Magic the gathering = cyberpunk ????

Forum miłośników systemów karcianych.

Magic the gathering = cyberpunk ????

Postautor: Sabazios » sob 15.02.2003 12:17

Niedawno słyszałem od kolegi który siedzi w magicu, że ta gra ma niedługo zostać przerobiona na grę cyberpunkową. Może dokładniej, następny dodatek ma być zrobiony właśnie w świecie cyberpunka. Co myślicie o takiej zmianie kultowego magica? Jak dla mnie ta gra z czasem staje się coraz gorsza, a jeśli teraz rzeczywiście zrobią z tego cyberpunka to już w ogóle straci klimat.
Awatar użytkownika
Sabazios
Wojownik
Wojownik

Postautor: Aldarion » pt 28.02.2003 23:17

Ja nie za bardzo lubię Cyberpunka, więc tego typu decyzja z pewnością mnie nie ucieszy. Jednak tendencje w podobnym kirunku były już wcześniej. Pamiętasz to "coś" czym Phyrexianie robili zombiaki z martwych ciał w Invasion (widoczne na wielu obrazkach, np. Metathran Zombie)? Szkoda by było starej Dominarii. Pomimo wad tego świata uważam, że miał swój klimat (zwłaszcza cykl artefaktów i sama postać Urzy - pudełko po boosterach z UD stoi u mnie na regale na honorowym miejscu :)).

Pozdrawiam

Aldarion
"There is nothing you can do, that I cannot simply deny"
Awatar użytkownika
Aldarion
Pretorianin
Pretorianin

Postautor: Sabazios » sob 01.03.2003 11:19

O tak Urza miał fajny klimat jak i cały Magic kiedyś . Moim zdaniem najbardziej klimatowy był zielony i niebieski kolor.
Awatar użytkownika
Sabazios
Wojownik
Wojownik

Postautor: RioT » sob 01.03.2003 13:14

gdyby dał link do miejsca z którego się o tym dowiedział to może bym uwierzył ale tak z tego co wiem to jedyna zmiana to wygląd kart od 8 edycji
RioT
Pustelnik
Pustelnik

Postautor: Sasha » ndz 04.05.2003 0:13

Cóż, wydaje mi się że Magic miał klimat czysto fantasy całkiem na początku, a potem jakby go stopniowo tracił. Przyjrzyjmy się od początkom:

Alfa, Beta, Unlimited - czyste fantasy, elfy, szkielety, licz, krasnoludy, kule ognia - słowem sam miód

Arabian Nights - baśnie z 1001 nocy. Klimaty arabskie, Dżiny, Szeherezada, Sulejman, Sindbad, Alladyn i lama jego oraz pierścień - więcej miodu!

Antiquities - pierwsza wzmianka o legendarnych magach Urzy i Mishrze. Dziwne artefakty, zniszczone ziemie (Strip Mine), efekty wojny magów

Revised - jak Alfa i Beta, standard

Legends - herosi, legendy, bohaterowie sag itp.

The Dark - jak sama nazwa wskazuje bardzo mroczny dodatek (mój ukochany w kwestii klimatu) - łowcy czarownic, krwawy księżyc. Miód.

Fallen Empires - upadłe Imperia - fantasy pełną gębą

IV edycja - standard

Ice Age - epoka lodowcowa (wszystko przez te wojny magów!0. Wredny nekromanta Lim Dul. Fantasy, choć lekko New Ageowskie

Homelands - nieco inny świat, ale też fantasy

Alliances - koniec Epoki Lodowcowej w dominarii, nowe potęgi: Freyalise, Balduvianie, Kjeldoranie, inne narody

Mirage - ciepłe klimaty tropikalne, szamańskie, trochę pustynne, beduińskie.

Visions - podobnie jak Mirage, ale nie tylko

5th edition - standard

Weatherlight - statek do podróży między planami, którym podróżuje dzielna załoga dżi. To już mi zaczyna trącić techno-fantasy, a nie klasyczną f.

Tempest - droga Weatherlighta przez inny wymiar - całkiem iinny świat Cieni, który ma własne stwory i rasy i własne problemy

Stronghold i Exodus - rozwałka tego świata przez naszą dzielną załogę w imię wyższych celów, ukatrupienie niejakiego Volratha który tym wszystkim mieszał (poprawcie mnie jeśli się mylę)

Urze i Dalej: przestałem śledzić.
qui nos rodunt, confundantur
et cum iustis non scribantur
Awatar użytkownika
Sasha
Najemnik
Najemnik

Postautor: Angbandrider » sob 26.07.2003 21:37

Jestem stosunkowo młodym graczem ale mam kumpla który w swych pokaźnych zbiorach ma dwie talie do Magica zrobione w klimacie feudalnej japonii. Dla mnie kanał a Cyberpunk to już wogóle.
Mimo to wątpie żeby z Magica wyparto fantasy, prędzej stworzą nową karciankę na bazie zasad Magica.
I am the fallen angel who will punish you for all your sins
Awatar użytkownika
Angbandrider
Rycerz
Rycerz

NIESTETY NA TO WYGLADA

Postautor: m4c14s » ndz 03.08.2003 17:51

Gram juz jakis czas w mtg i niedawno zaczelem prowadzic wlasny serwis poswiecony magicowi, przygotowywujac jeden z updatow napotkalem wlasnie "poltke" o zmianie klimatu magi na sf. po dalszych poszukiwaniach znalazlem nastepujace zdjecia

Wampir

Elf

Mountain

Forest

Swamp
Awatar użytkownika
m4c14s
Pustelnik
Pustelnik

Postautor: Angbandrider » ndz 03.08.2003 20:20

Zacznę się przejmować jak coś takiego zobacze na Wizardsach :D.
Awatar użytkownika
Angbandrider
Rycerz
Rycerz

Postautor: m4c14s » ndz 03.08.2003 20:55

Zacznij sie juz teraz przejmowac. wystarczy zobaczyc na okladke i opis ksiazki qra ma promowac mirrodina.
http://www.wizards.com/default.asp?x=products/magicnovel/179790000
Awatar użytkownika
m4c14s
Pustelnik
Pustelnik

Postautor: Angbandrider » pn 08.09.2003 20:34

Ups, no faktycznie powoli zaczynam robić w gacie. Mimo to mam nadzieję że jednak jeżeli już to zrobią inny segment, bo jakby definitywnie zmienili charakter Magica to mogłoby być nieciekawie.
Awatar użytkownika
Angbandrider
Rycerz
Rycerz

Postautor: banshee » czw 11.09.2003 19:13

Czy cyberpunkowy magic byłby dalej magiciem? Dla mnie to by było już coś innego, w końcu sam wygląd karty jest co najmniej tak samo ważny jak funkcja, nie?
Grób spalony, lecz ja się śmieję
Bo głos mój słyszą tylko samotne skały
Awatar użytkownika
banshee
Pustelnik
Pustelnik

Postautor: Angbandrider » wt 14.10.2003 16:14

I stało się to prawdą - pod koniec września wyszedł Moons of Mirrodin - nowy dodatek bardziej cyberpunkowy, i taki będzie cały następny blok. Przynajmniej trochę zaoszczędze na kartach, bo Wizardsi niechybnie wrócą do klimatów fantasy :D.
Awatar użytkownika
Angbandrider
Rycerz
Rycerz

Postautor: Gvynbleid » pn 02.08.2004 20:55

Blok Mirrodin skłąnia się ku końcowi, z tego co mi się wydaje (moje obserwacje nie wychodzą poza Valkirię i sklepy sieci Bard) nie przyniósł on Wizardsom takich kroci jak poprzednie dodatki, dlatego też wydaje mi się że kolejne bloki będą na powrót "old school". A wam jak się wydaje :?:
Obrazek
Awatar użytkownika
Gvynbleid
Paladyn
Paladyn

Wróć do 'Karcianki'