Ohayou !

Dla maniaków tychże dziedzin japońskiego rysunku

Moderator: Lechu

Ohayou !

Postautor: Kywalker » ndz 13.07.2003 10:18

Ohayougozaimasu miuchi !
Watashi-wa Kywalker desu. Yolashiku !

A tak po polsku: Dzień; dobry wszystkim wielbicielom Anime.
To forum zostało mi polecone prez Azirafala, z którym znamy się już od hohohoho-lat.
To właśnie ode mnie wyżej wymieniony użyczył Evangelion oraz Record of Lodoss War i teraz się ślini na resztę moich zbiorów. :wink:

Moja przygoda z Anime zaczęła się ponad rok temu od Record of Lodoss War. Jednak rozwinęła się całkowicie dopiero równo rok temu po obejrzeniu Neon Genesis Evangelion. Od tamtej pory zafascynowało mnie zarówno Anme jak i sam język japoński. Dlatego, proszę mi wybaczyć, ale będę się starał go tutaj używać jak najczęściej.

Co do Manga - nie mam żadnej, więc nie mam na jej temat opinii.
Natomiast w Anime najbardziej pociąga mnie kompozycja: połączenie wrażeń słuchowych, wizualnych z jednoczesnym pobudzeniem ponadzmysłowym. Tłumaczenie: lubię muzykę z Anime (także niektóre piosenki z tzw. J-Pop), grafikę, coś co nazwał bym 'camera control' (Matrix, aczkolwiek bierze z tego przykład, może się schować) oraz lubię znajdować sens Anime (lub znajdować jego brak).
"Ware wo tadashiku isameru mono wa waga shinari;
Ware wo tadashiku homuru mono wa waga tomonari;
Ware ni omoneru mono wa waga tekinari."

- Nihongo no shingen
Awatar użytkownika
Kywalker
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 123
Rejestracja: ndz 13.07.2003 10:00
Lokalizacja: ...from the Galaxy far, far away...

Postautor: Avathar » ndz 13.07.2003 10:45

Ohayougozaimasu miuchi !
Watashi-wa Kywalker desu. Yolashiku !

Wow. Znowu jestem świadkiem własnej niewiedzy ;) ;) ;)
A tak po polsku: Dzień; dobry wszystkim wielbicielom Anime.

To ja się wybije i powiem "GudMyrning" :P
Moja przygoda z Anime zaczęła się ponad rok temu od Record of Lodoss War

Hmm...co wszyscy tego Lodossa oglądają :/ Ja nawet nie wiem co to jest :P.

No ale tyle tego dobrego teraz ja sie przedstawie ;) A historia będzie długa :twisted:
Wiec moja przygoda z anime zaczeła sie w wieku 10 lat od spotkania za serialem Dragon Ball. Był on wtedy dla mnie wszystkim. Potem w wieku 12 lat , zauważyłem tą absurdalność i przez następne 2 lata brzydziłem sie wszyskim co zwązane M&A. W wieku 14 lat poznałem Lecha , wtedy jeszcze nie był modem. Owszem podpadłem mu pare(naście ;) )razy (jeżeli chcesz wiedziec w jaki sposób zajrzyj do topicu o GitS2) , lecz dzieki jego świetej cierpliwości jeszcze żyje ! yay ! W każdym razie Lechu jako początek kuracji ( o której nic nie wiedziałem ) polecił mi gre Xenogears , klasyczne jRPG z wspaniałym przesłaniem. Potem gdy XG mi bardzo przypadło do gustu , nie wiem jak , postanowiłem ściągnąć Anime ,które polecał Lechu. Tzn. .hack //SIGN , .hack//LIMINALITY , Neon Genesis Evangelion oraz po pewnym czasie do tego grona dołączyły Wolf's Rain (polecam) oraz RahXephon.Teraz w wieku 15 lat zauważyłem ,że sie zmieniłem lecz PokeMon , DragonBall i inne Hamtary są dla mnie nadal niczym(w negatywnym tego słowa znaczeniu).

Co do muzyki w Anime jest ona naprawde świetna. Ostatnio do gustu przypadła mi Maaya Sakamoto (wiele świetnych openingów i endingów). I to był kolejny szok bo jakoś nigdy j-popu nie lubiłem :P
lubię muzykę z Anime

Witam Szanownego Kolege :D
grafikę, coś co nazwał bym 'camera control'

Faktycznie , anime ma charakterystyczne "spojrzenie" na cały świat.
lubię znajdować sens Anime (lub znajdować jego brak).

