Outlaw Star

Dla maniaków tychże dziedzin japońskiego rysunku

Moderator: Lechu

Outlaw Star

Postautor: Azirafal » wt 21.10.2003 23:10

Przeglądając stronkę animeacademy.com (moja "wyszukiwarka" anime ;) ) znalazłem taki tytuł. Zaciekawił mnie i zacząłem ściągać. I muszę przyznać że nie była to najgłupsza decyzja w moim życiu...

Jest to seria sf, ze wszystkimi cechami takiego gatunku - statki kosmiczne, różne planety, nowinki techniczne, kosmos i te sprawy. Świat (czy też raczej wszechświat), w którym konkurują ze sobą/uzupełniają się trzy "grupy" - Space Forces (prawo), Piraci (bezprawie) i Outlaws (poza prawem).

Nie będę rozwodził się może nad fabułką ("treasure hunt", zemsta, itp.), przejdźmy do rzeczy "czy mi się podobało?". Otóż: tak. Była to rozrywka bardzo przyjemna, nieskomplikowana, czasem z błędami, czy nielogiczna, ale przyjemna. Akcja i komedia mieszają się ze sobą we wcale niezłym stylu. Kilka bardzo fajnych pomysłów (technologia "Caster" i magia Tao jako przeciwieństwa). Nieprzeszkadzająca ścieżka dźwiękowa. Sympatyczne i dające się lubić postaci. Nie jest to anime najwyższych lotów, czy coś, ale czysta rozrywka nigdy nie szkodzi... Dobre anime o marzeniach i woli, by je spełniać.

Na zakończenie dodam, że jest to jak na razie pierwsze anime, które podobało się mojemu bratu! :twisted: (a pokazałem mu NGE i Berserka!!! [Akiry i GitS już nie pamięta...])

P.S. Jak ktoś będzie chciał, to za jakiś tydzień [jak pościągam 2 czy 3 odcinki, które były w nędznej jakości] powinienem mieć OS na płytkach :D
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: hops » sob 25.10.2003 17:53

Ściągałem DVD-Ripy, ale grupa je wydające przestała je wypuszczać. Ale wiem, że jeszcze wrócę do tej serii. Mi się strasznie podobała :)
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Azirafal » pn 27.10.2003 13:20

O.K. Outlaw Star nagrany. Kto chce pierwszy? Ustawiać się w kolejeczce i składać zamówienia. (jak widzicie nie tylko ja, początkujący w dziedzinie japońskiej kreski, ale nawet hops - stary animowy wyga, poleca tę serię - coś w tym musi być :D ).

P.S. Wielkość odcinków jest dość zróznicowana (od 70, do 270 MG :) ), inna sprawa, że wszystkie są względnie dobrej jakości i da się oglądać bez większych kłopotów... Aha, jeden odcinek, jak go nie ściągałem, zawsze okazywał się zdubbowany z angielska - trudno, czasem trzeba poznać swego wroga [nie znaczy to jednak wcale, że dub jest zły... bo nie jest]).
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Sorden » pn 27.10.2003 19:20

Wiecie co, przez was zaczolem to sciagac... ;) No nic, w kazdym razie czekam az sie sciagnie (znalazlem nawet w ogm :D) Ale pamietajcie ! TO WSZYSTKO PRZEZ WAS !
Ale tak powaznie mowiac, to lubie serie tego tybu (statki, kosmosik). Wogule lubie ten rodzaj fantastyki. Mam teraz tylko nadzieje ze nie bede zalowal :P Oby mi sie spodobalo :D
Pzdr!
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Kanjo » śr 17.12.2003 19:08

Ja natomiast widziałem 9 odcinków i bardzo chciałbym zobaczyc reszte. Myśle, że jest to mieszanka Cowboy'a i Trigun'a w kosmosie.Nie jest to zbyt ambitne anime ale sie podoba. jezeli znacie linki skąd można je sciągnąć to prpsze dajcie znać chce uzupełnić kolekcje. :D
Cała rzecz polega jedynie na tym, że kiedy chcesz zarąbać na śmierć swojego wroga, masz ciąć tak, by ten zginął, bynajmniej nie biorąc za cel tego, jaki ma być cios: mocny czy słaby
Awatar użytkownika
Kanjo
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 25
Rejestracja: wt 09.12.2003 17:19
Lokalizacja: Gliwice


Wróć do Manga & Anime

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości