A(nime) M(usic) V(ideo)

Dla maniaków tychże dziedzin japońskiego rysunku

Moderator: Lechu

A(nime) M(usic) V(ideo)

Postautor: Kywalker » pn 14.07.2003 11:42

Jak sama nazwa wskazuje, są to 'teledyski' z anime w roli głównej. Niektóre są naprawdę niesamowite i stanowią niemalże obowiązkowy dodatek dla każdego fana Anime.

Na początek polecałbym dwa miejsca:
AluminumStudios http://www.aluminumstudios.net/amv/index2.html - podobno najlepszy Anime-ator :wink:
VicBond007 Productions http://vicbond007.kaytwo.com/main.html - niektóre jego kawałki są niesamowite, z czego polecałbym gorąco jeden przede wszystkim: http://vicbond007.kaytwo.com/VicBond007 ... bop007.zip . Ten kawałek jest zrobiony po prostu bosko.
Obowiązkowo również polecam kawałęk Evangelion Opus a.k.a NGE - Bohemian Rhapsody. Widziałem, że można go ściągnąć ze stronki http://www.animemusicvideos.org ale tam się trzeba logować, więc nie wiem czy to odpowiada. Ja swoją kopię mam z Kazaa.....
"Ware wo tadashiku isameru mono wa waga shinari;
Ware wo tadashiku homuru mono wa waga tomonari;
Ware ni omoneru mono wa waga tekinari."

- Nihongo no shingen
Awatar użytkownika
Kywalker
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 123
Rejestracja: ndz 13.07.2003 10:00
Lokalizacja: ...from the Galaxy far, far away...

Postautor: hops » pn 14.07.2003 15:22

Najlepszy teledysk jaki widziałem w życiu to: Tainted Donuts. Japoński RAP w wykonaniu ShakkaZombie [piosenka pt. "Siroi Yami No Naka"] jest muzycznym tłem dla pościgu załogi Cowboya Bebopa za Vashem The Stampede [z "Triguna", jakby ktoś nie wiedział]. Uczta dla oczu, rozrywka dla umysłu. Jak dla mnie - majstersztyk.

Inne ulubione, które nadal okupują miejsce na dysku to:
- Azumanga Daioh z muzyką z Dance Dance Revolution 2nd Mix ["Let's Get Down"],
- Cowboy Bebop z muzyką Nelly'ego [Ride Wit Me] (tytuł teledysku: "Must be the Woolongs"),
- 3 teledyski z Furi Kuri. Muzyka: Garbage - 'When I grow up", System of a Down - "Needles" i Reel Big Fish - "Kiss Me Deadly",
- Escaflowne The Movie do muzyki Apocalyptiki - "Path" [tytuł: "Souls of Rage and Sorrow"],
- First Impact Invitation - teledysk do NGE robiony przez bodajże Robina [muzyka: Manic Street Preachers - "You Stole The Sun From My Heart"],
- Zaproszenie na Asucon 6, muzyka: Nightwish - "FantasMic part 3".

Niestety nie jestem w stanie wam powiedzieć, gdzie ich szukać [za wyjątkiem teledysku do Escaflowne]. Ale jeśli się postaracie i sami odszukacie - nie pożałujecie ;)
-
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Kywalker » pn 14.07.2003 16:27

Mam 'Tainted Donuts'........
Samej muzyki znieść co prawda nie mogę, ale teledysk jest wykonany bardzo dobrze.
Ostatnio zmieniony wt 15.07.2003 21:57 przez Kywalker, łącznie zmieniany 2 razy
"Ware wo tadashiku isameru mono wa waga shinari;
Ware wo tadashiku homuru mono wa waga tomonari;
Ware ni omoneru mono wa waga tekinari."

- Nihongo no shingen
Awatar użytkownika
Kywalker
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 123
Rejestracja: ndz 13.07.2003 10:00
Lokalizacja: ...from the Galaxy far, far away...

Postautor: Lechu » pn 14.07.2003 17:28

Hmmm AMV powiadacie....
Ano wiem co to jest, i wogóle, ale problem jest taki, że widziałem tylko JEDNO AMV w życiu :D
To było video do Saikano zrobione, a ściągłem tylko po to żeby zobaczyć jak to anime wygląda, zanim ściągłem całość.
A dlaczego tylko jedno?
Bo w sumie na moim biednym łąćzu i tak mam dość rzeczy do ściągania. I nie widzę sensu tracenia czasu na jakieś krótkie filmiki, zawierające w sumie to samo co już kiedyś widziałem, tylko z dodaną muzyką. Po co ściągać to samo dwa razy? :P
Dajcie mi przynajmniej 2x większy transfer, to będę oglądał :D
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Chaon » pn 14.07.2003 17:40

Ja widziałem kilka, ale spodobał mi się tylko jeden, z "Goldenboya" (świetna, zabawna, choć krótka seria) przedstawiający wyścig: główny bohater na rowerze i pewna panienka na motorze sportowym :) Muzyka to Blumchen "Bicycle" (cover Queen) - idealnie pasuje :)
Czy nie czujesz całą swoją duszą jak staliśmy się niczym bogowie?
Awatar użytkownika
Chaon
Lord
Lord
 
Posty: 1065
Rejestracja: pn 16.12.2002 23:20
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Sorden » wt 15.07.2003 0:43

Ja rowniez nie znam stron skad moznaby bylo sciagnac te teledyski...
Oto spis 5 (moim zdaniem) najleprzych AMV !

1. Chobits - Oasis "Wonderwall"
2. Key The Metal Idol - "Closer"
3. Ghoust In The Shell - Wamdue Project "King Of My Castle"
4. Neon Genesis Evangelion - Prodigy "Breathe"
5. Trigun & Cowboy Bebop - Tainted Donuts
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Yoghurt » wt 22.07.2003 10:23

IMHO najgenialniej zrobionym teledyskiem jest AMV GENIALNIE ztimingowany do piosenki "Engel" Rammsteina. To trzeba zobaczyć, bo jest co podziwiac- ciężką robotę paru zapalenców, a efekt końcowy powala :)

Poza tym uwielbiam teledyski anime do piosenek Yankovica, z "Livin' in a fridge" na czele :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Yoghurt
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 49
Rejestracja: ndz 01.12.2002 20:25
Lokalizacja: Stolica tego popieprzonego kraju

Postautor: Azirafal » wt 22.07.2003 10:50

Kurcze! Znowu mnie ktoś uprzedził! (i ty, Yoghurcie? ;) ) Miałem właśnie napisać, że najlepszy i tak jest Weird Al Yankovich "Livin' in the Fridge" [cover Aerosmith "Livin' on the Edge", jakby ktoś nie wiedział) zrobiony na podstawie odcinka z lodówką z Cowboy Bebop :twisted: Oprócz tego mógłbym polecić Rob Zombie "Scum of the Earth" także do Cowboy Bebop...
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Azirafal » czw 31.07.2003 22:40

Hahahaha! Dwa AMV do Triguna: Village People - Macho Man oraz Weird Al Yankovich - The Beer Song Polecam!!! :twisted: :twisted: :twisted:
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Sadow » sob 27.12.2003 17:13

Tak AMV......
To jest źródło moich zbiorów anime. Najpierw ściągam sobie Amv później jak mnie przedstawione w nim anime zainteresuje to jest obiektem mojego ssącego programu :wink:

Polecam:
- Mystery Yaoi Theatre 3000 - naprawde śmieszny teledysk, z lekkimi dodatkami twórcy (motyw przez miłośników m&a powinien byc znany)
- Phantom of the Opera(remix) - Memories - świetny teledysk z bardzo dobże podłożoną muzyką (coś w stylu techno) - jeden z moich ulubionych
- DBZ - Eyes remake - jedyny teledysk DB jaki przypadł mi do gustu. Muzyka japońska ładnie zmieszana z tym co widzimy na ekranie
- Neon Genesis Evangelion - Prodigy - Breathe - hmm cóż dla miłośnikow Evangeliona napewno obowiązkowe;]


To takie lepsze jakie udało mi sie znaleźć (po formacie)
Pozdr
Sadow
I fight for the future.. and the future is now !
Sadow
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 6
Rejestracja: sob 27.12.2003 16:17
Lokalizacja: Białystok

Postautor: Manwe » sob 27.12.2003 23:27

O ho ho ho ho, kiedyś to sie oglądało te AMV'ki, nawet sam robiłem niezłe, niestety poleciały razem z formatem, tak na boku AMV to mozna obejzec raz i wystarczy, ale zeby miec ulubione to bez przesady :P
Awatar użytkownika
Manwe
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 113
Rejestracja: pt 25.07.2003 13:29
Lokalizacja: t-Quetil

Postautor: Sadow » ndz 04.01.2004 22:41

Zadam może teraz pytanie z troche innej beczki.
Jeżeli ktoś z Was robił AMV (wiem że Manwe napewno :) ), to jakie polecilibyście programy. Ja urzywam Magix music and video generation 6 deluxe i jakoś nie bardzo jestem z niego zadowolony. Program jest dosyć skomplikowany w obsłudze - w dodatku jeszcze często sie wiesza (ale to chyba tylko u mnie), no i przede wszystkim nie odkryłem jak w nim sie zapisuje gotowe teledyski - (w moim przypadku są to wycinki z innych teledysków z podłożoną muzyką), tzn zapisuje w postaci np .avi
Pozdr
Sadow
I fight for the future.. and the future is now !
Sadow
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 6
Rejestracja: sob 27.12.2003 16:17
Lokalizacja: Białystok

Postautor: Azirafal » wt 11.05.2004 22:48

No to jeszcze:

Powerman 5000 - Worlds Collide (Princess Mononoke)
Moby - James Bond Theme (Cowboy bebop)

I ostatecznie, mój najnowszy dl, o którym sobie przypomniałem, gdy ujrzałem podpis Algiego:

Pink Floyd - High Hopes (Scrapped Princess) - miodzio!
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Alganothorn » śr 12.05.2004 8:31

skoro o mnie wspominają, to ja popieram Azi'ego:
u mnie przoduje 'Beer song' i 'Livin' in the fridge'...
...co za teksty...
:D
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return


Wróć do Manga & Anime

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości