Thorgal CCG

Forum miłośników systemów karcianych.

Thorgal CCG

Postautor: Gvynbleid » sob 31.07.2004 10:40

Co to za komiks wie chyba każdy, a o grze karcianej pewnie wiele z was również słyszło. Jest to pierwsza całkowicie polska karcianka która ukazała się na naszym rynku.
Sam gram w Thorgala już jakieś pół roku, a kupiłem ze względu na cudowną komiksową grafikę, zresztą sami zobaczcie:

Obrazek

Obrazek

Sam system też jest dobrze dopracowany - tutaj macie streszczenie zasad http://www.egmont.pl/ksk/index.html

Niestety jedyny problem to dostępność - karcianka trochę podupadła i tródno ją dostać, ale może jednak ktoś gra na tym forum, albo chociaż jakiś zagożały fan Thorgala :(

Gorąco polecam...
Obrazek
Awatar użytkownika
Gvynbleid
Paladyn
Paladyn

Postautor: Lendil » ndz 15.08.2004 11:36

Tak wogóle to może bym kupiłgdybym miał z mim grać. BO mieszkam w średniej wielkości mieście (60 tys. mieszkańców) i jak kto gra w jakies krcianki to w magica- szkoda. Ja i kilku kumpli mamy Veto i to wszystkio. Mieścina zwie sie Tczew i jakby kto grał w Thorgala to moze po blizszym zapoznaniu sie z zasadami zacząłbym w to grać. Jakby kto organizował gdzies w pobliżu- granice gminy bądź powiatu malborskiego przy moście lisaewskim to byłbym sie zainteresował może. A karty wyglądają ładnie :D :!: .Co oznacza to "P:"

Czy może chodzi o to że olbrzym ma P = 1 to znaczy że raz może urzyć tej cechy. Albo moze P oznacza potegę. Co znaczy k. A poza tym w ktoryn dziale sa te zasady

NIewazne juz znalazlem zasaady
I niech nastanie Pax Vobiscum
Lendil
Najemnik
Najemnik

Postautor: Gvynbleid » pn 16.08.2004 13:32

K - to kondycja; a P to przebiegłość, u stworów (przykład olbrzym u góry) czasem występuje jeszcze czynnik S czyli szczęście. Tak się składa że ja również niebardzo mam z kim grać - dlatego złożyłem dwie talie i czasem jak jakiś ortodoks Magicowy cz Warcryowy z mojego najbliższego otoczenia się skusi to mogę pograć. Thorgal najbardziej mi się podoba z polskich karcianek, nie tylko mechanika ale i cudowne rysunki prosto z komiksu - karty te po prostu zbieram bo mi się podobają - główna idea CCG :D, niestety karcianka ta powolutku umiera ku memu nad podziw wielkiemu żalowi.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gvynbleid
Paladyn
Paladyn

Postautor: Vampdey » śr 18.08.2004 19:40

Karty naprawdę ładne i mi się wieeelce podoba ich klimat...
Szkoda, ze upadła, bo kolejna jak dla mnie rzecz warta uwagi, a padła dość szybko. Nie wiem co zawiodło, tym bardziej że 'Veto!' sie rozwija.
Może mechanika? Wydaje mi sie bardzo nudna i monotonna, nie wciagająca, chociaż nie grałem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent

Postautor: Gvynbleid » śr 18.08.2004 20:19

Problem tkwił w dystrybucji i reklamie, na szczęście można jeszcze dostać w serwisach aukcyjnych.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gvynbleid
Paladyn
Paladyn

Postautor: Lendil » śr 18.08.2004 20:39

Veto rozwija się prawdopobnie ze względu na klimat, "Potop" to lektura obowiązkowa ale komiksy o thorgalu nie. Poza tym mi mechanika wydaje sie monotonna i troche wpychana na sile. Chodzi mi o te karty misji i podstępów nie wydaje sie wam że zostały one zrobione ot tak żeby było?
I niech nastanie Pax Vobiscum
Lendil
Najemnik
Najemnik

Postautor: Gvynbleid » śr 18.08.2004 20:55

:shock: :D

Misje to esencja Thorgala, a podstępy wydają mi się czymś podobnym do taktyk w WarCry i enchantmentów w Magicu, podkręcają stwory i bohaterów dzięki czemu gra nie jest tak przewidywalna jakby się mogło wydawać.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gvynbleid
Paladyn
Paladyn

Postautor: Crane » śr 18.08.2004 23:23

Chodzi mi o te karty misji i podstępów nie wydaje sie wam że zostały one zrobione ot tak żeby było?

Jak się dokładniej przyjżeć to mechanika Thorgala jest w 90% zerżnięta z Shadowruna, z tym że w Shadowrunie jest jeszcze coś takiego jak kasa. No naprwadę twórcy tej karcianki nie wysili sie zbytnio i zasady wyglądają własnie jak uproszczone zasady Shadowruna.
Awatar użytkownika
Crane
Pustelnik
Pustelnik

Postautor: Gvynbleid » ndz 04.06.2006 10:53

Egmont wznowił Thorgala CCG, bez rewelacji - stara podstawa i boostery, zobaczymy co z tego wyniknie. Jeśli nie wydadzą dodatku to karcianka definitywnie padnie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gvynbleid
Paladyn
Paladyn

Postautor: czeski_ » wt 23.01.2007 21:29

Jakieś kolejne wieści ? Ja jestem wielkim fanem tej karcianki. Równiez jej kolekcjonerem i chętnie odkupiłbym karty Promo jesli ktoś takie posiada.

Co do zasad - nie muszą być skomplikowane żeby się dobrze grało. Gra jest dosyć dynamiczna i to jest jej atut. A to, że system "zerżnięty" jest z czegoś innego ? Co z tego ? W każdym przypadku tak jest.
Upadła bo, jeśli się nie mylę, w tym samym czasie wyszła gra Lord of the Ring ccg. I tyle. Poza tym Thorgal to gra tylko dla fanów tego komiksu a nie jest ich przecież aż tak wielu żeby nakręcali rynek gier karcianych.
czeski_
Pustelnik
Pustelnik

Postautor: Ros » pt 13.04.2007 8:25

Zgadzam się z twierdzeniem, że mechanika jest zerżnięta z karcianki Shadowrun. Ale grało się całkiem sympatycznie, ale brak dodatków spowodował upadek - bo jeśli istnieje tylko kilka comb a nie wychodzi nic nowego to po jakimś czasie staje się to po prostu nudne.
Miałem kilka promosów chodźby za przesłanie opakowań po boosterkach.
Ale dziwi fakt że Egmont tak sobie odpuścił , wydaje się poważną incjatywę - miał ta kracianka mieć nawet europejską premierę (Francja, kraje Beneluksu).
Ros
Najemnik
Najemnik

poznan ;]

Postautor: [ROLLERBOY] » wt 22.05.2007 16:02

siema w poznaniu gramy gramy gramy ;] 2/3 sesje tygodniowo kilkanascie osob grywamy zazwyczaj w cukierniach i kawiarniach polecam "fontanna czekolady" "lodziarnia w kingcrosie" "moja chata ;]" pozdrawiam wszystkich graczy dla dzieciakow mamy darmowe decki info rollarena@o2.pl na ulicy szkolnej 17 w sklepie MAYER info krzysiek 8)
SCIGAM SIE NA ROLKACH ZAWODY SA W KAZDY WEEKEND

www.plichwyscig.pl
[ROLLERBOY]
Pustelnik
Pustelnik

powiew skrzydelek :)

Postautor: FLY » wt 22.05.2007 16:17

czeski_ pisze:Jakieś kolejne wieści ? Ja jestem wielkim fanem tej karcianki. Równiez jej kolekcjonerem i chętnie odkupiłbym karty Promo jesli ktoś takie posiada.

Co do zasad - nie muszą być skomplikowane żeby się dobrze grało. Gra jest dosyć dynamiczna i to jest jej atut. A to, że system "zerżnięty" jest z czegoś innego ? Co z tego ? W każdym przypadku tak jest.
Upadła bo, jeśli się nie mylę, w tym samym czasie wyszła gra Lord of the Ring ccg. I tyle. Poza tym Thorgal to gra tylko dla fanów tego komiksu a nie jest ich przecież aż tak wielu żeby nakręcali rynek gier karcianych.

Fanów komiksów jest mnóstwo, wystarczy spojrzeć na allegro, co do gry karcianej, to wprowadzamy nowe rozwiązanie, które powoduje, że gra jest dużo ciekawsza, spróbujcie, a nie pożałujecie.
Najbardziej wskazany jest deck klasy B

Posiada on tylko 20 kart rzadkich, minimalna ilosc 55 kart, maksymalna 80

pierwsza karta nastepna taka sama karta
(bardzo czesta). 1 punkt 1 punkt
(czesta).. 2 punkty 3 punkty
(rzadka)... 4 punkty 6 punkty
(premiowana)._ 1 punkt 4 punkt
(gwarantowana)_ 1 punkt 3 punkty

Deck klasy B ma sie zmiescic w 130 punktach
:lol:
Awatar użytkownika
FLY
Pustelnik
Pustelnik

Postautor: osa8622 » śr 23.05.2007 12:52

GRA JEST SPOKO CZASAMI POGRYWAM SPRAWDZE NOWE ROZWIĄZANIA POZDRAWIAM WSZYSTKICH GRACZY
osa8622
Pustelnik
Pustelnik

elo

Postautor: [ROLLERBOY] » śr 23.05.2007 12:59

czeski_ pisze:Jakieś kolejne wieści ? Ja jestem wielkim fanem tej karcianki. Równiez jej kolekcjonerem i chętnie odkupiłbym karty Promo jesli ktoś takie posiada.

czeski grywasz jeszcze ? a promosy chcesz ? daj znac

8)
Ostatnio zmieniony pn 18.06.2007 7:59 przez [ROLLERBOY], łącznie zmieniany 1 raz

www.plichwyscig.pl
[ROLLERBOY]
Pustelnik
Pustelnik

Postautor: czeski_ » czw 24.05.2007 12:50

Grywam ale rzadko. Promo mnie interesują : Maska łosia i wataha wilków (czy jakoś tak).
czeski_
Pustelnik
Pustelnik

elo

Postautor: [ROLLERBOY] » pt 25.05.2007 8:54

czeski_ pisze:Grywam ale rzadko. Promo mnie interesują : Maska łosia i wataha wilków (czy jakoś tak).

witam mam te promo a ile bys chcial dac za nie 8) akurat sa to rzadsze promki

czy grales z nowym rozwiazaniem deck klasy B ? pozdrao

www.plichwyscig.pl
[ROLLERBOY]
Pustelnik
Pustelnik

forum

Postautor: [ROLLERBOY] » pt 08.06.2007 8:54

widze ze nikt tu nie podejmuje dyskusji wiec zapraszam na inne forum :shock: http://www.xenforum.gildia.pl/viewtopic ... c&start=45

pozdrawiam wszystkich graczy :!: :!: :!:

www.plichwyscig.pl
[ROLLERBOY]
Pustelnik
Pustelnik

Postautor: Lord Turkey » pt 08.06.2007 11:42

Witam!

Zauważyłem, że jest zainteresowanie kartami promo - posiadam dwie: "Umiesz strzelac z łuku?" (podstęp) i "Wataha wilków". Chętnie sprzedam - proszę o kontakt na PM'a. :P
Obrazek
Krzysztof Kozłowski
Lord Turkey
Książę
Książę

Turniej thorgal CCG 24.11

Postautor: [ROLLERBOY] » ndz 22.07.2007 14:32

www.plichwyscig.pl
[ROLLERBOY]
Pustelnik
Pustelnik

turniej 24.11

Postautor: FLY » wt 25.09.2007 19:35

witam i zapraszam na kolejny turniej 24.11
Awatar użytkownika
FLY
Pustelnik
Pustelnik

apel

Postautor: wiechus » sob 19.07.2008 7:38

zapraszam do polemiki odnosnie REWOLUCJI w skladaniu talii na turnieje.

http://forum.nast.pl/viewtopic.php?t=7161
wiechus
Pustelnik
Pustelnik

Wróć do 'Karcianki'