrawiam!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: Lechu » sob 10.04.2004 17:25

Ha, obejrzałem do 20 odcinka! Fazzzi mnie miło zaskoczył, niech mu pan bóg w dzieciach wynagordzi.

Oj, nie miałem wielkich oczekiwań wobec tego anime. Tzn wydawało mi się, że będzie to kolejna nowoczesna produkcja, tylko nieco lepsza (jak kilka innych ostatnio), której daleko będzie do starszych tytułów. Początkowe odcinki trochę zmienily moje zdanie, anime stało się czymś więcej niż kolejną badziewną serią.
Za każdym razem jednak jak kończę oglądać, dociera do mnie że się mylę. Bo im dalej, tym lepiej.

Pod względem postaci niewiele się zmieniło, Ed nadal denerwuje, ale zaczyna człowiek go lubić, im więcej go ogląda. Al nadal powala, reszta jest jak najbardziej w porządku. Fabuła to już inna historia - pomimo że spora część jest znana i oklepana, to wyjątkowo robi ona doskonałe wrażenie. To nie to co ostatnio się w anime widuje - "hmmm fajne toto, ale jakieś takie nudne". Przyłapałem się na tym, że mój brzydki ryj znalazł się 15 cm od monitora, tak mnie wciągnęło.
Z początku też drażniły mnie przeskoki z kolorowego, luźnego anime do naprawdę chorych motywów rodem z Saikano. Teraz to już stanowi olbrzymi plus serii.
Jak nie spartolą, to wyjdzie z tego naprawdę fenomen. Doskonale przemyślany, skonstruowany, niby prosty, ale posiadający naprawdę zmyślnie wplecione inteligentne patenty. Nadal zachwyca umiejętne kombinowanie z "equivalent trade", co sprawia że przeciętne historyjki zyskują zupełnie nowy, głębszy wymiar. Widać, że nie wrzucono klasycznych patentów po to, żeby wydłużyć serie i "żeby coś się działo, a potem damy gówniane zakończenie", ale po to, żeby jak najlepiej pokazać nam czym jest alchemia. Takie podwójne dna w fabule to najlepsze co może być, stąd mój podziw dla "Hagane no Renkinjutsushi" rośnie z każdym odcinkiem. A i dochodzą nowe motywy - świetnie wkomponowany patent z Alem i jego człowieczeństwem, homunculusy, oczywiście obowiązkowy spisek w armi, mroczna przeszłośc, tajne eksperymenty, bla bla bla. Coraz lepiej panowie, coraz lepiej. A ja jeszcze nawet połowy nie widziałem.

Cóż, skończyłem oglądać w najmniej odpowiednim momencie. Fazzzi specjalnie to zrobił żeby mnie gnębić i żebym spokoju nie zaznał :x
Krótko mówiąc - jestem pod olbrzymim wrażeniem, stare czasy powracają!
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Azirafal » pn 06.12.2004 10:47

No tak... Schizm, miałeś rację. Kurde balans, no!!! Na pewno nie napiszę tego wszystkiego ponownie, nawet z racji tego, że nie lubię się powtarzać, a kopia zawszeć gorsza od oryginału... :cry: Fak.

Boskie anime, świetna muzyka i postaci. Co tu jeszcze napisać? :x :x :x

Argh, może zacznij coś Schizm? Ja po prostu muszę znowu załapać klimat (co będzie trudne, jako że pożczyłem wszystkie 13 płytek JC...) i zaraz się wciągnę.
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Shizm » wt 07.12.2004 11:59

No więc tak Azi:
Ty masz płyty u JCiego, ja u Lecha i obaj jesteśmy bez materiału do pracy. Proponuję poczekać na krążki, a jak obaj będziemy je mienli, to sobie spokojnie możemy odcinek po odcinku przeanalizować. Wiesz, jeden odcinek na dzień albo dwa, tak żeby można było pomyśleć i pogadać.
To taka moja propozycja.

Na dziś dzień możemy sobie pogdybać o klimacie.
Dla mnie osobiście świat alchemików przypadł do gutu z dwóch powodów. Po pierwsze cała alchemia i ludzie nią się zajmujący; tacy magowie czasów wspólczesnych. Cała ta zasada "równej wartości" jest fajnym odniesieniam do naszego życia. Nie uzyskasz niczego nie poświęcając czegoś, chociaż odstępstwa od reguły są i u nas i u nich.
Drugą rzeczą jaka mi się spodobała, to "dwa światy", pomyśł genialny i pozwalający na gdybactwo w temacie "Co dalej?". W sumie powstaje film o późniejszych losach braci Elrick, tak że będzie na co czekać i snuć przypuszczenia.

Pozdrawiam!!!!!!!!!!!
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: Lilly » wt 04.01.2005 18:54

Dobra, raz juz pisalam, wiec nie bede sie rozpisywac na temat, ze FMA mi sie podoba ;-) (mozecie mi uwierzyc na slowo ;-) ).

Niedawno zaczelam sciagac kolejne odcinki (wczesniej mialam przerwe po 24 odcinku). Ogolnie jesli ktos bardzo potrzebuje, to na DC jest tego pelno.

Na razie powoli sie rozkrecam z ogladaniem... Staram sie po prostu nie rozszalec, bo w koncu sesja. Poki co troche mnie zawiodla smierc bardzo sympatycznej postaci (wiecej nie napisze, bo nie chce za duzo zdradzac, jesli ktos nie widzial...).

Ogolnie to ciekawi mnie najbardziej, kto jest ojcem Eda i Ala (tylko niech mi nikt nie mowi :P)

W ogole, to jest ktos, kto obejrzal juz calosc :?: Bo ciekawi mnie, czy zapowiada sie cos wiecej niz 51 (tylko tyle na razie widzialam... zreszta u kogos 51 nazywa sie FINAL).
Obrazek
Awatar użytkownika
Lilly
Lady
Lady
 
Posty: 941
Rejestracja: wt 09.09.2003 10:13
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa (Moonglade)

Postautor: Azirafal » wt 04.01.2005 20:49

No... jakbyś czytała posty (te skasowane :roll: ) to byś wiedziała że ja i Schizm obejrzeliśmy wszystko i ślinimy bo fajne to to wyszło :twisted:

Jest 51 odcinków, a na ten rok zapowiedziany jest film pełnometrażowy. (z dalszą historią braci...).
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Lilly » wt 04.01.2005 21:09

Azirafal pisze:No... jakbyś czytała posty (te skasowane :roll: ) to byś wiedziała że ja i Schizm obejrzeliśmy wszystko i ślinimy bo fajne to to wyszło :twisted:


Coz... nie zdazylam. Ledwo napisalam mojego z pochwala FMA, a tu wsio sobie wzielo i zniknelo. No ale teraz juz wiem 8)

Azirafal pisze:Jest 51 odcinków, a na ten rok zapowiedziany jest film pełnometrażowy. (z dalszą historią braci...).


O, fajno. To na pewno sobie obejrze. A jakies dokladniejsze info juz moze jest :?:
Obrazek
Awatar użytkownika
Lilly
Lady
Lady
 
Posty: 941
Rejestracja: wt 09.09.2003 10:13
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa (Moonglade)

Postautor: Potomek Cienia » śr 12.01.2005 17:59

Ja po obejrzeniu 20odcinków stwierdzam ze u mnie (nie wiem jak u was) klasyfikuje sie na zaszczytnym czwartym miejscu:
1.Evangelion
2.Hellsing
3.Trigun
4.FMA :roll: :lol:
Awatar użytkownika
Potomek Cienia
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 14
Rejestracja: śr 05.01.2005 15:52
Lokalizacja: z Midgar!!

Postautor: Shizm » pt 14.01.2005 15:52

Potomek Cienia :arrow: A mógłbyś rozwinąć wypowiedz?

Ja jak już pisałem, uważam to anime za najlepsze jakie wyszło w ostatnich latach. Nie klasyfikuję go, bo klimat i historia inne niż wszystkie, a dla mnie orginalność to atrybut najwarzniejszy. Ja raczej stawiam go obok Evangeliona, Scrapped Princess wśród serialowych.

Nie będę się rozwodził nad treścią, dopuki Lilly nie obejrzy, więc narazie to tylko.
Pozdrawiam!!!!!!!!
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: Lilly » pt 14.01.2005 16:17

Shizm pisze:Potomek Cienia :arrow: A mógłbyś rozwinąć wypowiedz?
[...] Nie będę się rozwodził nad treścią, dopuki Lilly nie obejrzy, więc narazie to tylko.


:D
A ktory to z kolei jest :?: Bo ja mam je tylko ponumerowane... jakbym byla gdzies blisko, to moge w wolnej chwili obejrzec ;-) Jak dalej, to wczesniej niz za tydzien chyba nie da rady :(
Obrazek
Awatar użytkownika
Lilly
Lady
Lady
 
Posty: 941
Rejestracja: wt 09.09.2003 10:13
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa (Moonglade)

Postautor: Lilly » wt 18.01.2005 22:22

Wlasnie skonczylam :D
Przydalyby sie wrazenia na goraco, ale niestety musze sie wreszcie wziac do nauki... jutro kolo :? Wiec tego posta zostawiam sobie do dokonczenia... (jutro albo pojutrze ;-) )
Hmm... chociaz moze jednak napisze ;-)

Ogolnie na pewno jest to bardzo wciagajaca seria... szczegolnie dzieki temu, ze praktycznie kazdy odcinek konczy sie tak, ze po prostu MUSISZ obejrzec nastepny :P (tak dzisiaj zamiast sie uczyc obejrzlismy 10 ostatnich :twiested: ). Pomysl z dwoma swiatami rzeczywiscie bardzo dobry...

No i mam nadzieje, ze bedzie ciag dalszy (jak piszecie), bo az sie prosi.

To tyle jesli chodzi o wrazenia na goraco... Reszta musi sie przetrawic ;-)

EDIT: juz przetrawilam ;-)

Wieczorem po obejrzeniu calosci zaczelam sobie analizowac i dopiero wtedy do mnie dotarlo, dlaczego homunkulusow bylo 7 ;-)

Pride - duma
Greed - chciwosc
Lust - nieczystosc (zadza)
Envy - zazdrosc
Gluttony - nieumiarkowanie (w jedzeniu i piciu) ... obzarstwo
Wrath - gniew
Sloth - lenistwo, gnusnosc

Zakladam, ze juz wiadomo, o co chodzi ;-)
Ponadto, imiona homunkulusow do nich w pewien sposob pasowalo ... oprocz jednego - Sloth. Znaczy sie nie rozumiem, w jaki sposob "matka" byla leniwa czy gnusna... Nawet jej moc jakos mi tez nie pasuje do imienia. Chociaz moze cos przeoczylam...
Obrazek
Awatar użytkownika
Lilly
Lady
Lady
 
Posty: 941
Rejestracja: wt 09.09.2003 10:13
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa (Moonglade)

Postautor: Ryan O'Connell » sob 02.04.2005 17:21

Sloth nie przepracowywała się w szeregach h. - przecież każdy wie, że szef to leń. ;] Generalnie serial jest naprawdę odlotowy, choć trochę przeciągany w okolicy 40 odcinka. Akcja mogła się potoczyć nieco szybciej, ale odcinki musiały się wpasować w sezon, to jasne.

Sposób w jaki połączono szereg oklepanych koncepcji (7 grzechów głównych, motywy z nieśmiertelnością, walki na tle rasowym itp.) zasługuje na nagrodę. Wszystko zostało podane ze smakiem a klimat, skądinąd niezwykle unikatowy, był dozowany w niemalże idealnych porcjach. Ciężkie odcinki przeplatały się z humorystycznymi (rodzina Armstrongów powala...), co pozwalało odetchnąć, jeśli oglądało się całość ciurkiem. Obok GITS:SAC, NS:TV i Berserka to moja ulubiona seria. Serdecznie polecam. :)
Awatar użytkownika
Ryan O'Connell
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 270
Rejestracja: wt 29.04.2003 12:44
Lokalizacja: Częstochowa / Wrocław

Postautor: LOX » ndz 03.04.2005 20:11

JPF jednak nie wyda Full Metal Alchemist. Japończycy podobno zarzadali wiekszej sumy za licencje od wszystkich europejskich wydawców a że JPF i tak planuje dwa nowe tytuły wiec se odpuscił.
My best hat
LOX
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 88
Rejestracja: śr 05.01.2005 23:12
Lokalizacja: Pruszków

Postautor: beacri » ndz 05.02.2006 18:04

Ostatnio przeczytałem jeden tom Full Metala i się w nim wprost zakochałem :P . Czy ktoś ma i może się jakoś podzielić, czym tam ma na kompie (filmy, anime, artbooki, muzyka).
Prośba - nie podawajcie mi adresów na torrencie i Emule.
Z góry dzięki.
beacri
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 4
Rejestracja: pn 19.12.2005 15:47

Postautor: Frozen » ndz 05.02.2006 19:09

beacri pisze:Ostatnio przeczytałem jeden tom Full Metala i się w nim wprost zakochałem :P . Czy ktoś ma i może się jakoś podzielić, czym tam ma na kompie (filmy, anime, artbooki, muzyka).
Prośba - nie podawajcie mi adresów na torrencie i Emule.
Z góry dzięki.


http://forum.anfo.pl/viewtopic.php?t=1460

Tu masz 8 odcinków FMA z polskim hardsubem grupy Subs Ryougun Setsuzoku do ściągnięcia z Rapidshare.
Myślę, że na początek powinno wystarczyć :wink:
Awatar użytkownika
Frozen
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 29
Rejestracja: pn 16.01.2006 18:48
Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca

Postautor: alex_anderson » pn 06.02.2006 14:15

Odnośnie Mangi FMA.

