software wspomagający gracza M:tG

Forum miłośników systemów karcianych.

software wspomagający gracza M:tG

Postautor: Sasha » pn 11.12.2006 18:36

Witam!

Ciekawi mnie, czy używacie/używaliście jakichś programów, np. do ewidencjonowania swojej kolekcji kart, tudzież układania/testowania decków. Czy były to wielofunkcyjne "kombajny" czy też raczej wąsko wyspecjalizowane (np. tylko do ewidensji albo badania mana-curve decka)?

Osobiście, wkrótce po tym kiedy zacząłem zbierać Magica, a było to tuż po tym kiedy wyszedł Tempest, zabrałem się za katalogowanie mojej kolekcji. Jednak programów, które używałem do tego było wiele:

Mage's Workshop (by Edward L. Fewell)
To pierwszy program jaki używałem. Wspominam go z wielkim sentymentem i poniekąd uważam do dziś że był fenomenalny i niezastąpiony. Istny kombajn z wieloma funkcjami (budowanie decka, wyszukiwanie, przechowywanie rulingów kart, statystyka decka, statystyka kolekcji, liczenie wartości kart, testowanie) i wychodziły do niego update'y bazy kart i rulingów po każdym nowym wypuszczonym dodatku, można było importować cenniki publikowane wtedy na www.hhhh.org. Cud miód i orzeszki 8) ... Niestety tak gdzieś w okolicach 6 edycji, kiedy Interrupty stały się tym samym czym Instanty autor przestał rozwijać program, zniknęła jego strona domowa.... :(

Magic Spellbook 4.1 (by Christian Rioux)
Z powodu braku aktualizacji Workshopa używałem trochę tego programu, w czasach mojego powrotu do Magica (kiedy wychodziło Apocalypse) choć muszę przyznać że praca z nim (w porównaniu z Workshopem) to katorga. Używałem go tylko z konieczności, nie wprowadziłem nawet do niego mojej kolekcji (tzn zacząłem kiedyś, ale po kilku jego padach tudzież innym dziwnym zachowaniu dałem sobie spokój). Autor jeszcze chciał swój program sprzedawać jako shareware :roll: W przerwach więc dalej korzystałem ze starego dobrego Workshopa bez uaktualnień....

Magic Well 1.7 (by Gavel)
Kolejnym programem który wpadł mi w ręce był Magic Well. Wprawdzie ustępował w funkcjonalności niedoścignionemu wzoromi jakim dla mnie był Mage's Workshop ale był nie tylko o niebo lepszy od Magic Spellbooka ale i całkowicie darmowy. Niestety nie obsługiwał importu danych z Workshopa i musiałem wklepywać całą kolekcję od początku. Niestety i tutaj po pewnym czasie twórca zrezygnował z rozwijania programu... a szkoda :(

Apprentice
Ostatni program który używam. Nie posiada on w ogóle możliwości katalogowania swoich zbiorów, za to można nim budować, testować i zapisywać decki, a także grać stworzonym deckiem z drugą osobą przez sieć. Jako że kolekcję moich decków miałem zapisanych w formacie MagicWorkshop, napisałem krótki skrypt, konwertujący je do formatu akceptowanego przez Apprentice.
qui nos rodunt, confundantur
et cum iustis non scribantur
Awatar użytkownika
Sasha
Najemnik
Najemnik

Wróć do 'Karcianki'