To pierwsze jest świetne (szczególnie w NGE) a to drugie jest już ciut gorsze ;).

A czy masz już jakieś plany co będziesz oglądac w przyszłości ??

Pozdrawiam.
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: Kywalker » ndz 13.07.2003 11:03

Co do seiyuu Sakamoto Mayaa to się zgodzę. Głos ma niesamowity. Jednak bardziej podoba mi się głos Hayashibara Megumi. Nie sądzę, bym musiał przypominać kto zacz.

Co do przyszłości, we wtorek (July 15th) jest premiera Onegai Twins. Już mi ślinka leci. TO BĘDZIE PIERWSZE :mrgreen:
"Ware wo tadashiku isameru mono wa waga shinari;
Ware wo tadashiku homuru mono wa waga tomonari;
Ware ni omoneru mono wa waga tekinari."

- Nihongo no shingen
Awatar użytkownika
Kywalker
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 123
Rejestracja: ndz 13.07.2003 10:00
Lokalizacja: ...from the Galaxy far, far away...

Postautor: hops » ndz 13.07.2003 11:17

Kywalker pisze:Co do przyszłości, we wtorek (July 15th) jest premiera Onegai Twins. Już mi ślinka leci. TO BĘDZIE PIERWSZE :mrgreen:

Mam nadzieję, że za tłumaczenie zabierze się któraś z lepszych grup fansubberskich [np. AonE, Anime-Kraze, ANBU, Anime-Keep]. Jestem wielkim i oddanym fanem Onegai Teacher'a, więc nie chciałbym czegoś stracić oglądając subby grup stawiających na szybkość, a nie jakość [via AnimeJunkies].

To tyle w tej kwestii. 16 mam urodziny, więc odcinek nr 1 of OT byłby świetnym prezentem :)
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Lechu » ndz 13.07.2003 15:05

Kywalker pisze:Ohayougozaimasu miuchi !
Watashi-wa Kywalker desu. Yolashiku !

To ja za to powitam staropolskim JOŁ :mrgreen:

Kywalker pisze:To właśnie ode mnie wyżej wymieniony użyczył Evangelion oraz Record of Lodoss War i teraz się ślini na resztę moich zbiorów.

Jest taki topik do wypisania swoich zbiorów. Zapraszam, może masz coś ciekawego jeszcze :)

Kywalker pisze:Moja przygoda z Anime zaczęła się ponad rok temu od Record of Lodoss War. Jednak rozwinęła się całkowicie dopiero równo rok temu po obejrzeniu Neon Genesis Evangelion. Od tamtej pory zafascynowało mnie zarówno Anme jak i sam język japoński. Dlatego, proszę mi wybaczyć, ale będę się starał go tutaj używać jak najczęściej.

Ja o swoich początkach pisałem w topiku "Starocia", więc się powtarzać nie będę :)

Avi pisze:Hmm...co wszyscy tego Lodossa oglądają :/ Ja nawet nie wiem co to jest

Wow. Znowu jestem świadkiem Twojej niewiedzy :wink:

Avi pisze:W wieku 14 lat poznałem Lecha

To ile ty masz lat, 14 i pół? :P

Avi pisze:oraz RahXephon

Coś więcej niż tylko pierwszy odcinek? :twisted:

Avi pisze:PokeMon , DragonBall i inne Hamtary są dla mnie nadal niczym

Niczym? To też anime :twisted: Bear with this :P

Kywalker pisze:Jednak bardziej podoba mi się głos Hayashibara Megumi

Podobała mi się tylko jako Faye Valentine. A tak to nie widzę w niej nic wyjątkowego. Maaya za to jakoś bardzioej do mnie "przemawia". Widocznie kwestia gustu i przywzwyczajenia. Za dużo anime z Maayą widziałem :D

Kywalker pisze:Co do przyszłości, we wtorek (July 15th) jest premiera Onegai Twins. Już mi ślinka leci. TO BĘDZIE PIERWSZE

hops pisze:To tyle w tej kwestii. 16 mam urodziny, więc odcinek nr 1 of OT byłby świetnym prezentem


Co jest fajnego w bajce o pani nauczyciel co się żeni ze swoim uczniem bo ten odkrywa że ona jest z kosmosu? :wink:
W sumie nie mam co ściągać ostatnio, więc może sprawdzę osobiście :D Posiada toto jakąs głębię, porządną fabułę, przesłanie i zmusza do myślenia?
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Kywalker » ndz 13.07.2003 16:17

Oj posiada toto, posiada. Sam się zdziwiłem, nie znoszę romantycznych komedii. Ale ta jest naprawdę jednym z niewielu wyjątków.
Szczególnie odcinek 11 jest pod tym względem niesamowity.
"Ware wo tadashiku isameru mono wa waga shinari;
Ware wo tadashiku homuru mono wa waga tomonari;
Ware ni omoneru mono wa waga tekinari."

- Nihongo no shingen
Awatar użytkownika
Kywalker
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 123
Rejestracja: ndz 13.07.2003 10:00
Lokalizacja: ...from the Galaxy far, far away...

Postautor: hops » ndz 13.07.2003 18:28

Lechu pisze:Co jest fajnego w bajce o pani nauczyciel co się żeni ze swoim uczniem bo ten odkrywa że ona jest z kosmosu? :wink:

Odpowiedziałeś właśnie na swoje pytanie ;D

Lechu pisze:W sumie nie mam co ściągać ostatnio, więc może sprawdzę osobiście :D

Sprawdzaj, sprawdzaj, naprawdę warto.

Lechu pisze:Posiada toto jakąs głębię

Jak na komedię romantyczną z elementami ecchi to dość sporą.

Lechu pisze:porządną fabułę

Niesamowitą.

Lechu pisze:przesłanie

Także. W pewnym momencie się popłakałem...

Lechu pisze:i zmusza do myślenia?

Nad pewnymi kwestiami.
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: hops » pn 14.07.2003 11:35

Yeah! AnimeOne zapowiedziało subbowanie Onegai Twins w kooperacji z Infusionem! Pozostaje się tylko cieszyć :)
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Avathar » pn 14.07.2003 11:51

Lechu pisze:
Avi pisze:Hmm...co wszyscy tego Lodossa oglądają :/ Ja nawet nie wiem co to jest

Wow. Znowu jestem świadkiem Twojej niewiedzy :wink:

Nie pierwszy i nie ostatni raz :P
Lechu pisze:
Avi pisze:W wieku 14 lat poznałem Lecha

To ile ty masz lat, 14 i pół? :P

Och ! Antonio ! Nie pamiętałeś o moich urodzinach !! Jak mogłeś !
A tak serio to po drodze miałem urodzinki i mam 15 (a wszystkim mówie ,że 16 :) Więc cieszcie sie moją szczerościa :P)
Lechu pisze:
Avi pisze:oraz RahXephon

Coś więcej niż tylko pierwszy odcinek? :twisted:

Pff...drugi ściągnąłem ale nadal uważam ,że nie jest to nic specjalnego !
Lechu pisze:
Avi pisze:PokeMon , DragonBall i inne Hamtary są dla mnie nadal niczym

Niczym? To też anime :twisted: Bear with this :P

Tobie aż tak zależy na pozbyciu się mnie ?? Eh ?? :twisted: :twisted: :twisted:

Wiem ,że jest to raczej post OT ( Lechu :) ) ale chce sie ze wszystkimi pożegnać gdyż dzisiejszego PINKNEGO dnia jade na wakacje :) Abyście nie płakali mówie Wam ,że wracam 5 Sierpnia !!

Bye-Bye !!
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: Lechu » pn 14.07.2003 17:24

Avi pisze:Nie pierwszy i nie ostatni raz :P

Dlatego jeszcze długa i cięzka droga przede mną :D

Avi pisze:Och ! Antonio ! Nie pamiętałeś o moich urodzinach !! Jak mogłeś !

Fiorella! Nie przypomniałaś to zapomniałem! Jak mogłaś!

A tak serio to po drodze miałem urodzinki i mam 15 (a wszystkim mówie ,że 16

Ja po drodze miałem 201 urodzinek, ale w tym roku mam 22, tylko rocznikami wychodzi zę 23, chociarz czuje się na 18, to wszystkim mówie że mam 25.

Avi pisze:Pff...drugi ściągnąłem ale nadal uważam ,że nie jest to nic specjalnego !

Pff.. ściągnij drugi NGE i powiedz czy to coś specjalnego.

Avi pisze:Tobie aż tak zależy na pozbyciu się mnie ?? Eh ??

Dlaczego od razu pozbyciu? Po prostu chciałem się uświadomić ze pokemon to takie same anime jak NGE czy GitS. A nie, sorry, GITS to nei anime, to zbyt piękne i głębokie :twisted: :twisted: :twisted:
:wink:

Avi pisze:Wiem ,że jest to raczej post OT ( Lechu ) ale chce sie ze wszystkimi pożegnać gdyż dzisiejszego PINKNEGO dnia jade na wakacje Abyście nie płakali mówie Wam ,że wracam 5 Sierpnia !!

Spoko, to akurat taki offtopikowy topik, więc nie bede bił. A przy okazji mam pomysła. A może właśnie zrobić taki offtopikowy topik mangowo-animowy? Na luźne rozmówki, ale wokół tematu M&A? Vamp takie coś proponował, chcecie u nas coś takiego? To może wykorzystamy ten topik na to. O ile autor nie bedzie mial nic przeciwko temu :D To jak?

Do 5 wytrzymamy, nie martw się 8)
To miłych wakacji :D
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Avathar » pn 14.07.2003 17:30

Lechu pisze:
Avi pisze:Nie pierwszy i nie ostatni raz :P

Dlatego jeszcze długa i cięzka droga przede mną :D

Ale pewnie jej nie przeżyjesz ... za cieńki jesteś :P ;) Mocniejszych całokształtem powalałem :P

Lechu pisze:
Avi pisze:Och ! Antonio ! Nie pamiętałeś o moich urodzinach !! Jak mogłeś !

Fiorella! Nie przypomniałaś to zapomniałem! Jak mogłaś!

A co ja jestem ?? Kalendarz ??
Lechu pisze:
Avi pisze:Tak serio to po drodze miałem urodzinki i mam 15 (a wszystkim mówie ,że 16

Ja po drodze miałem 201 urodzinek, ale w tym roku mam 22, tylko rocznikami wychodzi zę 23, chociarz czuje się na 18, to wszystkim mówie że mam 25.

... Ale ja mówię poważnie :P Serio 6 Marca miałem urodziny :P I Ty mnie stetryczały dziadku za słówka nie łap :P :twisted: :twisted: :twisted: 23 lata ... phi :P

Lechu pisze:
Avi pisze:Pff...drugi ściągnąłem ale nadal uważam ,że nie jest to nic specjalnego !

Pff.. ściągnij drugi NGE i powiedz czy to coś specjalnego.

No powiem...bo sie Misato pojawiła :P I bo się Shinji bił :P

Lechu pisze:
Avi pisze:Tobie aż tak zależy na pozbyciu się mnie ?? Eh ??

Dlaczego od razu pozbyciu? Po prostu chciałem się uświadomić ze pokemon to takie same anime jak NGE czy GitS. A nie, sorry, GITS to nei anime, to zbyt piękne i głębokie :twisted: :twisted: :twisted:
:wink:

A skąd wiedziałeś ! ... skąd ja znam ten ostatni epitet ?? ;) ;) ;) ;) ;)

Lechu pisze:
Avi pisze:Wiem ,że jest to raczej post OT ( Lechu ) ale chce sie ze wszystkimi pożegnać gdyż dzisiejszego PINKNEGO dnia jade na wakacje Abyście nie płakali mówie Wam ,że wracam 5 Sierpnia !!

Spoko, to akurat taki offtopikowy topik, więc nie bede bił. A przy okazji mam pomysła. A może właśnie zrobić taki offtopikowy topik mangowo-animowy? Na luźne rozmówki, ale wokół tematu M&A? Vamp takie coś proponował, chcecie u nas coś takiego? To może wykorzystamy ten topik na to. O ile autor nie bedzie mial nic przeciwko temu :D To jak?

Ja jestem jak najbardziej za , takie fajne gadki tu będą lecieć :)
Lechu pisze:Do 5 wytrzymamy, nie martw się 8)
Przy Twoim delikatnym serduszku to ja bym sie kłócił :twisted: :twisted: :twisted:
Lechu pisze:To miłych wakacji :D

Nawzajem :P

Pozdrawiam

P.S. Wyjazd mi sie opóźnia :)
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań


Wróć do Manga & Anime

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

cron