Jak duże są różnice fabularne od Anime? Spore jeśli tak to może skuszę się na nowe dziecko JPF, bo seria mi sie bardzo podobała wniosłą powiew świeżości.
Awatar użytkownika
alex_anderson
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 11
Rejestracja: wt 24.01.2006 1:46
Lokalizacja: Mielec

Postautor: Shizm » pn 06.02.2006 22:28

Przez jakis czas manga wychodzila rowno z anime i tresc sie pokrywala, ale pozniej tworcy anime nie chcieli czekac na mange, wiec poszli wlasnym torem, tak ze obstawiam na wielkie roznice. Nie zdziwil bym sie, jak by komiks okazal sie lepszy, ale to bedzie mozna stwierdzic dopiero po zakonczeniu, a do tego jeszcze troche czasu uplynie.
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: beacri » ndz 19.02.2006 18:19

Dzięki za adresy FMA. Nie wiesz skąd wykombinować reszte odcinków? :D

Z góry dziękuje.
beacri
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 4
Rejestracja: pn 19.12.2005 15:47

Postautor: Frozen » pn 20.02.2006 0:28

beacri pisze:Dzięki za adresy FMA. Nie wiesz skąd wykombinować reszte odcinków? :D

Z góry dziękuje.


Trudno o źródła inne niż torrent, eMule, Direct Connect bądź IRC. IMHO masz trzy wyjścia:
1. Poczekać aż SRS wyda kolejne odcinki i udostępni je via megaupload lub rapidshare (to raczej trochę potrwa...).
2. Przeszukać wszystkie fanowskie strony o FMA (a nuż na jakiejś znajdą się linki do anime - mało prawdopodobne, ale warto spróbować).
3. Przekonać się do P2P.
Rzeczywistość jest okrutna :(

BTW Znalazłem Soundtracki do FMA:
http://benjamin.baudrit.free.fr/index2. ... que=lien18
Awatar użytkownika
Frozen
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 29
Rejestracja: pn 16.01.2006 18:48
Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca

Postautor: beacri » ndz 18.06.2006 13:20

Obejżałem już 20 pierwszych od cinoów i Anime podoba mi się coraz bardziej. Poszukuje obecnie tapet z wizerunkiem Hawkseye (taper Eda i Ala mam full) Ktos ma może lub zna linki do nich.

Może ktoś wie gdzie można nabyć oryginalne płytki DVD z polskimi napisami, bo mam tylko polskieżółte napisy na białych angielskich....
beacri
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 4
Rejestracja: pn 19.12.2005 15:47

-

Postautor: Cyrograf » pt 02.11.2007 18:02

Widziałam ostatnio FMA i.. i... ujdzie w tłumie.
Oczywiście doceniam oryginalność pomysłu, alchemia, i złożoność fabuły, wplątanie homunkusów i Kamienia.
Nie zdaje mi się jednak, by postawić to anime na najwyższej półce. Jest ono lekkie, przesycone akcją i humorem czasem też, jak to mają w zwyczaju japończycy, maksymami. Ale czegoś mi brakuje.. Może to ta kreska? Może nie przywiązałam się do bohaterów? Chciałabym trochę lepiej poznać Mustanga albo ojca Pełnometalowego..
Jeśli miałabym ocenić to 4- (minus za to, że nie wykorzystali pomysłu alchemii ' bardziej')
You once said I lied to you? I still believe I was right! No matter where you are, whatever adversities you face, as long as you've got your life, something good is bound to happen. Something so totally awesome that would make up for all the bad stuff.
Awatar użytkownika
Cyrograf
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 175
Rejestracja: pn 07.05.2007 16:07
Lokalizacja: Opole / Jełowa

Re: -

Postautor: KoZZ » pt 02.11.2007 21:46

Cyrograf pisze:Widziałam ostatnio FMA i.. i... ujdzie w tłumie...Nie zdaje mi się jednak, by postawić to anime na najwyższej półce.
Zgadzam się. Zupełnie nie rozumiem zachwytów nad tą anime :? (sorka Azi:P) Obajrzałem całość i praktycznie jedyna rzecz która utkwiła mi w pamięci to humor (genialny Hughes :D ), a całą resztę zdarzyłem już zapomnieć.
Awatar użytkownika
KoZZ
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 42
Rejestracja: pn 24.07.2006 16:29

Postautor: Yui_Lin » sob 29.12.2007 13:32

Jeżeli mam się wypowiedzieć to... hmm :D
Jestem zwolenniczką czytania i manga FMA to jedna z moich ulubionych pozycji :) rzadko oglądam, więc w sumie zawsze narzekam na anime, ale moim zdaniem FMA TV wypadło nawet dobrze przy takich niedociągnięciach jak w Naruto (nie czepiać się! Lubię Naruto, ale tylko mangę xD).
Awatar użytkownika
Yui_Lin
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 4
Rejestracja: sob 29.12.2007 12:57
Lokalizacja: Bydgoszcz (4don)

Następna

Wróć do Manga & Anime

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości