MOja karcianka

Forum miłośników systemów karcianych.

POdoba się ?

Tak
3
75%
NIe
1
25%

Liczba głosów : 4

MOja karcianka

Postautor: Lendil » śr 18.08.2004 21:34

Wymysłilem sobie karcianke tak dla zabawy (jescze nie dopracowana) opowiadajacą o wojnach gangów. Oto przepieg 1 tury gry która nigdy się nie odbyła (czas zrobić karty).

A wiec:
2 gracze siadają na przeciw siebie i wykładaja swoje deki przygotowawcze i akcyjne. Kładą przy sobie 20 znaczników każdy, oraz 20 znaczników w puli. Sposoby na wygraną są dwa albo pozbawić przeciwnika punktów wpływu ( wtedy on przegrywa) bądź posiadac na początku fazy rozpoczęcia 20 + 20/za każdego przeciwnika punktów wpływu ( wtedy my wygrywamy). Gracze dobieraja siedem kart ze swojego deku przygotowawczego. Rzut monetą - gracz 1 zaczyna.
-Wystawia za 2 pkt. wpływu Johna Reavera i Szajtet ( daje ci co runde 1 punkt wpływu) i do9łącza do niegobabcie klozetową (szajtek przynoosi 1 pkt. wpływu co runde więcej) daje Johnowi nóż i wystawia Małą Danke
- gracz 2 wystawia Kaśke Obrzynową za 1 pkt. wpływu wystawia sklep i kożystajac z jego cechy przeszukuje dek przygotowawczy i daje Kaśce grubą kurtke, wystawia nastepnie chłopka na przeszpiegi, potem natomiast korzysta z cechy Kaśki przeszukuje dek i daje jej obrzyna
KONIEC FAZY PRZYGOTOWAWCZEJ

potem dalszy ciąg perwszej tury
I niech nastanie Pax Vobiscum
Lendil
Najemnik
Najemnik

Postautor: Gvynbleid » śr 18.08.2004 22:16

Ho ho ho widze że z dostępnych karcianek czerpałeś dużo - widać cechy Veta, Zombiaków i Magica. Tak ogólnie to musiałbym zobaczyć żeby orzec czy fajne czy nie.
Ale twórz ile wlezie i nie rób tego do szuflady, a nuż coś wyjdzie i będziemy mieli nową oficjalną już karciankę. Tymi karciankami się zachłysnąłeś i masz dużo zapału to kto wie.
Tak btw, to teraz dopiero widzę lukę rynkową po Netrunnerze i Shadowrunie - przydałoby się coś sci-fi.
Ostatnio zmieniony czw 19.08.2004 11:21 przez Gvynbleid, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek
Awatar użytkownika
Gvynbleid
Paladyn
Paladyn

Postautor: Crane » śr 18.08.2004 23:17

Tak btw, to teraz dopiero widzę lukę rynkową po Netrunnerze i Shadowrunie - przydałoby się coś sci-fi.

Może to http://www.cyberpunkccg.com
Awatar użytkownika
Crane
Pustelnik
Pustelnik

Postautor: Gvynbleid » czw 19.08.2004 9:17

No fajnie tylko ta karcianka na polskim rynku nie jest dostępna. Z systemów sci-fi mamy właściwie jedynie Star Warsy, Star Treca i Horus Heresy - których klimat mi się nie podoba, potrzeba właśnie jakiegoś cyberpanka jakiegoś postapokaliptyka.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gvynbleid
Paladyn
Paladyn

Postautor: Lendil » czw 19.08.2004 10:02

Dzięki za słowa uznania Gvyn. Może jak skończe to wszystko wymyślać i udziwniać, a może to trochę potrwać , bo jestem dośc leniwy, tylko od czasu do czasu mam zapęd twórczy, to wyślę to do jakiegoś wydawnictwa i będe błagał na kolanach żeby to wydali :P . Zgodnie z próśbą staram sie pisać bardziej poprawnie.
Lendil
Najemnik
Najemnik

Postautor: Crane » czw 19.08.2004 11:10

No fajnie tylko ta karcianka na polskim rynku nie jest dostępna

Mozesz spróbowac w sklepie Nostromo w Gliwicach, bo do Częstochowy chyba masz trochę dalej.

Lendil - mozesz sobie ściągnąć zasady z Babylonu 5 i trochę je podrasować do swoich potrzeb. Tak na pierwszy rzut oka mechanika B5 ma coś wspólnego z tym co Ty wymyśliłeś.
Awatar użytkownika
Crane
Pustelnik
Pustelnik

Postautor: Lendil » czw 19.08.2004 17:15

Lekko zmieniłem realia. Gra dzieje się w przyszłości ( takiej trocheNeuroshimo'wej) więc mamy sporo mutków itd. troche cybentyki, Będą trzy kolory. Metaliczny - wszelkie karty związane z techniką cybernetyką itd. przykładowa kata Replikacja (zagrywka): wystaw Replikacje tak jakby była postacią, wybierz postać znajdująca się w grze bądź w jasyrach graczy. Replikacja ma dokładnie takie same statystyki i cechy jak ta postać, jednak kolor pozostaje metaliczny.
Zgliła zieleń - wszystko co związanego z mutkami, chorobami, zatruciem itd. przykladowa karta - biohazard- zagraj na pomniejszego. Staje się zgniłozielony. Rzuć k6. Jeśli wypandnie: 1-3 odrzucasz tego pomniejszego, 4-6 dostaje on +2/+2- efekt utrzymuje się przez 3 tury.
Czarne - karty jakby ( w porównaniu do innych typów) normalne przykłady - ekwipunki.

Te przykłady powinny was wprowadzic w klimat gry.

P.S. Zasad z nikad nie będe sciągać, najwyzej moge przeglądnac ale większośc rzeczy przemyślałem i ułożyłem od nowa. Więc typy kart to
postacie - to chyba mówi samo za siebie
pomniejsi (minors) - mutki, boty i mniej ważni ludkowie
Zagrywki - różnorakie karty zagrywane podczas fazy zagrywania własciwego bądź jesli jest tak napisane to w innych fazach
ekwipunki - to też mowi chyba samo za siebie
Jak się podobaja nowe załorzenia. Bo mi bardziej

Atu jestgotowa pierwszy minor
Mnemonic
metaliczna
1/1
w dowlnej chwili morzesz dołączyć kartę z ręki do mnemonica. karta pozostaje zakryta. Do 1 Mnemonica może być dołączona 1 karta. W dowolnej chwili możesz wziąć karte od mnemonica do ręki
POdpis: Najlepszym miejscem do przechowywania informacji jest ludzki móżg
Lendil
Najemnik
Najemnik

Postautor: Gvynbleid » pt 20.08.2004 11:58

Nowe założenia fajne ale muszę ci zmartwić Portal coś przebąkiwał o wypuszczeniu neurokarcianki pt. Tornado pod koniec tego roku; tematu nie chciałem zakładać póki nie zobaczę przynajmniej internetowych kart - różnie to może wyjść.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gvynbleid
Paladyn
Paladyn

Postautor: Lendil » pt 20.08.2004 21:08

NO to bedom mieli konkurencje :wink:
Ale bardzo prosze o opinie. Naprawde chodzi tylko o to , że jeśli uznacie to za do niczego i podacie argumenty to .... przestane wam zawracac głowy. Aktualnie myśle na temat, za co bedzie się wystawialo postacie i minorki ( kasa ?) , jak wygrać (cel gry), oraz nad faza potyczki- tego akurat ogolny zarys mam a wygląda on tak. Przeciwnicy decydują jakie postacie i minorki wystawią do potyczki. Następnie zagrywają karty przedpotyczkowe. Potem gracze atakuja na zmiane swoimi minorkami i postaciami. Zamiast atakować moga urzyc cech specjalnych. Minorki ktore zostana rozwalone są odrzucane, a postacie ida do jasyru przeciwnika, który je pokonał, potem będzie mozna je wykupić. To tyle
Lendil
Najemnik
Najemnik

Postautor: Gvynbleid » pt 20.08.2004 23:30

Ogólnie rzecz biorąc to tak:

1. W zbyt wiele karcianek w życiu grałem żeby nie dostrzec nawiązań (nie chodzi bezpośrednio o twój system tylko ogólnie) i bardzo ale to bardzo żadko zdarza się coś na prawdę nowatorskiego.

2. Jako zapalony kolekcjoner 50% mojej opini, to to jak kawałek tekturki działa na moje pojmowanie estetyki - jeżeli pozytywnie to nasówa się pytanie ile tych tekturek jest i gdzie je kupić, bo muszę mieć je wszystkie :D.

3. Choćby twoja karcianka była koszmarna (nie jest) i tak ci tego nie powiem bo nie jestem w stanie przewidzieć czy nie okarzesz się kolejnym Garfieldem (ten co wymyślił Magica gwoli ścisłości); wszelkie przejawy kreatywności mile widziane.

Tak więc informuj mnie na bierząco a jak coś materialnego stworzysz to poślij mi skan na majla.

P.S. Za dużo czerpiesz z Veta nie wiem czy świadomie czy podświadomie, ale za dużo. Ogólna koncepcja mi się podoba, ale musiałbym zobaczyć a o to narazie tródno.

Życzę powodzenia w dalszych postępach.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gvynbleid
Paladyn
Paladyn

Postautor: Lendil » sob 21.08.2004 8:47

Do tego odczepiania się Veta potrzebuje waszaj pomocy. Ze wszystkich sił staram się jak najmiej ściągać, ale robie to po prostu podświadomie. Najgorsze jest że za wielu podoibienstw nie widze ( najweyżej pare) na razie różnic jest kilka :
minorki
oddzielna faza wystawiania i zagrywania
ciupik inaczej rozwiązana walka (możemy wystawic pare minorków i postaci)
i inne klimaty
Lendil
Najemnik
Najemnik

Postautor: Crane » sob 21.08.2004 9:10

Wiesz rynek karcianek jest bardzo duży więc trudno być bardzo oryginalnym. Ja wspomniałem o Babylon 5 nie dlatego żebyś zrobił karcianke na tej mechanice tylko żebyś się przyjżał jak np. wygląda mechanika gier bardziej skomplikowanych. Nie przejmuj się więc że ktoś Ci powie, że : "o to już było w takiej karciance X" to jest naturalne. Wiele firm tłucze gry na sprawdzonych schematach np. Wizards i ich system C-23 (karcianki na tym systemie to C-23, Xena, Hercules i Harry Potter), czy Decpiher, który wydaje karciankę Mumon Rift Wars w oparciu o mechanikę Star Warsów. I jeszcze jedno czasami silenie się na oryginalnosc może raczej zaszkodzić niż pomóc :)
Awatar użytkownika
Crane
Pustelnik
Pustelnik

Postautor: Azirafal » sob 21.08.2004 13:14

Mnie się podoba pomysł. ("urzekł mnie Twój mnemonic" :D ) Nie siedzę aż tak bardzo w świecie kacrianek, żeby decydować czy to jest "oryginalne"/"dobre"/"świetne", ale na pierwszy rzut oka wygląda sympatycznie.

Jakby co, to daj znać jak można by Ci pomóc z tą karcianeczką :)
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk

Postautor: Lendil » sob 21.08.2004 19:27

Dzieki za opinie
Lendil
Najemnik
Najemnik

Postautor: Lendil » ndz 22.08.2004 13:10

POmoc mile widziana.
Apropo mnemonic'ów to bedzie wersja 2- Mnemonic Alpha. POmocy potrzebuje przy wymyślaniu potworków( chyba zerrznę coś kednak z etherlords - potworki systetów pasują domoich potrzeb) szczególnie chodi mi o metaliczne. Zielone i czarne to sam wymyśle :wink: .
Lendil
Najemnik
Najemnik

Postautor: Lendil » pt 10.09.2004 18:05

Zastuj na podforum więc cza napisać coś nowego , bo co się nie rozwija to się cofa, a my nie chcemy by to "Karcianki" postawiły krok wstecz nieprawdaż ?

Miałem sporo czasu by se powymyślać zasady. Rozpoczałem już zapisywanie więc to już duży krok naprzód. Zasady dotyczące. Uwaga! BY wyglądały klimatycznie znalazło się tu pare niecenzuralnych słów. Zasady dotyczące postaci:

Gangerzy to skurwiele, a ci najbardziej wkurwiający skurwiele noszą miana POSTACI. Każda postać posiada 3 cechy Atak ( efektywnośc przypierdalania), Obronę (efektywnośc obrony przed przypierdalaniem) oraz te jebane Znaczniki ( czyli to ile razy moze cię wkurwić (urzyć cechy)). Każda postać ma ceche bądź cechy.Niektóre wymagają zdjęcia znacznika ( tak to ten popierdolony skrót zz ) a inne nie. Zgadnij ktore dobrowadzają białej nerwicy (jakbyś nie był tępy jak pierwszy lepszy mutek to bys wiedział że te drugie ). Aha i jeszce jedna pedzielska rzecz.Postacie moga urzywać ekwipunku

Ps. Mam pare wymyślonych postaci ( nie mam co robic na polaku :twisted: ). I prosze o wasz pomoc nie wiem jak rozwiązać kwestie chech atatk i Obrona- więc wymyślone postacie składają się tylkko z imienia i cechy specjalnej :D . Np.

ZZ.Zobacz pierwsze 3 kart z talii, jesli jest tam karta ekwipunku morzesz ją wziąć do ręki ( zaraz Gwynbleid powie że znowu czerpie z Veta)

albo

ZZ. .... traci X pkt Obrony i zyskuje X pkt Ataku
Lendil
Najemnik
Najemnik

Postautor: Gvynbleid » pn 13.09.2004 20:17

:shock: Chyba nie myślisz o karciance na poważnie po przez cenzurę nie przejdzie na pewno :wink:
Styl bardzo Neuroshimowy, nawet bardzo bardzo i styl pisania też :D - do zupy dobrze jest dodać pieprzu ale jak go dasz za dużo to jedzący sie pożygają. Natłok wulgaryzmów w pierwszej Edycji Neuroshimy jednym nie przeszkadzał (ze mną włącznie) ale znakomitą większość drażnił (ostatecznie może być denerwujące jak narrator zwraca się do ciebie per dupku).
Doradzałbym trochę wyluzować a w poście daj gwiazdeczki bo co prawda klimat klimatem, ja tolerancyjny jestem ale delikatnie mówiąc jest to naruszenie regulaminu a wyższe instancje mogą mi za to bez skrupułów zmyć głowę i niebardzo będę miał jak się bronić.

Ignacy Trzewiczek prezes Portala zapowiada już Neuroshimową karciankę (Tornado) i obawiam się że oligopol nie wchodzi w grę.

To co mogę polecić jeśli chodzi o wymyślanie karcianek to to by czerpać z niekolekcjonerskich - zazwyczaj są to gry z pomysłem i są tak niekonwencjonalne i niskobudżetowe że nawet autorzy o nie nie dbają - przenosząc pewne rzeczy na CCG może wyjść ciekawie.

Powodzenia, trzymam kciuki
Obrazek
Awatar użytkownika
Gvynbleid
Paladyn
Paladyn

Wróć do 'Karcianki'