MANGAzyn

Dla maniaków tychże dziedzin japońskiego rysunku

Moderator: Lechu

MANGAzyn

Postautor: Sorden » pt 31.10.2003 10:12

Hmm... Nie wiem czy slyszeliscie o tej aferce w Kawaii :)
W kazdym razie jest to gazeta powstala dzieki ekipie Kawaii ktora chciala cos zmienic...
Moje wrazenia:)
Kupilem dzis 1 numer... i jak narazie musze stwierdzic, ze pismo jest dojrzalsze... Czytajac Kawaii mialem wrazenie ze jest ono kierowane do mlodszych... To sie to zmienilo :) Grafika nie jest juz taka cukierkowa... Forma niczego sobie... Mi sie podoba !
Hmm... nie wiem jak narazie co tu jeszcze napisac :) tak czy siak POLECAM... mysle ze gazetka dobrze sie zapowiada :)
Biore sie do czytania :P
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: ff_vlk » pt 07.11.2003 17:39

damn kawaii to poraszka juz jakos od dwoch lat --' dlaczego? nie dlatego ze strony sa cukierkowo rozowe albo niebieskie ale dlatego ze powtarzaja w kolko te same artykooly o.O i wogole pisza glupoty ;> ja juz tego syffu nie czytam ;> a o nowej gazetce nie slyszalem ;> moze jeszcze gdzies kupie :>

wracajac jeszcze do kawaii to robienie tych wszystkich kalendarzy, kawaii 100%, kawaii CD, kawaii sraka itd itd to troche przegiecie tak siem zawiesc na jedi u_u zreszta jak ktos ma animegaido albo piersze numery kawaii to wie o czym mowa ;P no wystarczy nawet stary TS SS albo CDA ;D
Obrazek
Awatar użytkownika
ff_vlk
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 5
Rejestracja: pt 11.07.2003 15:28

Postautor: Lechu » śr 12.11.2003 23:17

PoraSZka? Huh, no cóż, niech będzie i poraSZka.

Anyway, Kawaii nie kupuje od dobrych dwóch lat. Wcześniej kupowałem każdy numer, mam nawet pierwszy, zamówiłem "przed premierą", poczta. Wtedy owszem, ten koślawy layout i dziecinno-cukierkowo-sailorkowe motywy mi nie przeszkadzały, z czasem nawet jakość znacznie się poprawiła. Potem spieprzyli sprawę, robiąc dwumiesięcznik, a dalej to już nie wiem, bo dałem sobie spokój. Zaczęło mnie wkurzać ciągłe DB, pokemon, i coraz mniej mangi/anime, na rzecz Japonii.
Niedawno na MANGAzyn trafiłem w kiosku, i pobierznie obadałem zawartość. Ano faktycznie, anime/manga stanowią znaczną część objętości, nie dostrzegłem żadnych pokemońców, ogólnie dobre wrażenie - i w sumie tak Kawaii od początku powinno WYGLĄDAĆ, bo jak jest z treścią, nie wiem. Nie miałem okazji tego zbadać. Zakup sobie darowałem. Płacę za internet, co jest dużo większym i lepszym źródłem informacji, niż czasopisma. Po co mam płacić podwójnie?

Z drugiej strony najbardziej brakuje mi 'listów czytelników' z Kawaii. Ehh te wojny Sajlorki vs Akira, albo DB vs reszta anime :D
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Yaqza » pt 02.04.2004 7:51

A czy czytaliście "MANGAzyn 100% Gry"? Jakieś opinie na ten temat? Osobiście uważam to za straszny niewypał, puszczony na rynek bez przemyślenia i z byle czym w środku. Zresztą- dla tych, którym się w tej chwili nudzi recka tutaj.
A krótko- pieniądze można wydać na coś znacznie lepszego niż ten mały potworek.
Wiele jest dróg prowadzących na Szczyt. Lecz kiedy już tam dotrzemy, wszyscy zobaczymy ten sam księżyc...
Awatar użytkownika
Yaqza
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 172
Rejestracja: sob 21.06.2003 0:09
Lokalizacja: Ra-doom

Postautor: Lechu » pt 02.04.2004 9:11

Przeglądałem tylko u znajomego.

Wystarczyło, żeby stwierdzić podobnie :)
Kupa artworków, większość dobrze mi znana (bo wallpapery z czegoś trzeba robić :P ), czasem na pół, albo i 3/4 strony.
W teksty się nie zagłębiałem, ale wierzę ci Yaqza na słowo :) Poczytałem jedynie "reckę" FFX-2, z czystej ciekawości - chciałem poznać kolejną opinię o tej grze. No cóż.... zobaczyłem poprzekręcane nazwiska kompozytorów i dałem sobie spokój :roll:

Podobie miała się sprawa z ostatnim numerem. Zobaczyłem reklamę, że niby ma być esktra wypaśny artykuł o Kagayi (nieco wcześniej trafiłem na jego prace i go ubóstwiam od tamtej pory). Poszedłem do emipku, patrzę - jest artykuł, ale tak mizerny że podziękowałem.

Nadal pozostanę przy internecie jako wystarczającym źródle informacji. Chociaż przyznam, że gdyby nie internet, to oglądając arty ze "100% gry" bym doznał cięzkiej podniety :D
Ostatnio zmieniony czw 04.11.2004 20:00 przez Lechu, łącznie zmieniany 2 razy
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Randenel » pt 09.04.2004 19:20

Witam... jestem tutaj nowy.

Kawaii czytalem kiedys ( ok 1 rok temu ). Artykolow polowy nie czytalem bo za takimi typu j-pop nie przepadalem. Najsmiesniejszy byly jednak wojny czytelnikow w dziale "Listy". Wojny ala fanami mangi a "prawdziwymi" otaku sailor moon vs cos tam itp.

Ostatnio jednak nie kupuje bo z mangami i anime jestem i tak juz nie na czasie, kasy nie ma, a pozatym to i tak slysze ze teraz artykuly sa denne, dlatego ostatnio nie kupuje.
Czlowiek to jest zart
Owocowy drops
Da sie lizac wiem
Ja zlamalem zab
Randenel
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 5
Rejestracja: pt 09.04.2004 18:59
Lokalizacja: Terra

Postautor: Azirafal » sob 10.04.2004 16:24

Co prawda, to prawda. MANGAzyn jest nędznawy... Ciężko się w nim rozeznać, często artykułów z okładni nie można się doszukać w spisie i w samym piśmie. Recenzje anime są wszystkie zgodne co do jednego - "nie ma kiepskich anime, wszystkie anime są super" i nie krytykuje nikogo ani niczego (no, chyba, że nie japońskie, to co innego! "Animatrix" został totalnie zjechany za część nie-japońską... ale japońska była, oczywiście, super). Troszkę to irytujące. Styl pisania nie musi wszystkim pasować (mnie pasuje średniawo, powiedzmy sobie szczerze :? ).

Mogę tak dalej wymieniać rzeczy, które mi się nie podobały, ale to chyba sensu nie ma. Szczerze - lepiej zapytać się kogoś w miarę zaufanego i zorientowanego w rynku manga/anime (w ostateczności nawet sprzedawcę jakiegoś!), zamiast kupować MANGAzyn... Lepiej się na tym wyjdzie a mon avis...
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Yaqza » wt 13.04.2004 20:30

Jak kogos interesuje- na stronie głównej Katedry Exclusive okładeczka "MANGAzynu" #4- pierwsi ją publikujemy.
Wiele jest dróg prowadzących na Szczyt. Lecz kiedy już tam dotrzemy, wszyscy zobaczymy ten sam księżyc...
Awatar użytkownika
Yaqza
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 172
Rejestracja: sob 21.06.2003 0:09
Lokalizacja: Ra-doom

Postautor: Sorden » pt 08.10.2004 22:57

Fajnie bylo i sie skonczylo :/


Rozwiązanie MANGAzynu [05.10.2004]
Żegnamy się ze smutkiem
Kochani sympatycy MANGAzynu

Niestety, muszę się wcielić w posłańca przynoszącego złe nowiny dla wszystkich sympatyzujących z "MANGAzynem" i naszym zespołem redakcyjnym i wspaniałe wieści dla wszystkich przeciwników. Nie jest to dla mnie łatwe, gdyż tworzenie magazynów o tematyce manga/anime wypełniało prawie całe moje życie przez
ostatnich 8 lat i było moją pasją i marzeniem, boleję więc nad tym, że muszę się z tym rozstać i zamknąć ten rozdział w moim życiu.

Dlaczego? Przyczyn jest kilka. Pierwsza z nich to nasze rozstanie (niezamierzone z naszej strony, a wymuszone na nas) z "Kawaii" - naszym pierwszym dzieckiem, co było brzemienne w utratę sporej części czytelników (część została ze względu na niższą cenę nowego "Kawaii", część z sentymentu do loga, a część po protu o nas nie wiedziała i
nigdy się nie dowiedziała). Kolejna grupa czytelników przepadła, ponieważ przez ostatnie lata, prowadząc "Kawaii", przyzwyczailiśmy do niskiej ceny i bogatych dodatków, a "MANGAzyn" był pismem które stawiało nacisk bardziej na dużą liczbę różnorodnych artykułów, niż dołączanych gadżetów. Następnym powodem była (jest) ogólna zapaść rynku manga/anime w Polsce oraz podwyżki cen po wejściu do Unii. Kolejnym był spory procent naszych czytelników, którzy tylko czytali/przeglądali "MANGAzyn" (w Empikach, czy też pożyczając od znajomych), lecz nie płacili za niego. Ostatnim z kolei czynnikiem był nasz błąd, że próbowaliśmy skierować magazyn do starszego czytelnika, który: a) ma dostęp do sieci, z której może czerpać informacje, anime i mangi, i nie potrzebuje kupować magazynu oraz b) to za mała grupa w Polsce, aby utrzymać taki magazyn na rynku.

Tu mała dygresja: przez lata pytano mnie, dlaczego "Kawaii" robimy dla wszystkich grup wiekowych - bo to niby bez sensu, bo to niby dla nikogo. Tlumaczyłem cierpliwie przez lata, że to jedyny sposób, aby przeżyć na tym rynku, gdyż polski rynek manga/anime jest za mały aby go dzielić i nie ma tu miejsca na dwa magazyny mangowe (a obecnie jest tak źle, że nie ma miejsca nawet
na jeden - chyba że znajdzie sie jakiś szalony samarytanin, chcący dokładać do interesu z bardzo głębokiej kieszeni, i to przez bardzo długi czas). I moje słowa potwierdziły się w bardzo bolesny sposób właśnie teraz. Reasumując - wszystkie te "drobiazgi" zebrane do kupy dały właśnie taki efekt - upadek "MANGAzynu". Wydaliśmy fortunę, wszystkie pieniądze jakie mieliśmy i jeszcze więcej (zadłużenie w bankach), i nie zarobiliśmy na tym przedsięwzięciu ani grosza. Żadna z naszych ofert nie spotkała się z (finansową) akceptacją fanów. Po prostu na więcej nas nie stać. Prowadzenie interesu przez rok, wymagającego
tak gigantycznych nakładów finansowych, bez grosza zysku, to nie interes - to samobójstwo. Na tak gigantyczne straty nie byliśmy przygotowani. Cóż - fani głosując portfelami zwolnili nas z pracy. I mieli do tego pełne prawo. Najbardziej jednak szkoda mi tej grupy czytelników, którzy cały czas z nami byli, kupowali regularnie "MANGAzyn", podobało im się to co robimy i chcieli więcej. Niestety Kochani, było Was stanowczo za mało. To co "zarabialiśmy" na każdym numerze nie wystarczało nawet na pokrycie kosztów druku, nie mówiąc już i całej masie równie kosztownych pozostałych rachunków. Przykro mi, że tak to się
skończyło. Przygotowaliśmy całą masę wspaniałych materiałów, które mieliśmy nadzieję Wam zaprezentować ku naszej wspólnej radości, niestety - wszystko przepadło.

Robiliśmy co w naszej mocy do ostatniej chwili, jednak "Nic nie może przecież wiecznie trwać...", jak mówią słowa pewnej piosenki. A nasz koncert dobiegł właśnie końca. Żegnajcie.

Paweł "Mr Jedi" Musiałowski
mr-jedi@o2.pl
Mr. Jedi



nic tylko wyc... szlag trafil moja roczna prenumerate !
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: LOX » pn 10.01.2005 14:43

Ja tam lubiłem ta gazetke. Zwłaszcza recenzje mang. W necie nie lubie czytac recenzji wiec tam patrzylem co ciekawego sie moglo by pojawic u nas an rynku.
No i felietony były ciekawe.
LOX
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 88
Rejestracja: śr 05.01.2005 23:12
Lokalizacja: Pruszków

Postautor: Grzyb » śr 04.07.2007 21:46

taaaa ... też uważam że Mangazyn był fajny...
mamy już 12 tomików InuYashy... go go go Egmont! :smilecolros:
Awatar użytkownika
Grzyb
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 23
Rejestracja: sob 30.09.2006 10:37
Lokalizacja: Siemianowice Śl


Wróć do Manga & Anime

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości