Ciekawe anime...

Dla maniaków tychże dziedzin japońskiego rysunku

Moderator: Lechu

Ciekawe anime...

Postautor: Sorden » pt 06.12.2002 1:16

hmm... mam nastepnego pomysla... Niech kazdy wypisze kilka jego zdaniem najleprzych Filmow z tego gatunku...

p.s. mam nadzieje ze tym razem nie pomylilem tematów :P
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Shizm » pt 06.12.2002 10:23

Moja lista wyglada tak: EVANGELION, GITS, AKIRA, HAKENDEN, OH MY GOODES, RECORD OF LODOS WAR
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: Lechu » pt 06.12.2002 21:42

Postaram się ograniczyć moją listę do absolutnego minimum z tego względu że tych najlepszych jest zbyt wiele. A więc:
Na początek GHOST IN THE SHELL plus AKIRA. Dwie sztandarowe pozycje, trudno lubić anime nie widząc tych filmów. Dwie wizje świata przyszłości. GitS - pełen spokoju, zadumy. O tym kiedy człowiek staje się maszyną a maszyna człowiekiem. Akira - mroczny, upadły świat oczekujący na oczyszczenie. Ludzkie słabości przemienione w nadludzką potęgę.
Dalej coś lżejszego - proponuję filmy Miyazakiego, włacznie z pokazywaną u nas MONONOKE HIME. Miyazaki, w przeciwieństwie do Disneya potrafi w "bajce" zawrzeć olbrzymią ilość przesłań, pouczeń, porusza wiele tematów, problemów. Te filmy chwytają za serce, po nich nie wychodzimy z kina zapominając co się przed chwilą widziało.
Następnie, proponuję totalnego mózgotrzepa. Tego filmu inaczej nie da się określić. To co na początek jest zwykłym serialem o wielkich robotach, nagle staje się czymś co można albo uwielbiać ponad wszystko albo nienawidzieć. A na pewno po pierwszym obejrzeniu nie da się zrozumieć. Tak, NEON GENESIS EVANGELION nie na damo już w chwili emisji pierwszego odcinka stał się legendą, kultem, kamieniem milowym. Kompletnie zakręcona fabuła, zagadek i pytań więcej niż celuloidów zużytych do produkcji tego dzieła, bohaterowie z problemami większymi niż przewiduje ustawa no i zakonczenie które nic nie wyjaśnia, a po którym siedzi się z otwartą gębą i pytaniem: "Co to k... było?". To trzeba zobaczyć.
Jeśli komuś mało szaleństw NGE, polecam END OF EVANGELION. Film wieńczący całą serię, nagroda dla tych którzy przetrwali serial i którzy myślą że widzieli wszystko. Ostrzegam - oglądać po przetrwaniu 26 odcinków serii.
A na koniec mała perełka. Banalny z pozoru film o kosmicznych kowbojach. COWBOY BEBOP. Niepowtarzalny klimat, humor, akcja. CB nie da się przypisać żadnemu z gatunków filmowych. Jest on tak wyjątkowy że jest oddzielnym gatunkiem sam w sobie.
Pozostaje jeszcze wiele tytułow wśrod których każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.
Dobra koncze już te przynudzanie. Dla tych co nie chcą czytac wszystkiego tytuły podałem DUZYMI literami. A teraz bierzcie się ludzie za oglądanie bo warto. :lol:
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: meri » sob 28.12.2002 23:06

ja w sumie to taki przedszkolak jesli chodzi o anime... ale zakochalam sie od pierwszego wejrzenia w jednej serii Cowboy Bebop to jest po prostu wspaniale... poplakalam sie jak bobr na koncu... Evangelion tez niezly, chociaz jak dla mnie zbyt pokrecona koncowka O_o nie mam zielonego pojecia o co w niej chodzi.. GITS no of course, to klasyka i slodkie :)))
Ah.. no i oczywiscie.. last but not least Vampire Hunter D.. mniam... :twisted:
Bo ja zla kobieta jestem ];>
meri
Lady
Lady
 
Posty: 107
Rejestracja: sob 28.12.2002 22:21
Lokalizacja: krakow

Postautor: hops » ndz 05.01.2003 12:31

Najlepsze IMHO anime:

1. Cowboy Bebop [można oglądać, i oglądać, i oglądać..., wyżej napisano co toto jest].

2. Trigun [momentami lepsze od CB, opowieść o Vashu the Stampede, poszukiwanym na całym zdegradowanym świecie humanoidalnym tajfunie, kapitalna fabuła, genialni bohaterowie i muzyka...]

3. Full Metal Panic [mecha/sci-fi/sesnacyjne/komediowe anime, tu jest zawarte coś dla każdego, pewna organizacja paramilitarna ma za zadanie ochraniać nastoletnią japońską uczennicę, jeden z agentów musi przeniknąć do szkoły i nieustannie czuwać nad życiem niebieskowłosej piękności]

4. .hack//SIGN + .hack//LIMINALITY [historia Tsukasy, bohatera uwięzionego w MMORPG'u, anime, w którym nie jest zbyt wiele akcji, ale cała historia jest powalająca, z masą dialogów i przepiękną ścieżką dzwiękową]

5. Noir [nastoletnia dziewczynka próbując zidentyfikować swoją tożsamość, wchodzi w układ z zawodową korsykańską zabójczynią, klimat, klimat, klimat... mafia, porachunki, mordy. Krwi niezbyt wiele, ale sugestywnie przedstawiana śmierć. Anime nie dla wszystkich. Polecam fanom Leona Zawodowca, Nikity, Ojca Chrzestnego :) Wątek przewodni podobny troche do Tożsamości Bourne'a. Po raz kolejny, kapitalny soundtrack]

6. Initial D [coś dla wielbicieli szybkich kobiet i pięknych samochodów :) uliczne wyścigi górskimi drogami, pojedynki samochodowe troche podobne do tych z DragonBallaZ [chodzi mi o dialogi i rozważania], choć seria nie jest aż tak zachwycająca, po pierwszych 5ciu odcinkach, nie można się oderwać. Muzyka techno/disco prosto z Japonii :)]

7. Neon Genesis Evangelion [nasjłynniejsze i chyba najbardziej kontrowersyjne, wzbudzające masę emocji, anime w historii, klasyka, typowy "must-see"]

8. Excel Saga [wielbiciele absurdu, groteski, bezsensu znajdą tu coś dla siebie... chyba najgłupsze anime w historii [w parze z DiGiCharat], nabijanie się ze wszystkiego [najbardziej chyba z amerykańskiego kina kacji i japońskiej animacji], kapitalni bohaterowie, świetne wątki poboczne [Pedro owns! :) ]]

9. Chobits [romantyczna historia o "chodzącym-komputerze", który całkiem, całkiem wygląda jak prawdziwa, piękna kobieta... komedia/dramat/ecchi [delikatne aluzje sexualne], jedno z najlepszych anime poprzedniego roku (w parze z Ai Yori Aoshi).

10. Ghost in the Shell: Stand Alone Complex [znacznie lepszy od filmu serial bazowany na mandze Masamune Shirow, serial w trakcie produkcji, na razie jest przepyszny :)]

11. Shaman King [dusze, przywołania, fantastyka itp. Serial w sam raz dla fanów fantasy... szamani mają zdolność do czasowego wchłaniania dusz zmarłych [w szczególności wojowników] i chwilowego korzystania z ich umiejętności, jedno z najlepszych anime jakie widziałem]

12. Outlaw Star [26-cio odcinkowa seria z 1998 roku twórców Cowboy Bebop, jeśli chcecie poczuć raz jeszcze klimat Cowboya, ten serial jest w sam raz dla Was, przedziwne zlecenia, łowcy głów itp, esensja CB zawarta :) ]

13. Wild Striker [coś dla fanów piłki nożnej, anime autora Capitana Tsubasy (słynne anime emitowane swojego czasu na Polonii 1), 52 odcinkowa seria opowiadająca losy 16latka, który na nowo zaczyna interesować się futbolem, pod wpływem kapitana [kapitanki :) ] dziewczęcej drużyny piłkarskiej, zamierza być tak sławnym piłkarzem jak jego brat, grający w drużynie AC Milan :) stosunkowo zabawna seria, z masą niesamowitych zagrań piłkarskich]

14. Spriggan [film anime opowiadający historię odnalezienia arki noego... akcja, akcja, akcja, wybuchy, momentami niezrozumiała fabuła uzupełniania spektakularnymi jatkami. Film rozrywkowy na niedzielne popołudnie :) ]

15. Akira [tego filmu chyba nie trzeba przedstawiać... film chociaż stary, ciągle jary i jarający :) od niego wielu ludzi zaczyna swoją przygodę z japońską animacją...]

Lista jest dłuższa, ale to powinno na razie wystarczyć osobom poszukującym dobrego anime na zimowe dni :)
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Alganothorn » pt 24.01.2003 23:32

krótko, subiektywnie i bez motywowania ;-)
Ghost in the Shell
Ninja Scroll
Akira
New Dominion Tank Police
Evangelion
Wrath of Ninja
ewentualnie Mononoke (taka Ksiezniczka ;-) ) i Project A-Ko
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Jander » sob 25.01.2003 11:19

Cowboy Bebop
Record of loddos war
Slayers
Iria
Gundam Wing
Yaiba
Magic Knight Rayearth
btw: wszystkie widzialem w tv
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: Dragonik » ndz 02.02.2003 21:43

Jestem nowy na tym forum (tak wogle to Witam wszystkich maniaków anime i manga :) ) i też chciałbym się wypowiedzieć, a więc:
1. Love Hina - (robie stronke o tej anime - www.hinatasou.prv.pl) - niesamowita anime. Bardzo ładna kreska rysunku. Mnóstwo gagów (scenowych i dialogowych). Komedia i romansówka w jednym :)
2. Ranma 1/2 - bardzo smieszne z mnóstwem gagów. Większości ludzi kreska gościówy, która to rysuje się nie podoba, ale mi się podoba i baardzo dużo odcinków oglądnałem.
3. Vandread - s/f. Bardzo ładna kreska. Uchujin-san - Mr.Alien :) dla tych, którzy wiedzą o co chodzi :) Di-Ta !!!

No i oprócz tego: The Slayers, DB (na tej anime się wychowałem) no i pare innych. Dzisiaj obejrzałem pierwszy odcinek Chobitsów. Jeżeli ktoś to oglądał - prosze o kontakt ze mną :) GG macie w profilu.

Pozdra,
Dragonik
Ostatnio zmieniony ndz 02.02.2003 23:15 przez Dragonik, łącznie zmieniany 1 raz
Redaktor Naczelny Servisu Hinatasou
http://www.hinatasou.prv.pl
Awatar użytkownika
Dragonik
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 13
Rejestracja: ndz 02.02.2003 18:21
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: hops » ndz 02.02.2003 22:53

Ja oglądałem :) A o co chodzi?

Jedno z lepszych anime jakie wyemitowano w ubiegłym roku. Opowiadające o przygodach Chii, Persocona - czyli pięknego i chodzącego komputera [tak to można określić] - i Hideki'ego osoby, która znalazła ten "komputer" na śmietniku. Momentami prześmieszne, momentami baaaaardzo Ecchi, momentami niesamowicie smutne. Beznadziejne zakończenie.

Stawiam je tak na 7-8 miejscu w liście moich ubiegłorocznych hitów.

EDIT: Właśnie przeczytałem mojego posta z listą anime :) W zasadzie ten tutaj jest niepotrzebny, ale niech zostanie. Niech "nowy" widzi, że wzbudza zainteresowanie :P
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Dragonik » ndz 02.02.2003 23:31

Hmm.. czy mi się wydaje czy jest błąd w temacie?? Czy my tutaj nie rozmawiamy o ANIME :!: a w temacie jest MANGA - czyli odwrotnie. Komiksy :) a to już jest pomysł na nowy temat...
[ten post można spokojnie skasować]

EDIT by Lechu- Już zmieniłem (wczesniej sie nie chciało :wink: ) No i witam w naszym skromnym gronie :)
Redaktor Naczelny Servisu Hinatasou
http://www.hinatasou.prv.pl
Awatar użytkownika
Dragonik
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 13
Rejestracja: ndz 02.02.2003 18:21
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: hops » pn 03.02.2003 0:07

Dragonik pisze:Hmm.. czy mi się wydaje czy jest błąd w temacie?? Czy my tutaj nie rozmawiamy o ANIME :!: a w temacie jest MANGA - czyli odwrotnie. Komiksy :) a to już jest pomysł na nowy temat...
[ten post można spokojnie skasować]


Ja tego tematu nie tworzyłem :P Ja tu tylko pisuję :P I tak, mnie też denerwuje ignorancja dotycząca nazewnictwa form sztuki pochodzących z Kraju Kwitnącej Wiśni... :(
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Lechu » pn 03.02.2003 4:21

No OK nazwa zmieniona Sorden jak zakładał topic to się na rzeczy nie znał, musicie mu wybaczyć :)

Co do nazewnictwa to w sumie mi to nie przeszkadza, jak ktoś się na tym nie zna to ma prawo się pomylić, gorzej jak to jakiś wielki "otaku" biega i się podnieca że lubi mangi w TV oglądać :)
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Thronaar » ndz 16.02.2003 13:41

Ja bym jeszcze wspomniał o Hellsingu - bardzo fajna anime o wampach i ich pogromcach (mocno spłyciłem tematyke).
Awatar użytkownika
Thronaar
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 30
Rejestracja: pt 14.02.2003 22:09
Lokalizacja: Stolica Warmii i Mazur

Postautor: hops » ndz 16.02.2003 19:35

Thronaar pisze:Ja bym jeszcze wspomniał o Hellsingu - bardzo fajna anime o wampach i ich pogromcach (mocno spłyciłem tematyke).

Hellsing to szmira. Jedno z najgorszych, najbrzydszych, najnudniejszych, najbardziej beznadziejnych fabularnie [a miało potencjał], momentami obrzydliwie brutalnych anime w historii. Kiedy słyszę "hellsing" to odchodzi mi ochota na ogląanie anime...
Ostatnio zmieniony ndz 16.02.2003 20:32 przez hops, łącznie zmieniany 1 raz
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Lechu » ndz 16.02.2003 19:59

To chyba normalne w tej branży że niektórzy dane anime uwielbiają a inni je nienawidzą (ot chociarzby Evangelion). Tylko tyle że akurat Hellsinga nie widziałem, ale słyszałem że to straszny kicz. Nie potwierdzam i nie zaprzeczam :)
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Dragonik » ndz 16.02.2003 23:20

A mi wszyscy (oprocz was dwooch :) ) mowia ze hellsing jest super,max,zaje.. i nalezy go odrazu sciagnac :) No i co w tej sytuacji zrobic? Najlepiej zapomniec o tej anime i posciagac inne, te o ktorych nikt nic nie mowi (ot chocby takie Love Hina, Chobits, Naruto --> chociaz ostatnio wysyp recenzji na tych wlasnie temat)
A co do tematu.. to juz sie wypowiedzialem :)

PS. Moze by tak jakis nowy temat zalozyc? Bo jakoś nudno na tej tablicy..

Pozdra,
Dragonik
Redaktor Naczelny Servisu Hinatasou
http://www.hinatasou.prv.pl
Awatar użytkownika
Dragonik
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 13
Rejestracja: ndz 02.02.2003 18:21
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: Lechu » ndz 16.02.2003 23:48

Nie mówię że jest zły, mówie to co słyszałem od innych. Sam Hellsinga nie widziałem i pewnie nieprędko zobacze, mam wiele innych, IMO ciekawszych anime do obejrzenia. Może jakbym gdzieś w łatwy i szybki sposób dorwał to pewnie bym i obejrzał, a narazie podziękuję.

Dragonik -> hehe, no rzeczywiście o tych anime się nie mówi :) Ja tam przy wyborze anime kieruje się... muzyką :) Najpierw OST, jak się spodoba to 1 odcinek, a jak ten sie spodoba to reszta. Przy okazji czasem zdarza mi się poczytać trochę opinii na necie.
Nudno bo nas jest ilu? Trzy - cztery osoby :) Jak masz jakiś pomysł na topic to proszę bardzo, nikt ci przecierz nie zabrania zakładać. Grunt żeby można było w nim trochę pogadać, skoro w istniejących już się wygadaliśmy :D
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Chaon » ndz 23.02.2003 0:44

Hmmm, nikt nie wspomniał o VAMPIRE HUNTER D...? Dla mnie film jest świetny.

Slayers (mam wszystkie odcinki, filmy i oav) Cowboy Bebop i Goldenboy też rządzą! :)
Czy nie czujesz całą swoją duszą jak staliśmy się niczym bogowie?
Awatar użytkownika
Chaon
Lord
Lord
 
Posty: 1065
Rejestracja: pn 16.12.2002 23:20
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Xaos » ndz 23.02.2003 10:53

Mhaaaa Chaon dobrze :D! Widzę, że nie jestem jedynym fanem Goldenboya tutaj :lol: Jak dla mnie piąty odcinek wymiata - ten wyścig znam na pamięć :D
A tak to trudno mi wypisać moje ulubione anime... hmm lubię hack.//sign'a, Triguna, Cowboy Beebop, Slayers (Naga RoX :> !), Tenchi Muyo, Ranme, Ruroni Kenshin, Denki Tenku Berserk, Escaflowne... dużo tego, na 100% czegoś zapomniałem.
Ostatnio też fascynuje mnie Flame of Recca - genialne :) ! (może skorbne co nieco o tym później)
Niedługo zabieram się za oglądanie Chobits i Noir :)
Awatar użytkownika
Xaos
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 81
Rejestracja: pt 14.02.2003 17:14
Lokalizacja: Bruxelles

Postautor: Sorden » pt 07.03.2003 23:56

Lechu pisze:No OK nazwa zmieniona Sorden jak zakładał topic to się na rzeczy nie znał, musicie mu wybaczyć :)

Co do nazewnictwa to w sumie mi to nie przeszkadza, jak ktoś się na tym nie zna to ma prawo się pomylić, gorzej jak to jakiś wielki "otaku" biega i się podnieca że lubi mangi w TV oglądać :)


Hmm... Przyzekam ze juz wiecej takiej gafy nie popelnie :P
Hmm... ostanio zgralem 30 GB anime w dobrej jakosci...
Kuzwa, juz 4 dzien to ogladam... Nadrabiam straty :P a konca nie widac :P
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Lechu » sob 08.03.2003 8:26

I co oglądasz ciekawego? Pochwal się :)
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Sorden » sob 08.03.2003 9:31

hmm... z tym bedzie cieżko, bo mam to na drugim komputerze u ojca (bo tam teraz mieszkam)
ale pamietam ze ogladalem:
Trigun
Neon Genesis Evangelion
DNA
Onegai Teacher :P
Ghost in the shell
Ah! My Goodes
Spriggan
Akira

I dalej nie pamietam...
Moze za tydzien troche wiecej sie rozpisze na ten temat :)
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Lechu » ndz 09.03.2003 0:06

No to nieźle Sorden, muszę powiedzieć że pewnie nawet widziałeś więcej niż ja :) A przynajmniej bardzo dużo jak na pierwszy raz.

Mam nadzieję że nie oglądałeś tego na darmo i trochę popiszesz w M&A, a przynajmniej przedstawisz swoje zdanie na temat tego co widziałeś :)

Hmmm Evangelion... jak ja dawno tego nie oglądałem... :)
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Seia » pt 14.03.2003 22:27

Spooźnie sie tylko pare miesięcy ale to szczegooł... ^^'' w tym czasie przynajmniej doshło do listy, ktoorą zaraz tu przestawie, jedno anime ^^
tak więc:
GitS, Akira, Eva i End of Eva, chobits, noir (to chyba witać po 'podpisie'), trigun, records of loddos war niom i na konie AnC (dla niewtajemniczonych Ayashi no Ceres) ^^
nie jest to wszystko co loobie.. ale te ktoore loobie najbardziej
"The world we live in is always within darkness... Which is why, we seek light."
Awatar użytkownika
Seia
Lady
Lady
 
Posty: 5
Rejestracja: pt 14.03.2003 11:24
Lokalizacja: Strefa Ciszy

Postautor: Lechu » ndz 16.03.2003 18:46

noir (to chyba witać po 'podpisie')


Właśnie, jak to jest z Noirem - warto to ściągać? Bo że obejrzec to pewnie tak - większość anime warto obejrzeć :wink: - ale czy jest sens tracić czas i to ściagać. Dobre to anime czy ktoś zna lepsze? Czego mogę się spodziewać - dodam że pierwszy odcinek widziałem - był wporządku - ale czy seria trzyma poziom do końca?
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: hops » ndz 16.03.2003 22:22

Lechu pisze:Noir (...) ale czy jest sens tracić czas i to ściagać. Dobre to anime czy ktoś zna lepsze? Czego mogę się spodziewać - dodam że pierwszy odcinek widziałem - był wporządku - ale czy seria trzyma poziom do końca?

Noir to przede wszystkim genialny OST :) Fabuła też niczego sobie [mafia i te sprawy :)]. Odniesienia do Leona i Nikity. Jeśli spodobały się Tobie te dwa filmy, Noir jest w sam raz dla Ciebie. Aczkolwiek nie ma tu takiego epatowania przemocą [mało krwi], to same zabójstwa są pokazane bardzo sugestywnie. Kapitalny developing postaci. Jedynym mankamentem jest troche zawikłana fabuła w końcówce [troche tam nieprawdopodobieństwa itp.], a zakończenie [o ile pamiętam] jest "lekko" uchylone, zostawiając miejsce dla kontynuacji. WARTO. Jeden z lepszych tytułów ostatnich lat.

A z lepszych anime to polecam jeszcze Triguna [genialne!]. I jeszcze coś, żeby sobie w mózgu pomieszać: FLCL [FuriKuri] i Excel Saga. Powinno wystarczyć na niejedną delirkę.
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Lechu » ndz 23.03.2003 19:40

Faktycznie hejhops, teraz mi przypomniałeś że ja jeszcze sporo klasyki nie widziałem, więc zamiast szukać dobrych nowości, muszę nadrabiać zaległości :)

No nic, ale ja tu po co innego przyszedłem. I offtopik będzie, ale taki nie do końca. Bo dzisiaj chcę wam opowiedziec o NIEciekawym anime, którego oglądanie od razu z miejsca wam odradzam.
Historia jest taka. Istnieje pewna manga, manga którą bardzo wysoko sobie cenię, za wiele rzeczy, a szczególnie za postacie. A jest to I"S Masakazu Katsury. Kto czytał ten wie co i jak, kto nie to radzę szybko to nadrobić.
Dawno, dawno temu gdy dowiedziałem się co to jest ten bittorent, zauważyłem że wyszła OAVka I"Sa, ale niestety dystrybucja się skończyła i nie udało mi się jej ściągnąć. A szkoda bo naprawdę ciekaw byłem jak wygląda ekranizacja mego ulubionego komiksu. Ku mej radości wczoraj ukazała się 2 część, więc pomyślałem sobie: komiks znam więc nic nie stracę jak obejrzę sobie tą 2 część. No i ściągłem, obejrzałem, i wywaliłem. Syf. Totalny syf jakich mało. Mam wymieniać wady? Denna muzyka (o ile to wogóle muzyką można nazwać), denna fabuła (KOMPLETNIE niezgodna z oryginałem), denne motywy (Seto latający na linie przez przepaść i jakieś duchy), totalnie denny na maksa i gorzej się nie da design postaci. Wybaczyłbym fabułę, wybaczyłbym muzykę, ale za cholerę postaci nie daruję. Co oni zrobili z Iori czy Itsuki, to woła o pomstę do nieba. jedynie Teratani wyglądał jak w komiksie. A tak jak zobaczyłem żeńską obsadę to pawior sięgnął monitora.
NIE OGLĄDAJCIE tego pod RZADNYM pozorem. Poczytajcie komiks, a ten syf, totalny syf omijajcie z daleka. To rzekłem ja, wielbiciel twórczości pana Katsury.
AAARRRRRGGGHHHHHHHHHHH!!!!!!!!
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

anime

Postautor: Lubek » pn 07.04.2003 21:32

Hmm... NGE, Rurouni Kenshin, GITS (+SAC), X i... Gravitation :roll: . Wg mnie to te najciekawsze.


lubek
Awatar użytkownika
Lubek
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 209
Rejestracja: czw 13.03.2003 17:17

Postautor: Avathar » pn 28.04.2003 7:04

Hm....moimi prowadzącymi Anime do oglądania są
-.hack//Sign & .hack//Liminality - serie z niesamowitym klimatem i ciekawą fabułą.
- Wolf's Rain - No fenomen ! Chyba najlepsze co (pomiajając .hack) widziałem....
-Gits - Kinówka - świetny klimat i wykonanie....
Jak narazie to wszystko co mogę polecić ,ale odrazu mówię ,że Ich Troje ... a 4 w drodze!!
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: Kywalker » ndz 13.07.2003 18:17

NGE
Onegai Sensei
Cowboy Bebop
Trigun
Vision of Escaflowne
Hand Maid May
Record of Lodoss War
"Ware wo tadashiku isameru mono wa waga shinari;
Ware wo tadashiku homuru mono wa waga tomonari;
Ware ni omoneru mono wa waga tekinari."

- Nihongo no shingen
Awatar użytkownika
Kywalker
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 123
Rejestracja: ndz 13.07.2003 10:00
Lokalizacja: ...from the Galaxy far, far away...

Postautor: Pawlov » śr 13.08.2003 21:37

The Slayers (moja ulubiona pozycja) - mnóstwo slapstikowego humoru osadzonego w klimacie fantasy - polecam
Ranma 1/2
Tenchi Muyo
Vision of Escaflowne
Gundam Wing
Iria
Pawlov
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 8
Rejestracja: śr 13.08.2003 12:31

Postautor: Sorden » śr 17.09.2003 11:29

Wiecie co... To jest lista moich ulubionych Anime

1. "Saishu-Heiki Kanojo" (Saikano) - dla mnie perelka !
2. "Cowboy Bebop"
3. "Ghoust in the Shell" - Stand Alone Complex
4. "Hellsing"
5. "Neon Genesis Evangelioon" & "Armitage III" - wszystkie filmy


6. "Noir"
7. "Spirited Away"
8. "Chobits"
9. "Macross Zero"
10. "Onegai Teacher" & "Onegai Twins"
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Chaon » pn 22.09.2003 22:25

Nie zgadzam się z zarzutami niektórych z Was odnośnie Hellsinga. Mi się to anime bardzo podoba, a Alucard jest jedną z najlepszych postaci jakie miałem przyjemność oglądać (btw. przypomina mi Carla Mc Coya z Nephilim ). Nie uważam tego anime za nudne, za brzydkie też nie :) Na pewno podoba mi się bardziej niż np. GITS czy X.
Pozdrawiam
Czy nie czujesz całą swoją duszą jak staliśmy się niczym bogowie?
Awatar użytkownika
Chaon
Lord
Lord
 
Posty: 1065
Rejestracja: pn 16.12.2002 23:20
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Lechu » ndz 26.10.2003 23:06

Ok, może przyda się to osobom szukającym czegoś nowego do obejrzenia :D

Ostatnio w moje ręce (oczy) trafiło kilka nowych tytułów. Ale po kolei.

Kimi ga Nozomu Eien - Widziałem pierwszy odcinek. Po tym co zobaczyłem, stwierdzam - romansidło. W rolach głównych kwadracik, dwie one i dwóch onych, wszystko uczniowie średniej szkoły. One: energiczna i zywiołowa, druga cicha i nieśmiała. Oni - standardowy schoolboy i drugi - wesoły, dobry kumpel. Co widzimy? Jak ten kwadracik ze sobą się miesza, co jednego łaczy z druga, a co tamten czuje do tej. Standard. Animacja bardzo przyjemna, świetne kolorystycznie, graficznie i z efektami. Postacie barwne, o porządnym designie, choć nieco nie w moim typie - za bardzo "mangowe". Muzyka ujdzie, też nic wielkiego. Podobno, w późniejszych odcinkach fabuła zaczyna odbiegać od standardowego romansu ze szkolnej ławki. Nawet dochodzą elementy ecchi, trochę erotyki, itp. Możliwe, że z tej serii wyjdzie coś ciekawego.

Avenger - Avi to wynalazł, gdzieś pośród torrentów. Nowa seria studia Bee Train. A to już mówi nam wszystko o anime. Noir, połaczony z hack//SIGNem. Akcja dzieje się w jakiejś tam przyszłości, na Ziemi i na Marsie. Świat na skraju zagłady, cyborgi w postaci dzieci - tak zwane Dolls. Wiele miast ma swoich wojowników, któzy na arenach toczą ze sobąwalki. Jedną z nich jest główna bohaterka - Leila. Co w niej ciekawego? Zamknięta w sobie, zimna, nieufna i zabójcza. Nie ma lepszej wojowniczki od niej, co jest chyba oczywiste. Wędruje od miasta do miasta, i narazie przez dwa odcinki nie dowiadujemy się po co. Towarzyszy jej Doll o imieniu Nei, dziewczynka, i też oczywiście nie jest to zwykły robot. Animacja i grafika typowa dla Bee Train. Anime ogólnie baaaaardzo podobne do Noira. Bohaterki obu anime mają wiele wspólnego. Klimat również podobny. Ale niestety, o ile europejsko - średniowieczne klimaty Noira mi się podobały, to sajsfikszynowe klimaty Avengera już mniej, Trochę czuć w tym takie tandetne filmy SF klasy B. Świat mało ciekawy, trudno jakoś się wciągnąć. Ale to już oczywiste przy Bee Train. Hack i Noir również nie każdemu się podobały, również były bardzo specyficzne.
Muzyka - intro identyczne jak w Noirze. Ali Project i żywiołowa piosnka. BGM to..... tu akurat trudno powiedzieć. Brzmi to jak Yuki Kajiura, ale.... jakoś tak cienko. Albo się moja ulubienica nie postarała (co jest bradzo możliwe, wszak jest zajęta pracą nad muzyką do Xenosagi 2!!!!) albo to nie ona, a ktoś bardzo podobny (patrz hack//DUSK). Anyway, jest kilka fajnych utworów, ending też jest miły.
Można obejrzeć, chociarz jak komuś się Noit czy hack nie podobał, to to tym bardziej nie przejdzie.

Gunslinger Girl - w końcu coś naprawdę godnego polecenia. Jak narazie, po 2 odcinkach - fenomenalne. Klimat zabija! Uwaga fani Saikano - to coś dla was! Fabuła traktuje o tajnej organizacji, specjalizującej się w eliminowaniu tych złych i przeszkadzających. Eliminowaniu w dosłownym tego słowa znaczeniu - krwawa jatka to norma w Gunslinger Girl. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że tej jatki dokonują kilkuletnie dziewczynki. Tak, dziewczynki. Dlaczego, w jaki sposób, i po co, o tym trzeba się samemu dowiedzieć.
Graficznie - wspaniale - stylowo, nastrojowo, klimatycznie. Animacja bez zarzutu. Postacie - świetnie zaprojektowane, ciekawe, i naprawdę dające się lubić. Muzyka też niesamowita - orkiestra grająca w czasie, gdy na ekranie mała dziewczynka robi czystkę z karabinu, to to co wszyscy lubią :D OST oczekuję z niecierpliwością. A opening jest świetny
Wada jest jedna. O ile komuś to jest wadą. Anime baaardzo spokojne i powolne. O ile pierwszy odcinek jeszcze jest ciekawy, to drugi powtarza sceny z pierwszego, plus kilka dodatków. Mam nadzieję ze to się poprawi. Bo zdecydowanie będę oglądał dalej.
Wspomniałem o Saikano. Tak. Oba anime mają baaardzo wiele wspólnego. W obu mamy dziewczynkę, która wbrew własnej woli została zamieniona w maszynę do zabijania. Obie podobnie nie umieją sobie za bardzo z tym poradzić. Całość i tu i tu jest pokazana z perspektywy mężczyzny. W Saikano był to Shuji, tu każda dziewczynka ma swego opiekuna. Ci męscy bohaterowi jakby opowiadają cała historię.
Polecam fanom spokojnych, ale ciekawych stylowo i poruszających anime.

Shingetsutan Tsukihime - najpierw był trailer. Wystarczył, żeby mnie zmusić do ściągnięcia 1 odcinka. Nie zawiodłem się.
Anime o świetnym klimacie, wampirach, walce z demonami, ponadnaturalnych mocach, itp. W sumie nic ciekawego, ale anime jest na tyle dobrze zrobione, że warto obejrzeć. Umieszczona w mrocznym klimacie historia Shikiego, nastolatka, który w dzieciństwie miał wypadek. Zginęli w nim jego rodzice, on przeżyl, a na dodatek zyskał dziwną zdolność. Otóż widzi on tak zwane Lines of Death - linie życia każdego przedmiotu, istoty. Po co mu to, i co to daje, dowiadujemy się my i on w kolejnych odcinkach. Chłopakowi niezbyt jednak ta zdolnośc pasuje. Na szczęscie spotyka pewną kobietę, która daje mu okulary. Dopuki Shiki je nosi, linie znikają. Akcja zaczyna się, gdy Shiki dowiaduje się, zę zmarł jego wuj, i teraz może powrócić do swojego domu. Teraz urzęduje tam jego siostra, a w domu panują dziwne zasady. Pewnego wieczoru Shiki wracając ze szkoły, spotyka pewną dziewczynę, i ją zabija.....
Animacja jest świetna - klimatyczna, z ciekawymi ujęciami, postacie świetnie zaprojektowane. Muzyka doskonale pasuje klimatem, kawałek z intra wymiata. Czekam na OSTa!!!!
Wg mnie najlepsze z tych kilku serii których pierwsze odcinki widziałem. Fajnie, bo Last Exile akurat się skończyło, i to dobra okazja żeby zając się jakimś nowym anime.
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Sadow » sob 27.12.2003 17:26

No więc w takim razie i ja sie wypowiem

1. Vampire Hunter D
2. Neon Genesis Evangelion
3. Ninja Scroll
4. Rurouni Kenshin (tylko OVA)
5. Akira

Tak wygląda moja pierwsza 5 ;]. Ale z racji tego, że jeszcze dużo przede mną, także napewno coś sie zmieni
Pozdr
Sadow
I fight for the future.. and the future is now !
Sadow
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 6
Rejestracja: sob 27.12.2003 16:17
Lokalizacja: Białystok

Następna

Wróć do Manga & Anime

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości